Napisz wiadomość | Support SOB-CZW 10:00 - 21:00   PT 10:00 - 22:00

Czy wiesz że...

Nie musisz czekać! Jeśli zależy Ci na szybkiej odpowiedzi,
zadzwoń lub pozostaw swój numer na który Oddzwonimy!

EXIMtours biuro podróży

Rezerwuj:
801 44 30 30
32 349 27 35
Nasza infolinia dostępna:
SOB-CZW 10:00 - 21:00 PT 10:00 - 22:00
Wyślij zapytanie

Francja - Zamki nad Loarą i Paryż

 • Paryż i Zamki nad Loarą (7 dni)

  Dolina Loary to połączenie piękna krajobrazu z kulturalnym dziedzictwem, którego obrazem są tutejsze miasta, wioski, liczne zamki i produkowane w regionie wino. Architektura i dzieje tych zachowanych w różnym stanie budowli inspirują tropicieli meandrów historii. Postaramy się zainspirować także Państwa…

  Trasa wycieczki ok. 4 300 km:
  Warszawa – Orlean – Chambord – Blois – Tours – Chenonceau – Montresor – Villandry – Tours – Paryż – Warszawa

  1 DZIEŃ
  Zbiórka i wyjazd z Polski zgodnie z wybraną opcją. Przejazd non stop do Czech, zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja, nocleg.

  2 DZIEŃ
  Śniadanie. Przyjazd do Orleanu, zakwaterowanie w hotelu nocleg.

  3 DZIEŃ
  Śniadanie. Zwiedzanie Orleanu, miasta w którym Joanna d’Arc, zwana Dziewicą Orleańską, odniosła swój wielki triumf dający początek legendzie. Zobaczymy zrekonstruowany dom, w którym mieszkała – Maison de Joanne d’Arc, Hôtel Cabu z około 1548 r. Następnie reprezentującą styl gotycki katedrę Sainte-Croix, budynek Musée des Beaux-Arts (Muzeum Sztuk Pięknych), piękny renesansowy Hôtel Groslot. Po zwiedzaniu obiadokolacja i przejazd do Chambord, miejscowości słynącej z XVI-wiecznego zamku. Uznany za jedno z największych dzieł architektury renesansu we Francji, zamek w Chambord zachwyca odwiedzających swym przepychem i ogromem. Następnie przejazd do Blois i zwiedzanie dominującego nad Loarą, królewskiego zamku. Przejazd do Tours na nocleg.

  4 DZIEŃ
  Śniadanie. Spacer po Tours, następnie wyjazd do jednej z winnic leżącej nad brzegami Loary. Możliwość zakupów słynnych francuskich win. Przejazd do Chenonceau, zwiedzanie zamku zwanego Zamkiem Dam, ze względu na sześć kobiet, które jako właścicielki, stopniowo go rozbudowywały. Wzniesiony na wodzie, otoczony pięknym ogrodem w stylu francuskim zamek, zachwyci nas swym romantyzmem. Każdej z komnat prezentuje wspaniałe wnętrza, ozdobione dodatkowo bukietami kwiatów. Odwiedzający mają również możliwość, co należy do rzadkości, zobaczyć kuchnię pałacową, w której roznosi się zapach suszonych ziół. Przejazd do Montresor, zamku należącego do rodziny Branickich od 1849 roku. Po zwiedzaniu zamku przejazd do Villandry – renesansowej rezydencji, której ogrody przyciągają rzesze turystów. Spacer w ogrodach Villandra. W trakcie zwiedzania obiadokolacja. Wieczorem przejazd w okolice Paryża na nocleg.

  5 DZIEŃ
  Śniadanie. Zwiedzanie Wersalu a następnie Luwru. Spacer - Kompleks Inwalidów, gdzie pod złotą kopułą w ogromnym sarkofagu i sześciu trumnach spoczywają szczątki Cesarza Napoleona I, następnie przejście pod Łuk Triumfalny. Wjazd na Wieżę Eiffela – symbol Paryża i jednej z najpiękniejszych punktów widokowych. Obiadokolacja. Dla chętnych przewidziany jest również „wieczór francuski”, podczas którego delektować się będą Państwo obfitym menu, pełnym francuskich smakołyków, takich jak ślimaki, prawdziwym francuskim winem (w cenie, bez ograniczeń) oraz spędzą czas przy francuskiej muzyce na żywo. Powrót do hotelu. Nocleg.

  6 DZIEŃ
  Śniadanie. Przejazd do Paryża komunikacją miejską. Spacer po wzgórzu Montmartre gdzie zobaczymy bazyliką Sacré Coeur i zjawiskowy Place du Tertre. Zwiedzanie muzeum figur woskowych Grevin. Następnie Ogród Luksemburski i spacer po Dzielnicy Łacińskiej w stronę La Cite – kolebki Paryża, gdzie zwiedzimy katedrę Notre Dame. Obiadokolacja. Rejs statkiem po Sekwanie, podczas którego będziemy mieli okazję podziwiać architekturę wielu zabytków Paryża – Muzeum d’Orsay, Luwru czy katedry Notre Dame. W godzinach wieczornych wyjazd do Polski.

  7 DZIEŃ
  Przyjazd do Warszawy w godzinach wieczornych.

  CENA WYCIECZKI ZAWIERA:

  • 5 noclegów w hotelach 2/3 gwiazdkowych (jeden nocleg w Czechach, jeden nocleg w okolicach Orleanu, dwa noclegi w okolicach Tours, jeden nocleg w Paryżu lub jego okolicach); pokoje  1 lub 2-osobowe z możliwością dostawki
  • 5 śniadań
  • opiekę pilota
  • przejazd klimatyzowanym autokarem
  • ubezpieczenie KL i NW oraz bagażu

   DODATKOWO PŁATNE OBOWIĄZKOWO:
  • pakiet podczas zwiedzania ze wstępami oraz opłatami za przewodników lokalnych w Luwrze i Wersalu ok. 160 EUR/os. (przy grupie 40-45 osób)

  Uwaga: dla osób do 25. roku życia wejście do Luwru i Wersalu jest bezpłatne za okazaniem dokumentu tożsamości potwierdzającego pochodzenie z Unii Europejskiej (płatny jest natomiast przewodnik lokalny, rezerwacja i słuchawki).

  DODATKOWO PŁATNE FAKULTATYWNIE:

  • wieczór francuski – kolacja przy muzyce w restauracji serwującej tradycyjne dania kuchni francuskiej: ok. 40 EUR osoba dorosła, ok. 25 EUR dziecko
  • istnieje możliwość dokupienia w biurze 5 obiadokolacji realizowanych w trakcie zwiedzania (dni realizacji obiadokolacji zawarte są w programie).

   UWAGI

  Program jest ramowy i kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Uzależnione jest to od czasu przejazdów, godzin otwarcia oraz dostępności zwiedzanych obiektów. Pilot nie oprowadza  po zwiedzanych obiektach. Ceny biletów wstępu mogą ulec zmianie.

 • OrleanChambordBloisToursChenonceauMontresorVillandryParyżParyżParyż - LouvreParyż - Katedra Notre DameParyż - most Aleksandra III
Powrót na górę strony
Partnerzy:
ERVKatowice AirportPZULotnisko RzeszówLotnisko BydgoszczLotnisko Chopina WarszawaLotnisko WrocławRzetelna FirmaTransparentny TouroperatorStart ParkingLotnisko Warszawa-ModlinRentalcarsTATUUMR-KANTOR
Pobierz program Google earthPobierz hotele (oferta czeska)