Napisz wiadomość | Support SOB-CZW 10:00 - 21:00   PT 10:00 - 22:00

Czy wiesz że...

Nie musisz czekać! Jeśli zależy Ci na szybkiej odpowiedzi,
zadzwoń lub pozostaw swój numer na który Oddzwonimy!

EXIMtours biuro podróży

Rezerwuj:
801 44 30 30
32 349 27 35
Nasza infolinia dostępna:
SOB-CZW 10:00 - 21:00 PT 10:00 - 22:00
Wyślij zapytanie

Turcja - Magia Wschodu

 • Turcja Magia Wschodu (objazd 8 lub 15 dni)

  ANTALYA – KONYA – KAPADOCJA – NEMRUT – URFA – GAZIANTEP – ANAMUR – ANTALYA


  Długość objazdu 1 848 km:
  Antalya – Konya  305 km
  Konya – Kapadocja  237 km
  Kapadocja – Nemrut 245 km
  Nemrut – Urfa 110 km
  Urfa – Gaziantep 150 km
  Gaziantep  – Mersin 302 km
  Mersin - Anamur  238 km
  Anamur – Antalya 261 km


  1 dzień
  Zbiórka na lotnisku 2 godziny przed wylotem. Odprawa paszportowo-celna. Przylot do Antalyi, transfer do hotelu w okolicy Antalyi. Czas wolny, kolacja i nocleg.

  2 dzień
  Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu, przejazd do Konyi, wizyta w Muzeum Mevlany w Konyi (Muzeum Derwiszy). Lunch (dodatkowo płatny). Następnie przejazd do Kapadocji, magicznej krainy, słynnej z form tufowych tworzących księżycowy krajobraz oraz z domów i kościołów wykutych w skałach. Wizyta w podziemnym mieście i wizyta w fabryce onyxu. Zakwaterowanie w hotelu w Kapadocji, kolacja i nocleg.

  3 dzień
  Śniadanie, całodzienne zwiedzanie Doliny Göreme - muzeum na wolnym powietrzu. Wnętrza kościołów wykutych w skałach w tym rejonie słyną z najpiękniejszych malowideł ściennych. Następnie przejazd do miasteczka Uchisar - podziwianie panoramy, przerwa na fotografowanie). Następnie wizyta w Avanos – miejscu słynącym z produkcji ceramiki. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.

  4 dzień
  Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Nemrut. Jest to monumentalny niezwykły grobowıec na wysokości 2134 m (drugi największy grobowıec świata po piramidach egipskıch), zwany także ósmym cudem świata. Unikat na światową skalę na liście Unesco - olbrzymie rzeźby bogów patrzące na rozciągającą się w dole panoramę. Po drodze lunch (dodatkowo płatny). Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.

  5 dzień
  Wyjazd nad ranem na zwiedzanie panoramy góry Nemrut i podziwianie niesamowitego wschodu słońca kiedy to promienıe oświetlają twarze króla i kamiennych bogów. Powrót do hotelu na śniadanie, wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Urfa. W międzyczasie lunch (dodatkowo płatny). Urfa to cel pielgrzymek, miasto Abrahama ojca trzech religii - judaizmu, chrześcijaństwa i Islamu, wg legendy żył tu także biblijny Hiob. Następnie przejazd do Gazyantep. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

  6 dzień
  Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Wizyta w muzeum mozaik pochodzących
  z pobliskiego, antycznego miasta Zeugma, będącego jednym z najważniejszych muzeów tego typu na świecie. W międzyczasie lunch (dodatkowo płatny). Następnie wizyta w kościele Św. Pawła w Tarsus, miejscu pielgrzymek związanych z legendą, iż w tym miejscu znajdował się kiedyś jego dom. Przejazd do hotelu w okolicach Mersin, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

  7 dzień
  Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Transfer do Antalyi. Po drodze panoramiczne zwiedzanie potężnej twierdzy Anamur, przerwa na zdjęcia. Lunch (dodatkowo płatny). Na koniec wizyta w jednym z najlepiej zachowanych rzymskich teatrów na świecie – Aspendos. Zakwaterowanie w hotelu w Antalyi lub pobliskich kurortach, kolacja, nocleg.

  8 - 14 dzień
  Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Dla osób kontynuujących wakacje transfer do wybranego hotelu i pobyt na Riwierze Tureckiej, możliwość wykupienia wycieczekfakultatywnych, płatnych u rezydenta BP Exim Tours. Dla osób kończących wakacje transfer na lotnisko w ww, wylot do Polski.

  15 dzień
  Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu, transfer na lotnisko w Antalyi, wylot do Polski.

  CENA WYCIECZKI ZAWIERA:
  przelot na trasie Polska – Antalya – Polska
  podczas części objazdowej zakwaterowanie wg programu, w hotelach 3* ze śniadaniami i   obiadokolacjami, opiekę polskojęzycznego pilota
  podczas części pobytowej zakwaterowanie w wybranym hotelu, opiekę polskojęzycznego rezydenta
  przejazd klimatyzowanym autokarem
  ubezpieczenie KL i NW oraz bagażu
  opłaty lotniskowe i paliwowe
  DODATKOWO PŁATNE OBOWIĄZKOWO:
  bilety wstępu do zwiedzanych obiektów ok. 110 EUR,
  przewodnik lokalny ok. 20 EUR,
  DODATKOWO PŁATNE FAKULTATYWNIE:
  wycieczki fakultatywne: Noc Turecka, Lot balonem nad Kapadocją, wizyta w Harran. Dokładny termin wycieczek fakultatywnych wraz z cenami zostanie podany na miejscu przez pilota wycieczki.
  Obiady/lunche, napoje do posiłków

  Uwagi
  Wycieczka objazdowa przeznaczona jest dla osób powyżej 7 roku życia. Program jest ramowy i kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Uzależnione jest to od czasu przejazdów, godzin otwarcia oraz dostępności zwiedzanych obiektów. Imprezy fakultatywne odbywają się przy minimalnej liczbie chętnych określonej przez pilota. Obowiązkowy pakiet zwiedzania płatny na miejscu może ulec zmianie. O ewentualnych zmianach każdorazowo poinformujemy.

Powrót na górę strony
Partnerzy:
ERVKatowice AirportPZULotnisko RzeszówLotnisko BydgoszczLotnisko Chopina WarszawaLotnisko WrocławRzetelna FirmaTransparentny TouroperatorStart ParkingLotnisko Warszawa-ModlinRentalcarsTATUUMR-KANTOR
Pobierz program Google earthPobierz hotele (oferta czeska)