Napisz wiadomość | Support SOB-CZW 10:00 - 21:00   PT 10:00 - 22:00

Czy wiesz że...

Nie musisz czekać! Jeśli zależy Ci na szybkiej odpowiedzi,
zadzwoń lub pozostaw swój numer na który Oddzwonimy!

EXIMtours biuro podróży

Rezerwuj:
801 44 30 30
32 349 27 35
Nasza infolinia dostępna:
SOB-CZW 10:00 - 21:00 PT 10:00 - 22:00
Wyślij zapytanie

Dominikana

 • Dominikana

  Nazywana „Perłą Karaibów”, jest drugim co do wielkości krajem na Morzu Karaibskim, odkrytym przez Krzysztofa Kolumba w 1492 roku. Wyspa, zajmująca około 2/3 powierzchni Haiti, szczyci się przepięknymi piaszczystymi plażami, górskimi szczytami i wodospadami. Kraina legend i opowieści o piratach, egzotycznej przyrody i absolutnie niezapomnianej atmosfery.  Dominikana słynie ze znakomitej bazy hotelowej, wśród której znajdziemy największe i najbardziej prestiżowe światowe sieci hotelarskie. Oferuje doskonałe warunki odpoczynku na rajskich plażach, pola golfowe na najwyższym poziomie, idealne warunki do nurkowania z fascynującym podwodnym światem. Bavaro Beach i Punta Cana to jedne z 10 najbardziej znanych i najpiękniejszych plaż na świecie. Dominikana słynie także z kuchni, która oferuje świeże, soczyste owoce, warzywa i smakowite przyprawy a także owoce morza: ryby, olbrzymie krewetki, langusty i małże. Mieszkańcy wyspy, hiszpańskojęzyczni Kreole, potomkowie pierwszych kolonizatorów, są przyjaźni, radośni, ekspresyjni. Wśród turystów największym zainteresowaniem cieszą się 2 regiony: najbardziej wysunięta na wschód Punta Cana i La Romana w południowo-wschodniej części wyspy. Na wyspie warto zwiedzić Santo Domingo z przepiękną starówką, Altos de Chavon – kolonialne osiedle zbudowane z koralowca, wyspę Saona – mały raj na morzu, Półwysep Samana – z dziką przyrodą i las namorzynowy w Parku Los Haitises.  
   

  Dokumenty: 

  Od obywateli polskich wjeżdżających na terytorium Dominikany nie wymaga się wizy wjazdowej; muszą oni natomiast okazać bilet powrotny oraz wystarczające środki finansowe na pokrycie kosztów deklarowanego pobytu. Przepisy celne nie określają wysokości kwoty wymaganej na każdy dzień pobytu.

  Przy wjeździe na Dominikanę należy wykupić na granicy kartę turystyczną (ok. 15 USD).
  Posiadacz takiej karty może przebywać na terenie kraju 30 dni. Po 30 dniach należy uiścić dodatkową opłatę za okres za okres powyżej 30 dni. Łącznie obywatel polski może przebywać na terenie Dominikany do 90 dni.

  Dzieci do lat 13 muszą podróżować pod opieką rodziców lub opiekunów. Opiekunowie z którymi wjeżdżają małoletni muszą być tymi samymi z którymi opuszcza się Dominikanę. Jeśli dziecko polskie, ani jego rodzice nie są rezydentami Dominikany, to według prawa dominikańskiego NIE jest wymagane zezwolenie na podróż z dzieckiem, zalegalizowane w urzędzie konsularnym Dominikany w państwie, z którego wyjeżdżają.

  Paszport obywatela polskiego musi być ważny przy wjeździe oraz wyjeździe z Dominikany (ważny powyżej 6 miesiecy od daty wylotu, dokument w dobrym stanie).

  Turyści mają obowiązek zameldowania się w miejscu pobytu (hotel, pensjonat). Wypełnia się stosowny formularz.
   

  Czas: Zimą należy cofnąć czas o 5, a latem o 6 godzin w stosunku do czasu polskiego.

  Czas przelotu: 16 h 30 min

  Język: hiszpański

  Waluta: Peso Dominikańskie (DOP) = 100 centavos

  Przykładowe ceny:
  - kurs taksówką w obrębie miasta – ok. 150 pesos
  - transport autobusem – 10-15 pesos
  - obiad w restauracji – od 10 dolarów wzwyż/ osoba
  - drobne przekąski (np. kanapka, pizza) – ok. 4 dolary
  - chleb – ok. 40 pesos
  - mleko – ok. 35 pesos
  - woda mineralna – ok. 1 euro
  - kawa – ok. 1,2 euro
  - napój bezalkoholowy – ok. 2 dolary
  - napój alkoholowy (koktajl) – ok. 2,5 dolara

  Szczepienia: Nie są wymagane szczepienia ochronne. Występują zagrożenia sanitarno - epidemiologiczne. Turystom z Europy zaleca się szczepienia przeciw żółtej febrze, tężcowi, dyfterytowi, wirusowemu zapaleniu wątroby typu A i B, zapaleniu opon mózgowych typu A i C. Zaleca się stosowanie środków odstraszających komary.

  Napięcie: 110 V, w niektórych hotelach konieczne jest skorzystanie z tzw. przejściówki, którą można kupić w sklepach z artykułami gospodarstwa domowego lub w sklepach hotelowych.

  Klimat: Występuje tu klimat równikowy. Okres największych upałów przypada na miesiące maj i październik. Temperatury dzienne wynoszą 30-35°C. W miesiącach zimowych przeciętna temperatura w ciągu dnia wynosi 24-28°C. W górach temperatura jest niższa. Przez cały rok wieje stabilny północno-wschodni pasat. Wilgotność powietrza wynosi ok. 50%. Między czerwcem a wrześniem trwa pora deszczowa i zdarzają się huragany.
   

  Ambasada Republiki Dominikańskiej w UE
  Siedziba: Avenue Louise 251, B-1050 Bruxelles
  Telefon: + 32 2 346 49 35
  Fax: + 32 2 346 51 52
  E-mail: embajadombxl@gmail.com
  Strona internetowa : www.domrep.org

  Dominikana: Brak polskiej placówki dyplomatycznej

  Państwo podlega kompetencji terytorialnej Ambasady RP w Bogocie (Kolumbia).
   
  Konsulat Honorowy Rzeczypospolitej Polskiej w Puerto Plata
  konsul honorowy: Marek Piwowarski
  Dominikana, Puerto Plata, ul. Guayacanes 15, Costambar ,
  Tel.: +180 99707303 Tel. dyżurny: +180 99746393 Faks: +180 99707303
  konsul@dominikana.konsulat.gov.pl
  www.dominikana.konsulat.gov.pl
   
  Konsulat Honorowy Rzeczypospolitej Polskiej w Santo Domingo
  konsul honorowy: Gustavo Eduardo Vega Vega (język konsula hiszpański, angielski)
  Dominikana, Santo Domingo, Avenida Sarasota # 20, Torre Empresarial AIRD, 4to. piso Apartamento 4 noroeste, Ensanche, La Julia,
  Tel.: (00-18-09) 472-20-72 Tel. dyżurny: (00-18-09) 224-04-12 Faks: (00-18-09) 472-22-08
  g.vega@codetel.net.do

 • Plaża Bávaro w pobliżu miasta Punta Cana, DominikanaParasailing na Dominikanieplaża na Dominikaniewybrzeże na Dominikanieplaża w mieście Punta Cana, Dominikanaplaża, wyspa Saona, Dominikanakaraibska plaża na wyspie Saona, Dominikanaplaża z palmami na wyspie Saona, Dominikanaplaża na wyspie Saona, DominikanaKatamarany w pobliżu tropikalnej plaży w Bayahibe, Dominikanawybrzeże w mieście Punta Cana, DominikanaHotel nad morzem w Dominikanie
Powrót na górę strony
Partnerzy:
ERVKatowice AirportPZULotnisko RzeszówLotnisko BydgoszczLotnisko Chopina WarszawaLotnisko WrocławRzetelna FirmaTransparentny TouroperatorStart ParkingLotnisko Warszawa-ModlinRentalcarsTATUUMR-KANTOR
Pobierz program Google earthPobierz hotele (oferta czeska)