Napisz wiadomość | Support SOB-CZW 10:00 - 21:00   PT 10:00 - 22:00

Czy wiesz że...

Nie musisz czekać! Jeśli zależy Ci na szybkiej odpowiedzi,
zadzwoń lub pozostaw swój numer na który Oddzwonimy!

EXIMtours biuro podróży

Rezerwuj:
801 44 30 30
32 349 27 35
Nasza infolinia dostępna:
SOB-CZW 10:00 - 21:00 PT 10:00 - 22:00
Wyślij zapytanie

Jamajka

 • Jamajka

  Wyspa położona na Morzu Karaibskim w archipelagu Wielkich Antyli, położone na południe od Kuby i na zachód od Haiti. Jej powierzchnia wynosi 10 992 km2 i charakteryzuje się niezwykłym bogactwem ukształtowania. Ponad połowa wyspy wznosi się 300 m nad poziomem morza. Najwyższy szczyt – Blue Mountain Peak – ma 2256 m i znajduje się w odległości 16 km od nadbrzeżnej równiny na wschód od Kingston. Wyspa posiada niezliczone jaskinie: Twin Sisters na wybrzeżu Hellshire niedaleko Kingston oraz szereg niesamowitych pieczar w rejonie Cockpit, zwanych Windsor Cave, które ciągną się przez niemal 3 km.

  Jamajka to ojczyzna Boba Marleya - kolorowa, pełna słońca i piaszczystych plaż, muzyki reggae i tańca. Jej legendarna już gościnność, beztroski stosunek mieszkańców do życia, przyciągają co roku turystów, poszukiwaczy przygód, osoby szukające odpoczynku od wiecznego pośpiechu. Parafrazując – Jamajka to stan umysłu.

  Montego Bay
  Drugie, największe miasto Jamajki (po stolicy wyspy – Kingston) na turystycznej mapie świata staje się coraz ważniejszym miejscem. Cały region słynie z cudownych, piaszczystych plaż poukrywanych w niewielkich zatoczkach. Warto udać się na Gloucaster Avenue gdzie znajdziemy różnorakie restauracje serwujące karaibską kuchnie, kawiarnie pachnące jamajską kawą czy puby, w których trzeba spróbować lokalnego rumu. W pobliżu Montego Bay znajdziemy wiele dawnych plantacji, których widok cofnie nas do czasów kolonialnych…

  Negril
  Często mówi się, że plaże Negril należą do najładniejszych na świecie. Nieduże miasteczko leżące u podnóża gór stało się pięknym kurortem z doskonałymi hotelami. Wieczorem tuż po zachodzie słońca z miasteczka zaczyna być słychać muzykę w rytmach reggae.
  Dokumenty
  Obywatele polscy zwolnieni są z obowiązku wizowego przy pobytach turystycznych bądź związanych z wymianą kulturalną, jeśli pobyt nie przekracza 30 dni. W przypadku pobytu dłuższego niż wskazany bądź wizyty w innym celu, wymagana jest wiza wydawana przez Ambasadę Jamajki w Berlinie.
  Paszport musi być ważny co najmniej 6 miesięcy. Wymaga się okazania biletu powrotnego.

  Czas
  Od naszego czasu należy odjąć 6 godzin
   
  Czas przelotu
  W zależności od lotniska wylotowego ok 16-18 godzin

  Język
  Urzędowy: angielski, kreolski, jamajski

  Waluta
  dolar jamajski – 1 JMD

  Szczepienia
  Przed wyjazdem na Jamajkę należy wykonać zalecane/obowiązkowe szczepienia (w tym celu należy skontaktować się z lekarzem chorób tropikalnych bądź z punktem szczepień - zwykle stosuje się szczepienia przeciwko tężcowi, zapalenie wątroby typu A i B, dur brzuszny).
  Mimo że na Jamajce nie występuje żółta gorączka, od podróżujących z rejonów endemicznego występowania ww. choroby (Afryka, Ameryka Południowa) w wieku powyżej 1 roku życia, wymaga się okazania udokumentowanego potwierdzenia szczepienia przeciwko żółtej gorączce.

  Ze względu na zagrożenie leptospirozą należy unikać kąpieli w otwartych zbiornikach wodnych. Należy unikać spożywania nieprzetworzonej żywności i nieprzegotowanej wody oraz jedzenia od ulicznych sprzedawców.

  Napięcie
  wymagane przejściówki (amerykańskie), napięcie 110-120V

  Przykładowe ceny:
  - obiad ok. 10 USD
  - kolacja w restauracji: 10 – 25 USD
  - piwo ok 3 USD
  - woda (1,5 L): ok. 1 USD

  Klimat
  Klimat Jamajki od zawsze stanowi jej największą atrakcję. Ciepło, które kusiło najdawniejszych przybyszów, co roku przyciąga ponad milion spragnionych słońca turystów. Pory roku nie występują, roczna średnia temperatura wynosi ok. 27 °C na wybrzeżu, spadając do 20°C i nieco poniżej w wyższych partiach gór. Na szczytach Gór Błękitnych z rzadka może występować  temperatura poniżej 10 °C.
   
  Przydatne Informacje*
  - Wymagane jest międzynarodowe prawo jazdy. Ruch uliczny lewostronny.
  - Posiadanie nawet niewielkich ilości narkotyków, w tym marihuany, jest nielegalne i grozi wyrokiem pozbawienia wolności. W związku z tym zaleca się osobiste pakowanie bagażu oraz unikanie przenoszenia czegokolwiek na prośbę osób trzecich przy wjeździe/wyjeździe.
  - Obowiązuje całkowity zakaz wywozu roślin, owoców i zwierząt.
  - Wszelkie aktualne informacje na temat bezpieczeństwa znajdują się na stronie internetowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych.
  * podane za msz.gov.pl

  Brak polskiej placówki dyplomatycznej na Jamajce
  Jamajka podlega kompetencji terytorialnej Ambasady RP w Caracas (Wenezuela).

  Konsulat Honorowy Rzeczypospolitej Polskiej w Kingston
  konsul honorowy: Irena Cousins (język konsula polski, angielski, francuski)
  Jamajka, Kingston, 35 Millsborough Crescent, Kingston 6
  Tel.: +1-876 927-63-06 Faks: +1-876 978-92-13
  kmrlmc@cwjamaica.com
   
  Ambasada Jamajki w Berlinie
  Siedziba: Schmargendorfer Strasse 32, D–12159 Berlin
  Telefon: + 49 30 85 99 45-11
  Fax: + 49 30 85 99 45-40
  E-mail: info@jamador.de
  Strona internetowa: www.jamador.de
  Godziny pracy: Poniedziałek-Piątek 09.00-17.00
  Przyjęcia ws. konsularnych: Poniedziałek-Piątek 10.00-14.00

  Konsulat Honorowy Jamajki w Warszawie
  ul. Hubickiego 27, 05-140 Serock
  Tel. / Fax: (22) 782 71 35
  Telefon komórkowy: 608 028 553
  E-mail: kimar@qdnet.pl
   

 • plaża na JamajcePlaża Seven Mile Beach w Negril na Jamajcewybrzeże w pobliżu miasta Port Antonio na Jamajcezachód słońca w Negril, Jamajkaplaża, Jamajkapływanie łodzią, Jamajkałodź na plaży, Jamajkaplaża na wyspie Jamajkawybrzeże na Jamajceplaża w mieście Montego Bay, Jamajkamiasto Ocho Rios na Jamajce
Powrót na górę strony
Partnerzy:
ERVKatowice AirportPZULotnisko RzeszówLotnisko BydgoszczLotnisko Chopina WarszawaLotnisko WrocławRzetelna FirmaTransparentny TouroperatorStart ParkingLotnisko Warszawa-ModlinRentalcarsTATUUMR-KANTOR
Pobierz program Google earthPobierz hotele (oferta czeska)