Riwiera Turecka – wakacje, wycieczki fakultatywne | Exim Tours
  • ZIMA
  • LATO 2023
  • LAST MINUTE
  • ALL INCLUSIVE
  • BLOG
  • ZIMA
  • LATO 2023
  • LAST MINUTE
  • ALL INCLUSIVE
  • BLOG
Wybrany region

Riwiera turecka

Oferty
Opis regionu
Wycieczki fakultatywne
Wczasy na Riwierze Tureckiej to niepowtarzalna okazja, aby poznać bliżej kulturę i obyczaje mieszkańców tych terenów. To miejsce tętniące życiem, z atrakcyjnymi, turystycznymi miejscowościami, takimi jak: położona w samym sercu regionu Antalya, Finike, Phaselis i Kekova.


Riwiera Turecka jest jednym z najpiękniejszych i najpopularniejszych regionów Turcji. Każdego roku to tętniące życiem miejsce przyciąga turystów z całego świata. Przepiękna pogoda i wysokie temperatury powietrza utrzymują się tu od kwietnia do jesieni, dlatego Turcja w październiku jest równie atrakcyjna, co w typowo letnie miesiące. Antalya, czyli największe miasto w regionie, stanowi idealną bazę wypadową do organizacji wycieczek objazdowych i zwiedzania atrakcji turystycznych tego wyjątkowego, orientalnego kraju. Miasto otoczone jest malowniczym pasmem gór, a turyści mogą zwiedzać niezliczone zabytki, m.in. bramę Hadriana. Inną popularną miejscowością Riwiery Tureckiej jest Finike, będąca idealną bazą wypadową, z której można wyruszyć na wycieczki objazdowe do takich miejscowości jak: Kekova, Demre, Phaselis, Myra.


Atrakcje Riwiery Tureckiej

Najpopularniejsze i największe miasto Riwiery Tureckiej, Antalya, to mekka turystów, którzy co roku tłumnie przyjeżdżają z całego świata, aby korzystać z licznych atrakcji, jakie oferuje. Miasto słynie z bogatego nocnego życia, zatłoczonych głośnych uliczek oraz przepięknych, przestronnych plaż. Wakacje w Antalyi to również gwarancja bogatej turystycznej infrastruktury. Miasto bowiem posiada olbrzymią bazę noclegową, liczne restauracje czy inne miejsca oferujące różnego rodzaju rozrywki. Do atrakcji regionu należą popularne wycieczki objazdowe łodzią do jaskiń, np. Jaskini Piratów, Jaskini Kapiącego Kamienia przy malowniczej plaży Kleopatry czy Jaskini Kochanków. Do tych obiektów można dotrzeć wyłącznie drogą wodną, gdyż znajdują się po obu stronach cypla. 


Zabytki Riwiery Tureckiej 

Antalya to nie tylko świetna baza wypadowa do innych okolicznych miejscowości czy miejsce pełne rozrywek dla miłośników nocnego życia. Miasto oferuje turystom również możliwość podziwiania wspaniałych zabytków, z których większość usytuowana jest w jego starszej części. Do najpiękniejszych i najbardziej wartościowych z nich należą: Dom derwiszy, zabytkowe foldery z XIII wieku Yivli Minare (Żłobiony Minaret) czy meczet Ulu Camii, najprawdopodobniej wybudowany na fundamentach świątyń antycznych. Inny warty obejrzenia obiekt sakralny Riwiery Tureckiej to meczet Kesik Minare, który powstał z pozostałości bazyliki z V w. Odwiedzając Antalyę, warto również zobaczyć łaźnie hammamy, Bramę Hadriana, która powstała za czasów cesarza rzymskiego i została postawiona jako łuk triumfalny, oraz wieżę Hidirlik Kulesi z II w., wcześniej funkcjonującą prawdopodobnie jako latarnia morska.


KIERUNEK SIDE i ALANYA


Pamukkale

Wizytówka Turcji i Park Narodowy, wpisany na światową listę dziedzictwa przyrodniczego UNESCO. Na zboczu góry Cökele gorące źródła tworzą malownicze tarasy z wapiennych osadów. nWyjazd we wczesnych godzinach porannych. Przyjazd do Pamukkale, oglądanie panoramy trawertynów z możliwością fotografowania, lunch w restauracji Pamukkale Antik. Po obiedzie przejazd do znajdującego się tuż nad tarasami antycznego Hierapolis wraz z nekropolią. Po zwiedzeniu ruin miasta czas wolny na spacery po tarasach Pamukkale lub leczniczą kąpiel w Basenach Kleopatry (dodatkowa opłata). Po południu wyjazd w drogę powrotną z przerwą na wizytę w centrum tekstyliów oraz kolację. Powrót do hotelu ok. 23:30.
Cena ok. 99 EUR - dorosły, 50 EUR - dziecko w wieku 7-12 lat, dzieci do lat 6 GRATIS


Side Nature

Usytuowane na cyplu, antyczne miasto o malowniczej zabudowie. Do zwiedzenia świątynia Apollina, kameralny port pamiętający czasy starożytności. Rejs statkiem wzdłuż wybrzeża. Wizyta w górach Taurus, w tradycyjnej, anatolijskiej wsi, słynącej z uprawy liści laurowych i sadów owocowych. Możliwość zakupu lokalnego rękodzieła, również w postaci wyrobów skórzanych. W cenie lunch (napoje płatne) i rejs statkiem wzdłuż wybrzeża Side.
Cena ok. 39 EUR - dorosły, 18 EUR - dziecko w wieku 7-12 lat, dzieci do lat 6 GRATIS Malownicza Alanya

Usytuowane na cyplu, antyczne miasto o malowniczej zabudowie. Wjazd na wzgórze, na teren dawnej Twierdzy Seldżuckiej. Podziwianie fortyfikacji i widoku na miasto, zatokę i malowniczy port. Zwiedzanie podzamcza twierdzy zbudowanej dla Sułtana Keykubata. Wejście do meczetu i zjazd kolejką linową do centrum miasta. Lunch nad rzeką Dim, w miejscu piknikowym, w altanach usytuowanych na wodzie. Wejście do jaskini Dim usytuowanej w górach Taurus. Czas wolny w centrum Alanyi. Możliwość zakupu lokalnego rękodzieła- biżuterii. W cenie: lunch na rzece Dim (napoje płatne), zjazd kolejką linową, jaskina Dim i Kale. Sklep: jubiler
Cena ok. 43 EUR - dorosły z Side, 39 EUR - dorosły Alanyi, 23/20 EUR - dziecko w wieku 7-12 lat, dzieci do lat 6 GRATIS Zielony Kanyon

Perełka Gór Taurus i ukryty w nich lokalny cud natury. Park Krajobrazowy i rezerwat przyrody. Przepiękny wielki i mały kanion, podziwiany podczas rejsu statkiem po jeziorze zaporowym o niezwykle szmaragdowej wodzie. Możliwość zakupów tekstylnych w outlecie. W cenie: rejs statkiem, all inclusive na statku i w restauracji, lunch.
Cena ok. 75 EUR - dorosły, 45 EUR - dziecko w wieku 7-12 lat, dzieci do lat 6 GRATIS Manavgat

Manavgat - typowe, tureckie miasto średniej wielkości. Synteza n nowoczesności z tradycją. Wodospady na rzece Manavgat, podziwianie architektury i wnętrza Wielkiego Meczetu. Czas wolny wśród starówki miasta, powstałego na bazie osady przeładunkowej z II w. p.n.e. Spływ rzeką Manavgat do mierzei łączącej rzekę z morzem. Spacer po antycznym mieście Side. W cenie: rejs statkiem, lunch (napoje płatne), zwiedzanie meczetu. Sklep ze złotem.
Cena ok. 35 EUR - dorosły, 18 EUR - dziecko w wieku 7-12 lat, dzieci do lat 6 GRATIS 


Rejs po zatoce Alanyi

Pięciogodzinny rejs statkiem wzdłuż wybrzeża Alanyi. Pirackie jaskinie. Przerwy na pływanie i skoki do wody. Impreza na pokładzie statku, opalanie się. Przy odrobinie szczęścia można liczyć na spotkanie delfinów. W cenie: rejs statkiem, napoje alkoholowe i bezalkoholowe, obiad.
Cena ok. 49 EUR - dorosły, 24,50 EUR - dziecko w wieku 7-12 lat, dzieci do lat 6 GRATIS 


Antalya Akwarium

Wspaniale zaaranżowane akwarium, z najdłuższym n tunelem podwodnym na świecie. Pływające n nad głowami zwiedzających płaszczki i rekiny, zatopiony samolot, samochód i statek, pływający n nurkowie. W cenie: bilet wstępu do akwarium. Dodatkowo n płatne: kraina śniegu, terrarium.
Cena ok. 59 EUR - dorosły, 39 EUR - dziecko w wieku 7-12 lat, dzieci do lat 6 GRATIS


Delfinarium

Niezwykły pokaz sztuczek w wykonaniu fok morskich i delfinów. W wykonaniu tych zwierząt tańce, gra w piłkę, salta i gra na instrumentach.
Cena ok. 44 EUR - dorosły, 29 EUR - dziecko w wieku 3-9 lat, dzieci do lat 2 GRATIS


Rafting

Wyjazd z hotelu, przejazd autobusem do pięknego parku narodowego, gdzie na rzece Köprülü Çay odbędzie się 13-kilometrowy spływ pełen niesamowitych wrażeń. Rafting daje możliwość dobrej zabawy w otoczeniu wspaniałej scenerii. Podczas tej wycieczki poziom adrenaliny wzrasta o 100 %. Przed imprezą wręczone zostaną kamizelki ratunkowe i kaski oraz odbędzie się krótkie szkolenie prowadzone przez profesjonalnego instruktora raftingu. Podczas spływu przewidziano 3 przerwy: przy historycznym moście z II w. p.n.e., podczas drugiej zjemy obiad, a w czasie ostatniej będzie można spróbować tzw. body raftingu. Życzymy powodzenia w zmaganiu z żywiołem.
Cena ok. 49 EUR - dorosły, 24,50 EUR dziecko w wieku 7-12 lat, dzieci do lat 6 GRATIS


Jeep Safari

Wycieczka jeepami w góry Taurus. Po drodze zwiedzanie typowych górskich wiosek, możliwość postojów na żądanie i fotografowania przepięknych, dziewiczych krajobrazów. Zapoznają się Państwo z rdzennymi mieszkańcami gór, ich życiem i kulturą. Wizyta w meczecie. Podczas wycieczki lunch w cenie (napoje płatne). Powrót do hotelu ok. 18.00.
Cena ok. 42 EUR - dorosły, 21 EUR - dziecko w wieku 7-12 lat, dzieci do lat 6 GRATISJeep Safari i rejs statkiem

Wspaniałe połączenie wizyty w Górach Taurus z rejsem po Morzu Śródziemnym. Przepiękne widoki, malownicze wzgórze Alanijne, prawdziwe tureckie wioski. A oprócz tego n relaks na statku, kąpiele morskie i słoneczne, zabawa w pianie. W cenie: lunch (napoje dodatkowo płatne), off road, rejs statkiem.
Cena ok. 59 EUR - dorosły, 39 EUR dziecko w wieku 4-12 lat, dzieci do lat 3 GRATIS


Nurkowanie

Możliwość odkrywania przepięknego świata podwodnego Morza Egejskiego. To bezpieczna wyprawa zarówno dla doświadczonych nurków, jak i dla amatorów. Istnieje możliwość zrobienia zdjęć pod wodą. Obiad w trakcie wycieczki wliczony w cenę.
Cena ok 69€, Osoba nienurkująca 44€


Hamam – łaźnia turecka

Zdaniem Turków nie ma nic lepszego na poprawienie kondycji, oczyszczenie organizmu oraz zrelaksowanie się niż łaźnia turecka. Miejsce relaksu, wypoczynku odnowy biologicznej. n Miejsce, w którym pozbędziesz się martwego naskórka i bolących mięśni. Miejsce, n gdzie poczujecie się jak nowo narodzeni. W cenie: transport, łaźnia, peeling całego ciała, n masaż pianą, masaż olejkami. Pobyt rozpoczyna się wizytą w saunie, następnie ogromna okrągła kopuła wypełniona parą pozwala na relaks i kontemplację. Kolejnym punktem programu regeneracyjnego jest peeling skóry oraz zabieg bąbelkowy. Po wizycie w łaźni na pewno poczujecie się Państwo jak nowonarodzeni.
Cena ok. 29 EUR - dorosły, 15 EUR - dziecko w wieku 7-12 lat, dzieci do lat 6 GRATIS


Hamam VIP – łaźnia turecka

Relaks, wypoczynek odnowa biologiczna. W cenie: transport, łaźnia, peeling całego ciała, masaż pianą, masaż olejkami, terapia kamieniami doctor fish.
Cena ok. 39 EUR - dorosły, 20 EUR - dziecko w wieku 7-12 lat, dzieci do lat 6 GRATISKIERUNEK BELEK i KEMER


Pamukkale

Wizytówka Turcji i Park Narodowy, wpisany na światową listę dziedzictwa przyrodniczego UNESCO. Na zboczu góry Cökele gorące źródła tworzą malownicze tarasy z wapiennych osadów. Wyjazd we wczesnych godzinach porannych. Przyjazd do Pamukkale, oglądanie panoramy trawertynów z możliwością fotografowania, lunch w restauracji Pamukkale Antik. Po obiedzie przejazd do znajdującego się tuż nad tarasami antycznego Hierapolis wraz z nekropolią. Po zwiedzeniu ruin miasta czas wolny na spacery po tarasach Pamukkale lub leczniczą kąpiel w Basenach Kleopatry (dodatkowa opłata). Po południu wyjazd w drogę powrotną z przerwą na wizytę w centrum tekstyliów oraz kolację. W cenie: wstęp na teren Pamukkale, 2 posiłki (napoje płatne). Dodatkowo płatne: basen Kleopatry. Sklep: wyroby bawełniane.
Cena ok. 99 EUR - dorosły, 50 EUR - dziecko w wieku 5-12 lat, dzieci do lat 6 GRATIS


Magiczna Antalya

Antalya - malownicza dzielnica portowa, gdzie można obejrzeć zabytki z różnych okresów historii miasta. Charakterystyczne, wąskie uliczki, osmańska  zabudowa. Możliwość zrobienia zakupów w centrach ze złotem i skórami. Piękny widok na Wodospad  Arbuzowy.
Cena ok. 16 EUR - dorosły, 10 EUR - dziecko w wieku 7-12 lat, dzieci do lat 6 GRATIS


Stambuł

Największe i najwspanialsze miasto w Turcji, a dawniej także najważniejsza metropolia Morza Śródziemnego. Wycieczka z miejscowym przewodnikiem, który oprowadzi Państwa po stolicy Cesarzy i Sułtanów, n zwanej miastem tysiąca meczetów. Cena obejmuje: transport do i z lotniska, przelot samolotowy w dwie strony do Stambułu, obsługę n polskojęzycznego przewodnika. Zwiedzanie: Błękitny Meczet, Pałac Topkapi, Hipodrom, Bazar Egipski. Dodatkowo płatne: posiłki, rejs po Cieśninie Bosforskiej z kolacją.
Cena ok. 239 EUR - dorosły, dzieci do lat 2 GRATIS


Manavgat

Manavgat - typowe, tureckie miasto średniej wielkości. Synteza n nowoczesności z tradycją. Wodospady na rzece Manavgat, podziwianie architektury i wnętrza Wielkiego Meczetu. Czas wolny wśród starówki miasta, powstałego na bazie osady przeładunkowej z II w. p.n.e. Spływ rzeką Manavgat do mierzei łączącej rzekę z morzem. Spacer po antycznym mieście Side. W cenie: rejs statkiem, lunch (napoje płatne), zwiedzanie meczetu. Sklep ze złotem.
Cena ok. 35 EUR - dorosły, 18 EUR - dziecko w wieku 7-12 lat, dzieci do lat 6 GRATIS 


Side Nature

Usytuowane na cyplu, antyczne miasto o malowniczej zabudowie. Do zwiedzenia świątynia Apollina i kameralny port pamiętający czasy starożytności. Rejs statkiem wzdłuż wybrzeża. Wizyta w górach Taurus, w tradycyjnej, anatolijskiej wsi, słynącej z uprawy liści laurowych i sadów owocowych. Możliwość zakupu lokalnego rękodzieła, również w postaci wyrobów skórzanych. W cenie lunch (napoje płatne) i rejs statkiem wzdłuż wybrzeża Side.
Cena ok. 39 EUR - dorosły, 18 EUR - dziecko w wieku 7-12 lat, dzieci do lat 6 GRATIS 


Antalya Akwarium

Wspaniale zaaranżowane akwarium, z najdłuższym n tunelem podwodnym na świecie. Pływające n nad głowami zwiedzających płaszczki i rekiny, zatopiony samolot, samochód i statek, pływający n nurkowie. W cenie: bilet wstępu do akwarium. Dodatkowo n płatne: kraina śniegu, terrarium.
Cena ok. 45 EUR - dorosły, 25 EUR - dziecko w wieku 7-12 lat, dzieci do lat 6 GRATIS


Kolej linowa Tahtali

Tahtali- szczyt górujący nad regionem Kemer, 2365 m n n.p.m. Drugi co do długości wjazd kolejką na świecie, pierwszy w Europie. Widok ze szczytu fenomenalny, na zatokę Antalyi. W cenie: wjazd kolejką na szczyt.
Cena ok. 59 EUR - dorosły, 39 EUR - dziecko w wieku 7-12 lat, dzieci do lat 6 GRATIS


Delfinarium

Niezwykły pokaz sztuczek w wykonaniu fok morskich i delfinów. W wykonaniu tych zwierząt tańce, gra w piłkę, salta i gra na instrumentach.
Cena ok. 44 EUR - dorosły, 29 EUR - dziecko w wieku 3-9 lat, dzieci do lat 2 GRATIS


Rafting

Wariacje, szaleństwo i zabawa podczas spływu pontonami lub kajakami w Parku Narodowym Köprülü. Wyższy poziom adrenaliny gwarantowany. W cenie: rafting, lunch (napoje płatne). Dodatkowo płatne: zdjęcia, film.
Cena ok. 49 EUR - dorosły, 24,50 EUR - dziecko w wieku 7-12 lat, dzieci do lat 6 GRATIS


Taurus Safari

Możliwość samodzielnego poprowadzenia samochodu terenowego przez skaliste drogi w górach Taurus, przepiękne miejsca widokowe w Kanjonie Kurpulu, podziwianie zielonych gór Taurus w Parku Narodowym. Strome przejazdy i zapierające dech w piersiach widoki. Po safari obiad nad górską rzeką i krótki rafting dla wszystkich uczestników wycieczki, opcjonalnie przejazd do antycznego miasta Selge z przepięknym starożytnym teatrem wśród górskich szczytów.
W cenie: safari (możliwość prowadzenia jeepa dla osób posiadających prawo jazdy 10 lat), luch (napoje płatne), mini rafting. Dodatkowo płatne: zdjęcia, film. 
Cena ok. 79 EUR - dorosły, 59 EUR - dziecko w wieku 7-12 lat, dzieci do lat 2 GRATIS


Jeep Safari

Wycieczka jeepami w góry Taurus. Po drodze zwiedzanie typowych górskich wiosek, możliwość postojów na żądanie i fotografowania przepięknych, dziewiczych krajobrazów. Zapoznają się Państwo z rdzennymi mieszkańcami gór, ich życiem i kulturą. Wizyta w meczecie. Podczas wycieczki lunch w cenie (napoje płatne). Powrót do hotelu ok. 18.00.
Cena ok. 42 EUR - dorosły, 21 EUR - dziecko w wieku 7-12 lat, dzieci do lat 6 GRATIS

 

Hamam – łaźnia turecka

Zdaniem Turków nie ma nic lepszego na poprawienie kondycji, oczyszczenie organizmu oraz zrelaksowanie się niż łaźnia turecka. Pobyt rozpoczyna się wizytą w saunie, następnie ogromna okrągła kopuła wypełniona parą pozwala na relaks i kontemplację. Kolejnym punktem programu regeneracyjnego jest peeling skóry oraz zabieg bąbelkowy. Po wizycie w łaźni na pewno poczujecie się Państwo jak nowonarodzeni.
Cena ok. 29 EUR - dorosły, 15 EUR - dziecko


Hamam VIP – łaźnia turecka

Relaks, wypoczynek odnowa biologiczna. W cenie: transport, łaźnia, peeling całego ciała, masaż pianą, masaż olejkami, terapia kamieniami doctor fish.
Cena ok. 39 EUR - dorosły, 20 EUR - dziecko w wieku 7-12 lat, dzieci do lat 6 GRATIS


Nurkowanie

Możliwość odkrywania przepięknego świata podwodnego Morza Śródziemnego. To bezpieczna wyprawa zarówno dla doświadczonych nurków, jak i dla amatorów. Istnieje możliwość zrobienia zdjęć pod wodą. Obiad w trakcie wycieczki wliczony w cenę.
Cena ok 69€, Osoba nienurkująca 44€


Błękitny rejs

Relaks podczas rejsu statkiem wzdłuż wybrzeża Kemer. Turkusowa woda, malownicze zatoczki, monumentalne góry Taurus. Ważne: prosimy o jak najszybszy kontakt i zapisy u rezydenta, bo ilość miejsc na statku jest ograniczona!  W cenie: rejs statkiem, all insclusive, lunch na statku.
Cena ok. 49 EUR - dorosły, 34 EUR - dziecko w wieku 7-12 lat, dzieci do lat 6 GRATIS


Sklepy: Jubiler, Skóry, Ubrania, Optyk

Transport w dwie strony do sklepu z wybranymi tureckimi rękodziełami. W związku z inflacją Turcja jest obecnie rajem dla zakupoholików. U rezydenta można zamówić bezpłatny przejazd tam i z powrotem w dowolnych godzinach i dowolny dzień tygodnia Bezpłatny transport.
Wróć