Malediwy – wakacje, oferty wyjazdu: biuro podróży | Exim Tours
 • ZIMA
 • LATO 2023
 • LAST MINUTE
 • ALL INCLUSIVE
 • BLOG
 • ZIMA
 • LATO 2023
 • LAST MINUTE
 • ALL INCLUSIVE
 • BLOG
Wybrany kierunek

Malediwy

Malediwy

Wróć
Oferty
Bezpieczne wakacje
Opis kraju
Informacje praktyczne

Aktualizacja 15.03.2022


OSOBY ZASZCZEPIONE

 • Test na COVID-19 nie jest wymagany.


OSOBY NIEZASZCZEPIONE

 • Test na COVID-19 nie jest wymagany.


OZDROWIEŃCY

 • Test na COVID-19 nie jest wymagany.


DZIECI

 • Test na COVID-19 nie jest wymagany.


WYMAGANE DOKUMENTY

 • Deklarację zdrowia wypełnioną najwcześniej niż 48 godzin przed wylotem na Malediwy – Arrival, a następnie na 24 godziny przed wylotem z Malediwów- Departure (https://imuga.immigration.gov.mv/)


OGÓLNE ZASADY BEZPIECZEŃSTWA
Po przylocie:
Wszyscy turyści są zobowiązani do noszenia maski na twarzy na lotnisku, podczas podróży krajowych oraz we wszystkich zamkniętych miejscach publicznych.


DODATKOWE INFORMACJE
 

Malediwy - wakacje


Malediwy - oaza spokoju - potrafią uszczęśliwiać. Na archipelag składa się z ponad 1100 wysepek, w większości nie zamieszkanych. Naturalne piękno wysepek po prostu zapiera dech w piersi. Legenda głosi, że to zanurzone w turkusowej wodzie gwiazdy, które wpadły do Oceanu Indyjskiego. Wakacje na Malediwach są jak wizyta w raju.

Ciepłe morze z bajecznymi koralowcami, palmy i biały piasek. Na Malediwach temperatura powietrza około 30°C i w dzień i w nocy sprawia, że przyjemnie jest mieszkać w romantycznym domku na wodzie. Niezapomniane są kolacje pod gwiazdami na plaży. A wszystko to razem tworzy wspaniały klimat dla odpoczywania. Dlatego wczasy na Malediwach bardzo często wybierają młodzi małżonkowie, na romantyczną podróż poślubną. Wspaniały czas spędzają tu rodziny z dziećmi w każdym wieku. Świetne wspomnienia z wakacji na Malediwach mają również paczki przyjaciół.


Malediwy - atrakcje turystyczne

Stolica Malediwów jest uważana za najmniejszą na świecie, jednocześnie jest tu jedną z atrakcji kraju. Male to druga co do wielkości wyspa Malediwów i zarazem jedyny miejski obszar archipelagu. Tu mieści się stolica i port morski. Nowoczesna zabudowa mieszkaniowa kontrastuje z nielicznymi zabytkami Malediwów. Warto zobaczyć meczet Hukuru Miskiy, wzniesiony za sułtana Ibrahima Iskandhara, w 1656 roku. Niezwykłe wrażenie robią filigranowe rzeźbienia ozdobne, wykonane w koralowcu. Przy meczecie mieści się muzułmański cmentarz, na którym wiele pięknych nagrobków zostało wyrzeźbionych w koralu.


Muzeum Narodowe zostało zorganizowane w dawnym pałacu sułtana. Budynek zbudowany w stylu kolonialnym gromadzi artefakty z minionych wieków. Można tu podziwiać szaty ceremonialne i tron sułtana,  świątynne rzeźby z XI wieku oraz XVI wieczną broń, używaną podczas potyczek z Portugalią.


Na każdym turyście, planującym zwiedzanie Malediwów robi wrażenie kolorowy, XIX-wieczny pałac Mulee-aage. Obecna siedziba prezydenta Malediwów powstała w 1906 roku, wybudowana za rządów sułtana Mohameda Shamsuddeena III.  Rasrani Bageecha, park sułtana, pełen jest atrakcji dla dzieci. Male tętni życiem! Jest się tu wiele hoteli, restauracji, barów i klubów.


Lotnisko na Malediwach zlokalizowane jest na sąsiadującej ze stolicą wyspie Hulhule, dobrze skomunikowanej z Male.   Wczasy na Malediwach spędzimy na jednej z wielu wysepek. Na każdej z wysepek przygotowana jest doskonała baza turystyczna. Można wybierać spośród luksusowych resortów. Charakterystyczne dla Malediwów są domki na wodzie. Te prywatne wille zbudowane w rajskiej scenerii wśród lazurowej tafli oceanu i słońca gwarantują prywatność. Hotele bowiem budowane są centralnie wewnątrz wyspy, a prywatne domki - wille łączone są z wyspą pomostami, prowadzącymi do hotelu. W obiekcie goście korzystają z restauracji, usług fitness i SPA, mają zorganizowane pola golfowe, baseny i inne sportowe atrakcje. Wszystko, aby móc się oderwać od codzienności, zregenerować, odpocząć i się zrelaksować podczas wakacji na Malediwach.


Szerokie plaże Malediwów słyną z pięknego piasku. Na turystów czekają tu leżaki i hamaki, zawieszone pod palmami. Popularnym sportem jest nurkowanie na rafie koralowej, wśród egzotycznych zwierząt morskich.


Mimo że Malediwy słyną jako oaza spokoju, warto przeplatać błogi wypoczynek na plaży ze zwiedzaniem i aktywnym spędzaniem czasu. Odległości między wysepkami są niewielkie – można je pokonywać, korzystając z lokalnych łodzi.

Jedną z głównych atrakcji Malediwów jest nurkowanie na rafie. Nurkowie oglądają głębiny w towarzystwie delfinów i płaszczek. Można tu zobaczyć ogromną rafę koralową i ponad 1000 gatunków ryb, płazów, gadów i bezkręgowców żyjących w symbiozie. Są także wraki statków. Malediwy są też mekką dla miłośników surfowania – na atolu Male można wziąć udział w specjalnych kursach i poczuć przyjemny skok adrenaliny.

Warto wybrać się na wyspę Guraidhoo, odwiedzić tradycyjną wieś malediwską, są także inne rejsy wycieczkowe po Malediwach i ich malowniczych atolach. 


Co robić na Malediwach wieczorami? Dla turystów organizowane są nocne wędkowania, połączone z grillowaniem morskich zdobyczy na plaży. Wakacje na Malediwach spełnią wszystkie wyobrażenia o urlopie idealnym. Można tu naprawdę odpocząć na złotych plażach, obsadzonych palmami. Można pływać w lazurowym morzu, a na jego dnie podziwiać bajecznie kolorowy świat podwodny, kryjąc się w ciepłej wodzie przed tropikalnym słońcem. Na wyspach nie brakuje również wspaniałych zabytków i wygodnych kurortów dla wczasowiczów szukających relaksu.

Wspaniała baza hotelowa mieści się głównie na atolach Male, Baa, Lhaviyani oraz Ari. Nie brakuje w nich ośrodków o wysokim standardzie, z basenami, polami golfowymi, kortami czy wypożyczalniami sprzętu wodnego.


Malediwy - kultura i obyczaje

Na archipelagu stykają się ze sobą tradycje indyjskie i muzułmańskie. Dominującą religią Malediwów jest islam. Trzeba pamiętać o zasadach dotyczących ubioru i zachowania - poza plażą zabronione jest noszenie stroju kąpielowego oraz opalanie się topless. Przepisy celne określają, że na teren Malediwów nie można przywozić broni, materiałów pornograficznych, wieprzowiny i alkoholu, jak również treści godzących w islam.
Podczas wczasów na Malediwach nie trzeba dbać o specjalne środki ostrożności, ponieważ kraj jest uznawany za bardzo bezpieczny. Należy jedynie uważać na drobne kradzieże i korzystać z sejfu hotelowego.


Malediwy - jedzenie

Decydując się na nocleg na wybranej wyspie, podejmujemy decyzję wyboru restauracji hotelowej, bo rzadko na wyspie są inne restauracje. Z jedzenia na Malediwach warto spróbować indyjskiego curry, świeżych ryb i owoców morza. Dużą popularnością cieszy się garudhiy, czyli zupa z kawałkami tuńczyka, a także suszone ryby, dania na bazie ryżu i słodkich ziemniaków. W tanich barach można zjeść smażony makaron lub ryż z tuńczykiem, kurczakiem lub wołowiną. Taki posiłek na Malediwach kosztuje około 10 zł za porcję. Do picia warto zamówić sobie masala chai – pełną korzennych przypraw herbatę z mlekiem, a na deser na Malediwach można zjeść zileybi, czyli zwinięte spiralnie słodkie ciasto z cukrem, cynamonem, kardamonem i płatkami róż.


Malediwy - dla aktywnych

Wczasy na Malediwach to nie tylko lenistwo w słońcu na plaży i kąpiel w oceanie. Można skorzystać z oferty wycieczek po Malediwach i aktywności organizowanych we wszystkich turystycznych miejscowościach. Można spróbować swoich sił w różnorakich sportach wodnych. Do wyboru są rejsy na sąsiednie wyspy, obserwacja delfinów, łowienie ryb o zachodzie słońca, pikniki na plaży, snurkowanie przy statku (z możliwością zobaczenia rafy koralowej), nurkowanie z rekinami wielorybimi i z manatami.


Malediwy - pamiątki. Co warto kupić?

Z wycieczki na Malediwy warto przywieźć lokalne produkty kulinarne: na przykład suszoną rybę, orzechy kokosowe, przyprawy i herbatę w dekoracyjnych pudełkach. Lokalne wyroby rękodzielnicze cieszą się powodzeniem. Szczególnie atrakcyjne są towary takie jak: tkaniny, biżuteria, tradycyjne maty thudu kuna, wykonane z naturalnych włókien. Powodzeniem jako pamiątki z Malediwów cieszą się też modele łodzi dhoni.
Zabronione jest natomiast wywożenie bogactwa przyrodniczego – w tym koralowców, skorup żółwi morskich i chronionych gatunków roślin i zwierząt. Muszli również nie wolno zabierać z plaży – można jedynie kupić je w stoisku z pamiątkami z Malediwów.


Malediwy - pogoda

Zawsze warto jechać na Malediwy. Pogoda i temperatura powietrza są tu stałe przez cały rok, więc termin urlopu może być właściwie dowolny. Trzeba liczyć się z upałami w okolicach 30 °C w ciągu dnia i 25 °C w nocy. Równikowy klimat Malediwów to także wysoka wilgotność powietrza i częste opady deszczu. Pora monsunowa na Malediwach trwa od maja do września.


Przydatne zwroty po malediwsku

     Językiem urzędowym jest malediwski.

 • Assalaamu Alaikum! – Witam!
 • Kihineh? – Jak się masz?
 • Rangalhu – Dobrze
 • Shukuriyaa – Dziękuję
 • Kon nameh kiyanee? – Jak się nazywasz?
 • Aan – Tak
 • Noon – Nie
 • Dhanee! – Do widzenia!


Malediwy - czy warto?

Kameralny charakter wysp sprawia, że wspaniale można tu spędzić czas przeznaczony na odpoczynek. Malutkie wysepki pieszo można przejść  wzdłuż i wszerz. To doskonałe miejsce na spokojny, rodzinny wypoczynek i doskonałe miejsce na romantyczne wakacje we dwoje. Nie grożą nam tu tłumy turystów. Z tego powodu jest to jeden z najpopularniejszych celów podróży poślubnych młodych par. Niewątpliwą atrakcją wakacji na Malediwach jest możliwość nocowania w bungalowach zbudowanych na wodzie. Nurkowanie u wybrzeży porośniętych rafą koralową dostarcza niezapomnianych wrażeń. Rajskie plaże na Malediwach gwarantują wspaniałe tło dla zdjęć z niezwykłego urlopu.


Malediwy leżą na wodach Oceanu Indyjskiego. Swój wyjątkowy krajobraz zawdzięczają specyficznym warunkom geograficznym – słyną jako jeden z najpiękniejszych archipelagów na świecie. Warto poszukać ofert wakacji na Malediwach last minute i spełnić marzenie o urlopie w tym tropikalnym raju!


WAŻNE:
z uwagi zmieniające się przepisy sanitarne w poszczególnych krajach prosimy o sprawdzenie aktualnych informacji na stronie https://www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych

Malediwy - informacje praktyczne


Wymagane dokumenty:
na lotnisku w Male podczas kontroli paszportowej otrzymuje się bezpłatnie stempel władz imigracyjnych zezwalający na wjazd i pobyt na terytorium Malediwów do 30 dni. Warunkiem otrzymania wizy pobytowej (turystycznej) jest: przedstawienie ważnego paszportu, biletu powrotnego, rezerwacja hotelu lub potwierdzenia posiadania wystarczających środków finansowych pokrywających zamierzony pobyt (150 USD/dzień). Paszport musi być ważny min. 6 miesięcy od daty planowanego powrotu. Pobyt cudzoziemca na wyspie zamieszkanej przez ludność miejscową w celach innych niż turystyczny wymaga zgody MSW lub zaproszenia od przedstawiciela społeczności lokalnej, potwierdzonego przez MSW.


Malediwy - waluta:
obowiązująca na Malediwach waluta to rupia malediwska (MVR), jednak wymiana pieniędzy na rupie nie jest konieczna. Wszędzie akceptowane są waluty wymienialne (zwłaszcza USD), jednak banknoty wydane przed 2012 rokiem nie są akceptowane jako środek płatniczy). Nie zaleca się płatności kartą kredytową, gdyż automatycznie do ceny dodawane są wysokie koszty manipulacyjne.


Ceny na Malediwach:
choć noclegi w hotelach mogą sporo kosztować, ceny na Malediwach nie są o wiele wyższe niż w Polsce – pod warunkiem spożywania lokalnych produktów (ananasy, papaje, orzechy kokosowe, tuńczyki) i robienia zakupów w marketach.


Czas:
na Malediwach obowiązuje strefa czasowa GMT+5:00, co oznacza 3 godziny różnicy w stosunku do czasu polskiego latem i 4 godziny zimą (wskazówki należy przesunąć do przodu). 


Czas przelotu:

ok.10h


Napięcie:
wynosi 230 V, a gniazdka mogą wyglądać bardzo różnie, dlatego warto wziąć ze sobą uniwersalny adapter. 


Szczepienia:
nie ma obowiązku posiadania zaświadczenia o szczepieniach, jednak warto rozważyć ochronę przed chorobami takimi jak wirusowe zapalenie wątroby typu A i B, cholera, tyfus, polio, dur brzuszny i gruźlica.


Transfery na Malediwach:
realizowane są szybkimi łodziami motorowymi, hydroplanami lub kombinacją samolotu i łodzi motorowej. Dokładna informacja na temat transferu znajduje się przy każdym hotelu. W przypadku transferu hydroplanem należy mieć na uwadze, że operują wyłącznie od wschodu słońca do zmroku (ok. 07:00 - 16:00). W przypadku przelotu łączonego (samolot + łódź motorowa) należy mieć na uwadze fakt, że samoloty na lotniska wewnętrzne kursują wg. z góry wyznaczonego rozkładu lotu.Ambasady:


 • Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Republice Indii
  Ambasador: Adam Burakowski
  Indie, New Delhi, 50-M Shantipath, Chanakyapuri, 110 021
  Tel.: +91 11 41496901 Tel. dyżurny: Z PL +91 9910999477; IN 0 9910 999 477 Faks: +91 11 26871914
  newdelhi.polemb.info@msz.gov.pl
  www.newdelhi.msz.gov.pl


 • Konsulat Generalny Rzeczypospolitej Polskiej w Mumbaju
  Konsul Generalny: Damian Irzyk
  Indie, Mumbaj, Nirmal Building, 11A, 11th Floor, 241/242 Backbay Reclamation, Nariman Point , 400021
  Tel.: + 91 22 22852641 Tel.: + 91 22 22852631 Tel. dyżurny: +91 98 2199 5595
  Faks: + 91 22 22852638
  mumbaj.kg.info@msz.gov.pl
  Urząd czynny jest w godzinach 16:30- 17:30 po wcześniejszym umówieniu droga mailową. Telefon dyżurny, czynny po godzinach pracy urzędu: +91 982 1999702
Wróć