Majorka, Hiszpania - wycieczki, wakacje i wczasy | Exim Tours
Rezerwuj: 801 44 30 3032 349 27 35 | infolinia czynna: sob.-czw. 10:00-21:00, pt. 10:00-22:00
Majorka

Majorka

Wróć
Ogólne
Wycieczki<br>fakultatywne
Hotele
Galeria
Transfery<br>indywidualne
Wideo
Lokalizacja
Opis kierunku
Zakładka 2
Zakładka 3
Zakładka 4
Zakładka 5
Zakładka 6

MAJORKA

Majorka to hiszpańska wyspa uznawana za najbardziej urodzajną w archipelagu Balearów. Jest popularnym miejscem wypoczynku turystów z całego świata, których przyciągają tu lazurowe wody Morza Śródziemnego, piękne plaże, wyjątkowe jaskinie oraz liczne zabytki.

Majorka to hiszpańska wyspa na ciepłych wodach Morza Śródziemnego, największa w archipelagu Balearów. Głównym miastem i jednocześnie stolicą wyspy jest malownicza Palma de Mallorca, która oferuje turystom zarówno bogatą ofertę noclegową, jak i liczne atrakcje oraz ciekawe pod względem turystycznym miejsca. Majorka nazywana jest także „wielką Balearą” oraz rajem na ziemi. Piękno wyspy docenił sam Fryderyk Chopin, który mieszkał na niej razem z George Sand, swoją ukochaną. Urokliwe zatoczki, bujna roślinność i strzeliste wzgórza idealnie współgrają z turkusowymi wodami morza i błękitem nieba. 

Charakterystycznym miejscem na wyspie jest pasmo górskie Serra de Tramuntana, którego najwyższy szczyt to Puig Major, usytuowany w północno-wschodniej części wybrzeża. W południowo-wschodniej części Majorki znajduje się łańcuch Sierra de Levant o zboczach pokrytych przepiękną roślinnością, głównie drzewami cytrusowymi pełnymi cytryn i pomarańczy, wiecznie zielonymi i wyjątkowo urokliwymi gajami oliwnymi oraz piniowymi i migdałowymi. 

Jedną z największych atrakcji i najbardziej urokliwymi miejscami na terenie wyspy są przepiękne, piaszczyste plaże. Do najbardziej popularnych należą: Playa de Palma, Playa de Muro oraz położona pośród skał Cala Egos. Wakacje na Majorce to propozycja dla każdego, zarówno dla miłośników imprezowania do samego rana, jak i fanów bardziej spokojnego, relaksującego wypoczynku. Nadmorskie miejscowości, zwłaszcza stolica, Palma de Mallorca, to miejsca wielokulturowe. Wypełnione są licznymi restauracjami, pubami, dyskotekami i sklepami z pamiątkami. Stolica oferuje również bogatą bazę hotelową na każdą kieszeń. Odwiedzając Majorkę, warto także pojechać do Valldemossa, miasta położonego u stóp monumentalnych gór Sierra Tramuntana. Leży ono zaledwie 17 kilometrów od stolicy. Na miejscu powinno się przede wszystkim zwiedzić zabytkowy kościół Kartuzów z XIV wieku, w którym rezydował Fryderyk Chopin. 

Majorka to doskonałe miejsce dla wszystkich miłośników aktywnego wypoczynku i zwiedzania. Na terenie wyspy znajduje się wiele zabytkowych kamienic, budynków w katalońskim stylu, średniowiecznych murów obronnych, reliktów z rzymskich czasów, a nawet renesansowych pałaców. Warto zobaczyć tu również liczne winnice, sanktuarium maryjne w Lluc, miasteczko Soller czy Inca (miasto słynące z wyrobów skórzanych). Majorka to także wymarzone miejsce dla wszystkich miłośników speleologii. Na terenie wyspy znajdują bowiem się niezliczone ilości jaskiń, a niektóre z nich, m.in. Coves d'Artà, Coves dels Hams, Drach Caves, udostępnione zostały do zwiedzania turystom. 

Ważne:

Uwaga! Zgodnie z informacjami otrzymanymi z Parlamentu Balearów z dniem 01.01.2018 roku zmianie uległy kwoty podatku ekologicznego. Podatek będzie pobierany w hotelu podczas zakwaterowania i obejmie wszystkich turystów (powyżej 16. roku życia) przyjeżdżających na Majorkę. Dla klientów przebywających na wyspie w dniach 01.05–31.10.2018 wysokość opłaty została ustalona na kwotę 4,40 € za dobę w hotelach 5*, 5* luxury, 4* superior; 3,30 € za dobę w hotelach 4*, 3* superior oraz 2,20 € za dobę w hotelach 3*oraz 2*. Klienci przebywający na Majorce w dniach 01.01–30.04.2018 otrzymają 75% rabatu od powyższych cen. Nowymi kwotami podatku zostaną objęci wszyscy turyści, a więc także ci, którzy dokonali rezerwacji jeszcze przed wprowadzeniem zmiany kwoty podatku. 

VUELTA ISLA – WYCIECZKA OBJAZDOWA PO WYSPIE

Podczas tej wycieczki będą Państwo mieli okazję  poznać  zróżnicowany  krajobraz wyspy  podróżując  autobusem,  statkiem, tramwajem  i  zabytkowym  pociągiem. Na  początku  przejedziemy  najstarszym wytyczonym szlakiem drogowym wzdłuż najsłynniejszych winnic aż do miasta Inca –  stolicy  wyrobów  skórzanych.  Następnie czeka nas przejazd przez góry wśród tarasowo  położonych  upraw  drzewek oliwnych  do  Sanktuarium  Maryjnego w  Lluc.  Najbardziej  emocjonująca  część wycieczki  to przejazd  trasą przez pasmo górskie Sierra de Tramuntana z kilkudziesięcioma  zakrętami w  tym  z  najsłynniejszym  270-cio  stopniowym.  Droga  przez najwyższe  pasmo  górskie  prowadzi  do miejscowości  Sa  Calobra  na  północnym wybrzeżu  wyspy.  Zobaczymy  tam  najdłuższy na wyspie wąwóz Torrente de Pareis. Po czasie wolnym zmieniamy środek transportu.  Przesiadasmy  się  na  statek, z pokładu którego będzie można podziwiać klifowe wybrzeże. Po dopłynięciu do Puerto de Soller wsiądziemy do tramwaju, który zawiezie nas do uroczego Soller miasteczka  znanego  głównie  z  plantacji cytrusów.  W  drogę  powrotną  wyruszymy  zabytkowym  drewnianym  pociągiem pochodzącym  z  początków  XX  wieku. Linia kolejowa prowadzi przez trzynaście wykutych w  skałach  tuneli  oraz  nizinną część wyspy.
Cena: ok. 74 Euro (wycieczka dla hoteli w El Arenal, Palma Nowa, Santa Ponsa, Paguera), ok. 76 Euro (wycieczka dla hoteli w Cala Dor, Calas de Mallorca, S’illot)
 
VALDEMOSSA – ŚLADAMI CHOPINA
Romantyczne miasteczko Valldemossa, położone w górach, słynie z charakterystycznej dla Majorki  zabudowy.  Możemy  zobaczyć typowe  wąskie uliczki, domy ozdobione kwiatami i ceramiką. Miejscowość ta stała się znana w XIX wieku, kiedy przybył tu Fryderyk Chopin wraz z George Sand. W czasie wycieczki zwiedzimy zabytkowy Klasztor Kartuzów. Zobaczymy cele, w których mieszkała znana para oraz poznamy bliżej  życie mnichów  wcześniej  zamieszkujących  klasztor. Na koniec zwiedzania wysłuchamy koncertu muzyki Chopina w  zabytkowych klasztornych wnętrzach. Po zwiedzaniu przewidziany jest czas wolny na indywidualny spacer po Valldemossie.
Cena: ok. 33 Euro (wycieczka dla hoteli w El Arenal, Palma Nowa, Santa Ponsa, Paguera)
 

JASKINIE MAJORKI
Zapraszamy na wycieczkę na wschodnie wybrzeże wyspy. Po drodze  zatrzymamy się w mieście Manacor słynącym z fabryki sztucznych pereł. Poznamy proces produkcji i będziemy mogli dokonać atrakcyjnych zakupów. Następnie pojedziemy przez rolniczą, nizinną część wyspy w stronę Portocristo. Na wyspie znajduje się około 200 jaskiń tylko pięć z nich jest udostępnionych do zwiedzania. To właśnie tam znajduje się  najbardziej znany kompleks jaskiń, które będziemy mogli zobaczyć. Zachwycają przedziwne formy stalaktytów i stalagmitów, które podświetlone wydają się jeszcze bardziej okazałe. Cuevas del Drach to największe jaskinie na wyspie słynące z podziemnego jeziora Martel. Wizyta w jaskiniach zakończona jest koncertem muzyki klasycznej. Jest to szczególne przeżycie, gdyż koncert odbywa się na podziemnym jeziorze, gdzie muzycy wypływają w podświetlonych łódkach. Wycieczka kontynuowana jest w miasteczku Porto Cristo, gdzie w wolnym czasie będzie okazja, by podziwiać uroki wschodniego wybrzeża wyspy.
Cena ok. 40 EUR (wycieczka dla hoteli w El Arenal, Palma Nowa, Santa Ponsa, Paguera)
 
PALMA - VALLDEMOSSA

Uważana za jedno z bardziej malowniczych miasteczek wyspy – Valldemossa – jest obowiązkowym punktem w programach polskich wycieczek. Sama droga do Valldemossy dostarcza wielu wrażeń. Miasteczko Valldemossa słynie ze swojej pięknej, romantycznej zabudowy, wąskich uliczek, domów ozdobionych kwiatami i ceramiką. Miejsce to sławne już było w XIX wieku, kiedy to pewnej zimy zawitali tu Fryderyk Chopin i George Sand. W czasie wycieczki zwiedzimy zabytkowy Klasztor Kartuzów wraz z pomieszczeniami, w których zatrzymała się słynna para, gdzie do dziś przechowywane są pamiątki po nich. Duże wrażenie robi tez krótki koncert muzyki Chopina, której wysłuchamy w zabytkowych klasztornych wnętrzach. W drodze do Valldemossy zatrzymamy sie w imponującej stolicy Balearów – Palmie, gdzie przewidziany jest spacer po starym mieście oraz czas wolny, który można przeznaczyć na zwiedzanie katedry La Seu i zakupy.
Cena: ok. 50 Euro (hotele w Cala Dor, Calas de Mallorca, S’illot)
 
Powyższa lista wycieczek ma jedynie charakter informacyjny i w świetle prawa nie stanowi oferty handlowej Biura Podróży EXIM S.A. Szczegółowych informacji o wycieczkach fakultatywnych organizowanych przez naszego kontrahenta lokalnego udziela rezydent na miejscu. Wyżej podane ceny są orientacyjne i mogą ulec zmianie.

Następna strona
Poprzednia strona
Mix Alea
Mix Alea
już od 699PLN
Sprawdź
Costa Mediterraneo
Costa Mediterraneo
już od 819PLN
Sprawdź
Bellamar Hotel
Bellamar Hotel
już od 829PLN
Sprawdź
Blue Sea Mediodia
Blue Sea Mediodia
już od 849PLN
Sprawdź
Blue Sea Costa Verde Hotel
Blue Sea Costa Verde Hotel
już od 849PLN
Sprawdź
MIX Colombo
MIX Colombo
już od 859PLN
Sprawdź
HSM Don Juan Hotel
HSM Don Juan Hotel
już od 859PLN
Sprawdź
Ipanema Park  Beach
Ipanema Park Beach
już od 869PLN
Sprawdź
Blue Sea Arenal Tower
Blue Sea Arenal Tower
już od 879PLN
Sprawdź
Tora Hotel
Tora Hotel
już od 899PLN
Sprawdź
Whala Beach
Whala Beach
już od 919PLN
Sprawdź
Blue Sea Costa Verde
Blue Sea Costa Verde
już od 949PLN
Sprawdź
Amoros Hotel
Amoros Hotel
już od 979PLN
Sprawdź
Blue Sea Gran Playa
Blue Sea Gran Playa
już od 989PLN
Sprawdź
HSM Atlantic Park Hotel
HSM Atlantic Park Hotel
już od 999PLN
Sprawdź
HSM Atlantic Park
HSM Atlantic Park
już od 999PLN
Sprawdź
HSM Canarios Park Hotel
HSM Canarios Park Hotel
już od 999PLN
Sprawdź
Bahia Del Sol
Bahia Del Sol
już od 1019PLN
Sprawdź
Club Es Talaial Calimera
Club Es Talaial Calimera
już od 1019PLN
Sprawdź
HSM Canarios Park
HSM Canarios Park
już od 1039PLN
Sprawdź
Cala D'Or Gardens Primasol Hotel
Cala D'Or Gardens Primasol Hotel
już od 1039PLN
Sprawdź
Hipotels Don Juan
Hipotels Don Juan
już od 1059PLN
Sprawdź
Flamboyan Caribe
Flamboyan Caribe
już od 1059PLN
Sprawdź
Manaus Hotel
Manaus Hotel
już od 1069PLN
Sprawdź
Blue Sea Cala Millor
Blue Sea Cala Millor
już od 1089PLN
Sprawdź
Sunligth Bahia Principe Coral Playa - ONLINE
Sunligth Bahia Principe Coral Playa - ONLINE
już od 1089PLN
Sprawdź
Seasun Siurell Hotel
Seasun Siurell Hotel
już od 1099PLN
Sprawdź
Blue Sea Club Martha's
Blue Sea Club Martha's
już od 1149PLN
Sprawdź
BG Caballero
BG Caballero
już od 1159PLN
Sprawdź
HM Martinique
HM Martinique
już od 1169PLN
Sprawdź
Globales Palmanova Palace
Globales Palmanova Palace
już od 1199PLN
Sprawdź
Playa Dorada
Playa Dorada
już od 1199PLN
Sprawdź
Blau Colonia Sant Jordi
Blau Colonia Sant Jordi
już od 1229PLN
Sprawdź
BG Pamplona
BG Pamplona
już od 1229PLN
Sprawdź
Hipotels Mediterraneo Hotel
Hipotels Mediterraneo Hotel
już od 1239PLN
Sprawdź
Manaus
Manaus
już od 1239PLN
Sprawdź
Fergus Club Europa W
Fergus Club Europa W
już od 1249PLN
Sprawdź
Globales Honolulu
Globales Honolulu
już od 1279PLN
Sprawdź
Club Calimera Es Talaial
Club Calimera Es Talaial
już od 1369PLN
Sprawdź
Beverly Playa
Beverly Playa
już od 1379PLN
Sprawdź
THB El Cid
THB El Cid
już od 1449PLN
Sprawdź
HM Tropical
HM Tropical
już od 1529PLN
Sprawdź
Negresco Hotel
Negresco Hotel
już od 1659PLN
Sprawdź
Seramar Comodoro Playa
Seramar Comodoro Playa
już od 1719PLN
Sprawdź
Blue Sea Piscis
Blue Sea Piscis
już od 2389PLN
Sprawdź
Iberostar Cala Domingos (ex Club Hotel Tropicana Mallorca)
Iberostar Cala Domingos (ex Club Hotel Tropicana Mallorca)
już od 2959PLN
Sprawdź
Poprzednia strona
Następna strona

Majorka – wakacje na wyspie słońca!

Majorka, jedna z wysp uroczych Balearów, słynie z gorących plaż, malowniczej przyrody, majestatycznych twierdz i zamków, a także prehistorycznych zabytków. Aż trudno uwierzyć, że tak wiele atrakcji kryje niewielki zakątek Morza Śródziemnego? Warto przekonać się o tym osobiście, spędzając wakacje na Majorce.
 

Majorka – urocza perełka Balearów

Na Morzu Śródziemnym znajdują się uwielbiane przez turystów Baleary, niezwykły archipelag obejmujący 200 wysp o łącznej powierzchni aż 5014 km2 powierzchni. Do najpopularniejszych należą m.in. Ibiza, Majorka, Minorka oraz Formentera.
Majorka jest największą wyspą Balearów i kusi wyjątkowymi plażami, zróżnicowanymi krajobrazami, ale także wieloma innymi atrakcjami. Sprawia to, że urlop na Majorce będzie wyjątkowo udany! Południe słynie z kurortów położnych wzdłuż najpiękniejszych piaszczystych plaż – dla spragnionych błogiego relaksu ta część wyspy jest idealna!
 

Atrakcje Majorki – co warto zobaczyć?

Będąc na wczasach na Majorce, warto zwiedzić stolicę wyspy, Palmę de Mallorca. Wieczorem polecamy wybrać się na spacery wąskimi uliczkami zabytkowego miasta, aby podziwiać zabytkowe kamienice oraz rezydencje w katalońskim stylu. W przerwie można przysiąść w jednej z kafejek albo ogródków i podziwiać panoramę Starówki.
Drugim słynnym miastem jest położona u stóp gór Sierra Tramuntana Valldemossa, oddalona od stolicy o około 17 km. Znajduje się tu zabytkowy XIV-wieczny kościół Kartuzów, gdzie rezydował Fryderyk Chopin.
 

Wycieczka objazdowa po Majorce

Urlop na Majorce to świetna okazja, aby wybrać się także na wycieczkę objazdową po wyspie. Zróżnicowany  krajobraz na niewielkim skrawku ziemi robi wrażenie na każdym turyście!  Można wybrać różne środki transportu i podróżować na przykład autobusem lub zabytkowym  pociągiem.
Podróż obfituje w atrakcje – po drodze można podziwiać winnice, majestatyczne góry, gaje oliwne, Sanktuarium Maryjne w Lluc, miasto Inca słynące z wyrobów skórzanych itd. Pełna wrażeń jest zaś wycieczka przez najwyższe pasmo górskie Sierra de Tramuntana, gdzie czeka aż kilkadziesiąt zakrętów. Ze statku z kolei roztaczać się będą widoki na klifowe wybrzeże, a zabytkowy tramwaj zabiera turystów do uroczego Soller.

Zapisz się na newsletter

Wakacje nie jeden mają kierunek!

Bądź zawsze na bieżąco. Zapisz się na newsletter.

* Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z postanowieniami polityki prywatności Exim S.A. Zgadzam się na wykorzystywanie mojego adresu e-mail do przesyłania informacji handlowych, zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną.
Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Szczegółowe informacje w polityce naszej firmy dotyczącej cookies.