Marsa Alam – wycieczki fakultatywne, wakacje | Exim Tours
  • ZIMA
  • LATO 2023
  • LAST MINUTE
  • ALL INCLUSIVE
  • BLOG
  • ZIMA
  • LATO 2023
  • LAST MINUTE
  • ALL INCLUSIVE
  • BLOG
Wybrany region

Marsa Alam

Oferty
Opis regionu
Wycieczki fakultatywne
Marsa Alam jest jak rajska, pełna dzikiej roślinności oaza, rozłożona nad wodami Morza Czerwonego. Dziewicze, zapierające dech w piersiach wybrzeże przyciąga turystów z całego świata. Ten orientalny zakątek jest idealnym wyborem dla wielbicieli spokojnego relaksu i dla nurkujących. Niezapomnianych wrażeń dostarcza wypoczynek w naprawdę bajecznych okolicznościach przyrody.

Marsa Alam to jedno z najbardziej atrakcyjnych przyrodniczo miejsc w Egipcie. Położony w południowo-wschodniej części kraju ten orientalny zakątek Afryki został odkryty stosunkowo niedawno. To sprawia, że nie dotarł tu jeszcze zgiełk i zamęt charakterystyczny dla wielkich kurortów turystycznych.


Niezapomnianych wrażeń dostarczają pustynne zachody słońca i noce pod czystym, rozgwieżdżonym niebem. W przejrzystych wodach płytkiej zatoki już na głębokości 1-10 m. ukryty jest największy skarb regionu.  Zachwycająca rafa koralowa dostępna jest tu dosłownie na wyciągnięcie ręki i rozciąga się na niemal 200 kilometrach podwodnej przestrzeni. Z łatwością można tu zobaczyć unikatowe gatunki zwierząt, nie występujące w innych miejscach globu. Niemal z samego brzegu morza zaobserwujesz nieskończoną obfitość gatunków urokliwych rybek, miękkich i twardych koralowców, będących domem dla setek gatunków roślin i zwierząt, wśród których znajdziemy majestatyczne żółwie, inteligentne delfiny, a także baśniowe, niemal mityczne mureny czy skrzydlice.


Najpopularniejsze części rafy to Abu Dabbab, Abu Dabur Reef, Marsa Asslai i Elphistone.
 
Większość hoteli w regionie Marsa Alam jest zupełnie nowa, i zbudowana według aktualnych standardów i wymogów. Nowoczesne obiekty chwalą się luksusowymi wnętrzami, dużymi basenami i licznymi udogodnieniami dla gości.
 
Urokliwe, senne Marsa Alam jest świetną bazą wypadową do leżących nieopodal atrakcji turystycznych. Idealną wycieczką dla wielbicieli zwiedzania będzie wyprawa do rybackiego miasteczka El Quseir - głównego czerwonomorskiego portu starożytnego Egiptu. W jego murach wciąż można odczytać zmienne losy historii – warto zwiedzić turecką starówkę oraz pozostałości osmańskiego fortu, w piątki nadal działa tam beduiński targ. Warto zajrzeć również do zachwycającego portu Ghalib i miejscowości Asun, gdzie można zobaczyć jedną z największych na świecie tam na majestatycznym Nilu.

Asuan (1 dzień)
Wycieczka rozpoczyna się ok. 4:00 rano. W programie zwiedzania: Wysoka Tama Asuańska, przepiękna świątynia Bogini Izydy na wyspie File. Lunch w cenie (napoje płatne dodatkowo). Przepłyniemy łodzią do Wioski Nubijskiej, gdzie spotkamy się z Nubijczykami, zobaczymy ich tradycyjne domy, złożymy wizytę w szkole, w której odbędzie się lekcja pokazowa, zobaczymy z zewnątrz ogród botaniczny, a chętni będą mogli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z krokodylem nilowym. Powrót do hotelu około godziny 22.00.
Cena ok. 115 USD

Luksor (1 dzień)
Wycieczka zaczyna się ok. 3:00 rano. Śniadanie w formie suchego prowiantu. Podczas przejazdu przez pustynię będzie można podziwiać piękne widoki. Po dotarciu do Luksoru zwiedzimy świątynię w Karnaku. Następnie przepłyniemy na drugi brzeg Nilu, gdzie zwiedzimy Dolinę Królów - wejście do 3 grobowców (dla chętnych wejście do grobowca Tutanchamona – dodatkowo płatne100 L.E), świątynię Królowej Hatszepsut, Kolosy Memnona oraz fabrykę alabastru. W cenie wycieczki obiad (napoje płatne dodatkowo). Powrót do Marsa Alam ok. 21:30.
Cena ok. 115 USD

Abu Simbel (2 dni)
Wycieczka dwudniowa. Pierwszego dnia zwiedzanie największej tamy na Nilu w Egipcie. Następnie świątynia Izydy na wyspie File, obiad, nocleg i kolacja na statku na Nilu. Drugiego dnia zwiedzanie najpiękniejszej świątyni w Egipcie – Abu Simbel. Obiad, powrót ok. 22:00.
Cena ok. 210 USD

City Tour
Wycieczka po El Quseir oddalonego o 65 km od Marsa Alam rozpoczyna się ok. 15:00. Zwiedzanie obejmuje: panoramę El Quseir, port, meczet, kościół koptyjski. Później czas na zrobienie zakupów, a dla chętnych zwiedzanie cytadeli (dodatkowo płatne 15 L.E). Powrót do hotelu ok. 19:30.
Cena ok. 15 USD

Quad Safari
Wycieczka zaczyna się ok. 15:00. Przejazd do wioski beduińskiej motorami czterokołowymi. W programie: zwiedzanie wioski oraz podziwianie zachodu słońca malowniczo skrywającego się w piaskach pustyni. Należy zabrać ze sobą nakrycie głowy oraz okulary przeciwsłoneczne. Powrót ok. 19:30.
Cena ok. 50 USD

Super Safari
Jazda jeepami do wioski beduińskiej. Jazda na quadach i na wielbłądach. Zwiedzanie wioski, obiad i zapoznanie się z folklorem beduińskim.
Cena ok. 60 USD

Dolphin House
Wycieczka łodzią na snorkeling, podziwianie pięknych raf koralowych Morza Czerwonego. Możliwość zobaczenia dzikich delfinów na rafie Dolphin House.
Cena ok. 50 USD

Sea Scope
Interesująca wycieczka, dzięki której będziemy mieli możliwość podziwiania wspaniałych raf koralowych Morza Czerwonego – krótki rejs w kierunku raf, następnie przejście do przestronnego, klimatyzowanego pomieszczenia znajdującego się pod pokładem (ok. 2 m pod wodą). Znajdują się tam panoramiczne okna pozwalające obserwować niewiarygodne życie podwodne. Wycieczka trwa ok. 2 godzin.
Cena ok. 60 USD

Abu Dabab
Wycieczka rozpoczyna się ok. 9:00. Podwodny rezerwat przyrody (podziwianie żółwi i krów morskich oraz pięknej rafy koralowej). Sprzęt do nurkowania w cenie wycieczki. Powrót ok. 13:00.
Cena ok. 30 USD
 
Powyższa lista wycieczek ma jedynie charakter informacyjny i w świetle prawa nie stanowi oferty handlowej Biura Podróży EXIM S.A. Szczegółowych informacji o wycieczkach fakultatywnych organizowanych przez naszego kontrahenta lokalnego udziela rezydent na miejscu. Podane wyżej ceny są orientacyjne i mogą ulec zmianie.
Wróć