Napisz wiadomość | Support SOB-CZW 10:00 - 21:00   PT 10:00 - 22:00

Czy wiesz że...

Nie musisz czekać! Jeśli zależy Ci na szybkiej odpowiedzi,
zadzwoń lub pozostaw swój numer na który Oddzwonimy!

EXIMtours biuro podróży

Rezerwuj:
801 44 30 30
32 349 27 35
Nasza infolinia dostępna:
SOB-CZW 10:00 - 21:00 PT 10:00 - 22:00
Wyślij zapytanie

Włochy Capri

 • CAPRI
  Włoska wyspa ma Morzu Tyrreńskim w Zatoce Neapolitańskiej. Znana jako jedno z najbardziej romantycznych miejsc we Włoszech. Sama wyspa jest niewielka, górzysta, zbudowana ze skał wapiennych.  Najwyższe wzniesienie to Monte Solaro (596 m n.p.m.), na którym znajdują się ruiny zamku. Na powierzchni ok 10,4 km2 położone są dwa miasta: Capri i Anacapri.
   


  Tak naprawdę popularność przyniosło wyspie odkrycie po raz drugi Lazurowej Groty w XIX wieku. Zaczęli tu ściągać zarówno turyści jak i artyści i pisarze, w tym Dawid Herbert, George Bernard Shaw, Graham Greene. Na wyspę najczęściej dociera się drogą wodną przez położony na północnym brzegu wyspy, w granicach miasta Capri, port Marina Grande. Jest to port handlowy oraz przystań turystyczna dla prywatnych łodzi i statków wycieczkowych. Główna część miasta Capri położona jest powyżej Marina Grande, między dwoma wzgórzami. Prowadzi do niej kręta droga, można też dojechać naziemną kolejką linową. Wśród wąskich, krętych uliczek znajdują się liczne sklepiki z miejscowymi wyrobami, ekskluzywne hotele i barwne, kwitnące ogrody. Popularnością wśród turystów cieszą się trasy spacerowe. Niektóre z nich można obejrzeć podczas rejsu wycieczkowego wzdłuż brzegu wyspy. Dzięki wapiennej budowie wyspa obfituje w jaskinie, które są bardzo popularne wśród turystów. Grotta di Matermania, Biała (Grotta Bianca) i Grotta Meravigliosa oraz Grota Koralowa.
   
   
   

Powrót na górę strony
Partnerzy:
ERVKatowice AirportPZULotnisko RzeszówLotnisko BydgoszczLotnisko Chopina WarszawaLotnisko WrocławRzetelna FirmaTransparentny TouroperatorStart ParkingLotnisko Warszawa-ModlinRentalcarsTATUUMR-KANTOR
Pobierz program Google earthPobierz hotele (oferta czeska)