Dalmacja Południowa – wczasy, wakacje, wycieczki | Exim Tours
  • ZIMA
  • LATO 2023
  • LAST MINUTE
  • ALL INCLUSIVE
  • BLOG
  • ZIMA
  • LATO 2023
  • LAST MINUTE
  • ALL INCLUSIVE
  • BLOG
Wybrany region

Południowa Dalmacja

Oferty
Opis regionu
Południowa Dalmacja to najdalej wysunięty na południe fragment słonecznej Chorwacji. Malownicze plaże i urokliwe zatoczki, śródziemnomorska przyroda, jak również zabytkowe miasteczka co roku przyciągają ogromną liczbę wczasowiczów. Na uwagę zasługuje stolica regionu ‒ Dubrownik, malownicza wyspa Korčula czy Orebić.
Dalmacja południowa to jeden z najchętniej odwiedzanych przez turystów z całego świata regionów Chorwacji. Obejmuje powierzchnię od końca Riwiery Makarskiej i ciągnie się wzdłuż krawędzi z Bośnią i Hercegowiną aż po Zatokę Kotor i czarnogórską miejscowość Herceg Novi. Południowa Dalmacja to miejsce pełne uroku i tętniące życiem. Na wczasowiczów czekają nie tylko piękne widoki z niezliczoną liczbą piaszczystych plaż i śródziemnomorskiej roślinności, ale także liczne atrakcje turystyczne znajdujące się w urokliwych miejscowościach tego regionu.


Dalmacja południowa ‒ atrakcje turystyczne w Dubrowniku

Dubrownik to miasto określane mianem „perły Adriatyku”, z którego mieszkańcy południowej Dalmacji są bardzo dumni. Stanowi ono jedno z najbardziej atrakcyjnych pod względem turystycznym miast w całej Chorwacji. Dubrownik to wyjątkowo malownicze miejsce, w którym czerwone dachówki domów mieszkalnych kontrastują z błękitem lazurowego morza. Historyczna część miasta znajduje się na liście światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Na odwiedzających czeka tu między innymi kolej gondolowa, którą można dostać się na wzgórza Srd i stamtąd podziwiać panoramę południowej Dalmacji. Na typowo wakacyjny odpoczynek i plażowanie można wybrać żwirowo-piaszczystą plażę Banje, usytuowaną u podnóża historycznych budowli miasta. 


Dalmacja Południowa ‒ co jeszcze warto zobaczyć?

Wybierając się na wczasy do południowej Dalmacji, warto także odwiedzić malowniczą wyspę Korčula oraz znajdujące się na niej miasto o tej samej nazwie. Główną atrakcją Starego Miasta są malownicze uliczki, ułożone symetrycznie względem siebie, a także plac św. Marka i umiejscowiona tam katedra. Przy deptaku w centrum Korčuli znajduje się muzeum Marco Polo ‒ w tym miejscu przypuszczalnie urodził się słynny wenecki podróżnik. 
Kolejnym punktem na turystycznej mapie południowej Dalmacji jest Orebić ‒ miasto położone w malowniczej scenerii u podnóża góry św. Eliasza, na półwyspie Pelješac. Morze Adriatyckie w tym regionie Chorwacji ma prawdziwie lazurowy kolor, a długie i przestronne plaże przyciągają setki wczasowiczów. Miasto położone jest ok. 100 km od Dubrownika i można dotrzeć do niego promem, np. z miasteczka portowego Ploče. Orebić to dość kameralne miasto pełne wakacyjnych apartamentów i willi. Turyści najchętniej odpoczywają na plaży Trstenica, najdłuższej w całym mieście, z wyjątkowo krystaliczną wodą oraz łagodnym zejściem.

Wróć