Złote Piaski – wakacje, wycieczki fakultatywne | Exim Tours
  • ZIMA
  • LATO 2023
  • LAST MINUTE
  • ALL INCLUSIVE
  • BLOG
  • ZIMA
  • LATO 2023
  • LAST MINUTE
  • ALL INCLUSIVE
  • BLOG
Wybrany region

Złote Piaski

Oferty
Opis Regionu
Wycieczki fakultatywne

Złote Piaski to jeden z najpiękniejszych kurortów Bułgarii. Według legendy - pozostawiony przez piratów na brzegu morza skarb zmienił się tu w aksamitny, złoty piasek. Patrząc na roziskrzoną w słońcu, 4-kilometrową plażę łatwo uwierzyć, że w tej historii jest więcej niż ziarnko prawdy. Wymarzona pogoda, ciepłe morze i niskie ceny sprawiają, że jest to idealne miejsce na  najlepsze wakacje.


Kurort powstał na terenie Parku Narodowego "Złote Piaski". Położony nad wyjątkowo czystą zatoką, otoczony leśnymi wzgórzami nazywany jest letnią stolicą Bułgarii. Ze względu na dbałość o najwyższe standardy, jest honorowany Błękitną Flagą - prestiżową, europejską nagrodą ekologiczną.


Błogie lenistwo przy beach barze na rozgrzanej słońcem plaży to tylko jedna wakacyjnych opcji. Złote Piaski są wprost stworzone dla aktywnych. Na śmiałków czekają wypożyczalnie sprzętu wodnego, a w nich rowery i narty wodne, skutery i motorówki. W szkółkach odbywają się zajęcia nauki windsurfingu, można nurkować i uprawiać parasailing, a nawet żeglarstwo, bo w Złotych Piaskach jest też przystań dla jachtów. 


Na stałym lądzie deptaki i parki wypełnione są atrakcjami dla najmłodszych. Działa baza jazdy konnej i szkółka jeździecka, są też boiska sportowe do gry w siatkówkę i koszykówkę, dostępnych jest wiele kortów tenisowych.


Dużą atrakcją jest Aquapolis - jeden z najnowocześniejszych i najciekawszych aquaparków naszej części Europy, zaprojektowany w stylu mauretańskim. Wiele tu basenów i rozmaitych zjeżdżalni, jest sztuczny wodospad i jezioro, można się też sprawdzić na ściance wspinaczkowej


Długie, ciepłe wieczory upłyną wspaniale w przytulnych tawernach i kameralnych restauracjach, przy aromatycznych potrawach regionalnych, z kieliszkiem bułgarskiego wina.


Złote Piaski są doskonałym centrum wypadowym do zwiedzania regionu.  W odległości 17 km od tego miejsca leży Warna - piękne, zabytkowe miasto portowe i kolejny wakacyjny kurort, w którym i w dzień i w nocy wiele się dzieje.

Nessebar

Wycieczka, która Was przeniesie do jednego z najstarszych miast Europy -- Neseber-- miasto muzeum, które jest pod egidą i patronatem UNESCO. Stary Neseber jest położony na pięknym półwyspie południowego, czarnomorskiego brzegu Bulgarii. Miasteczko jest znane ze swoich ciasnych i wąskich uliczek, wyłożonych brukiem, ze swoją oryginalną architekturą typowych neseberskich domów z okresu Bułgarskiego Odrodzenia (XIX - XX w). Tutaj można  zobaczyć ślady kultury Traków, Greków, Rzymian i Bułgarów. Spacer po Neseberze zapoznaje turystow ze starą architekturą miasteczka, starych domów i chrześcijańskich świątyń z okresu VI, X, XI, XIV, XV, XVII w. Przewidziany jest obiad w restauracji znajdującej się na brzegu morza, gdzie ukaże się nam panorama południowego brzegu Morza Czarnego.

Cena ok. 113 BGN – dorosły, 68 BGN – dziecko do 12 lat (opcja z obiadem)
ok. 82 BGN - dorosły, 52 BGN - dziecko do 12 lat (opcja bez obiadu)


Bałczik – Kaliakra

Zwiedzanie kompleksu parkowego w Balcziku,letniej rezydencji rumuńskiej królowej Marii i ogrodu botanicznego,w którym można zobaczyć ponad 3000 różnych gatunków roślin,jak również wyjątkowo interesująca i bogata kolekcja kaktusów.

W drodze do Balcziku odwiedzimy pracownie garncarza z możliwością zapoznania się z tradycyjnymi metodami wyrobu bułgarskiej ceramiki.Zwiedzanie półwyspu Kaliakra,wyjątkowo pięknego klifu i zapoznanie się z jego starożytną historią.

Cena ok. 103 BGN – dorosły, 55 BGN – dziecko


Statek piracki

Rejs pirackim jachtem po Morzu Czarnym. Tutaj możesz poczuć się jak prawdziwi morscy piraci! Program rozrywkowy obejmuje piracki pojedynek, poszukiwanie klucza do ukrytego skarbu i inne zabawy pirackie. Program zapewniają animatorzy i załoga przebrana w pirackie stroje. Przewidziany obiad.

Cena ok. 82 BGN - dorosły, 55 BGN - dziecko


Wieczór bułgarski

Zapraszamy na  biwak wszystkich, którzy chcieliby dowiedzieć się czegoś więcej o bułgarskich tradycjach i obyczajach. Przewidziana smaczna kolacja wśród leśnej przyrody. W programie występy folklorystyczne, tańce nestinarskie na rozżarzonych węglach i konkursy. W programie także wizyta w małym zakładzie garncarskim oraz możliwość zobaczenia na żywo produkcji tradycyjnej bułgarskiej ceramiki.

Cena ok. 94 BGN – dorosły, 68 BGN – dziecko


Piknik na statku

Wypłynięcie z Zatoki Warneńskiej na bezkresne Morze Czarne. Podczas rejsu będziemy mieli okazję opalać się na pokładzie statku, pływać w morzu i łowić ryby. Lunch w formie bufetu na pokładzie - menu obejmuje: sałatki, grillowaną rybę, napoje bezalkoholowe bez ograniczeń, piwo, wino. Powrót do Zatoki Warneńskiej.

Cena ok. 103 BGN - dorosły, 68 BGN - dziecko


Varna – Delfinarium

Wycieczka do warnenskiego delfinarium,a tam wyjątkowy pokaz umiejętności delfinów. Panoramiczne zwiedzanie miasta Warna.  Wycieczka piesza po centralnej części miasta.  Możliwość zwiedzania katedry „Św.  Wniebowzięcia NMP”.  Czas wolny

Cena ok. 80 BGN – dorosły, 62 BGN – dziecko


Jeep Safari

Egzotyczna przejażdżka jeepem w trudno dostępne miejsca, bezdrożach i lasach. Spotkanie z pszczelarzem i degustacja naturalnego miodu. W programie emocjonujące wyścigi jeepów i strzelanie z wiatrówki, animacje. Piknik w lesie – poczęstunek, wino, piwo, napoje bezalkoholowe.

Cena ok. 103 BGN – dorosły, 55 BGN – dziecko


Park Naturalny Pobiti Kamani

Proponujemy Państwu wycieczkę do dwóch najbardziej niezwykłych miejsc w okolicach Warny, które naładują Państwa pozytywną energią.

Wizyta w naturalnym parku Pobiti kamani - święte miejsce od czasów starożytności, jedno z centrów energetycznych w Bułgarii.  Przez miliony lat, w procesie osuszania starożytnego morza, natura wyrzeźbiła wysokie kolumny, cudowne postacie zwierząt, ludzi i mitycznych stworzeń. Wydrążone formacje skalne nie mają podstawy skalnej i dlatego wydają się tkwić w piasku, stąd ich popularna nazwa.

Wyjazd do rezerwatu przyrody Longoza – oazy spokojnego współistnienia człowieka i natury.  Aby cieszyć się pięknem rezerwatu proponujemy rejs statkiem po rzece Kamczia.  Znajdziemy tu gęste lasy przypominające dżunglę, przytulną wioskę rybacką i małe kolonie żółwi wodnych. Łódź zabierze nas do ujścia rzeki - wyjątkowego miejsca, tam rzeka spotyka się z morzem, gdzie będzie panoramiczny widok na najdłuższą piaszczystą plażę na bułgarskim wybrzeżu Morza Czarnego.  Obiad w rezerwacie.

Panoramiczne zwiedzanie miasta Warna.  Wycieczka piesza po centralnej części miasta.  Możliwość zwiedzania katedry „Św.  Wniebowzięcia NMP”.  Czas wolny.

Cena ok. 103 BGN - dorosły, 68 BGN - dziecko


Powyższa lista wycieczek ma jedynie charakter informacyjny i w świetle prawa nie stanowi oferty handlowej Biura Podróży EXIM SA. Szczegółowych informacji o wycieczkach fakultatywnych organizowanych przez naszego kontrahenta lokalnego udziela rezydent na miejscu. Wyżej podane ceny są orientacyjne i mogą ulec zmianie.

Wróć