Majorka, Hiszpania - Nasze kierunki | EXIMtours - wakacje, wczasy, oferty last minute
Majorka

Majorka

Wróć
Następna strona
Poprzednia strona
Manaus
Manaus
już od 1049PLN
Sprawdź
Flamboyan Caribe
Flamboyan Caribe
już od 1119PLN
Sprawdź
Globales Honolulu
Globales Honolulu
już od 1199PLN
Sprawdź
Mix Colombo
Mix Colombo
już od 1199PLN
Sprawdź
PrimaSol Cala d`Or Gardens
PrimaSol Cala d`Or Gardens
już od 1199PLN
Sprawdź
Beverly Playa
Beverly Playa
już od 1229PLN
Sprawdź
Globales Palmanova Palace
Globales Palmanova Palace
już od 1229PLN
Sprawdź
Club Calimera Es Talaial
Club Calimera Es Talaial
już od 1399PLN
Sprawdź
Poprzednia strona
Następna strona

Majorka – wakacje na wyspie słońca!

Majorka, jedna z wysp uroczych Balearów, słynie z gorących plaż, malowniczej przyrody, majestatycznych twierdz i zamków, a także prehistorycznych zabytków. Aż trudno uwierzyć, że tak wiele atrakcji kryje niewielki zakątek Morza Śródziemnego? Warto przekonać się o tym osobiście, spędzając wakacje na Majorce.
 

Majorka – urocza perełka Balearów

Na Morzu Śródziemnym znajdują się uwielbiane przez turystów Baleary, niezwykły archipelag obejmujący 200 wysp o łącznej powierzchni aż 5014 km2 powierzchni. Do najpopularniejszych należą m.in. Ibiza, Majorka, Minorka oraz Formentera.
Majorka jest największą wyspą Balearów i kusi wyjątkowymi plażami, zróżnicowanymi krajobrazami, ale także wieloma innymi atrakcjami. Sprawia to, że urlop na Majorce będzie wyjątkowo udany! Południe słynie z kurortów położnych wzdłuż najpiękniejszych piaszczystych plaż – dla spragnionych błogiego relaksu ta część wyspy jest idealna!
 
 

Atrakcje Majorki – co warto zobaczyć?

Będąc na wczasach na Majorce, warto zwiedzić stolicę wyspy, Palmę de Mallorca. Wieczorem polecamy wybrać się na spacery wąskimi uliczkami zabytkowego miasta, aby podziwiać zabytkowe kamienice oraz rezydencje w katalońskim stylu. W przerwie można przysiąść w jednej z kafejek albo ogródków i podziwiać panoramę Starówki.
Drugim słynnym miastem jest położona u stóp gór Sierra Tramuntana Valldemossa, oddalona od stolicy o około 17 km. Znajduje się tu zabytkowy XIV-wieczny kościół Kartuzów, gdzie rezydował Fryderyk Chopin.
 
 

Wycieczka objazdowa po Majorce

Urlop na Majorce to świetna okazja, aby wybrać się także na wycieczkę objazdową po wyspie. Zróżnicowany  krajobraz na niewielkim skrawku ziemi robi wrażenie na każdym turyście!  Można wybrać różne środki transportu i podróżować na przykład autobusem lub zabytkowym  pociągiem.
Podróż obfituje w atrakcje – po drodze można podziwiać winnice, majestatyczne góry, gaje oliwne, Sanktuarium Maryjne w Lluc, miasto Inca słynące z wyrobów skórzanych itd. Pełna wrażeń jest zaś wycieczka przez najwyższe pasmo górskie Sierra de Tramuntana, gdzie czeka aż kilkadziesiąt zakrętów. Ze statku z kolei roztaczać się będą widoki na klifowe wybrzeże, a zabytkowy tramwaj zabiera turystów do uroczego Soller.