Zjednoczone Emiraty Arabskie – wakacje, podróże | Exim Tours
 • ZIMA
 • LATO 2023
 • LAST MINUTE
 • ALL INCLUSIVE
 • BLOG
 • ZIMA
 • LATO 2023
 • LAST MINUTE
 • ALL INCLUSIVE
 • BLOG
Wybrany kierunek

Zjednoczone Emiraty Arabskie

Zjednoczone Emiraty Arabskie

Wróć
Oferty
Bezpieczne wakacje
Opis kraju
Wycieczki fakultatywne
Informacje praktyczne

Aktualizacja dla osób, które wybierają się do Abu Dhabi

W przypadku odwiedzenia Abu Dhabi żeby móc korzystać z wszelkich miejsc publicznych: restauracji i barów (także hotelowych), centrów handlowych i wszelkich atrakcji turystycznych nie jest już wymagane wykonanie testu PCR.


OSOBY ZASZCZEPIONE

 • Test na COVID-19 oraz szczepienia nie są wymagane


OSOBY NIEZASZCZEPIONE

 • Test na Covid-19 oraz szczepienia nie są wymagane


OZDROWIEŃCY

 • Test na COVID-19 oraz szczepienia nie są wymagane


DZIECI

 • Test na Covid-19 oraz szczepienia nie są wymaganeDODATKOWE INFORMACJE

Zjednoczone Emiraty Arabskie - wakacje

Zjednoczone Emiraty Arabskie to symbol niewyobrażalnego luksusu. ZEA to rozmach i bogactwo. A do tego jesienią i zimą słońce świeci tu przez 9 godzin dziennie! Wybierz na wakacje Zjednoczone Emiraty Arabskie! Co warto wiedzieć i zobaczyć w tym państwie?


Najlepszy dla Europejczyka czas na wakacje w Zjednoczonych Emiratach Arbskich trwa od jesieni do wiosny. Między październikiem a kwietniem temperatury nie spadają tu zwykle poniżej 25°C nocą, w dzień oscylują wokół 30°C. Emiraty Arabskie leżą znacznie bliżej Europy niż większość egzotycznych i ciepłych miejsc, lot tutaj trwa około 5 godzin. Deszczowa pora zimowa przypada tu na styczeń i luty. Opady są intensywne, lecz trwają zwykle nie dłużej niż 20 min. dziennie. Zima w Zjednoczonych Emiratach jest także czasem chłodniejszych temperatur  lecz wciąż jest to około 24 °C dla Fujairah i Ras Al-Khaimah oraz około 21°C dla Dubaju, a słońce nadal świeci przez bite 8 godzin dziennie.


Zjednoczone Emiraty Arabskie to siedem różnych, zjednoczonych księstw - emiratów:Abu Dhabi, Dubaj, Szardża, Adżman, Umm Al-Kajwajn,Ras al KhaimahFujairah. Najbardziej rozpoznawalnym symbolem Zjednoczonych Emiratów Arabskich jest Dubaj. Wzniesiony na pustyni, zdobył sobie miano miasta przyszłości.  Miasto zapiera dech swoim rozmachem i nowoczesnością, wszędzie odczuwalny jest jego luksus.


Stolicą Zjednoczonych Emiratów Arabskich jest onieśmielające Abu Dhabi. Miejsce styku nowoczesności z lokalnym folklorem i tradycjami, gdzie można podziwiać majestatyczne zabytki i budowle kultury islamskiej w sąsiedztwie drapaczy chmur. Abu Dhabi to kulturalne i gospodarcze centrum Emiratów Arabskich. Największa ze wszystkich siedmiu prowincji ZEA jest ściśle związana z wydobywaniem gazu ziemnego i ropy naftowej.


Prawdziwy skok adrenaliny można poczuć w Ferrari World Abu Dhabi. Położony na wyspie Yas, a tutejszy park rozrywki to miejsce z najszybszą kolejką górską Formula Rossa i torem do jazdy gokartami. Park i tor wyścigowy przy nim otwierali go Fernando Alonso i Felipe Massa. Miłośnicy rajdów Formuły 1 mogą śledzić co roku wyścig o Grand Prix Abu Dhabi w Yas Marina, który zawsze wywołuje prawdziwe emocje. W Masdar, niedaleko Abu Dhabi, powstało pierwsze na świecie smart city: ekologiczne miasto z ambicjami zero waste i zero emisji dwutlenku węgla. 


ZEA jest krajem 4 x mniejszym niż Polska. Rodowici emiratczycy nie płacą podatku dochodowego. Pracodawca zwykle wypłaca im pełne wynagrodzenie, opłaca polisy ubezpieczeniowe a nierzadko finansuje edukację dzieci. Państwo zapewnia emiratczykom lepszy start w życiu. Dba o ich wykształcenie i najlepszą pracę, bo najwyższe stanowiska zazwyczaj zajmują właśnie oni. Mają też najwyższą emeryturę. Obywatele płacą tu też znacznie mniejsze rachunki - stawki za media są dla nich niższe od stawek dla innych mieszkańców. Mogą kupić mieszkanie na własność w każdej części kraju, podczas gdy inni mogą to zrobić tylko w wyznaczonych miejscach i tylko na 99 lat. Zjednoczone Emiraty Arabskie leżą na północno-wschodnim krańcu Półwyspu Arabskiego, nad dwiema zatokami Morza Arabskiego: Zatokę Perską i Omańską. Sąsiadują z Omanem i Arabią Saudyjską.  Zjednoczone Emiraty Arabskie powstały w wyniku zjednoczenia w 1971 roku sześciu państw: Abu Dhabi, Dubaju, Szardży, Adżmanu, Umm al-Kajwajnu, Ras al-Chajmy i Fudżajry, które od tego momentu stały się emiratami. Niezwykle intensywny rozwój kraju trwa nieustannie od połowy XX wieku, kiedy to na jego terenie odkryto ogromne złoża ropy naftowej. W kraju tym nie ma rzek, nie ma też tolerancji dla kierowców prowadzących samochód po alkoholu, przy kontroli trzeba mieć 0,0 promila.


Zjednoczone Emiraty Arabskie - kultura i zwyczaje

Zjednoczone Emiraty Arabskie są państwem wielonarodowościowym. Ocenia się, że rdzenni obywatele tego kraju stanowią jedynie niewiele ponad 20 % całej populacji. Największymi mniejszościami narodowymi są imigranci z Egiptu, Jordanii, Jemenu, Libanu, Syrii, Pakistanu oraz Indii. Pod względem kultury i zwyczajów jest to miejsce niezwykle różnorodne i pod wieloma względami unikatowe.


Zdecydowana większość mieszkańców Zjednoczonych Emiratów Arabskich (niemal 80 %) to wyznawcy islamu. Najliczniejszą mniejszością religijną są chrześcijanie (katolicy, prawosławni i protestanci). Teren Emiratów zamieszkuje również duży odsetek wyznawców buddyzmu i hinduizmu. Mimo dużego zróżnicowania religijnego i poszanowania dla innych wierzeń Zjednoczone Emiraty Arabskie są państwem muzułmańskim, a zasady Koranu są tutaj ściśle przestrzegane. Na terenie całego kraju sprzedaż alkoholu jest dozwolona jedynie w jednej miejscowości ‒ Umm al-Kuwajn.


Językiem urzędowym w Zjednoczonych Emiratach Arabskich jest język arabski. Oprócz tego w wielu miejscowościach bez problemu można porozumieć się po angielsku czy persku. W stałym użyciu są również języki z grupy indoaryjskiej, takie jak urdu oraz hindi.
Kobieta w Zjednoczonych Emiratach Arabskich powinna ubierać się konserwatywnie, co tyczy się również turystek. Należy pamiętać, że Zjednoczone Emiraty Arabskie to kraj muzułmański, dlatego odpowiednia odzież stanowi również wyraz szacunku dla jego rodowitych mieszkańców. Kultura w Zjednoczonych Emiratach Arabskich wymaga także odpowiedniego stroju w meczetach ‒ powinien on zakrywać nogi oraz ramiona. 


Zjednoczone Emiraty Arabskie - jedzenie

Kuchnia Arabska to niezapomniana podróż po różnorodnych, orientalnych smakach, będących mieszanką wpływów z niemal wszystkich krajów Bliskiego Wschodu. Podstawą większości dań w Zjednoczonych Emiratach Arabskich są świeże warzywa i owoce, aromatyczne zioła i przyprawy, a niekiedy również sery, ryż lub ryby. Potrawy mięsne w Zjednoczonych Emiratach Arabskich podawane są dosyć rzadko, najpopularniejsze mięsa to jagnięcina, baranina oraz mięso wielbłądzie. Emiratczycy najczęściej wybierają posiłki kuchni arabskiej, takie jak: sałatka tabbuleh na bazie kaszy kuskus i pomidorów, roladki z baraniny zwane koftami oraz pasta hummus. Ciekawymi pozycjami z kuchni Zjednoczonych Emiratów są również: ryż z dodatkiem orzechów i rodzynek (często wybierany na pierwszy posiłek dnia), chassif, czyli ryba suszona na słońcu czy mięsny mensaf. Sekretem niezwykłego smaku i aromatu tutejszych potraw są orientalne przyprawy, takie jak: kardamon, goździk, imbir, szafran czy cynamon.


Zjednoczone Emiraty Arabskie - wakacje dla aktywnych

Zjednoczone Emiraty Arabskie to szerokie wybrzeża pełne zadbanych plaż o miękkim, białym piasku i łagodnym zejściu do krystalicznie czystej wody. Są to idealne warunki do uprawiania wszelkich sportów wodnych, np. kitesurfingu, windsurfingu, nurkowania i snorkelingu podczas wakacji w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Podwodne przestrzenie kryją niezwykłe bogactwo różnorodnych gatunków podwodnej fauny i flory ‒ najciekawszymi okazami w tym regionie są rekiny wielorybie, żółwie, skrzydlice, mureny oraz węże morskie. Wspaniałą rozrywką dla całej rodziny na wczasach w Zjednoczonych Emiratach Arabskich będzie wycieczka do jednego z licznych aquaparków bądź parków rozrywki, takich jak Wild Wadi Water Park, Yas Water World, Aquaventure oraz Ice Land Water Park.


Co warto kupić w Zjednoczonych Emiratach Arabskich

Jedną z najpopularniejszych pamiątek ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich są szklane miniatury odwzorowujące popularne monumentalne budynki leżące na terenie kraju, np. Burj Dubai czy Burj Al Arab. Lokalne przyprawy, nietuzinkowe perfumy i aromatyczna kawa pozwolą przenieść odrobinę orientalnego charakteru do naszego domu i na długo zapamiętać niezwykłe wakacje w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Co warto kupić podczas wakacji w tym kraju? Można skusić się również na piękne, barwne chusty lub złotą biżuterię wyrabianą przez lokalnych rzemieślników.


Zjednoczone Emiraty Arabskie - pogoda

Zjednoczone Emiraty Arabskie to kraj wiecznego słońca, w którym temperatura w ciągu dnia nigdy nie spada poniżej 20℃, a niebo jest niemal zawsze bezchmurne. Od maja do września w Zjednoczonych Emiratach temperatura powietrza przekracza 40℃. Zatem kiedy najlepiej jechać do Zjednoczonych Emiratów Arabskich? Wakacje najlepiej zaplanować między listopadem a marcem, wtedy temperatury są najprzyjemniejsze, a woda jest tak samo ciepła jak powietrze, co pozwala na komfortowe kąpiele.


Przydatne zwroty po arabsku

 • Tak – ajła
 • Nie – la
 • Dzień dobry – sabah alhejr, odpowiedź: sabah anur 
 • Do widzenia – masalama 
 • Przepraszam – ana esif (do mężczyzny), ana esfa (do kobiety)
 • Przepraszam (zadając pytanie) – leusamacht (do mężczyzny), leusamachti (do kobiety) 
 • Proszę – itfaddal (do mężczyzny), itfaddali (do kobiety) 
 • Dziękuję – szukran. 


Dlaczego Zjednoczone Emiraty Arabskie?

Zjednoczone Emiraty Arabskie to miejsce pełne kontrastów – nowoczesności i tradycji, surowych, pustynnych krajobrazów i pełnych życia nadmorskich oaz oraz niespotykanej fuzji kulturalnej państw kontynentu azjatyckiego. Wakacje w Abu Dhabi, Dubaju, Fujairah czy Ras al Khaimah gwarantują perfekcyjną pogodę i udany wypoczynek. Kurorty turystyczne nad Zatoką Perską to idealny cel wakacyjny w Zjednoczonych Emiratach Arabskich zarówno dla wielbicieli słodkiego lenistwa i kąpieli słonecznych, jak i aktywnego wypoczynku. W praktycznie każdym ośrodku można się cieszyć licznymi udogodnieniami, takimi jak: restauracje, SPA, baseny czy siłownie. W cenie wyjazdu znajduje się również dostęp do sieci wi-fi oraz wyżywienie w wybranym pakiecie. Najbardziej atrakcyjne propozycje na wczasy w Zjedoczonych Emiratach Arabskich pojawiają się z dużym wyprzedzeniem – warto skorzystać z przedsezonowych promocji i cieszyć się niezapomnianymi wakacjami w najlepszej cenie.
WAŻNE:
z uwagi zmieniające się przepisy sanitarne w poszczególnych krajach prosimy o sprawdzenie aktualnych informacji na stronie https://www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych

Ważna informacjaZ dniem 31.03.2014r. zostaje wprowadzony podatek turystyczny w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Podatek będzie pobierany bezpośrednio od Klientów przy zakwaterowaniu lub wykwaterowaniu w hotelach. Poniżej tabelka z kwotami jakie będą pobierane, podane kwoty są w Dirhamach. Opłata jest pobierana za pokój, za noc i jest uzależniona od standardu hotelu, w jakim Klienci mieszkają.
 
Standard hotelu / opłata za pokój / za noc

Hotel o standardzie ***** - cena: 20 AED za noc
Hotel o standardzie **** - cena: 15 AED za noc
Hotel o standardzie *** - cena: 10 AED za noc
Hotel o standardzie ** - cena: 10 AED za noc

Wszystkie hotele w Dubaju przy zakwaterowaniu pobierają od gości DEPOZYT. Wysokość depozytu zależy od standardu hotelu, opcji wyżywienia. Kwota depozytu służyć ma pokryciu ewentualnych kosztów związanych z dodatkowymi usługami typu mini bar itp. Depozyt pobierany jest w gotówce w Euro lub USD, może być także w formie zablokowanej kwoty na koncie bankowym lub karcie kredytowej. Depozyt zostaje zwrócony po rozliczeniu ewentualnych rachunków hotelowych.
Opieka rezydenta w Zjednoczonych Emiratach Arabskich: Klienci są objęci opieką polskojęzycznego rezydenta, u którego mogą zarezerwować wycieczki fakultatywne (odbywają się w języku angielskim lub polskim w przypadku uzbierania się większej grupy).
 


Zjednoczone Emiraty Arabskie - wycieczki fakultatywne


DUBAI CITY TOUR (4 H) – PÓŁDNIOWA WYCIECZKA OBJAZDOWA
Dubaj to miasto pełne luksusu, w którym znajduje się jedyny na świecie siedmiogwiazdkowy hotel Burj Al Arab. Futurystyczna bryła przypominająca żagiel sprawiła, że Burj Al Arab stał się symbolem regionu. Jedną z największych atrakcji jest również sztuczna wyspa w kształcie palmy - Palma Jumeirah, na niej kolejny  z najbardziej luksusowych hoteli na świecie - Atlantis. W Dubaju zobaczyć można także najwyższy budynek świata o wysokości 828 metrów - Burj Khalifa, a także wiele innych drapaczy chmur o niezwykłej architekturze. Kolejne atrakcje ZEA, których nie można ominąć to największe w Dubaju centrum handlowe Dubai Mall mieszczące 1200 sklepów, kawiarenek, restauracji oraz drugie co do wielkości centrum handlowym Mall Of Emirates, gdzie znajduje się słynny sztuczny stok narciarski- Ski Dubai. Warto również poświęcić chwilę na zwiedzenie w Zjednoczonych Emiratach Arabskich najnowszej – luksusowej i najbogatszej dzielnicy mieszkalnej a także turystycznej - Marina.


To jeden z największych portów jachtowych na terenie Zjednoczonych Emiratów Arabskich wkomponowany i połączony z najnowszą zabudową mieszkalną dającą niesamowite wrażenie wielkiego luksusu i pełnej nowoczesności. Będąc w Dubaju nie można przeoczyć souku, czyli bazaru, na którym można nabyć dosłownie wszystko, stąd tradycyjną łodzią drewnianą - abrą, można popłynąć na drugi brzeg Dubai Creek. Nieodzownym elementem krajobrazu Dubaju jest również rekordowa ilość 700 meczetów - w trakcie tej wycieczki fakultatywnej po Zjednoczonych Emiratach można zobaczyć największy meczet Dunaju Jumeirah Mosque . Miasto to jest bez wątpienia wizytówką Zjednoczonych Emiratów Arabskich.
-PRZEJAZD DO MARINY - CZAS NA FOTOGRAFOWANIE
-PRZEJAZD NA SZTUCZNĄ WYSPĘ PALM JUMEIRAH – CZAS NA FOTOGRAFOWANIE
-PRZEJAZD POD HOTEL BURJ AL ARAB 7* - CZAS NA FOTOGRAFOWANIE OD STRONY PLAŻY
-PRZEJAZD W KIERUNKU BUR DUBAI, FORT AL FAHIDI, ZWIEDZANIE MUZEUM DUBAJU
-PRZEPŁYNIĘCIE DUBAI CREEKU NA DRUGĄ STRONĘ TAKSÓWKĄ WODNĄ –ABRA
-ZWIEDZANIE TRADYCYJNYCH TARGÓW ARABSKICH - SPICE SOUK- TARG PRZYPRAW, GOLD SOUK-TARG ZŁOTA

Cena od 45 USD (w zależności od Emiratu (miejsca) zakwaterowania)

BURJ KHALIFA – AT THE TOP
Wieżowiec Burj Khalifa jest jednym z najwyższych budynków na świecie – mierzy 828 metrów, to prawie tyle co cztery Pałace Kultury i Nauki ustawione jeden na drugim. Znajduje się w samym centrum Dubaju, jest otoczony przez hotele, markowe sklepy i miejsca rozrywki. Dzięki tej opcji podczas wycieczki po Dubaju będą Państwo mogli wjechać na górę tego światowej klasy budynku i podziwiać z jego tarasu widokowego panoramę miasta.

Cena od 125 USD (w zależności od Emiratu (miejsca) zakwaterowania)

ABU DHABI CITY TOUR – CAŁODNIOWA WYCIECZKA
Wycieczka objazdowa do stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Znane z licznych drapaczy chmur i pałaców miasto robi wrażenie na każdym turyście. W programie zwiedzania w ramach wycieczki po Abu Dhabi znajdują się: słynny Grand Mosque. Wyłożony białym marmurem i zdobiony mozaiką dziedziniec otoczony jest ponad tysiącem kolumn, z których każdą ozdobiono kwiecistym wzorem. Przystrojona złotem sala modlitewna spoczywa na 96 marmurowych kolumnach wykładanych ametystem, lazurytem  i czerwonym agatem. Wnętrze meczetu oświetla siedem pozłacanych żyrandoli wzbogaconych kryształami Swarovskiego. Przejedziemy przez centrum stolicy Emiratów Abu Dhabi, z jej luksusowymi willami i pałacami położonymi wzdłuż riwiery. Zatrzymamy się przed 7-gwiazdkowym zaprojektowanym na wzór pałacu hotelem Emirates Palace, aby zrobić zdjęcia  a następnie przejedziemy do Heritage Village - muzeum zaprojektowanego na wzór małej, beduińskiej wioski. Prezentuje ono tradycyjny, arabski styl życia (połów ryb, handel). Znajduje się w nim również sklep z pamiątkami, gdzie można nabyć tradycyjne wyroby garncarskie oraz arabskie przyprawy. Końcowym etapem wycieczki po Abu Dhabi będzie przejazd przez Wyspę Yas Island gdzie znajduje się słynny park rozrywki Ferrari World oraz Tor Formuły F1- fotografowanie z zewnątrz.

Cena od 75 USD (w zależności od Emiratu (miejsca) zakwaterowania)

DESERT SAFARI
Po południu wyjazd nowoczesnymi jeepami (Land Cruiser Toyota) w stronę pustyni. Ekscytująca przejażdżka jeepami po wydmach – tzw. „Dune Bashing”. Wrażenia podczas tej wyprawy po Zjednoczonych Emiratach Arabskich przypominają odczucia związane z przejazdem kolejką górską. Postój, podczas którego podziwiać będziemy piękny zachód słońca na pustyni. Następnie wizyta w tradycyjnej osadzie: przywitanie arabską kawą oraz orientalna kolacja barbeque (napoje bezalkoholowe oraz woda, kawa i herbata bezpłatne). Na miejscu możliwość skorzystania z wielu innych atrakcji Zjednoczonych Emiratów tj. : przejażdżka na wielbłądach, palenie fajki wodnej, tatuaże z henny, zdjęcia w tradycyjnych strojach. Przewidziano również pokaz tańca brzucha.

Cena ok. 55 USD


DHOW CRUISE MARINA – REJS TRADYCYJNĄ ŁODZIĄ ( NA POKŁADZIE KOLACJA)
2-godzinny rejs wycieczkowy po Marinie tradycyjna łodzią Dhow. Na pokładzie statku serwowana kolacja w formie bufetu z napojami bezalkoholowymi w cenie.

Cena od 45 USD (w zależności od Emiratu (miejsca) zakwaterowania)

SKY VIEW BAR – DRINK W BURJ AL ARAB
Możliwość degustowania wybranych 2 drinków w słynnym 7 * hotelu Burj Al Arab to także doskonała okazja na zrobienie zdjęć wewnątrz tego obiektu. Proszę pamiętać o odpowiednim stroju. Słynny Sky View Bar znajduje się na 27 piętrze, co umożliwia równocześnie cieszenie się pięknym widokiem z przeszklonego dookoła baru na całą najbliższą luksusową okolicę.

UWAGA:
-wstęp dla osób powyżej 21 roku życia.
-dojazd do hotelu na własny koszt
-wymagany elegancki okazjonalny strój (zakaz wejścia w sportowym stroju oraz sportowym obuwiu).

Zasady ubioru w Zjednoczonych Emiratach Arabskich:
Jak ubierać się w Zjednoczonych Emiratach Arabskich? Panowie są zobowiązani do noszenia koszuli z kołnierzykiem, spodni pełnej długości i zakrytych butów (niedozwolone są trampki oraz buty sportowe). Panie obowiązuje garnitur lub sukienka, długa lub krótka spódniczka lub szykowna luźna góra.
Dla panów: spodenki, koszulki, klapki, buty sportowe typu: otwarte obuwie, obuwie do biegania, na siłownie, do tenisa, do koszykówki, itp. nie są dozwolone.

Zjednoczone Emiraty Arabskie - informacje praktyczne


Wymagane dokumenty: 
Obywatele polscy, niezależnie od celu przyjazdu do Zjednoczonych Emiratów Arabskich, podlegają obowiązkowi wizowemu. Od 22 marca 2014 r. obywatele polscy otrzymują wizy wjazdowe na przejściach granicznych bez konieczności uzyskania wcześniejszej promesy. Niezbędne jest posiadanie paszportu ważnego co najmniej 6 miesięcy od daty wjazdu. Zmiana ta nie oznacza zniesienia obowiązku wizowego, lecz wprowadzenie ułatwienia polegającego na możliwości uzyskania pieczęci zezwalającej na wjazd do Zjednoczonych Emiratów Arabskich na przejściu granicznym (nie dotyczy to osób legitymujących się paszportami tymczasowymi). Bezpłatne wizy w postaci pieczęci w paszporcie otrzymane na przejściach granicznych (lotniczych, drogowych i morskich) zezwalają na jednorazowy pobyt w ZEA do 30 dni. Osoba, która chciałaby przedłużyć swój pobyt w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, musi wystąpić o takie przedłużenie do właściwego urzędu do spraw cudzoziemców i pobytu przed upływem przyznanego okresu 30 dni. Przedłużenie wizy wymaga wniesienia opłaty w wysokości 500 dirhamów. Możliwe jest dwukrotne przedłużenie jednorazowego pobytu (do maksymalnie 90 dni). Wyżej wymienione zezwolenia na wjazd nie obejmują pobytów w celu podjęcia pracy w ZEA, dla których konieczne jest wcześniejsze uzyskanie wizy wjazdowej. Zjednoczone Emiraty Arabskie nie stawiają przeszkód przy wjeździe osób z paszportami zawierającymi wizy wjazdowe Izraela lub ślady pobytu w tym kraju.


Waluta Zjednoczonych Emiratów Arabskich:
Jednostką monetarną jest dirham ZEA (AED), 1 AED = 100 filsów. 1 AED to ok. 1 PLN.


Zjednoczone Emiraty Arabskie - ceny: 
Cena wody 1,5 l to w przeliczeniu około 2 PLN, piwo lokalne około 39 PLN, mleko 1 l około 5,5 PLN, a obiad w taniej restauracji około 30 PLN.


Czas: 
Różnica czasowa względem Polski wynosi: + 2 godziny (latem) i + 3 godziny (zimą).Czas przelotu: 
ok. 5hNapięcie: 
220–240 V, gniazdka typu brytyjskiego – konieczne są adaptery, które można kupić w miejscowych sklepach.Szczepienia: 
Przy wyjeździe do ZEA żadne szczepienia nie są wymagane.

Ambasady:

Ambasada RP w Zjednoczonych Emiratach Arabskich

Skrzyżowanie ulic Delma i Karamah (13 i 24 ulica), P.O. Box 2334, Abu Zabi
Faks: +971 2 446 2967
Ambasador: Jakub Sławek
abudhabi.amb.sekretariat@msz.gov.pl

https://www.gov.pl/web/zea/ambasada


Ambasada Zjednoczonych Emiratów Arabskich

Złota 59, 00-120 Warszawa
Tel.: (22) 222 20 20
Fax: (22) 222 20 40
Wróć