Gdzie pojechać na Wielkanoc? | Exim Tours
  • ZIMA
  • LATO 2023
  • LAST MINUTE
  • ALL INCLUSIVE
  • BLOG
  • ZIMA
  • LATO 2023
  • LAST MINUTE
  • ALL INCLUSIVE
  • BLOG

Wielkanoc za granicą – gdzie jechać na święta wielkanocne?

Gdzie pojechać na Wielkanoc?

2023-03-21
Wielkanoc za granicą – gdzie jechać na święta wielkanocne?

Podczas gdy dla wielu Polaków święta wielkanocne to czas zadumy i tradycyjnych spotkań przy stole, dla innych są pretekstem do wyjazdu w nieznane. W końcu możesz przeżyć ten czas na wiele różnych sposobów! Spędź Wielkanoc za granicą, wybierając europejskie destynacje lub zakosztuj egzotyki, łapiąc pierwsze promienie słońca po długiej zimie. Przygotowaliśmy listę najciekawszych kierunków na świąteczną podróż!


Gdzie jechać na święta wielkanocne? Wybierz egzotykę!

Egzotyczne kierunki kuszą gwarancją pięknej pogody i rajskich krajobrazów, które podziałają jak balsam na spragnione słońca ciało i umysł. Gdzie na Wielkanoc za granicę?

Malediwy

Jeśli choć raz widziałeś pocztówkowe widoki Malediwów, a na nich krystalicznie czystą wodę i kilometry niemal nieskazitelnie białego piasku, zapewne przeszło Ci przez myśl, by choć raz w życiu odwiedzić to miejsce. Wielkanocna przerwa może być ku temu doskonałym pretekstem. W Malediwach zakochasz się od pierwszego wejrzenia. Tropikalna roślinność, biały piasek, turkusowa woda, szum fal, urokliwe laguny, rafy koralowe i bogate życie morskie, a przede wszystkim wszechogarniający spokój. To tylko namiastka tego, co czeka Cię w miejscu przez wielu określanym rajem na Ziemi. 

Jamajka

Nieważne czy kochasz reggae czy po prostu marzysz o kilku dniach spędzonych w miejscu, w którym wszystko wygląda i smakuje inaczej. Wybierz się w podróż na Jamajkę, ta wyspa pachnie owocami morza i grillowanym kurczakiem. Z jednej strony napotkasz na niej górskie szczyty i rwące potoki, z drugiej kilometry piaszczystych plaż z drobniutkim piaskiem i krystalicznie czystą wodą. Klimatu Jamajki nie znajdziesz w żadnym innym miejscu na świecie.

Mauritius

Mauritius to esencja prawdziwej egzotyki. Na miejscu będziesz mieć możliwość obcowania z prawdziwymi cudami natury, począwszy od kilometrów rafy koralowej, przez bajeczne wodospady (w tym jeden podwodny) i tropikalną roślinność, aż po niesamowite zjawisko kolorowych powulkanicznych skał zwane Ziemią Siedmiu Kolorów. Odpocznij na nieziemskich plażach popijając mleko z prawdziwego kokosa lub odważ się na snurkling, by podziwiać podwodny świat, który jest domem dla niezliczonej liczby morskich zwierząt i roślin.

Zjednoczone Emiraty Arabskie

Nie musisz uciekać na dzikie plaże, by prawdziwie wypocząć. Zawsze możesz zakosztować prawdziwego luksusu jako cel swojej podróży wybierając Zjednoczone Emiraty Arabskie, a konkretnie Dubaj. To miasto, które wręcz onieśmiela swoją architekturą i bogactwem. Znajdziesz tu najdroższe hotele świata, butiki ekskluzywnych marek i samochody, które kosztują fortunę. Możesz spędzić wielkanocny poranek rozkoszując się filiżanką kawy w najwyższym budynku świata Burj Khalifa lub podziwiając fontannowe spektakle w The Dubai Mall. Czekają na Ciebie również sztuczne wyspy i plaże z drobniutkim piaskiem i łagodnym zejściem do wody.


Blisko i ciepło, czyli gdzie pojechać na Wielkanoc w Europie?

Niezależnie do tego czy chcesz poznać europejską Wielkanoc z nieco innej strony, czy też odciąć się od świątecznego zamieszania i zwyczajnie odpocząć – Europa stoi przed Tobą otworem.

Wyspy Kanaryjskie

Nieziemskie krajobrazy, cuda natury, przyjemne temperatury i gwarancja słonecznej pogody. Mowa o archipelagu Wysp Kanaryjskich. W czasie Wielkanocy można wziąć tam udział w świątecznych pochodach i wielu liturgicznych nabożeństwach lub zapomnieć o wszystkim i oddać się ulubionym przyjemnościom. Którą z wysp wybrać? Dobrym pomysłem jest Fuerteventura, którą uznaje się za jedyny namacalny fragment zaginionej Atlantydy. Znajdziesz na niej rajskie plaże, potężne masywy górskie i formacje skalne, a wszystko to w promieniach (już) afrykańskiego słońca.

Malta

Imponujące klify, zielone pola, zapach morza i mnóstwo słońca. To tylko kilka argumentów, które przemawiają za tym, by wybrać się na Wielkanoc do jednego z najmniejszych państw świataMalty. Wczesna wiosna to doskonały czas na zwiedzanie tego miejsca. Słońce nie grzeje wtedy aż tak, by utrudniać przechadzki uliczkami miasta. Trzeba mieć na uwadze, że Maltańczycy obchodzą Wielkanoc bardzo hucznie. Uroczyste msze i procesje odbywają się w ponad 350 kościołach, a wiele sklepów jest zamkniętych.

Grecja

Grecja to kraj, w którym czas płynie wolniej, a życie ma inny smak. Wraz ze swoim pozytywnym luzem i popołudniową sjestą ta część świata pozwoli Ci zwolnić i spojrzeć na wszystko inaczej. Przyglądając się mieszkańcom, którzy żyją jakby w zwolnionym tempie, możesz przewartościować pewne sprawy, a już na pewno odpocząć. Jeśli wybierzesz się w te regiony w czasie świąt będziesz mieć okazję stać się częścią prawosławnej Wielkanocy. To ogromna szansa, aby jeszcze bardziej zgłębić grecką kulturę i obyczaje.

Cypr Północny

Przełom kwietnia i marca to idealny czas, by na miejsce swoich wakacji wybrać Cypr Północny. Przyroda budzi się wtedy do życia, a niespalona (jeszcze) słońcem ziemia pozwala roślinom pokazać całą swoją urodę. Po czym poznać, że na Cyprze nastał czas Wielkanocy? Jednym z charakterystycznych elementów świąt są barwne gałązki rozkwitających cytryn i pomarańczy, którymi zdobi się domy i kościoły.


Wielkanoc – gdzie spędzić świąteczny czas z dala od domu?

Nie ma nic złego w tym, by wielkanocne święta choć raz spędzić inaczej niż zwykle i wyjechać na krótki urlop. Gdzie na Wielkanoc za granicę? Jeśli nie chcesz spędzić wielu godzin w podróży wybierz pełne uroku europejskie zakątki, których jest naprawdę sporo.