Teneryfa – wakacje, wycieczki fakultatywne: oferty | Exim Tours
  • ZIMA 22/23
  • LATO 2023
  • BLOG
  • ZIMA 22/23
  • LATO 2023
  • BLOG
Wybrany region

Teneryfa

Oferty
Opis kierunku
Co warto zobaczyć
Wycieczki fakultatywne

TENERYFA

Teneryfa to jeden z najpopularniejszych wśród turystów regionów w Hiszpanii. Wyspa zachwyca swoją wspaniałą naturą, unikatowymi krajobrazami i wieloma ciekawymi atrakcjami. Co warto na niej zobaczyć i dlaczego Teneryfa to idealne miejsce na urlop?

„Różnorodna” – tak w jednym słowie opisana mogłaby zostać hiszpańska Teneryfa. Wakacje na niej na pewno nie będą nudne. Na wyspie jest ponad 140 plaż i 350 km wybrzeża. Obok piaszczystych plaż oblanych turkusową wodą znaleźć tam można piętrzące się wysoko góry, porośnięte egzotyczną roślinnością. Na wyspie znajdują się zarówno hotele all inclusive, jak i górskie schroniska oraz bardzo zróżnicowane atrakcje. Teneryfa jest dzięki temu miejscem idealnym zarówno dla tych, którzy lubią zażywać kąpieli słonecznych wśród niebiańskich krajobrazów, jak i tych preferujących dalekie, górskie wędrówki. Stanowi ona również perfekcyjny kierunek dla podróżników pragnących połączyć aktywny wypoczynek ze słodkim lenistwem nad oceanem. Teneryfie z pewnością bliżej do Afryki niż Europy. Niecałe 300 km dzieli ją od kontynentu afrykańskiego i ponad 1000 od Półwyspu Iberyjskiego. Tak jak pozostałe Wyspy Kanaryjskie powstała w wyniku erupcji podwodnego wulkanu. Na Teneryfie istnieją cztery masywy górskie: Teide, Teno położony w północno-zachodniej części wyspy obszar głębokich wąwozów i skał, masyw Anaga w północno-wschodniej części wyspy oraz masyw Adeje w południowej części wyspy. Występuje tu ponad 1400 gatunków roślin z czego ok. 200 to gatunki endemiczne. Wyspa słynie też z upraw bananów. Niestety są one bardzo trudno dostępne w kontynentalnej części Europy.


SANTA CRUZ DE TENERIFE
Santa Cruz de Tenerife to stolica Teneryfy, największe miasto regionu i ważny port handlowy, można tu poczuć prawdziwie kanaryjską atmosferą. Na rodowitych mieszkańców mówi się tu Chicharreros, od chicharros – rodzaju makreli, którymi z upodobaniem niegdyś żywili się rybacy z Teneryfy. Na szczególną uwagę zasługują piękne wielowiekowe domy z kolonialną przeszłością oraz Muzeum Sztuki. Warto również wybrać się na spacer do jednego z wielu parków, natomiast wielbicielom zakupów polecamy deptak Calle del Castillo, na którym znajduje się mnóstwo markowych butików.
Stolica Teneryfy jest pełnym życia miastem portowym. Długie nabrzeże stanowi przystań dla niezliczonych kontenerowców oraz promów i wodolotów odrzutowych kursujących między wyspami. Miasto stanowi idealną bazę wypadową w północno-wschodnią część wyspy.

PLAYA DE LAS AMERICAS
Playa de las Americas to nowoczesny kurort, nad którym przez cały rok świeci słońce. Znajduje się tu mnóstwo hoteli, barów i restauracji, w których kwitnie nocne życie. Wzdłuż wybrzeża kilometrami ciągnie się słynna promenada łącząca Playa de las Americas z Los Cristianos i elegancką Playa del Duque. Plaże o ciemnym wulkanicznym piasku łagodnie schodzą do oceanu. Na wyróżnienie zasługuje plaża Playa de la Arena, której piaski są zupełnie czarne. Równie wspaniałe plaże znajduję się w Puerto Santiago i Los Gigantes.

COSTA ADEJE
To popularna miejscowość wypoczynkowa położona na południowo – zachodnim wybrzeżu Teneryfy, w bezpośredniej bliskości z Plaja de Las Américas. Costa Adeje znajduje się w popularnym regionie turystycznym, jednak w odróżnieniu od sąsiednich miejscowości stanowi spokojną enklawę przytulnych hoteli. Największym atutem miejscowości są przede wszystkim pola golfowe oraz piękne, piaszczyste plaże.
 
PLAYA PARAISO
Jest to jedna z pierwszych miejscowości turystycznych, która powstała na Teneryfie. Położona jest na południowym wybrzeżu Teneryfy, w odległości około 15 km na północny zachód od popularnego centrum turystycznego Playa de Las Americas. Wakacyjny kurort z pięknymi piaszczystymi plażami, knajpkami, tawernami i sklepami oferuje wszystko to, czego może oczekiwać turysta, a promienie słoneczne gwarantują piękną opaleniznę prawie przez cały rok. 


PUERTO DE SANTIAGO
Miejscowość położona jest wręcz idealnie, na zachodnim wybrzeżu Teneryfy, które stanowi najbardziej słoneczny obszar wyspy. Atrakcją miejscowości jest przepiękna, czarna piaszczysta plaża - Las Arenas, która swój niezwykły kolor zawdzięcza wulkanicznej przeszłości wyspy. Wzdłuż plaży ciągnie się nieduża promenada, przy której mieści się sporo kafejek, barów i restauracji. Dodatkową atrakcją Puerto de Santiago są pobliskie góry, będące na wyciągnięcie ręki. Wszyscy miłośnicy trekkingu powinni być zadowoleni z pobytu w Puerto de Santiago i z wspaniałych widoków, jakie można oglądać z okolicznych szlaków.
Gomera Bus
Przepiękne, malownicze wąwozy biegnące ku oceanowi przecinają La Gomerę w taki sposób, że z lotu ptaka wyspa do złudzenia przypomina koło rowerowe. Żyzna gleba wulkaniczna sprzyja licznym uprawom pokrywającym tarasowe zbocza gór. Pełen magii Park Narodowy Garajonay spowity jest gęstą mgłą skrywającą prawdziwy przyrodniczy skarb – lasy wawrzynowe. W kraterze wulkanu, gdzie według legend nocami spotykają się czarownice, opadające mgły ukazują obserwatorom zieleń wawrzynu i wrzosowy kobierzec ścielący się pod nogami. Podczas wycieczki można spróbować miejscowej kuchni i poznać tajniki języka gwizdanego! Transport z Teneryfy odbywa się promem, objazd wyspy realizowany jest autokarem. Lunch wliczony w cenę wycieczki.
CENA OK. 69 € dorośli/ dzieci ok. 35 €


Katamaran 3 godz.
Ta wyjątkowa propozycja skierowana jest do miłośników morza, żeglarstwa, pasjonatów podwodnej przyrody, a także do wszystkich kochających przygodę. Rejs katamaranem stanowi wyprawę w poszukiwaniu delfinów i waleni, które przez cały rok pływają wokół wybrzeży Teneryfy. Przewodnik opowiada wiele ciekawych historii dotyczących życia w oceanie, a w jednej z zacisznych i malowniczych zatoczek łódź zatrzymuje się, aby można było popływać w krystalicznie czystym oceanie. Podczas całego rejsu oferowane są napoje chłodzące, wino, piwo i smaczne kanapki.
CENA OK. 45 € dorośli/ dzieci ok. 23 €


Loro Park
Loro Park to prawdziwy raj dla dzieci i dorosłych. Obejmuje on powierzchnię 135 tys. m2. Kilka razy dziennie organizowane są przedstawienia z udziałem lwów morskich, delfinów, papug oraz należący do najsłynniejszych - pokaz orek. Olbrzymią atrakcją parku jest Katandra Treetops, gdzie można obserwować ptaki w ich naturalnym środowisku. Miłośnikom flory polecamy ogród z rzadkimi gatunkami orchidei. Na terenie kompleksu znajduje się także plac zabaw dla dzieci, zwany „Kinderlandią”, targ gambijski, stacja z pisklętami papug, muzeum papug oraz wiele restauracji.
CENA OK. 40 € dorośli/ dzieci ok. 28 €


Rafting Rowerowy
Jest to półdniowa wycieczka rowerowa. Trasa licząca długość 35 kilometrów rozpoczyna się w punkcie położonym wysoko w Parku Narodowym Teide i dalej biegnie w dół w kierunku wybrzeża. Niech nikogo nie odstrasza wysiłek związany z jazdą na rowerze, dzięki temu, że trasa prowadzi cały czas w dół, pedałowanie zostanie ograniczone, pozostanie tylko świeże powietrze i podziwianie przepięknej górskiej scenerii.
CENA OK. 40 € dorośli/ dzieci ok. 25 €


Siam Park
Największy tematyczny park rozrywki w Europie, cudowne wodne królestwo, łączące egzotyczne tajemnice starożytnego królestwa Syjamu (obecnie Tajlandii) z podnoszącą poziom adrenaliny przygodą. Na odwiedzających czekają: Pałac Fal, w którym fale dochodzą do 3m, "Tower of Power", czyli zjeżdżalnia porywająca z zawrotną prędkością, Wąż z dżungli, Olbrzym, Wulkan i wiele innych niesamowitych miejsc, a dla dzieci "Zagubione Miasto". Cudowna biała plaża i egzotyczna roślinność stanowią doskonałe miejsce na chwilę odpoczynku między kolejnymi wodnymi szaleństwami. Po dniu pełnym wrażeń dobrze jest usiąść w tajskiej restauracji i spróbować pysznego orientalnego jedzenia.
CENA OK. 33 € dorośli/ dzieci ok. 22 €


Trekking Guajara
Góra Alto de Guajarao wysokości 2718 m n.p.m. jest jednym z najwyższych szczytów Teneryfy. Zapraszamy na wędrówkę niezwykłą trasą obfitującą w malownicze krajobrazy z widokami na wulkan Teide, Las Cañadas oraz sąsiednie wyspy: Gran Canarię, El Hierro, La Gomerę i La Palmę. Wyprawa ta stwarza doskonałą okazję do sprawdzenia swoich możliwości, szczególnie dla osób planujących wspinaczkę na Teide, najwyższy szczyt Hiszpanii (3718 m n.p.m.). Wędrówka odbywa się w grupach maksymalnie 8-osobowych. Trasa jest dość trudna, więc polecamy ją osobom zaawansowanym.
Czas trwania trekkingu: 5,5 godz. Nachylenie 600 m w górę i 600 m w dół.
Cena obejmuje transport, piknik i opiekę doświadczonego przewodnika.
Wymagania dotyczące trasy: dobre buty sportowe (możliwość wypożyczenia), dużo wody.
CENA OK. 48 € dorośli/ dzieci ok. 24 €


Trekking Taucho
Zapraszamy na nietrudną i bardzo malowniczą trasę w południowej części Teneryfy, dzięki której można poczuć prawdziwie kanaryjskie klimaty. Po drodze będziemy mijać lasy piniowe oraz liczne wioski z tradycyjną zabudową. Dowiemy się, jak żyją ludzie mieszkający głęboko w górach, poznamy ich zwyczaje i sposób życia. Wędrówka rozpoczyna się w miejscowości Taucho położonej na wysokości 900 m n.p.m., a kończy się w Ifonche. Trasa przystosowana jest dla dzieci. Trekking odbywa się w grupach maksymalnie 8-osobowych.
Czas trwania wędrówki: 4godz.
Długość trasy: 9,5km. wysokość 900 m, nachylenie 200 m.
Cena obejmuje transport, piknik i opiekę doświadczonego przewodnika.
Wymagania dotyczące trasy: dobre buty sportowe (możliwość wypożyczenia), dużo wody.
CENA OK. 41 € dorośli/ dzieci ok. 21 €


Wulkan Teide
Wulkanolodzy twierdzą, że w nowym tysiącleciu wulkan Teide, święta góra Guanczów, przemówi ponownie, właśnie dlatego warto ją odwiedzić. Egzotyczny i miejscami "księżycowy" krajobraz Pico del Teide zachwyca swym niepowtarzalnym pięknem. Góra rzuca najdłuższy na świecie cień, a jej wierzchołek widoczny jest z każdego miejsca Teneryfy. Rozległy teren Parku Narodowego zadziwia kolorami wulkanicznych skał i ilością kraterów. Wyprawa wiedzie niemal na sam szczyt wulkanu. Połyskujący w słońcu śnieg gdzieniegdzie przykrywa wulkaniczne skały i stanowi nie lada atrakcję na podzwrotnikowej wyspie. Wycieczka półdniowa. Lunch nie jest wliczony.
CENA OK. 31 € dorośli/ dzieci ok. 16 €


Wycieczka wokół wyspy + Loro Park
Malowniczą wędrówkę po Teneryfie rozpoczyna przejazd przez plantacje bananowców, z których słyną Wyspy Kanaryjskie. Wśród wielu wspaniałych widoków, najdłużej zostaje w pamięci niezwykły masyw skał Los Gigantes stromo opadający do morza. Inną atrakcją są "Pompeje" Teneryfy - Garachico, usytuowane u podnóża wulkanu Teide. W Icod de los Vinos można podziwiać tysiącletnie Drzewo Smocze. Miłośnicy dobrego wina oraz likierów również znajdą dla siebie mły zakątek. Kolejnym punktem wycieczki jest Loro Park w Puerto de la Cruz, gdzie w scenerii egzotycznych roślin można obserwować wyczyny tresowanych lwów morskich, orek i delfinów. Bogata, wielobarwna flora i fauna parku to wdzięczny temat pamiątkowych fotografii. Lunch nie jest wliczony w cenę.
CENA OK. 72 € dorośli/ dzieci ok. 36 €


Aqua Club Termal
Jeden cykl zabiegów termalnych zawiera:
- basen z hydromasażem
- basen relaksacyjny
- basen tonizujący
- łaźnię rzymską
- łaźnię turecką
- prysznice
- saunę
- rose z minerałami
- flotarium
Jedna sesja trwa 2 godz. Godziny otwarcia: 10:00 - 19:30. Depozyt na wypożyczenie ręczników.
CENA OK. 27 €


Wróć