Sardynia, Włochy - Nasze kierunki | EXIMtours - wakacje, wczasy, oferty last minute
Sardynia

Sardynia

Wróć
Następna strona
Poprzednia strona
Poprzednia strona
Następna strona

Sardynia - wyspa między Europą a Afryką

Włoska wyspa słynie z niezwykłego wybrzeża, morza o szmaragdowej barwie i plaż o złotym drobnym piasku. Urlop na Sardynii to jednak nie tylko plażowanie na malowniczym wybrzeżu czy morskie kąpiele, ale też zwiedzanie Alghero, Cagliari, Księżycowej Doliny czy uroczych malowniczych wiosek.
 

Wakacje na Sardynii o każdej porze roku!

Sardynia jest drugą co do wielkości włoską wyspą leżącą w połowie drogi między Europą i Afryką, a dokładniej między Korsyką a wybrzeżem Tunezji. Ponad 1800 kilometrów wybrzeża obfituje w piaszczyste plaże, malownicze urwiska i atrakcje przyrodnicze. Wyspa słynie z kontrastów i różnorodności – warto poznać jej różne oblicza.
Na wczasy na Sardynię wybieramy się po słońce, gdyż wymarzona na relaks pogoda jest tu gwarantowana przez cały rok. Najwięcej turystów przybywa tutaj od maja do października, kiedy temperatura wynosi około 25 stopni Celsjusza.
 
widok na wyspę Tavolara, niewielka wyspa u wybrzeży Sardynii
 

Słynne miasta Sardynii

Od relaksowania się na wspaniałych plażach warto zrobić sobie przerwę! Można wybrać się do pełnych uroku miasteczek Sardynii, m.in. do Bosy. Wyjątkowo kolorowe miasto prezentuje całą paletę barw, którą można podziwiać podczas spacerów wąskimi uliczkami.
Kolejnym z malowniczych miast Sardynii jest Alghero przypominające jednak... hiszpańskie wybrzeże! Dzięki temu określa się je jako Barcelonettę – małą Barcelonę. Zwiedzanie zabytkowego serca miasta jest obowiązkowe!
Jednak za najpiękniejsze średniowieczne miasteczko uchodzi Castelsardo z uroczą Starówką. Niezwykłe krajobrazy warto ujrzeć na własne oczy, a fascynujące dzieje wyspy poznać od jej gościnnych mieszkańców. Niedaleko znajduje się słynna skała w kształcie słonia, Roccia dell’Elefante.
 

Atrakcje przyrodnicze Sardynii

Mimo że urokliwe plaże, szmaragdowe morze czy malownicze zatoczki to główne atrakcje włoskiej wyspy, nie są one jedyne! Warto wybrać się na różne wycieczki fakultatywne, m.in. rejs statkiem do jaskini Neptuna, największej i najsłynniejszej groty na wyspie. Miłośnicy przyrody będą zachwyceni niezwykłymi formami krasowymi, jeziorem Lamarmora, stalaktytami oraz stalagmitami.
Warto ruszyć w podróż po wyspie, aby ujrzeć dziką lawendę, oliwki, tymianek, laguny ze stadami flamingów, parki narodowe, wspaniałe górzyste tereny. Niebywałe wrażenia zapewnia też rejs po rzece Temo.
 
wybrzeże Costa Paradiso, Sardynia