Napisz wiadomość | Support SOB-CZW 10:00 - 21:00   PT 10:00 - 22:00

Czy wiesz że...

Nie musisz czekać! Jeśli zależy Ci na szybkiej odpowiedzi,
zadzwoń lub pozostaw swój numer na który Oddzwonimy!

EXIMtours biuro podróży

Rezerwuj:
801 44 30 30
32 349 27 35
Nasza infolinia dostępna:
SOB-CZW 10:00 - 21:00 PT 10:00 - 22:00
Wyślij zapytanie

Cypr Północny

 • Cypr – legendarna wyspa Afrodyty, bogini piękna, miłości i płodności, która narodziła się z piany morskiej. Owo piękno do dziś zachowało się w malowniczych krajobrazach Półwyspu Karpas, czy gór Pentadaktilos ciągnących się wzdłuż północnego wybrzeża przez ok.160 km. Wyspa pełna jest dziewiczych plaż, pozbawionych tłumów turystów, gdzie w spokoju można odpocząć od zgiełku codzienności, a czas wydaje się płynąć wolniejszym rytmem. Dość burzliwa przeszłość pozostawiła po sobie wiele zabytków z okresu greckiego, bizantyjskiego i osmańskiego. Na przestrzeni dziejów wyspa podzieliła się na część północną, zamieszkałą w głównej mierze przez ludność turecką oraz część południową zamieszkałą przez Greków. Najwybitniejsze dzieła sztuki cypryjskiej można podziwiać w licznych muzeach i galeriach sztuki. Amatorom sportów proponujemy zwiedzanie wyspy na rowerze lub piesze wycieczki, podczas których podziwiać można przepiękne widoki z gajami oliwnymi i drzewami świętojańskimi. Z powodzeniem można również uprawiać sporty wodne: nurkowanie, windsurfing, żeglarstwo oraz narty wodne.

  Ambasada Republiki Cypru Północnego
  W Polsce nie ma ambasady Republiki Cypru Północnego, najbliższa znajduje się we Włoszech.
   
  Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Republice Cypru Północnego
  Na Cyprze Północnym nie ma ambasady RP. Najbliższe ambasady znajdują się w Nikozji na Cyprze Południowym i w Ankarze w Turcji.
   
  Cypr, Nikozja, Kennedy Avenue 12/14, Office 601, 1087
  tel. +35722668415
  tel. dyżurny +35799531937
  nikozja.amb.sekretariat@msz.gov.pl
  www.nikozja.polemb.net

   
  Turcja, Ankara, Atatürk Bulvari 241, 06650 Kavaklidere,
  tel. +90 3124572001
  tel. dyżurny: konsul +90 5304691261
  ankara.amb.sekretariat@msz.gov.pl
  www.ankara.polemb.net
   
  Wiza i paszport: polscy turyści nie potrzebują wizy, wymagany jest paszport, który powinien być ważny 6 m-cy (ważność liczona od daty powrotu) lub dowód osobisty. 

  Czas Przelotu: ok. 3,5 godz.

  Czas Lokalny: różnica względem Polski + 1 godzina

  Język: urzędowy: turecki, swobodnie można posługiwać się językiem angielskim

  Waluta: 1 TL (Lira Turecka) = ok. 1,5 PLN

  Szczepienia: żadnych zalecanych dodatkowych lub obowiązkowych

  Napięcie: 220V, w większości miejsc znajdują się niestandardowe, prostokątne angielskie gniazdka elektryczne, dlatego niezbędny jest adapter. Można go z reguły wypożyczyć w
  hotelowej recepcji lub kupić, np. w sklepie wolnocłowym zaraz po przylocie

  Klimat: klimat umiarkowany, charakteryzuje się ciepłymi, suchymi latami oraz łagodną zimą. Słońce świeci 300 dni w roku
   
  Wyloty z:
  Warszawy
  Katowic
  Berlin Schoenefeld
  Wilno
  Przelot do Larnaki i transfer autokarem do hotelu docelowego na Cyprze Północnym.

  Na miejscu opieka przedstawiciela lokalnego kontrahenta w jęz. polskim oraz opieka w jęz. angielskim/niemieckim, również w czasie wycieczek fakultatywnych.

 • Kyrenia (Girne)
  Wycieczka umożliwia zwiedzanie ruin zamku Świętego Hilariona, na kształt którego powstał zamek w bajce „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”. Rozpościera się z niego niesamowita panorama Kyrenii. Odwiedzimy także wioskę Bellapais, gdzie Lawrence Durrel napisał słynną książkę autobiograficzną „Gorzkie cytryny Cypru”, w której opisał trzy lata spędzone na wyspie. Ruiny opactwa stanowią przykład architektury gotyckiej, a do dziś możemy zobaczyć IV wieczny krużganek, XIII-wieczny kościół z fragmentami malowideł z XV wieku, czy częściowo zachowaną salę zebrań zakonników. Po obiedzie zwiedzanie zamku w Kyrenii usytuowanego w porcie oraz znajdującego się w nim muzeum “tonącego statku”. Wycieczka całodniowa z obiadem.
  Cena ok. 49 €, dziecko do lat 6 – gratis, dziecko 6 – 12 lat 50% zniżki
   
  Rejs statkiem
  Jeżeli macie Państwo ochotę przeżyć małą przygodę, zapraszamy na rejs statkiem po wybrzeżu Kyrenii. W zależności od warunków pogodowych trasa wiedzie ku słynnej przepięknej plaży Escape na zachodzie lub plaży Acapulco na wschodzie. Po drodze przewidziana jest przerwa na pływanie w krystalicznych wodach morza. Wycieczka obejmuje lunch na pokładzie statku, po którym nastąpi relaksujący rejs powrotny. Wycieczka całodniowa z obiadem.
  Cena ok. 40 €, dziecko do lat 6 – gratis, dziecko 6 – 12 lat 50% zniżki
   
  Famagusta (Magusa)
  Fascynująca wyprawa w głąb historii, urozmaicona pięknymi widokami przez cały dzień. Zwiedzanie zaczynamy od ruin starożytnej Salaminy, miasta, które w czasach swojej świetności było największym i najbogatszym miastem antycznego świata. Teatr, łaźnie, palestra i inne dobrze zachowane zabytki z okresu rzymskiego, dają możliwość przeniesienia się czasie i podziwiania cudów architektury tamtego okresu. Następnie odwiedzimy klasztor Św. Barnaby, w którym znajduje się muzeum ikon, a także groby królewskie z epoki mykeńskiej. Kontynuując odkryjemy historyczną starówkę Famagusty,mury obronne z licznymi wieżami, cytadelę z wieżą Otella, w której według miejscowej tradycji Szekspir umieścił akcję swojej tragedii. Będzie także okazja zwiedzić katedrę Św. Mikołaja, która obecnie pełni funkcję meczetu (Lala Mustafa). Czas wolny na zwiedzanie. Wycieczka całodniowa z obiadem.
  Cena ok. 49 €, dziecko do lat 6 – gratis, dziecko 6 – 12 lat 50% zniżki
   
  Zachodnie Wybrzeże (Güzelyurt)
  Całodniowa wycieczka na zachodnie wybrzeże znane powszechnie pod nazwą „Ogrodu Cypru”. podziwiać będziemy, powstały z XVIII wieku, nad grobem świętego, klasztor Św. Mamasa – patrona omijających podatki, a także zabytki z czasów prehistorycznych w muzeum archeologicznym, znajdującym się tuż przy klasztorze. Kontynuując podróż odwiedzimy antyczne ruiny greckiego miasta Soli, wybudowanego przez Greków w VI w. p.n.e. Historia miasta głosi, że znany grecki filozof Solon, zasugerował królowi Filokyprosowi założenie stolicy właśnie w tym miejscu. W Soli znajdziemy również pozostałości pięknych mozaik podłogowych. Wycieczka całodniowa z obiadem.
  Cena ok. 50 Euro, dziecko do lat 6 – gratis, dziecko 6 – 12 lat 50% zniżki
   
  Półwysep Karpaz
  Jedna z najbardziej polecanych wycieczek to właśnie objazd po półwyspie. Zaczynamy
  od wioski rybackiej Bogaz, następnie odbywa się degustacja różnych rodzajów oliwy. Zobaczymy także kościół z V wieku – Agios Philion. Najważniejszym punktem wycieczki jest klasztor Św. Andrzeja, wybudowany na terytorium dawnego bizantyjskiego opactwa. W miejscu tym, jak głosi legenda, na wezwanie Św. Andrzeja wytrysnęło źródło z uzdrawiającą wodą. Karpaz to także bogactwo flory i fauny. Jeżeli pogoda dopisze, będziecie mieli Państwo możliwość spotkania dzikich osiołków oraz popływania przy pięknej plaży Golden Beach. Wycieczka całodniowa z obiadem.
  Cena ok. 51 €, dziecko do lat 6 – gratis, dziecko 6 – 12 lat 50% zniżki

  Półwysep Karpaz i zamek Kantara
  Zabierzemy Cię na północno-wschodni koniec wyspy – Półwysep Karpaz. Z powodu unikalnej fauny i flory, region został uznany za naturalny rezerwat przyrody. Można tu spotkać nie tylko dzikie osiołki ale także podziwiać spektakularny widok na złote plaże. W czasie wycieczki odwiedzimy klasztor św. Andrzeja, ważny punkt dla pielgrzymów obrządku greko-katolickiego. W czasie przejazdu przez idylliczny krajobraz i wioski Półwyspu skierujemy się do zamku Kantara. Twierdza krzyżowców, położona ok 630 m. n.p.m., została zbudowana w średniowieczu i miała za zadanie obronę wyspy przed atakami najeźdźców. Rozciąga się z niej jeden z najładniejszych widoków na wyspie.
  Wycieczka całodniowa z obiadem.
  Cena ok. 52 €, dziecko do lat 6 – gratis, dziecko 6 – 12 lat 50% zniżki

  Nikozja
  Jedyna na świecie, od czasu upadku Muru Berlińskiego, stolica podzielona na 2 części: północną i południową. W ramach wycieczki udamy się na „zieloną granicę”, dzielącą Cypr na 2 części; zwiedzimy Mury Weneckie oraz Katedrę Św. Zofii jako najstarszy zabytek sztuki gotyckiej.
  Udamy się także na zakupy do krytego bazaru Bandabuliya oraz zobaczymy
  Bűyűk Han – dawną gospodę, w której nocowali podróżujący kupcy. Po obejrzeniu najważniejszych zabytków czas wolny na zwiedzanie obydwu części Cypru. W drodze powrotnej odwiedzimy także fabrykę ceramiki, gdzie profesjonalni artyści tworzą reprodukcję obiektów z epoki brązu. Wycieczka całodniowa z obiadem.
  Cena ok. 40 Euro, dziecko do lat 6 – gratis, dziecko 6 – 12 lat 50% zniżki

  Łaźnia Turecka
  Hamman lub inaczej łaźnia turecka, jest obowiązkowym punktem każdego wyjazdu, którego nie sposób pominąć. Zabieg obejmuje peeling całego ciała i masaż w pianie. Zakończeniem całego procesu będzie masaż ciała olejkami, przynoszący odprężenie i dający nam poczucie świeżości.
  Cena ok. 30 €
   
  Noc cypryjska
  W godzinach wieczornych odjazd z hotelu do typowej cypryjskiej restauracji. Będziecie Państwo mieli okazję spróbować tradycyjnych lokalnych przekąsek - meze, a także typowych
  dań kuchni cypryjskiej. Kolację umili muzyka na żywo, w takt której tancerze zaprezentują taniec brzucha.
  Cena ok. 40 Euro, dziecko do lat 6 – gratis, dziecko 6 – 12 lat 50% zniżki

  Uwaga: wszystkie wycieczki odbywają się w jęz. angielskim/niemieckim

 • Kyrenia
  Miasto stanowi ważne centrum turystyczne oraz znakomitą bazę wypadową. Magicznym miejscem
  jest Stare Miasto, które mieści się nad niewielkim portem, gdzie cumują jachty z całego świata, a
  na turystów czekają urocze restauracje i kawiarnie mieszczące się w starych domach i wychodzące ze
  swoimi stolikami nad samo nabrzeże. Wspaniałe, długie piaszczyste plaże, a wśród nich urocza Plaża
  Lefke, liczne muzea oraz zabytki historyczne, takie jak bizantyjski zamek Św. Hilarona czynią to  miejsce idealnym na wakacyjny odpoczynek.
   

  zamek Girne w Kyrenii

   
  Opactwo Bellapais - klasztor augustiańskiwidok na port w Kyrenii

 • Famagusta
  Miasto znajduje się we wschodniej części Cypru Pólnocnego. Bliska odległość do morza i piaszczystych plaż, a także gorący klimat rekompensują monotonię nizinnego krajobrazu. Znajdziemy tutaj dużo zieleni, wśród której wyłaniają się ruiny gotyckich budowli. Bogatą historię miasta
  potwierdzają pozostałości zwłaszcza z czasów starożytnych a także początków nowożytności.


  ruiny kościoła św. Jerzego w mieście Famagustaruiny antycznego miasta SalaminaMeczet Mustafy Lali Paszy w mieście Famagusta

 • Opactwo Bellapais - zrujnowany klasztor augustiańskiprzylądek Cape Grecoklasztor augustiański - Opactwo Bellapaishazard na Cyprze północnymwidok na stary port i zamek Girne w Kyreniistary port w Kyreniiwrak statku na plaży na Cyprze PółnocnymOpuszczony kurort VaroshaGotyckie ruiny kościoła św. Jerzego w mieście FamagustaMeczet Mustafy Lali Paszy - Famagustaruiny antycznego miasta Salaminawidok na Zamek Girne i miasto KyreniaKyrenia - Stary PortStary Port w KyreniiStary Port widziany z murów zamku Girne, KyreniaZamek Kantara położony pośród szczytów gór Kyreniiport w Kyreniiwybrzeże w mieście Kyreniaprzystań w mieście Kyreniawidok na zamek Girne, KyreniaZamek św. Hilariona położony w górach KyreniiMeczet Selimiye położony w tureckiej części Nikozji
Powrót na górę strony
Partnerzy:
ERVKatowice AirportPZULotnisko RzeszówLotnisko BydgoszczLotnisko Chopina WarszawaLotnisko WrocławRzetelna FirmaTransparentny TouroperatorStart ParkingLotnisko Warszawa-ModlinRentalcarsTATUUMR-KANTOR
Pobierz program Google earthPobierz hotele (oferta czeska)