Napisz wiadomość | Support SOB-CZW 10:00 - 21:00   PT 10:00 - 22:00

Czy wiesz że...

Nie musisz czekać! Jeśli zależy Ci na szybkiej odpowiedzi,
zadzwoń lub pozostaw swój numer na który Oddzwonimy!

EXIMtours biuro podróży

Rezerwuj:
801 44 30 30
32 349 27 35
Nasza infolinia dostępna:
SOB-CZW 10:00 - 21:00 PT 10:00 - 22:00
Wyślij zapytanie

Turcja - Zwiedzanie + Relaks

 • Turcja Zwiedzanie + Relaks 8 dni

  ANTALYA – KONYA – KAPADOCJA – ANKARA – PAMUKKALE – HIERAPOLIS – ANTALYA

  Długość objazdu 1 542 km:
  Antalya – Konya  305 km;
  Konya – Kapadocja  237 km;
  Kapadocja – Ankara 290 km;
  Ankara -  Pamukkale  466 km;
  Pamukkale – Antalya  244 km
   

  1 dzień
  Zbiórka na lotnisku 2 godziny przed wylotem. Odprawa paszportowo-celna. Przylot do Antalyi, transfer do hotelu w okolicy Antalyi. Czas wolny, kolacja i nocleg.

  2 dzień
  Śniadanie, po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu, przejazd do Kapadocji. Region ten słynie z charakterystycznych form tufowych tworzących księżycowy krajobraz oraz z domów i kościołów wykutych w skałach. Po drodze lunch (dodatkowo płatny), wizyta w Muzeum Mevlany w Konyi (Muzeum Derwiszy). Następnie zwiedzanie podziemnego miasta i Doliny Göreme - muzeum na wolnym powietrzu. Wnętrza kościołów wykutych w skałach w tym rejonie słyną z najpiękniejszych malowideł ściennych. Wizyta w fabryce onyxu, z możliwością zakupu. Zakwaterowanie w hotelu w Kapadocji, kolacja i nocleg.

  3 dzień
  Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu przejazd do miasteczka Uchisar - podziwianie panoramy, przerwa na fotografowanie. Następnie wizyta w Avanos – miejscu słynącym z produkcji ceramiki, lunch (dodatkowo płatny). Przejazd do Ankary, wizyta w mauzoleum Ataturka. Zakwaterowanie w hotelu w Ankarze, kolacja i nocleg.

  4 dzień
  Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, przejazd do Pamukkale. Wizyta w antycznym mieście Leodikya, zakwaterowanie w hotelu w Kapadocji, kolacja i nocleg.

  5 dzień
  Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Zwiedzanie Pamukkale – zwanego Bawełnianym Zamkiem - są to gorące źródła oraz zespół tarasów i wodospadów zbudowanych z nacieków wapiennych, powstałych za sprawą źródła podziemnego, które wynosi z wnętrza ziemi rozpuszczone sole mineralne, wytrącające się i osadzające na powierzchni. W II wieku p.n.e. na wapiennym tarasie wybudowano miasto i nekropolę Hierapolis, z których zachowało się wiele budowli m.in. teatr. Pamukkale zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Lunch (dodatkowo płatny), wizyta w sklepie z tekstyliami lub w fabryce dywanów (w miarę dostępności wolnego czasu). Przejazd do Antalyi. Zakwaterowanie w hotelu w Antalyi lub pobliskich kurortach, kolacja nocleg.

  6-7 dzień
  Pobyt w hotelu w hotelu 3* ze śniadaniami i kolacjami.

  8 dzień
  Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu, transfer na lotnisko w Antalyi, wylot do Polski.

  CENA WYCIECZKI ZAWIERA:
  - przelot na trasie Polska – Antalya – Polska
  - zakwaterowanie wg programu, w hotelach 3* ze śniadaniami i kolacjami, opiekę polskojęzycznego pilota
  - przejazd klimatyzowanym autokarem
  - ubezpieczenie KL i NW oraz bagażu
  - opłaty lotniskowe i paliwowe

  DODATKOWO PŁATNE OBOWIĄZKOWO:
  - bilety wstępu do zwiedzanych obiektów ok. 90 EUR,
  - przewodnik lokalny ok. 20 EUR,

  DODATKOWO PŁATNE FAKULTATYWNIE:
  - wycieczki fakultatywne: Noc Turecka, Lot balonem nad Kapadocją. Dokładny termin wycieczek fakultatywnych wraz z cenami zostanie podany na miejscu przez pilota wycieczki.
  - obiady/lunche, napoje do posiłków

  Uwagi
  Wycieczka objazdowa przeznaczona jest dla osób powyżej 7 roku życia. Program jest ramowy i kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Uzależnione jest to od czasu przejazdów, godzin otwarcia oraz dostępności zwiedzanych obiektów. Imprezy fakultatywne odbywają się przy minimalnej liczbie chętnych określonej przez pilota. Obowiązkowy pakiet zwiedzania płatny na miejscu może ulec zmianie. O ewentualnych zmianach każdorazowo poinformujemy.

Powrót na górę strony
Partnerzy:
ERVKatowice AirportPZULotnisko RzeszówLotnisko BydgoszczLotnisko Chopina WarszawaLotnisko WrocławRzetelna FirmaTransparentny TouroperatorStart ParkingLotnisko Warszawa-ModlinRentalcarsTATUUMR-KANTOR
Pobierz program Google earthPobierz hotele (oferta czeska)