Napisz wiadomość | Support SOB-CZW 10:00 - 21:00   PT 10:00 - 22:00

Czy wiesz że...

Nie musisz czekać! Jeśli zależy Ci na szybkiej odpowiedzi,
zadzwoń lub pozostaw swój numer na który Oddzwonimy!

EXIMtours biuro podróży

Rezerwuj:
801 44 30 30
32 349 27 35
Nasza infolinia dostępna:
SOB-CZW 10:00 - 21:00 PT 10:00 - 22:00
Wyślij zapytanie

Wenezuela - Tropem Anakondy

 • OFERTA DOSTĘPNA W SEZONIE ZIMOWYM


  TRASA 2414 km:
  Caracas - Puerto Ordaz: 520 km samolot
  Puerto Ordaz – Bocca de Uracoa: 110 km autokar
  Bocca de Uracoa – Delta: 40 km łódź
  Delta – Bocca de Uracoa: 40 km łódź
  Bocca de Uracoa – Puerto Ordaz: 110 km autokar
  Puerto Ordaz – Kamoryan: 460 km autokar
  Kamoryan – Santa Elena: 144 km autokar
  Santa Elena – Brazylia La Linea – Santa Elena: 30 km autokar
  Santa Elena – Puerto Ordaz: 640 km autokar
  Puerto Ordaz – Porlamar: 320 km samolot

  1 DZIEŃ
  Zbiórka na lotnisku w hali odlotów przy stanowiskach odpraw. Przelot do Caracas, po przesiadce w jednym z portów europejskich, powitanie na lotnisku Maiquetía.  Transfer do hotelu w La Guaira, obiadokolacja, nocleg.

  2 DZIEŃ
  Wcześnie rano lekkie śniadanie i wykwaterowanie. Transfer na lotnisko, przelot wewnętrzny do Puerto Ordaz. Transfer do Boca de Uracoa, skąd wyruszymy łodzią do obozu. Zakwaterowanie w obozie.  Lunch (dodatkowo płatny ok. 10 USD).  Tego dnia proponujemy  spływ po Delcie Orinoko.  Wspaniała okazja do obserwowania niezwykle bogatej przyrody przy akompaniamencie śpiewu ptaków lasu tropikalnego (kogut wodny, tukany, papugi). Przy odrobinie szczęścia zobaczymy słodkowodne delfiny. Zapoznamy się z  kulturą Indian Warao, ze sposobem ich życia, zwyczajów oraz szczególnym rodzajem domów, które zamieszkują. Zobaczymy miejsca, które zabadał, opisał i pokazał światu Alexander Von Humbold na początku XIX wieku. Wczesnym wieczorem wrócimy do obozu. Obiadokolacja i nocleg.

  3 DZIEŃ
  Wcześnie rano, po śniadaniu, wyjazd z obozu, transfer łodzią do Boca de Uracoa, skąd udamy się  autokarem do Puerto Ordaz. Po drodze zatrzymamy się na lunch (dodatkowo płatny). W trakcie podróży zobaczymy plantację Sosny Karaibskiej która wykorzystywana jestdo produkcji masy papierniczej i drewna używanego do wytwarzania artykułów gospodarstwa domowego. Przejeżdżając przez  rzekę Orinoko zobaczymy most Orinokia, jedno z największych dzieł inżynierii Wenezueli i Brazylii, który otwarty został w 2006 roku. W Puerto Ordaz można wziąć udział w wycieczce (dodatkowo płatnej) do punktu w którym krzyżują się dwie główne rzeki Wenezueli: Caroni i Orinoko. Podczas rejsu łódkami , dokładnie w miejscu ich połączenia zobaczymy, że każda z nich ma inny kolor.  Rio Orinoco dzieli kraj na dwie części, a ok 2400 km długości i od 900 metrów do 22 kilometrów szerokości czyni ją najdłuższą i największą rzeką w kraju. Doskonałym dopełnieniem tej wycieczki będzie  możliwość podziwiania wodospadów: Cachamai i Llovizna. Wycieczkę zakończymy krótką kąpielą w rzece Caroni, po której udamy się dohotelu, gdzie czeka nas odpoczynek, obiadokolacja i nocleg.

  4 DZIEŃ
  Po śniadaniu wykwaterowanie i wyjazd w stronę Gran Sabana- Wielkiej Sawanny. Tego dnia czeka nas długa droga (ok. 500 km), z bardzo ciekawymi przystankami, pozwalającymi poznać kulturę lokalnych mieszkańców oraz piękno naturalnych krajobrazów, będących ozdobą tego miejsca. To właśnie na wschodzie Wenezueli rozpoczyna się trasa odkrywców i poszukiwaczy skarbów, którzy przybyli tu niegdyś, w poszukiwaniu złota i diamentów. Zobaczymy również słynny most nad rzeką Cuyuni, wybudowany przez Eiffela. W dalszej kolejności dojedziemy do Sierra de Lema, którą zdobią prehistoryczne formacje skalne, wśród nich najsłynniejszy Piedra de La Virgen, mierzący 20 m. Wieczorem dojedziemy na kemping, gdzie czekać na nas będzie obiadokolacja. Nocleg.

  5 DZIEŃ
  Po śniadaniu wykwaterowanie z obozu nad rzeką Kamoiran. Następnie spotkamy się z  Indianami Pemon, którzy zamieszkują Wielką Sawannę. Dalsza droga poprowadzi nas do wodospadów Kawi, Kama i Pacheco, gdzie oddamy się relaksującej kąpieli. Miłośnicy  fotografii będą mieli okazję, do zrobienia pięknych zdjęć, w malowniczej scenerii wodospadów i lasów palmowych. Przerwa na lunch (dodatkowo płatny), a po nim przejazd do wodospadu El Haspe, którego dno zbudowane jest z czerwonego jaspisu. Przekroczymy granicę Brazylii, aby móc w przygranicznej wiosce La Linea, zakupić  regionalne pamiątki. Powrót do Wenezueli. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

  6 DZIEŃ
  Wczesnym rankiem po śniadaniu udajemy się w kierunku Puerto Ordaz (ok. 650 km trasy). Dla wszystkich chętnych, którzy wybrali możliwość zwiedzania Parku Narodowego Canaima (dodatkowo płatne), przelot nad malowniczym krajobrazem, który tworzą głębokie kaniony  i wysokie góry stołowe o niemal pionowych ścianach, zwane przez miejscowych Indian- Tepuis. Przy sprzyjającej pogodzie będziemy podziwiać w czasie  lotu samolotem najwyższy na świecie wodospad - Salto Angel. Na miejscu, przy sprzyjających warunkach pogodowych będzie można odbyć lot awionetką (dodatkowo płatne). Następnie udamy się na  Lagunę Canaima, gdzie pływając łodzią Indian Pemon, pośród tropikalnej roślinności lasów deszczowych, odkryjemy jedne z najpiękniejszych wodospadów na świecie: Ucaima, Wadaima, Golondrina, Hacha. W trakcie wycieczki czeka nas także, spacer do wodospadu Żaby (Salto Sapo). Jednym z najbardziej ekscytujących przeżyć będzie wejście, w głąb wodospadu, pod jego wodną kurtynę. Pobyt przy wodospadach zakończymy lunchem (wliczony w cenę). Przelot samolotem do Puerto Ordaz, transfer do hotelu.
  Dla osób nie uczestniczących w wycieczce do P.N. Canaima powrót autokarem, z Santa Elena de Uairen do Puerto Ordaz. Przewidziany jest także postój na lunch (dodatkowo płatny). Przyjazd do Puerto Ordaz szacowany jest na wczesne godziny wieczorne. Powrót autokarem odbywa się bez opieki polskojęzycznego pilota prowadzącego objazd.
  Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

  7 DZIEŃ
  Po wczesnym śniadaniu przejazd na lotnisko w Puerto Ordaz, skąd samolot zabierze nas na wyspę Margaritę. Po przylocie, zakwaterowanie w wybranym hotelu na czas pobytu. Nocleg.

  8-15 DZIEŃ
  Pobyt  w wybranym hotelu, możliwość skorzystania z wycieczek fakultatywnych.

  15 DZIEŃ
  Wykwaterowanie z hotelu, transfer na lotnisko, przelot wewnętrzny na trasie Porlamar- Caracas. Wylot z Caracas do Polski.

  CENA WYCIECZKI ZAWIERA:

  • 6 noclegów w hotelach 2*/3* lub w obozach podczas objazdu
  • 8 noclegów podczas pobytu stacjonarnego, zgodnie z wybraną opcją
  • śniadania i obiadokolacje podczas objazdu, chyba, że program stanowi inaczej, podczas pobytu     stacjonarnego zgodnie z wybrana opcją
  • przelot samolotem na trasie Warszawa-Caracas-Warszawa, przelot wewnętrzny na trasie Caracas-  Maturin, przelot wewnętrzny na trasie Puerto Ordaz  - Porlamar,transfery
  • przejazd klimatyzowanym autokarem
  • ubezpieczenie KL i NW oraz bagażu
  • opłaty lotniskowe i paliwowe dotyczące rejsu regularnego, międzynarodowego
  • opiekę polskojęzycznego pilota

  DODATKOWO PŁATNE OBOWIĄZKOWO:

  • bilety wstępu oraz rejs Deltą Orinoco – ok. 170 USD
  • przewodnicy lokalni – ok. 40 USD
  • napiwki – ok. 40 USD
  • przelot wewnętrzny z Porlamar do Caracas – ok. 50 USD
  • opłaty lotniskowe dotyczące lotów lokalnych -ok. 30 USD

  PROGRAM FAKULTATYWNY:

  • skrzyżowanie rzek Caroni/Orinoco - ok. 75 USD/os.
  • Park Narodowy Canaima (przelot samolotem) - ok. 380 USD/os.
  • lot awionetką do wodospadu Salto Angel - ok. 350 usd za awionetkę, max 5 osób

  UWAGI
  Program jest ramowy i kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Uzależnione jest to od czasu przejazdów, godzin otwarcia oraz dostępności zwiedzanych obiektów. Ceny biletów wstępu mogą ulec zmianie.
  Odradzamy w przypadku imprez objazdowych zabieranie przedmiotów wartościowych, elektronicznych, biżuterii itp. Prosimy o wykonanie ksera paszportu i umieszczenie go w miejscu odrębnym od oryginału.

  Minimalny wiek uczestnika w programie objazdowym to ukończone 7 lat.

Powrót na górę strony
Partnerzy:
ERVKatowice AirportPZULotnisko RzeszówLotnisko BydgoszczLotnisko Chopina WarszawaLotnisko WrocławRzetelna FirmaTransparentny TouroperatorStart ParkingLotnisko Warszawa-ModlinRentalcarsTATUUMR-KANTOR
Pobierz program Google earthPobierz hotele (oferta czeska)