Malediwy - wycieczki, wakacje i wczasy | Exim Tours
Rezerwuj: 801 44 30 3032 349 27 35 | infolinia czynna: sob.-czw. 10:00-21:00, pt. 10:00-22:00
Malediwy

Malediwy

Wróć
Ogólne
Wycieczki<br>fakultatywne
Hotele
Galeria
Transfery<br>indywidualne
Wideo
Lokalizacja
Opis kierunku
Zakładka 2
Zakładka 3
Zakładka 4
Zakładka 5
Zakładka 6
 malediwy położenie


MALEDIWY

Wakacje na Malediwach są jak wizyta w raju – palmy, biały piasek, koralowce i ciepłe powietrze tworzą wspaniały klimat dla odpoczynku. Legenda głosi, że wysepki zanurzone w lazurowej wodzie to gwiazdy, które dawno temu spadły do Oceanu Indyjskiego. Położenie Malediwów rzeczywiście jest wyjątkowe.

Teren tego egzotycznego państwa rozciąga się na południowy zachód od Półwyspu Indyjskiego. Na archipelag składa się w sumie ponad 1100 wysepek, w większości niezamieszkanych. Druga co do wielkości wyspa Malediwów, Male, jest jedynym miejskim obszarem kraju. Tam też mieści się stolica z portem morskim. Lotnisko zlokalizowano na sąsiedniej wyspie Hulhule, skąd biegnie wygodna droga na Male.

Stolica Malediwów jest uważana za najmniejszą na świecie. Charakteryzuje się nowoczesną zabudową mieszkaniową, choć znajduje się tam także kilka wartych uwagi zabytków. W tamtejszym Muzeum Narodowym można zobaczyć cenne artefakty z minionych wieków. Kolejne ciekawe miejsca to Meczet Hukuru Miskiy, kolorowy pałac Mulee-aage i pełen atrakcji dla dzieci park Rasrani Bageecha.

Wczasy na Malediwach spędzimy na jednej z wielu wysepek, na których przygotowano komfortową bazę noclegową i kulinarną. Można wybierać spośród luksusowych resortów, w których nie brakuje wygód takich jak baseny, dobre restauracje, wellness i SPA. Charakterystyczne dla Malediwów są domki na wodzie, z których roztacza się rajska sceneria – tafla oceanu, piasek i słońce. Szerokie plaże Malediwów wyróżniają się czystym, jasnym piaskiem. Odpoczywać można na leżakach i hamakach zawieszonych pod palmami. Wśród popularnych sportów warto wyróżnić przede wszystkim nurkowanie wśród egzotycznych zwierząt morskich i rafy koralowej. Odległości między wysepkami są niewielkie – można je pokonywać, korzystając z lokalnych łodzi.

Kultura i obyczaje

Na wyspach archipelagu mieszają się wpływy indyjskie i muzułmańska tradycja. Dominującą religią Malediwów jest islam, dlatego należy pamiętać o obostrzeniach dotyczących ubioru i zachowania. Zabronione jest noszenie stroju kąpielowego poza plażą oraz opalanie się topless. Przepisy celne określają także, że na teren kraju nie można wwozić broni, materiałów pornograficznych, treści godzących w islam oraz wieprzowiny i alkoholu. Podczas wczasów na Malediwach nie trzeba dbać o specjalne środki ostrożności, ponieważ kraj jest uznawany za bardzo bezpieczny. Należy jedynie uważać na drobne kradzieże i korzystać z sejfu hotelowego.

Kuchnia

Wybierając nocleg na którejś z wysp, jest się zdanym na restaurację hotelową – rzadko konkurencją są inne restauracje. Podczas wakacji na Malediwach warto spróbować indyjskiego curry, świeżych ryb i owoców morza. Dużą popularnością cieszy się garudhiy, czyli zupa z kawałkami tuńczyka, a także suszone ryby, dania na bazie ryżu i słodkich ziemniaków. W tanich barach można zjeść smażony makaron lub ryż z tuńczykiem, kurczakiem czy wołowiną. Taki posiłek kosztuje niewiele – około 10 zł za porcję. Do picia warto zamówić sobie masala chai – pełną korzennych przypraw herbatę z mlekiem, a na deser zjeść zileybi, czyli zwinięte spiralnie słodkie ciasto z cukrem, cynamonem, kardamonem i płatkami róż.

Dla aktywnych

Wczasy na Malediwach wcale nie muszą ograniczać się do lenistwa na plaży i kąpieli w oceanie. Można skorzystać z oferty wycieczek i aktywności organizowanych we wszystkich turystycznych miejscowościach lub spróbować swoich sił w sportach wodnych. Do wyboru będzie na przykład rejs na sąsiednie wyspy, obserwacja delfinów, łowienie ryb o zachodzie słońca, piknik na plaży, snurkowanie przy statku (z możliwością zobaczenia rafy koralowej), nurkowanie z rekinami wielorybimi i manatami.

Co warto kupić?

Z wycieczki na Malediwach można przywieźć lokalne produkty kulinarne – na przykład suszoną rybę, orzechy kokosowe, aromatyczne przyprawy i herbatę w dekoracyjnych pudełkach. Warto także zdecydować się na lokalne wyroby rękodzielnicze, wśród których znajdują się barwne tkaniny, biżuteria, tradycyjne maty thudu kuna wykonane z naturalnych włókien oraz modele łodzi dhoni. Zabronione jest natomiast wywożenie bogactwa przyrodniczego – w tym koralowców, skorup żółwi morskich i chronionych gatunków roślin i zwierząt. Muszli również nie wolno zabierać z plaży – można jedynie kupić je w stoisku z pamiątkami.

Pogoda

Nie warto zastanawiać się, kiedy najlepiej pojechać na Malediwy – pogoda i temperatura powietrza są tam stałe przez cały rok, więc termin urlopu może być właściwie dowolny. Trzeba liczyć się z upałami w okolicach 30 °C w ciągu dnia i 25 °C w nocy. Równikowy klimat Malediwów to także wysoka wilgotność i częste opady deszczu. Pora monsunowa trwa od maja do września.

Przydatne zwroty

Językiem urzędowym jest malediwski.

Assalaamu Alaikum! – Witam!

Kihineh? – Jak się masz?

Rangalhu – Dobrze

Shukuriyaa – Dziękuję

Kon nameh kiyanee? – Jak się nazywasz?

Aan – Tak

Noon – Nie

Dhanee! – Do widzenia!

Dlaczego Malediwy?

Urlop na Malediwach polecany jest każdemu, kto pragnie odciąć się od miejskiego zgiełku. Destynacja wyróżnia się kameralnym charakterem – próżno szukać tam tłumów turystów, a malutkie wyspy można bez trudu zwiedzić pieszo wzdłuż i wszerz. Z tego względu idealnie nadaje się zarówno na rodzinny odpoczynek, jak i romantyczne wakacje we dwoje – to jeden z najpopularniejszych celów podróży poślubnych polskich par. Niewątpliwą atrakcją wakacji na Malediwach jest możliwość nocowania w bungalowach na wodzie. Nurkowanie u wybrzeży porośniętych rafą koralową dostarczy niezapomnianych przeżyć estetycznych. Rajskie plaże na Malediwach wyglądają jak na pocztówkach – gwarantują wspaniałe tło dla zdjęć z urlopu.

Informacje praktyczne

Wymagane dokumenty: na lotnisku w Male podczas kontroli paszportowej otrzymuje się bezpłatnie stempel władz imigracyjnych zezwalający na wjazd i pobyt na terytorium Malediwów do 30 dni. Warunkiem otrzymania wizy pobytowej (turystycznej) jest: przedstawienie ważnego paszportu, biletu powrotnego, rezerwacja hotelu lub potwierdzenia posiadania wystarczających środków finansowych pokrywających zamierzony pobyt (150 USD/dzień). Paszport musi być ważny min. 6 miesięcy od daty planowanego powrotu. Pobyt cudzoziemca na wyspie zamieszkanej przez ludność miejscową w celach innych niż turystyczny wymaga zgody MSW lub zaproszenia od przedstawiciela społeczności lokalnej, potwierdzonego przez MSW.

 

Waluta: obowiązująca na Malediwach waluta to rupia malediwska (MVR), jednak wymiana pieniędzy na rupie nie jest konieczna. Wszędzie akceptowane są waluty wymienialne (zwłaszcza USD), jednak banknoty wydane przed 2012 rokiem nie są akceptowane jako środek płatniczy). Nie zaleca się płatności kartą kredytową, gdyż automatycznie do ceny dodawane są wysokie koszty manipulacyjne.

 

Ceny: choć noclegi w hotelach mogą sporo kosztować, ceny na Malediwach nie są o wiele wyższe niż w Polsce – pod warunkiem spożywania lokalnych produktów (ananasy, papaje, orzechy kokosowe, tuńczyki) i robienia zakupów w marketach.

Czas: na Malediwach obowiązuje strefa czasowa GMT+5:00, co oznacza 3 godziny różnicy w stosunku do czasu polskiego latem i 4 godziny zimą (wskazówki należy przesunąć do przodu).

 

Napięcie: wynosi 230 V, a gniazdka mogą wyglądać bardzo różnie, dlatego warto wziąć ze sobą uniwersalny adapter.

 

Szczepienia: nie ma obowiązku posiadania zaświadczenia o szczepieniach, jednak warto rozważyć ochronę przed chorobami takimi jak wirusowe zapalenie wątroby typu A i B, cholera, tyfus, polio, dur brzuszny i gruźlica.

 

Ambasady: Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Republice Indii

Ambasador: Tomasz Łukaszuk

Indie, New Delhi, 50-M Shantipath, Chanakyapuri, 110 021

Tel.: +91 11 41496901 Tel. dyżurny: Z PL +91 9910999477; IN 0 9910 999 477 Faks: +91 11 26871914

newdelhi.polemb.info@msz.gov.pl

www.newdelhi.msz.gov.pl

Konsulat Generalny Rzeczypospolitej Polskiej w Mumbaju

Konsul Generalny: Leszek Brenda

Indie, Mumbaj, Nirmal Building, 11A, 11th Floor, 241/242 Backbay Reclamation, Nariman Point , 400021

Tel.: + 91 22 22852641 Tel.: + 91 22 22852631 Tel. dyżurny: +91 98 2199 5595

Faks: + 91 22 22852638

mumbaj.kg.info@msz.gov.pl

Urząd czynny jest w godzinach 08:15 - 16:15 Telefon dyżurny, czynny po godzinach pracy urzędu: +91 98 2199 5595

 

Następna strona
Poprzednia strona
Summer Island
Summer Island
już od 5274PLN
Sprawdź
Cinnamon Dhonveli
Cinnamon Dhonveli
już od 5469PLN
Sprawdź
Holiday Island Resort
Holiday Island Resort
już od 5479PLN
Sprawdź
Malahini Kuda Bandos
Malahini Kuda Bandos
już od 5511PLN
Sprawdź
Sun Island
Sun Island
już od 5548PLN
Sprawdź
Thulhagiri Island Resort
Thulhagiri Island Resort
już od 5610PLN
Sprawdź
Paradise Island Resort & SPA
Paradise Island Resort & SPA
już od 5614PLN
Sprawdź
Malahini Kuda Bandos
Malahini Kuda Bandos
już od 5672PLN
Sprawdź
Embudu Village
Embudu Village
już od 5782PLN
Sprawdź
Royal Island Resort
Royal Island Resort
już od 6038PLN
Sprawdź
Meeru Island
Meeru Island
już od 6153PLN
Sprawdź
Dreamland - The Unique Sea & Lake Resort
Dreamland - The Unique Sea & Lake Resort
już od 6331PLN
Sprawdź
Adaaran Club Rannalhi
Adaaran Club Rannalhi
już od 6343PLN
Sprawdź
Kuredu Island Resort & SPA
Kuredu Island Resort & SPA
już od 6438PLN
Sprawdź
Fun Island Resort & SPA
Fun Island Resort & SPA
już od 6449PLN
Sprawdź
Summer Island
Summer Island
już od 6453PLN
Sprawdź
Adaaran Select Hudhuranfushi
Adaaran Select Hudhuranfushi
już od 6540PLN
Sprawdź
Meeru Island
Meeru Island
już od 6649PLN
Sprawdź
Angaga Island Resort & SPA
Angaga Island Resort & SPA
już od 6651PLN
Sprawdź
Thulhagiri Island Resort
Thulhagiri Island Resort
już od 6678PLN
Sprawdź
Kuredu Island Resort & SPA
Kuredu Island Resort & SPA
już od 6678PLN
Sprawdź
Cinnamon Dhonveli
Cinnamon Dhonveli
już od 6682PLN
Sprawdź
Safari Island Resort & SPA
Safari Island Resort & SPA
już od 6917PLN
Sprawdź
Holiday Island Resort
Holiday Island Resort
już od 7018PLN
Sprawdź
Sun Island
Sun Island
już od 7018PLN
Sprawdź
Dreamland - The Unique Sea & Lake Resort
Dreamland - The Unique Sea & Lake Resort
już od 7067PLN
Sprawdź
Ellaidho Maledives by Cinnamon
Ellaidho Maledives by Cinnamon
już od 7128PLN
Sprawdź
Innahura
Innahura
już od 7141PLN
Sprawdź
Paradise Island Resort & SPA
Paradise Island Resort & SPA
już od 7207PLN
Sprawdź
Olhuveli Beach & SPA Resort
Olhuveli Beach & SPA Resort
już od 7235PLN
Sprawdź
Amaya Kuda Rah
Amaya Kuda Rah
już od 7293PLN
Sprawdź
Kandima Maldives
Kandima Maldives
już od 7426PLN
Sprawdź
Angaga Island Resort & SPA
Angaga Island Resort & SPA
już od 7534PLN
Sprawdź
Royal Island Resort
Royal Island Resort
już od 7686PLN
Sprawdź
Safari Island Resort & SPA
Safari Island Resort & SPA
już od 7733PLN
Sprawdź
Innahura
Innahura
już od 7773PLN
Sprawdź
Adaaran Club Rannalhi
Adaaran Club Rannalhi
już od 7773PLN
Sprawdź
Adaaran Select Meedhupparu
Adaaran Select Meedhupparu
już od 7975PLN
Sprawdź
Adaaran Select Hudhuranfushi
Adaaran Select Hudhuranfushi
już od 8009PLN
Sprawdź
Olhuveli Beach & SPA Resort
Olhuveli Beach & SPA Resort
już od 8110PLN
Sprawdź
Kandima Maldives
Kandima Maldives
już od 8283PLN
Sprawdź
Adaaran Select Meedhupparu
Adaaran Select Meedhupparu
już od 9147PLN
Sprawdź
OBLU SELECT at Sangeli
OBLU SELECT at Sangeli
już od 9453PLN
Sprawdź
OBLU SELECT at Sangeli
OBLU SELECT at Sangeli
już od 10478PLN
Sprawdź
Atmosphere Kanifushi
Atmosphere Kanifushi
już od 12383PLN
Sprawdź
Heritance Aarah
Heritance Aarah
już od 12589PLN
Sprawdź
Heritance Aarah
Heritance Aarah
już od 14229PLN
Sprawdź
Atmosphere Kanifushi
Atmosphere Kanifushi
już od 14492PLN
Sprawdź
Poprzednia strona
Następna strona

Malediwy – na wakacje idealne!

Lazurowa woda, soczyście zielone krajobrazy i szerokie plaże o złocistym piasku – oto bajeczne Malediwy, które podziwiane z lotu ptaka wyglądają jak raj. Kryją w sobie tak wiele atrakcji na idealne wakacje, że szybko stały się jednym z ulubionych miejsc turystów z całego świata. Spędź urlop na Malediwach i rozkoszuj się wyjątkową atmosferą wysp – prawdziwej oazy spokoju na Oceanie Indyjskim!
 

Malediwy – wczasy pełne słońca!

Malediwy położone są na wodach Oceanu Indyjskiego i swój wyjątkowy krajobraz zawdzięczają specyficznym warunkom geograficznym – słyną jako jeden z najpiękniejszych archipelagów na świecie. Warto poszukać też ofert wakacji last minute i spełnić marzenie o urlopie w tym tropikalnym raju!
 


Wakacje na Malediwach spełnią wszystkie wyobrażenia o urlopie idealnym – można odpocząć na złotych plażach obsadzonych palmami, kąpać się w lazurowym morzu, a na jego dnie podziwiać bajecznie kolorowy świat podwodny, ale także skryć się przed tropikalnym słońcem. Na wyspach nie brakuje również wspaniałych zabytków i wygodnych kurortów dla spragnionych relaksu.
 

Malediwy – hotele w najlepszych kurortach

Jedną z ważnych atrakcji Malediwów jest stolica – Male tętni życiem! Znajduje się tu wiele hoteli, restauracji, barów i klubów. Jednak miłośnicy zwiedzania też będą zachwyceni – zabytkowe meczety i XIX-wieczny pałac sułtana, Mulee-aage, zrobią wrażenie na każdym! Wspaniała baza hotelowa rozwinięta została głównie na atolach Male, Baa, Lhaviyani oraz Ari. Nie brakuje w nich ośrodków o wysokim standardzie, z basenami, polami golfowymi, kortami czy wypożyczalniami sprzętu wodnego.
 

 

Nurkowanie na Malediwach

Mimo że Malediwy słyną jako oaza spokoju, warto przeplatać błogi wypoczynek na plaży ze zwiedzaniem i aktywnym spędzaniem czasu. Polecamy przede wszystkim nurkowanie w towarzystwie delfinów czy płaszczek! Można zobaczyć wraki statków i bogatą podwodną  faunę i florę – występuje tu aż ponad 1000 gatunków ryb, płazów, gadów i bezkręgowców.
 

Wakacje na Malediwach idealne dla aktywnych!

Warto wybrać się też na wyspę Guraidhoo, aby ujrzeć tradycyjną wieś malediwską. Zwolenników aktywnego odpoczynku ucieszą też rejsy wycieczkowe po malowniczych atolach. Malediwy są też mekką dla miłośników surfowania – na atolu Male można wziąć udział w specjalnych kursach i poczuć skok adrenaliny! Wieczorem zaś dla turystów organizowane są nocne wędkowania połączone z grillowaniem morskich zdobyczy na plaży.

Zapisz się na newsletter

Wakacje nie jeden mają kierunek!

Bądź zawsze na bieżąco. Zapisz się na newsletter.

* Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z postanowieniami polityki prywatności Exim S.A. Zgadzam się na wykorzystywanie mojego adresu e-mail do przesyłania informacji handlowych, zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną.
Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Szczegółowe informacje w polityce naszej firmy dotyczącej cookies.