Sharm el Sheik – wakacje, wycieczki fakultatywne | Exim Tours
  • ZIMA
  • LATO 2023
  • LAST MINUTE
  • ALL INCLUSIVE
  • BLOG
  • ZIMA
  • LATO 2023
  • LAST MINUTE
  • ALL INCLUSIVE
  • BLOG
Wybrany region

Sharm El Sheikh

Oferty
Opis regionu
Wycieczki fakultatywne
Sharm El Sheikh to leżąca na jedwabnym szlaku starożytna osada. Niegdyś znana z handlu miedzią i turkusem, dziś jest słynnym, globalnym kurortem. W otoczeniu strzelistych gór Synaj, nad ciepłym Morzem Czerwonym, tu gdzie piękna pogoda trwa 300 dni w roku - odpoczywaj i baw się do białego rana!
 
Sharm El Sheikh rozciąga się na przestrzeni 40 km. wzdłuż Riwiery Morza Czerwonego, pomiędzy trzema pomnikami przyrody: Parkiem Narodowym Świętej Katarzyny, Parkiem Narodowym Ras Muhammad oraz Rezerwatem Nabq. Zabudowania tworzą niewielkie kompleksy komfortowych willi w otoczeniu zieleni, wokół których skupiona jest nowoczesną  infrastruktura sklepów, restauracji, basenów i ogrodów. Miejscowość można podzielić na trzy główne części: wysunięte na południe Old Market i Hadaba, nie zasypiające nigdy centrum Naama Bay oraz nowoczesną i najnowszą część miasta - Nabq.
 
Choć lwią część wybrzeża w Szarm el-Szejk zajmują podwodne rafy koralowe, to plaże i ciepłe wody Morza Czerwonego wabią nie tylko nurków. Zimą woda w morzu ma temperaturę 21°C, dlatego zawsze chętnie przyjeżdżają tu plażowicze i wielbiciele dobrej zabawy. Zbudowany od zera, turystyczny kurort zdobył sobie tak dużą popularność, że w ciągu ostatnich dwudziestu lat rozrósł się z kilkudziesięciu do ponad 500 hoteli. Stałymi bywalcami zostali turyści z całego świata, wśród nich nawet szefowie państw, prezydenci, politycy i bogacze.
 
Aktywne wakacje można tu spędzić na wiele różnych sposobów. Wśród atrakcji turystycznych kurortu nie brakuje letnich dyskotek i muzycznych klubów, są też restauracje i luksusowe, sieciowe kasyna. Dostępne są delfinaria i ogromne pola golfowe, korty tenisowe i porty dla jachtów. Dużym powodzeniem cieszy się aquapark i centrum rozrywkowe "Z Tysiąca i Jednej Nocy", dające arabskie i beduińskie przedstawienia.

Zatoka Starca, jak tłumaczone jest Sharm El Sheikh, to raj również dla miłośników natury. Warto się wybrać do Parku Narodowego Ras Muhammad, do obserwatorium rekinów i jednej z najcudowniejszych raf koralowych na świecie. Można tu podziwiać ponad 150 unikatowych gatunków koralowców, a także żyjące wśród nich niezwykłe gatunki zwierząt, w tym żółwie idelfiny. Równie interesującym miejscem jest Park Narodowy Nabq – rezerwat lasów mangrowychGęsto ze sobą splecione zarośla i lasy, z drzewami o wysokości do 20 m., podczas przypływu morze zalewa aż po same korony drzew, w których żyją niezwykłe gatunki ptaków.

Jerozolima autokarem

Wyjazd w nocy do Taby, przejazd nad Morze Martwe, w którym będzie można zażyć kąpieli (prosimy zabrać ze sobą kostiumy kąpielowe). Wyjazd do Jerozolimy. Zwiedzanie miasta rozpoczniemy od Góry Oliwnej, z której roztacza się przepiękna panorama na Stare Miasto i Wzgórze świątynne z pozłacaną Kopułą Skały. Następnie zobaczymy Kościół Dominus Flevit (czyli Pan Zapłakał) – miejsce, w którym Jezus płakał na losem Jerozolimy. Na północ od niego znajduje się Kościół Pater Noster wzniesiony tuż obok groty, w której Jezus nauczał swoich apostołów. Ciekawostką tego miejsca jest ułożony z kafli ceramicznych tekst modlitwy Pańskiej w ponad 60 językach. VIA DOLOROSA – Droga Krzyżowa, którą szedł Jezus, dźwigając krzyż na miejsce stracenia. Zaczyna się ona w dzielnicy muzułmańskiej na dziedzińcu rzymskiej twierdzy Antonina. Dalej biegnie obok łuku Ecce Homo i prowadzi do BAZYLIKI GROBU PAŃSKIEGO w dzielnicy chrześcijańskiej. Centralnym punktem dzielnicy żydowskiej jest Ściana Płaczu, będąca pozostałością zewnętrznego muru po Drugiej Świątyni Jerozolimskiej, zbudowanej w końcu VI wieku p.n.e. na miejscu świątyni, wzniesionej przez Salomona. Wyznawcy Judaizmu przychodzą modlić się tu, a pomiędzy kamienie muru wkładają karteczki z modlitwami i prośbami wierząc, że jest to miejsce najbardziej zbliżone do domu Boga. Następnie udamy się do Kościoła Zaśnięcia Najświętszej Marii Panny, znajdującego się na górze Syjon. Tuż za kościołem znajduje się Grób Dawida. Odwiedzimy także Wieczernik, miejsce spożycia Ostatniej Wieczerzy Jezusa z apostołami.

Przejazd do BETLEJEM – zwiedzanie Bazyliki Narodzenia wybudowanej ponad grotę, uważaną za miejsce narodzin Jezusa. Powrót do Sharm El Sheikh w godzinach nocnych.

NALEŻY ZABRAĆ: paszport, oryginał rachunku, kostium kąpielowy, ręcznik, strój stosowny do zwiedzania Jerozolimy, wygodne buty.

Cena ok. 215 USD

Petra (1 dzień autokarem)

Petra to kraina niezwykłej urody i klimatu, zamieszkana przez życzliwych i uczynnych ludzi, a rządzona przez młodego króla i jego piękną jak z opowieści „Tysiąca i jednej nocy” małżonkę Ranię. W VI wieku p.n.e. koczownicze plemię Nabatejczyków opanowało dolinę skalną między Al-Akaba nad Morzem Martwym, a po stronie wschodniej Wadi al Araba w Jordanii. Najsłynniejszy zabytek Petry to Skarbiec (el-Kasne) z fasadą 27-metrowej szerokości i 40-metrowej wysokości. Budynek jest bardziej klasyczny niż nabatejski, z sześcioma kolumnami, niskim frontonem i attyką, na której stoją trzy barokowe nadstawki. Dolina za Skarbcem ukazuje liczne grobowce skalne wykute w bladoróżowym piaskowcu. Teraz już wiadomo, że pierwotnie Petra nie była różowa. Zapewne to działanie naturalnych czynników tak ją odmieniło. Dawniej budowle były zdobione sztukateriami. W 106 roku n.e. Petra stała się częścią Imperium Rzymskiego, a wtedy wybudowano forum, termy oraz teatr. Są one w stylu rzymskim. Teatr jest wykuty w różano-czerwono-łososiowej skale i mieścił 4000 widzów.

NALEŻY ZABRAĆ: paszport, oryginał rachunku, wygodne obuwie.

Cena ok. 310 USD

Kair - 1 dzień samolotem (wiza jest wymagana)

Wylot z Sharm El Sheikh we wczesnych godzinach rannych. Około godziny 8:30 jesteśmy w stolicy Egiptu – Kairze. Rozpoczynamy zwiedzanie Muzeum Starożytności, gdzie zgromadzono eksponaty pochodzące z epoki Starego i Nowego Państwa. Niewątpliwie największym zainteresowaniem cieszy się bogate wyposażenie odnalezione w grobowcu faraona Tutanchamona (m. in. złota maska, tron itp.). Następnie przejeżdżamy do Gizy, gdzie będziemy podziwiać najsłynniejsze piramidy: Cheopsa, Chefrena i Mykerinos. W cieniu Sfinksa zjemy lunch. Podczas naszego pobytu w Kairze odwiedzimy również wytwórnię perfum oraz zrobimy zakupy na słynnym bazarze kairskim Khan el Khalili.

NALEŻY ZABRAĆ: paszport, oryginał rachunku, wygodne obuwie.

Cena ok. 310 USD

Kair - 1 dzień autokarem (wiza jest wymagana)

Około godziny 8:30 jesteśmy w stolicy Egiptu – Kairze. Rozpoczynamy zwiedzanie od Muzeum Starożytności. Niewątpliwą perełką Muzeum jest wyposażenie grobowca faraona Tutenchamona (złota maska, tron itp.). Następnie przejeżdżamy do Gizy, gdzie będziemy podziwiać: piramidy Cheopsa, Chefrena i Mikerynosa oraz Sfinksa. Następnie przewidziany jest krótki rejs statkiem po Nilu. Podczas naszego pobytu w Kairze odwiedzimy również Wytwórnię Perfum oraz Instytut  Papirusa. W cenę wycieczki wliczony jest obiad (napoje dodatkowo płatne). Możliwość dokupienia feluki - rejsu po Nilu, koszt 10 USD/os.

NALEŻY ZABRAĆ: paszport, oryginał rachunku, wygodne obuwie.

Cena ok. 130 USD

Góra Mojżesza

Wyjazd z hotelu w godzinach wieczornych. Po około 2,5 godzinach dojeżdżamy do Klasztoru św. Katarzyny. Pod osłoną nocy w towarzystwie gwiazd rozpoczniemy wspinaczką na Gorę Mojżesza, na szczycie której Mojżesz miał otrzymać od Boga 10 Przykazań. Wędrówka trwa ok. 3 godziny (droga „bita” + 750 schodów). Ze szczytu będziemy podziwiać niezapomniany wschód słońca. Po zejściu czas na odpoczynek i zwiedzanie Klasztoru św. Katarzyny.

NALEŻY ZABRAĆ: paszport, oryginał rachunku, strój stosowny do zwiedzania klasztoru, wygodne buty, ciepłą odzież.

Cena ok. 60 USD

Quad + wielbłądy 

Wyjazd z hotelu około godz. 14:30 do n bazy, gdzie przesiadamy się na QUADY - czterokołowe motory buggy. Oprócz 2-godzinnego programu przejażdżki po pustyni odwiedzicie Państwo Wioskę Beduińską, gdzie zostaniecie Państwo poczęstowani beduińską herbatką. Wycieczka pozostawi po sobie niezapomniane wrażenia.

NALEŻY ZABRAĆ: paszport, ciemne okulary, wygodne buty, oryginał rachunku.

Cena ok. 35 USD od osoby rezerwacja SGL, 30 USD od osoby rezerwacja DBL.

Wycieczka odbywa się 3 razy w tygodniu.

Park Narodowy Ras Mohammed rejs statkiem

Wyjazd z hotelu rano, przejazd do portu. Wypływamy statkiem w kierunku Parku Narodowego Ras Mohammed, gdzie są najpiękniejsze na świecie rafy koralowe (150 różnych rodzajów koralowców oraz setki gatunków bajecznie kolorowych ryb). Mamy możliwość kilkakrotnego zejścia ze statku do wody i podziwiania raf koralowych pod opieką instruktorów. Podczas rejsu podany jest lunch w formie bufetu szwedzkiego oraz nieograniczona ilość napoi: kawa, herbata i napoje zimne. Jest to jedna z najpiękniejszych i najbardziej przyjemnych wycieczek, jaką proponujemy Państwu w Sharm El Sheikh. Maski i rurki za dodatkową opłatą

NALEŻY ZABRAĆ: ręcznik, strój kąpielowy, paszport, oryginał rachunku, sprzęt ABC i 7$ wstęp do parku. Możliwość wypożyczenia maski, fajki i płetw.

Cena ok. 45 USD

Pokaz delfinów

45-minutowy pokaz w delfinarium – „Dolphinella Show” z udziałem delfinów, m.in. skoki, salta oraz różne zabawy z przedmiotami w wodzie.

NALEŻY ZABRAĆ: oryginał rachunku.

Cena ok. 40 USD (22 USD w czasie trwania promocji)

Pływanie z delfinami

Przez 30 minut można pływać z delfinami w kostiumie kąpielowym lub w piance. Można pływać w ABC, czyli z maską, fajką i z płetwami. Delfiny podpływają do ludzi i bawią się z nimi. UWAGA! Dziennie z delfinami może pływać maksymalnie 30 osób! Grupy maksymalnie 6-osobowe. Tylko 6 osób może pływać z delfinami w tym samym czasie, dlatego jeśli chcecie Państwo skorzystać z unikalnej oferty pływania, należy zarezerwować miejsce wcześniej u rezydenta.

NALEŻY ZABRAĆ: oryginał rachunku, ręcznik i strój kąpielowy.
Cena ok. 100 USD 15 minut lub 150 USD 30 minut (80 USD/110 USD w czasie trwania promocji)

Wyspa Tiran - rejs statkiem

Wyjazd z hotelu rano, przejazd do portu. Wypływamy statkiem w kierunku wyspy Tiran. Mamy możliwość trzykrotnego zejścia ze statku do wody i podziwiania raf koralowych pod opieką instruktorów. Podczas rejsu podany jest lunch w formie bufetu szwedzkiego oraz nieograniczona ilość napoi: kawa, herbata i napoje zimne. Maski i rurki za dodatkową opłata.

NALEŻY ZABRAĆ: ręcznik, strój kąpielowy, paszport, oryginał rachunku, sprzęt ABC. Możliwość wypożyczenia maski, fajki i płetw.

Cena ok. 50 USD

Sharm Discovery plus

Wyjazd z hotelu po śniadaniu. Rejs łodzią z obniżonym kadłubem gdzie będziecie państwo mogli podziwiać przepiękna rafę koralową Morza Czerwonego. Następnie przejażdżka na bananie oraz sofa, dalej transfer busem do portu, skąd płyniemy statkiem w rejs. Pierwszy postój jest przeznaczony na snurkowanie (ABC: maska, rurka i płetwy). Drugi postój przeznaczony jest na Nurkowanie (INTRO z instruktorem). Na statku oferujemy soki owocowe oraz obiad z owocami morza & BBQ oraz napoje - cały dzień w cenie.

NALEŻY ZABRAĆ: Paszporty, strój kąpielowy, ręcznik, sprzęt ABC.

Cena ok. 95 USD z intro, 85 USD bez intro

Nabq Adveture

Wyjazd jeepami z hoteli w godzinach rannych, wędrówka po Grand Kanion, znajdującym się w Parku Narodowy Nabq. Do kanionu dojeżdżamy jeepami. Podziwiamy piękno skał ok. 30 minut. Po raz pierwszy w Sharm El Sheikh: jedziemy w góry, gdzie będziemy uprawiać SANDBOARDING, przez 30 minut. W trakcie przerwy jemy orientalne śniadanie nad morzem, (w formie bufetu z napojami). Następnie jeździmy na wielbłądach oraz delektujemy się niesamowitym smakiem herbaty beduińskiej. Kolejna atrakcja to podziwianie piękna pustyni z perspektywy quadów oraz buggy (czas 45 minut). Następnie cześć morska. Płyniemy motorówką do miejsca z bogatą rafą koralową, oglądać rybki snurkując (czas 1 godzina). Uwaga: kolejna atrakcja to pływanie kajakiem w jeziorze o głębokości 1,5 metra, w lesie mangrowym (czas: 1 godzina).

NALEŻY ZABRAĆ: paszport, oryginał rachunku, wygodne buty, ręcznik. Możliwość wypożyczenia maski, fajki i płetw.

Cena ok. 75 USD

Nurkowanie

Niesamowite przeżycie odkrycia najpiękniejszych raf koralowych w sprzęcie nurkowym. Oferujemy programy dla amatorów, jak i doświadczonych nurków.

1. Na pierwszy raz:  Nurkowanie INTRO. Całodniowa wycieczka na otwartym morzu.

Jedno zejście pod wodę + 2 postoje na snorkeling. Cena: 60 USD

Dwa zejścia pod wodę + 1 postój na snorkeling Cena: 70 USD, lunch w cenie na statku

W przypadku nurkowania w Parku Narodowym Ras Mohammed, dodatkowa opłata za wstęp Cena: 5 USD

2. Kurs nurkowania OWD 3/4 dni Cena: 320 USD + 35 USD certyfikat PADI oraz 50 USD za podręcznik.

3. Kurs Advance (2 dni)  Cena: 230 USD  

4. Pakiety nurkowe:

1 dzień – 2 zejścia pod wodę - Cena: 60 USD

2 dni – 4 zejścia pod wodę - Cena: 120 USD

3 dni – 6 zejść pod wodę - Cena: 180 USD

Wypożyczenie sprzętu Cena: 15 USD za 1 dzień.

W przypadku nurkowania w Parku Narodowym Ras Mohammed, dodatkowa opłata za wstęp – 5 USD.            

Powyższa lista wycieczek ma jedynie charakter informacyjny i w świetle prawa nie stanowi oferty handlowej Biura Podróży EXIM SA. Szczegółowych informacji o wycieczkach fakultatywnych organizowanych przez naszego kontrahenta lokalnego udziela rezydent na miejscu. Wyżej podane ceny są orientacyjne i mogą ulec zmianie.

Wróć