Cypr - atrakcje dla dzieci i rodzin: parki rozrywki | Exim Tours
  • ZIMA
  • LATO 2023
  • LAST MINUTE
  • ALL INCLUSIVE
  • BLOG
  • ZIMA
  • LATO 2023
  • LAST MINUTE
  • ALL INCLUSIVE
  • BLOG

Cypr – czyli atrakcje dla dzieci i nie tylko

Cypr - atrakcje dla dzieci i rodzin: parki rozrywki

2023-04-07
Cypr – czyli atrakcje dla dzieci i nie tylko

Czy warto jechać z dzieckiem na wakacje na Cypr? To jasne jak cypryjskie słońce, że tak. Cypr to piękna wyspa Afrodyty z pięknymi plażami, ciepłym morzem oraz smaczną kuchnią. Zatem jedźmy tam na wakacje całą rodziną – Cypr dla dzieci to dobry wybór na udany wyjazd!

 

A nasze latorośle z pewnością będą zadowolone. Na miejscu będą mogły kąpać się w morzu, które wzdłuż cypryjskiego wybrzeża ma piaszczyste dno, obcować z przyrodą czy bawić się w jednym z parków wodnych na Cyprze. Oprócz tego znajdziemy tam również ogrody zoologiczne, parki rozrywki oraz muzea. Naprawdę jest w czym wybierać. A teraz przedstawimy kilka najciekawszych atrakcji na Cyprze dla dzieci.

 

Cypr - parki wodne

Na Cyprze jest ich kilka, zarówno tych z kilkoma zjeżdżalniami dla nieco młodszych, jak i dla tych nieco starszych z większymi zjeżdżalniami. Jeden z najciekawszych parków wodnych to Aphrodite Water Park. Park jest usytuowany w Pafos na południu wyspy. Każdego lata przyjeżdża tutaj ponad 100 tysięcy turystów Cypru. Atrakcji dla dzieci i dorosłych nie brakuje: na miejscu jest 12 dużych zjeżdżalni wodnych, oprócz tego zjeżdżalnie dla mniejszych dzieci oraz wodne place zabaw. Całą rodziną możemy się wybrać na jedyny na Cyprze tor raftingowy. Oprócz tego jest też sklepik z pamiątkami, a także kilka lokali, w których zjemy obiad.

 

Park wielbłądów na Cyprze - Mazotos Camel Park

Jedna z najciekawszych atrakcji dla dzieci podczas wakacji na Cyprze. To park z wielbłądami, gdzie największą atrakcją jest przejażdżka na jednym z nich. Oprócz wielbłądów, w parku są też strefy z innymi zwierzętami np. strusiami czy kangurami. Wspomagając działania parku z wielbłądami możemy za symboliczną opłatą kupić karmę dla zwierząt. Mazotos Camel Park pełni więc funkcje parku rozrywki ale także edukacyjną.

 

Cypr i oceanarium w Protaras

Największe akwarium na wyspie Cypr. Atrakcję dla dzieci i ich rodziców zamieszkuje ponad 1000 gatunków zwierząt morskich takich jak ryby, żółwie morskie czy inne stworzenia morskie. A wszystko to w egzotycznym otoczeniu bujnej roślinności, gdzie żyją pingwiny czy krokodyle. Możemy wybrać się także na podwodną wystawę „Atlantyda” przedstawiającą życie podwodne Morza Śródziemnego oraz innych akwenów. Na terenie oceanarium na Cyprze jest także sala zabaw i restauracje.

 

Park rozrywki Parco Paliasto

A teraz coś dla miłośników adrenaliny i mocnych wrażeń. W parku Parco Paliasto w Protaras niedaleko Aya Napa znajdziemy zarówno coś spokojnego jak pokazy rycerskie czy wyścigi samochodzikami elektrycznymi jak i coś dla ludzi o mocnych nerwach - jedną z większych katapult w Europie Sling Shot, która wyrzuca śmiałków na wysokość aż 90 metrów!  Jeśli zechcemy skorzystać z diabelskiego młyna to z wysokości 45 metrów zobaczymy nocną panoramę regionu (park czynny dopiero po południu). Na terenie parku rozrywki na Cyprze znajdują się restauracje a także sklepy z pamiątkami.

 

Muzeum Historii Naturalnej na Cyprze

A na koniec coś spokojnego. Wizyta w muzeum historii naturalnej to z pewnością coś, co każdy powinien zaliczyć, odwiedzając Cypr podczas wakacji. Muzeum znajduje się w Larnace, na południowo-wschodnim wybrzeżu wyspy, jest zlokalizowane na terenach ogrodów miejskich i parku, gdzie zobaczyć można m.in. flamingi. Przede wszystkim warto podziwiać tu eksponaty z kolekcji lokalnej flory i fauny, a także różne rodzaje skamielin i formacji skalnych. Na uwagę zasługuje wystawa poświęcona cypryjskim owadom. Na terenie muzeum jest także mały plac zabaw dla dzieci.

 

Jadąc na Cypr z dziećmi, warto rozważyć terminy w maju lub w czerwcu oraz we wrześniu. Wtedy to temperatury z pewnością nie będą przeszkadzać w zwiedzaniu wyspy, a na ulicach nie będzie tłumów. W tym okresie z pewnością większość atrakcji na Cyprze dla dzieci będzie dostępnych.