Transport lotniczy | Exim Tours HTTP/1.0 200 OK Cache-Control: no-cache, private Date: Tue, 13 Apr 2021 18:41:11 GMT
Rezerwuj: 801 44 30 3032 349 27 35 | infolinia czynna: sob.-czw. 10:00-21:00, pt. 10:00-22:00
Wróć

Transport lotniczy

Przy większości kierunków Exim Tours korzysta z usług czarterowych linii lotniczych. Dokumenty podróży zostaną przesłane do Klienta drogą elektroniczną, na adres e-mail wskazany przez zamawiającego podczas zakładania rezerwacji. Klient powinien wstawić się do stanowiska odpraw wraz z wydrukowanymi dokumentami podróży, na 2 godziny przed wylotem.

W przypadku zmiany godzin wylotów Klient zostanie o tym poinformowany za pośrednictwem Agenta. Aktualny rozkład lotów można sprawdzać na naszej stronie internetowej w zakładce „Rozkład lotów”. Przy potwierdzeniu rezerwacji otrzymają Państwo informację na temat dopuszczalnych limitów bagażowych obowiązujących na danym locie.

W przypadku zaginięcia lub uszkodzenia bagażu należy natychmiast zgłosić szkodę na lotnisku i zażądać spisania protokołu PIR przez upoważnionego do tego pracownika lotniska. W celu przeprowadzenia procedury reklamacyjnej bagażu niezbędne będą następujące dokumenty:

  1. * PIR – protokół zniszczenia bagażu (oryginał)
  2. * przywieszka bagażowa (oryginał)
  3. * paszport lub dowód osobisty(kserokopia)
  4. * karta pokładowa (oryginał)
  5. * zdjęcia uszkodzonego bagażu
  6. * w przypadku zagubienia bagażu lista przedmiotów zawartych w bagażu + orientacyjna wycena – w jęz. angielskim (oryginał)
  7. * rachunki za zakupione przedmioty w miejscu pobytu i niezbędne do podstawowego funkcjonowania (oryginały)
  8. * pismo z punktu napraw bagażu informujące o kosztach naprawy lub w przypadku niemożności jego naprawienia informacja, iż bagaż nie kwalifikuje się do naprawy – w jęz. angielskim (oryginał)
  9. * dane do przelewu: numer rachunku bankowego w formacie IBAN, kod SWIFT banku, imię i nazwisko oraz adres właściciela rachunku bankowego.

Ze względów bezpieczeństwa bagaż podręczny jest dokładnie sprawdzany przez służby lotniska, dlatego nie należy umieszczać w nim ostrych narzędzi, gdyż zostają one zarekwirowane. Płyny powinny znajdować się w pojemnikach o dopuszczalnej pojemności 100 ml każdy i winny być zapakowane w jedną przezroczystą plastikową i zamykaną torebkę o łącznej pojemności nie przekraczającej 1 l. Wózek dziecięcy można pozostawić bezpośrednio w luku przy wejściu do samolotu. W tym celu należy go nadać jako bagaż rejestrowany przy stanowisku odprawy, a następnie oddać pracownikowi przy schodach do samolotu. Na pokład dozwolone jest wniesienie pokarmów odpowiadających długości podróży oraz porze dnia, w której odbywa się lot. Dla dzieci do ukończenia 1 roku życia dozwolone jest wniesienie wody butelkowanej przekraczającej 100 ml.

Po przylocie na miejsce docelowe, na turystów będzie czekać nasz rezydent.