Słoneczny Brzeg - wycieczki fakultatywne, wakacje | Exim Tours
  • ZIMA
  • LATO 2023
  • LAST MINUTE
  • ALL INCLUSIVE
  • BLOG
  • ZIMA
  • LATO 2023
  • LAST MINUTE
  • ALL INCLUSIVE
  • BLOG
Wybrany region

Słoneczny Brzeg

Oferty
Opis regionu
Wycieczki fakultatywne
Słoneczny Brzeg nigdy nie śpi. To letnisko, wzniesione dla relaksu i zabawy turystów w każdym wieku. Żadne miejsce w Bułgarii nie skupia tylu restauracji, dyskotek, klubów, pubów, galerii i innych atrakcji. Czyste plaże i ciepłe, lazurowe morze obiecują udany wypoczynek i najlepsze wakacje.

Słoneczny Brzeg to najsłynniejszy z kurortów Bułgarskiej Riwiery. Rozłożony wzdłuż najszerszych plaż, szczyci się liczbą 800 hoteli i 400 restauracji. Morze jest tu spokojne, dno opada łagodnie i woda długo jest płytka. Dlatego to w tej okolicy znajdziecie najwięcej ofert All inclusive.

Fanów wakacyjnego plażowania zachwyci delikatny piasek ciągnących się przez  8 kilometrów plaż. Równolegle do plaży leży Promenada - miejsce spacerów i licznych rozrywek, ulubione miejsce wypoczynku rodzin z dziećmi. Odbywają się tu wieczorne pokazy uliczne, tu stoją karuzele i pasaże handlowe. Słoneczny Brzeg aż kipi od atrakcji.


Na gości czekają letnie kina i teatry, ośrodki rehabilitacyjne i SPA. Jest też miejsce do jazdy konnej.pola golfowe, korty do tenisa i wiele boisk sportowych. Poszukiwacze ekstremalnych  wrażeń mogą latać na paralotni.

Oferta sportów wodnych zawiera żeglarstwo, windsurfing, narty wodne i wiele innych wrażeń. W Słonecznym Brzegu są dwa duże parki wodne - w tym znany Action Aquapark ze 120 metrową zjeżdżalnią i własnym małym zoo.


Są także pola golfowe i korty do tenisa. W odległości pieszego spaceru (ok. 4 km.) leży jedno z najpiękniejszych miast Bułgarii - Nessebar. Ten skalisty cypel, połączony z lądem wąskim przesmykiem, jest idealnym miejscem na romantyczny spacer lub pyszną kolację w jednej z restauracji. Istniejąca od starożytności osada rybacka zachwyca swoją atmosferą i klimatem. Warto zobaczyć ruiny murów obronnych z IV i V wieku, zabytki sakralne i całą architekturę. Założony 1000 lat p.n.e., władany przez Traków, Greków, Ormian i Osmanów niezwykły Nessebar jest miejscem wpisanym na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Bułgarski wieczór

Wieczór w lokalnej restauracji, przy dźwiękach bułgarskiej muzyki z pysznymi, tradycyjnymi daniami. To również świetna okazja, aby nauczyć się tańca horo, skosztować sałatki szopskiej, dań z grilla czy bułgarskiej rakiji, brandy i wina. Oprócz programu folklorystycznego na świeżym powietrzu, zaplanowane są także pokazy dla dzieci. Ten wieczór to kwintesencja Bułgarii.

Cena dorosły: 70 BGN, dzieci: 35 BGN


Stambuł – 1 dzień

Stambuł to jedno z najwspanialszych miast świata, które masz okazję zwiedzić wraz z nami. Wycieczka rozpoczyna się od przyjazdu do Stambułu w godzinach porannych. W pierwszej kolejności możemy zobaczyć centralną część miasta podczas objazdu autokarem. Kolejno zwiedzanie świątyni –Hagia Sophia, Hipodromu, Obelisku Egipskiego, Kolumny Wężowej. Przejazd przez most nad cieśniną Bosfor do azjatyckiej części miasta. Przerwa na kawę i podziwianie pięknego widoku miasta. Powrót do Słonecznego Brzegu w późnych godzinach wieczornych.

Cena dorosły: 175 BGN, dzieci: 85 BGN


Sozopol

Wycieczka do starożytnej Apolloni miasta Sozopol, gdzie odwiedzimy najstarszą część miasta z kościołem Matki Boskiej. Rejs wzdłuż wybrzeża Sozopola - wyspy "Św. Kirik i Julita ”, wyspy„ Św. Iwan ”i„ Św. Piotr ”,plantacje małży, dalej do Cape Skamni (stare miasto). Obiad na statku. Wizyta w Klasztorze św. Jerzego w Pomorie.

Cena dorosły: 88 BGN, dzieci: 52 BGN


Jeep Safari

Egzotyczna przejażdżka jeepem w trudno dostępne miejsca, bezdrożach i lasach. Wizyta w stadninie koni, malowniczo położonej w cienistym gaju orzechowym; możliwość jazdy konnej, przejażdżki bryczką. Do dyspozycji gości są kucyki.

Wizyta w bazie ATV, gdzie goście będą mieli okazję przejechać się quadami po malowniczym terenie. przerwa na odpoczynek. Offroad na wzgórzach Starej Planiny, skąd ukaże się wspaniała panorama; przeprawa przez rzekę Aheloy. W programie degustacja produktów pszczelich we wsi Poroy.

Cena dorosły: 98 BGN, dzieci: 62 BGN


Delfinarium

Wycieczka do warnenskiego delfinarium,a tam wyjątkowy pokaz umiejętności delfinów. Panoramiczne zwiedzanie miasta Warna.  Wycieczka piesza po centralnej części miasta.  Wcześniej Przyjazd do rezerwatu przyrody Kamchia, znanego z dziewiczej roślinności longo. 30 min rejs łodzią przez rezerwat i do ujścia rzeki, która tworzy piękną piaszczystą lagunę. W rzece można zobaczyć kormorany, czaple i żółwie wodne.

Możliwość zwiedzania katedry „Św.  Wniebowzięcia NMP”.  Czas wolny.

Cena dorosły: 110 BGN; dziecko: 63 BGN

Powyższa lista wycieczek ma jedynie charakter informacyjny i w świetle prawa nie stanowi oferty handlowej Biura Podróży EXIM SA. Szczegółowych informacji o wycieczkach fakultatywnych organizowanych przez naszego kontrahenta lokalnego udziela rezydent na miejscu. Wyżej podane ceny są orientacyjne i mogą ulec zmianie.

Wróć