Napisz wiadomość | Support SOB-CZW 10:00 - 21:00   PT 10:00 - 22:00

Czy wiesz że...

Nie musisz czekać! Jeśli zależy Ci na szybkiej odpowiedzi,
zadzwoń lub pozostaw swój numer na który Oddzwonimy!

EXIMtours biuro podróży

Rezerwuj:
801 44 30 30
32 349 27 35
Nasza infolinia dostępna:
SOB-CZW 10:00 - 21:00 PT 10:00 - 22:00
Wyślij zapytanie

Turcja - Dla pasjonatów

 • Turcja dla pasjonatów - 15 dni
   

  ANTALYA – KONYA – KAPADOCJA – TRABZON – ERZURUM – KARS – ANI – ARARAT – DOGUBEYAZIT –VAN – MARDIN – URFA – NEMRUT – GAZIANTEP – ANTAKYA – MERSIN – ANTALYA
   

  Długość objazdu 3 837 km:
  Antalya – Konya  305 km
  Konya – Kapadocja  237 km
  Kapadocja – Amasya 278 km
  Amasya - Trabzon 454 km
  Trabzon – Erzurum 302 km
  Erzurum – Kars 209 km
  Kars – Dogubeyazit 190 km
  Dogubeyazit – Van 180 km
  Van – Mardin 434 km
  Mardin – Urfa 187 km
  Urfa – Nemrut 110 km
  Nemrut – Gaziantep 150 km
  Gaziantep  – Mersin 302 km
  Mersin - Anamur  238 km
  Anamur - Antalya 261 km

   

  1 dzień
  Zbiórka na lotnisku 2 godziny przed wylotem. Odprawa paszportowo-celna. Przylot do Antalyi, transfer do hotelu w okolicy Antalyi. Czas wolny, kolacja i nocleg.

  2 dzień
  Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu, przejazd do Konyi, wizyta w Muzeum Mevlany w Konyi (Muzeum Derwiszy). Lunch (dodatkowo płatny). Następnie przejazd do Kapadocji, magicznej krainy, słynnej z form tufowych tworzących księżycowy krajobraz oraz z domów i kościołów wykutych w skałach. Wizyta w podziemnym mieście i wizyta w fabryce onyxu. Zakwaterowanie w hotelu w Kapadocji, kolacja i nocleg.

  3 dzień
  Śniadanie, całodzienne zwiedzanie Kapadocji: Dolina Göreme - muzeum na wolnym powietrzu. Wnętrza kościołów wykutych w skałach w tym rejonie słyną z najpiękniejszych malowideł ściennych; miasteczko Uchisar - podziwianie panoramy, przerwa na fotografowanie; lunch (dodatkowo płatny), następnie wizyta w Avanos – miejscu słynącym z produkcji ceramiki. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

  4 dzień
  Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, transfer do Amasya, po drodze zwiedzanie imponującej stolicy Hetytów - i ich sanktuarium Hattusas Yazilikaya, mających jak głosi legenda ponad 3000 lat. W Amasya - starożytnej stolicy Pontu w III wieku p.n.e. można podziwiać architekturę Seldżuków i Otomanów. Najciekawszym punktem zwiedzania są groby królów usytuowane w skałach otaczających miasto. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg. Zakwaterowanie w hotelu w Amasya, kolacja, nocleg.

  5 dzień
  Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, przejazd na północ kraju wzdłuż niesamowicie malowniczego wybrzeża Morza Czarnego, po drodze można zaobserwować liczne plantacje herbaty. W międzyczasie lunch (dodatkowo płatny). Przyjazd do Trabzon, antycznego portu, gdzie bardzo długo zachowało się dziedzictwo Konstantynopola, zwiedzanie bizantyjskiego kościoła Hagia Sophia z XIII w. usytuowanego nad samym Morzem Czarnym. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

  6 dzień
  Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, przejazd do klasztoru Sumela zawieszonego na skale na wysokości kilkudziesięciu metrów, w środku można zobaczyć doskonale zachowane mozaiki z XIII wieku, w tym legendarną ikonę Św. Łukasza. W międzyczasie lunch (dodatkowo płatny). Przejazd do Erzurum, największego miasta wschodniej Turcji, położonego na wysokości 1850 m p.p.m. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

  7 dzień
  Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Zwiedzanie XIII wiecznego meczetu Ulu w Erzurum. Transfer do Kars, miasta słynącego z najpiękniejszych na świecie dywanów. Następnie zwiedzanie pozostałości po dawnej stolicy Armenii – Ani, zachowały się ruiny murów miasta, meczety. W międzyczasie lunch (dodatkowo płatny). Zakwaterowanie w hotelu w Sarikamis, kolacja, nocleg.

  8 dzień
  Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Przejazd wzdłuż armeńskiej granicy do Dogubeyazit. Po drodze widok na surowe krajobrazy i ośnieżony szczyt najwyższej góry w Turcji - Ararat 5137 m p.p.m. na której miała zatrzymać się biblijna Arka Noego. Zwiedzanie pałacu Ishak Paszy, uważanego za najpiękniejszy budynek w Turcji z XIII wieku. W międzyczasie lunch (dodatkowo płatny). Dalsza podróż wzdłuż granicy z Iranem, w stronę jeziora Van, największego na świecie jezıora zasadowego otoczonego wulkanamı. Stąd też wywodzi się unikalna rasa kotów Van o dwóch różnych kolorach oczu, będących znakomitymi pływakami. Krótkie zwiedzanie Van. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

  9 dzień
  Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, przejazd do Mardin, po drodze przerwa na lunch (dodatkowo płatny). Mardin jest unikatowym miastem muzułmanów i chrześcijan, meczetów i klasztorów. Podczas spaceru po arabskiej starówce, można podziwiać gwarne i wąskie uliczki charakterystyczne domy z bogato zdobionymi fasadami, jak również tradycyjny bazar. Niebywałą atrakcją jest tu położony poza murami miasta Klasztor Deyr Az Zaferan. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

  10 dzień
  Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, przejazd do Urfa, po drodze lunch (dodatkowo płatny). Urfa to cel pielgrzymek, miasto Abrahama ojca trzech religii - judaizmu, chrześcijaństwa i islamu, wg legendy żył tu także biblijny Hiob. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

  11 dzień
  Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Nemrut. Jest to monumentalny niezwykły grobowıec na wysokości 2134 m (drugi największy grobowıec świata po piramidach egipskıch), zwany także ósmym cudem świata. Unikat na światową skalę na liście Unesco - olbrzymie rzeźby bogów patrzące na rozciągającą się w dole panoramę. W międzyczasie lunch (dodatkowo płatny).  Przejazd do Gaziantep. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

  12 dzień
  Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Wizyta w muzeum mozaik pochodzących z pobliskiego, antycznego miasta Zeugma, będącego jednym z najważniejszych muzeów tego typu na świecie. W międzyczasie lunch (dodatkowo płatny). Następnie wizyta w kościele Św. Pawła w Tarsus, miejscu pielgrzymek związanych z legendą, iż w tym miejscu znajdował się kiedyś jego dom. Przejazd do hotelu w okolicach Mersin, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

  13 dzień
  Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Silifke. Zwiedzanie dwóch jaskiń - jedna z nich uważana jest za bramę do piekła a druga do nieba. Przejazd przez Anamur i przerwa na zdjęcia (Zamek Mamure i Kızkalesi). Transfer do Antalyi. Zakwaterowanie w hotelu kolacja i nocleg.

  14 dzień
  Czas wolny w hotelu w Antalyi, śniadanie, kolacja, nocleg.

  15 dzień
  Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu, transfer na lotnisko w Antalyi, wylot do Polski.


  CENA WYCIECZKI ZAWIERA:
  przelot na trasie Polska – Antalya – Polska
  podczas części objazdowej zakwaterowanie wg programu, w hotelach 3* ze śniadaniami i   obiadokolacjami, opiekę polskojęzycznego pilota
  przejazd klimatyzowanym autokarem
  ubezpieczenie KL i NW oraz bagażu
  opłaty lotniskowe i paliwowe

  DODATKOWO PŁATNE OBOWIĄZKOWO:
  bilety wstępu do zwiedzanych obiektów ok. 160 EUR,
  przewodnik lokalny ok. 20 EUR,

  DODATKOWO PŁATNE FAKULTATYWNIE:
  wycieczki fakultatywne: Noc Turecka, Lot balonem nad Kapadocją, wizyta w Harran. Dokładny termin wycieczek fakultatywnych wraz z cenami zostanie podany na miejscu przez pilota wycieczki
  obiady/lunche, napoje do posiłków

  UWAGI
  Wycieczka objazdowa przeznaczona jest dla osób powyżej 7 roku życia. Program jest ramowy i kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Uzależnione jest to od czasu przejazdów, godzin otwarcia oraz dostępności zwiedzanych obiektów. Imprezy fakultatywne odbywają się przy minimalnej liczbie chętnych określonej przez pilota. Obowiązkowy pakiet zwiedzania płatny na miejscu może ulec zmianie. O ewentualnych zmianach każdorazowo poinformujemy.

Powrót na górę strony
Partnerzy:
ERVKatowice AirportPZULotnisko RzeszówLotnisko BydgoszczLotnisko Chopina WarszawaLotnisko WrocławRzetelna FirmaTransparentny TouroperatorStart ParkingLotnisko Warszawa-ModlinRentalcarsTATUUMR-KANTOR
Pobierz program Google earthPobierz hotele (oferta czeska)