Bułgaria - Nasze kierunki | EXIMtours - wakacje, wczasy, oferty last minute
Bułgaria

Bułgaria

Wróć
Następna strona
Poprzednia strona
Ivana Palace
Ivana Palace
już od 619PLN
Sprawdź
Riva
Riva
już od 929PLN
Sprawdź
Festa Panorama
Festa Panorama
już od 949PLN
Sprawdź
Iberostar Sunny Beach
Iberostar Sunny Beach
już od 1339PLN
Sprawdź
Kavkaz Golden Dune
Kavkaz Golden Dune
już od 1679PLN
Sprawdź
DAS Club Hotel Sunny Beach
DAS Club Hotel Sunny Beach
już od 1679PLN
Sprawdź
Helena Sands
Helena Sands
już od 1699PLN
Sprawdź
Helena Park
Helena Park
już od 1839PLN
Sprawdź
DIT Evrika Beach Club Hotel
DIT Evrika Beach Club Hotel
już od 1899PLN
Sprawdź
Laguna Park
Laguna Park
już od 2729PLN
Sprawdź
Poprzednia strona
Następna strona

Bułgaria

Bułgaria to od dziesięcioleci znany i lubiany kierunek wakacyjny dla polskiego turysty. Dzięki przystępnym cenom, możemy zupełnie bez ograniczeń odkrywać Bułgarię na nowo. Dziś fraza „oferty last minute Bułgaria” jest w czołówce najczęściej wybieranych.

Ten urlopowy kierunek cieszy się od lat niesłabnącą popularnością. Zapewniająca udane wczasy Bułgaria leży stosunkowo niedaleko Polski, dzięki czemu lot jest krótki, a osoby decydujące się na transport własny dojadą tam bez problemu. Czujemy się tam bezpiecznie, a komfort pobytu zwiększa brak bariery językowej, ponieważ w Bułgarii można porozumiewać się po niemiecku i angielsku, ale także po polsku. Kolejną zaletą bułgarskich wakacji są niskie ceny, co sprawia, że wielu rodaków decyduje się na dłuższy, dwutygodniowy pobyt. W zamian za stosunkowo niewygórowane kwoty dostajemy słoneczną pogodę, piękne plaże, ciepłe morze, smaczne jedzenie i zero nudy.

Wakacyjne atrakcje w Bułgarii

To przede wszystkim wspomniane plaże. W bułgarskich kurortach położonych nad Morzem Czarnym plaże są szerokie, piaszczyste i dość dobrze utrzymane. Większości są publiczne, wyposażone w ogromną ilość leżaków z parasolami, które można wypożyczyć za niewielką opłatą. Na bułgarskiej plaży nie sposób się nudzić, bowiem ilość atrakcji może przyprawić o zawrót głowy. To liczne bary, dyskoteki, wesołe miasteczka zlokalizowane tuż obok, parki trampolin, przeloty ze spadochronem, ekstremalne przejażdżki na dmuchanych pontonach czy bananach i wiele, wiele innych. Sąsiadujące z Bułgarią Morze Czarne, w sezonie, który trwa praktycznie od maja do września, jest ciepłe i spokojne. Temperatura wody osiąga już na przełomie maja około 20 stopni, w sezonie podnosi się do 23-24, a do końca września można liczyć nawet na 21 stopni, co w naszym rodzimym Bałtyku jest nieosiągalne. Temperatura powietrza w tym czasie to przedział od 25-30 stopni.

A kiedy znudzi się plażowe lenistwo i zabawa, można spakować plecak i wybrać na wycieczkę. Można zaplanować wyprawę na własną rękę, nawet za pomocą komunikacji miejskiej, ale warto też zdecydować się na wycieczkę fakultatywną. Dzięki zorganizowanej formie wycieczki Bułgarię można poznać o wiele lepiej i przekonać się jak wiele śladów starożytności zachowało się na jej terenie. Na turystów czekają urzekające, zabytkowe miasteczka, piękny Nessebar,  Warna, Bałczik, Konstantynopol i wiele innych miejsc.

Baza hotelowa, kuchnia, muzyka

Decydując się na ofertę typu Bułgaria last minute możecie mieć pewność komfortowych warunków. Bazę hoteli Bułgaria ma ogromną, wiele z nich powstało w ostatnich latach, a te, które pamiętają lata 80-90 ubiegłego stulecia, przeszły poważne modernizacje i dziś całkowicie spełniają obecne wymogi. Na wakacje Bułgaria oferuje całą paletę standardów hotelowych, więc każdy wybierze coś dla siebie.
Kuchnia bułgarska to głównie kuchnia bałkańska, ale wzbogacona o wpływy rosyjskie, greckie i włoskie. Sporo tu sałatek, ryb, jagnięciny, drobiu i mięsa koziego, przy czym mięso przygotowuje się głównie na grillu. Skosztujecie tu pysznych serów szopskich, rozmaitych jogurtów, oraz owoców, wśród których króluje wyjątkowo soczysty arbuz i melon. Warto posmakować też bułgarskich win i słynnej rakiji.

W bułgarskich kurortach rozbrzmiewa na co dzień muzyka popularna, ale kiedy wybierzecie się do lokalnej restauracji bądź na tradycyjny wieczór bułgarski, posłuchacie skocznej i klimatycznej muzyki bałkańskiej. Te specyficzne melodie od lat współgrają z naszą słowiańską duszą i podbijają polskie serca.

Jedno jest pewne, Bułgaria wczasy last minute to świetny wybór. To gwarancja pogodnych, smacznych i ciekawych wakacji w niskiej cenie.