Larnaka, Cypr - wycieczki, wakacje i wczasy | Exim Tours
Rezerwuj: 801 44 30 3032 349 27 35 | infolinia czynna: sob.-czw. 10:00-21:00, pt. 10:00-22:00
Larnaka

Larnaka

Wróć
Ogólne
Wycieczki<br>fakultatywne
Hotele
Galeria
Transfery<br>indywidualne
Wideo
Lokalizacja
Zakładka 1
Zakładka 2
Zakładka 3
Zakładka 4
Zakładka 5
Zakładka 6

Larnaka to urokliwe miasto z zapierającymi dech w piersiach widokami na lazurowe Morze Śródziemne i unikalne Słone Jezioro. Sławę zdobyło dzięki swojemu najznamienitszemu mieszkańcowi, filozofowi i twórcy stoicyzmu – Zenonowi z Kition. To niezwykły kurort turystyczny łączący w sobie tradycje z nowoczesnością.

 

Larnaka leży na południowo-wschodnim wybrzeżu Cypru, które jest idealnym miejscem do wypoczynku, zażywania kąpieli słonecznych i wodnych. Początki powstania miasta datuje się na okres starożytny, choć wtedy kryło się pod zgoła inną nazwą, a mianowicie pod nazwą Kition. Starożytne państwo miasto uznawane jest z istotniejszych miejsc początków cywilizacji europejskiej, przede wszystkim w dziedzinie filozofii.

 

Larnaka

 

W dzisiejszych czasach to nie tylko niezwykłe miejsce pod względem historycznym, ale także doskonała destynacja na niezapomniane wakacje. Tętniąca życiem promenada ozdobiona egzotycznymi palmami z widokiem na złoty piasek i krystalicznie czystą wodę to obrazek, który z pewnością na długo zostanie w myślach tutejszego turysty. Możemy się tutaj cieszyć aż dwoma atrakcyjnymi zbiornikami wodnymi: lazurowymi wodami Morza Śródziemnego i niezwykłym Słonym Jeziorem, który jest miejscem często odwiedzanym przez fascynujące, różowe flamingi.

 

Larnaka

Wielbiciele zwiedzania również znajdą kilka ciekawych punktów do odwiedzenia, z pewnością będzie to kościół Ajos Lazaros z IX wieku, najbardziej znany zabytek miasta. Oprócz niego również wartym uwagi miejscami są fort zbudowany przez Turków czy akwedukt Kamares.

 

Larnaka to także bogata, różnorodna baza hotelowa, rozwinięte zaplecze rozrywkowe i znajdujący się nieopodal Port Lotniczy oferujący tanie loty z i do państw europejskich.

Wycieczka do OMODOS (bez lunchu)

 • Kościół Ayia Paraskevi
 • Fabryka Lukumii
 • Petra to Romiou (mitologiczne miejsce narodzin Afrodyty)
 • Omodos wioska słynąca z produkcji wina – degustacja win
 • Powrót do Pafos

PAFOS, KURIUM I WIOSKA OMODOS  – zwiedzanie zaczynamy od Pafos: tzw. pręgierza św. Pawła (kolumny stojąca wśród pozostałości po wczesnochrześcijańskiej bazylice z IV wieku) i parku archeologicznego z mozaikami (w 4 domach: Dionizosa, Ajona, Tezeusza i Orfeusza). Następnie przejazd do stanowiska archeologicznego w Kurium, gdzie można zobaczyć ruiny starożytnego miasta z pozostałościami teatru w stylu hellenistycznym, łaźnie rzymskie oraz liczne mozaiki. Kolejny punkt to wizyta w Omodos – wiosce winiarzy i koronkarek. Miejsce słynie z klasztoru Świętego Krzyża, zawierającego kilka cennych relikwii a także swoich wyrobów, od lat chętnie kupowanych przez pielgrzymów. W programie degustacja doskonałych win w lokalnej winiarni, czas wolny. Przystanek w Petra tou Romiou – ciekawym masywie skał wystających z morza, mitologicznym miejscu narodzin Afrodyty. Podczas postoju można zrobić piękne panoramiczne i  pamiątkowe zdjęcia.
Wycieczka całodzienna. Cena: dorośli – ok. 55 EUR, dzieci do 12 lat – ok. 30 EUR.
 
NIKOZJA / LEFKARA (bez lunchu)

 • Lefkara wioska koronczarek
 • Czas wolny
 • Nikozja Laiki Geitonia – czas wolny
 • Przejście graniczne przy ul. Ledra
 • Wizyta z przewodnikiem na Cyprze Północnym (Ay. Sofia etc.)
 • Powrót do Pafos
 • Paszport lub dowód osobisty (tylko dla obywateli EU) są wymagane.

NIKOZJA - LEFKARA – wycieczka do stolicy Cypru – Nikozji, jedynego miasta na świecie, które przedzielone jest zieloną granicą. Miasto pełne zabytków, sięgających czasów starożytnych i niepowtarzalnej atmosfery. Czas wolny w Laiki Geitonia – wyłączonej z ruchu, odrestaurowanej części  starówki. Magiczne miejsce, pełne knajpek, sklepików i galerii. Przejście z przewodnikiem, w programie zwiedzania między innymi Kościół św. Zofii pełniący obecnie funkcję meczetu, wizyta w sukiennicach Buyuk Han, gdzie można zaopatrzyć się w wyroby miejscowego rękodzielnictwa. Następnie przejazd do Lefkary - położonej na zboczach Gór Troodos wioski cypryjskiej, słynącej z wyrobów hafciarskich i oryginalnych koronek. 
Wycieczka całodzienna. Cena: dorośli - ok. 55 EUR, dzieci do 12 lat - ok. 30 EUR.
 
FAMAGUSTA/ KYRENIA  (bez lunchu)

 • Famagusta Starówka & Agios Nikolaos
 • Przejazd Kerynia
 • Opactwo Bellapais
 • Zamek i czas wolny w porcie rybackim w Kyrenii
 • Powrót do Pafos
 • Paszport lub dowód osobisty (tylko dla obywateli EU) są wymagane.

FAMAGUSTA – KERYNIA - BELLAPAIS –  Famagusta - znajdziemy tutaj dużo zieleni, wśród której wyłaniają się ruiny gotyckich budowli. Bogatą historię miasta potwierdzają pozostałości zwłaszcza z czasów starożytnych a także początków nowożytności. Wejście na punkt widokowy na murach weneckich, skąd rozciąga się piękny, panoramiczny widok. Następnie zwiedzanie meczetu Lala Mustafa Paszy, dawnego gotyckiego kościoła św. Mikołaja, z powodu architektury nazywanego cypryjską katedrą Notre Dame. Kyrenia to bajkowe miasteczko portowe, otoczone górami Pentadaktylos. Magicznym miejscem jest Stare Miasto, które mieści się nad niewielkim portem, gdzie cumują jachty z całego świata, a na turystów czekają urocze restauracje i kawiarnie mieszczące się w starych domach i wychodzące ze swoimi stolikami nad samo nabrzeże. Nad brzegiem morza znajduje się imponujący fort z czasów weneckich. W jego lochach znajduje się wrak okrętu, który zatonął w tajemniczy sposób u wybrzeży miasta i został odnaleziony dopiero w 1967 r. Zwiedzanie ruin augustiańskiego opactwa Bellapais, powstałego w latach 1200-1300 r., skąd roztacza się wspaniały widok na północne wybrzeże. Wymagany paszport lub dowód osobisty.
Wycieczka całodzienna. Cena: dorośli – ok. 100 EUR, dzieci do 12 lat – ok. 60 EUR.
 

Następna strona
Poprzednia strona
Sveltos Hotel
Sveltos Hotel
już od 779PLN
Sprawdź
Antonis G Hotel Apartments
Antonis G Hotel Apartments
już od 899PLN
Sprawdź
Cactus
Cactus
już od 919PLN
Sprawdź
Crown Resorts Henipa
Crown Resorts Henipa
już od 989PLN
Sprawdź
Lordos Beach
Lordos Beach
już od 1069PLN
Sprawdź
Amorgos Boutique Hotel
Amorgos Boutique Hotel
już od 1159PLN
Sprawdź
Cactus
Cactus
już od 1219PLN
Sprawdź
Larco
Larco
już od 1259PLN
Sprawdź
Palm Beach Hotel & Bungalows
Palm Beach Hotel & Bungalows
już od 1369PLN
Sprawdź
Sveltos Hotel
Sveltos Hotel
już od 1639PLN
Sprawdź
Crown Resorts Henipa
Crown Resorts Henipa
już od 1709PLN
Sprawdź
Amorgos Boutique Hotel
Amorgos Boutique Hotel
już od 1929PLN
Sprawdź
The Ciao Stelio Deluxe Hotel
The Ciao Stelio Deluxe Hotel
już od 1979PLN
Sprawdź
Palm Beach Hotel & Bungalows
Palm Beach Hotel & Bungalows
już od 2029PLN
Sprawdź
Golden Bay Beach
Golden Bay Beach
już od 2199PLN
Sprawdź
Sentido Sandy Beach Hotel
Sentido Sandy Beach Hotel
już od 2269PLN
Sprawdź
Lordos Beach
Lordos Beach
już od 2349PLN
Sprawdź
Poprzednia strona
Następna strona