Napisz wiadomość | Support SOB-CZW 10:00 - 21:00   PT 10:00 - 22:00

Czy wiesz że...

Nie musisz czekać! Jeśli zależy Ci na szybkiej odpowiedzi,
zadzwoń lub pozostaw swój numer na który Oddzwonimy!

EXIMtours biuro podróży

Rezerwuj:
801 44 30 30
32 349 27 35
Nasza infolinia dostępna:
SOB-CZW 10:00 - 21:00 PT 10:00 - 22:00
Wyślij zapytanie

Turcja w pigułce

 • TURCJA W PIGUŁCE: RIWIERA TURECKA  (8 / 15 dni)

   

  Trasa
  Antalya - Pamukkale – Hierapolis – Efez – Pergamon – Canakkale – Istambuł – Ankara – Kapadocja – Konya – Antalya
   
  Długość objazdu 2606 km
  Antalya – Pamukkale 244 km
  Pamukkale – Efez 182 km
  Efez – Pergamon 179 km
  Pergamon – Canakkale 214 km
  Canakkale – Istambuł 503 km
  Istambuł – Ankara 452 km
  Ankara – Kapadocja 290 km
  Kapadocja – Konya 237 km
  Konya – Antalya 305 km
   
  1 dzień
  Zbiórka na lotnisku 2 godziny przed wylotem. Odprawa paszportowo-celna. Przylot do
  Antalyi, transfer do hotelu w okolicy Antalyi. Czas wolny, kolacja i nocleg.
   
  2 dzień
  Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu przejazd do Pamukkale. Zwiedzanie Pamukkale – zwanego Bawełnianym Zamkiem - są to gorące źródła oraz zespół tarasów i wodospadów zbudowanych z nacieków wapiennych, powstałe za sprawą źródła podziemnego, które wynosi z wnętrza ziemi rozpuszczone sole mineralne, które wytrącają się i osadzają na powierzchni. W II wieku p.n.e. na wapiennym tarasie wybudowano miasto Hierapolis, z którego zachowało się wiele budowli m.in. teatr. Pamukkale zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Lunch (dodatkowo płatny), wizyta w sklepie z tekstyliami lub w fabryce dywanów (w miarę dostępności wolnego czasu). Zakwaterowanie w hotelu w Pamukkale, kolacja, nocleg.
   
  3 dzień

  Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Efezu, najlepiej zachowanego starożytnego miasta w Turcji. Zwiedzanie pozostałości po ulicach, termach, łaźniach, słynnej biblioteki i amfiteatru. W międzyczasie lunch (dodatkowo płatny). Następnie przejazd do Pergamonu. Zwiedzanie ruin antycznego miasta. Przejazd do Canakkale, zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.
   
  4 dzień
  Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, przejazd do Istambułu. Zwiedzanie Hagia Sophia - jest to czwarty pod względem wielkości kościół katedralny na świecie, symbol świetności Bizancjum. W międzyczasie lunch (dodatkowo płatny). Spacer po Hipodromie, gdzie odbywały się słynne wyścigi rydwanów, następnie wizyta w Błękitnym Meczecie - meczet sułtana Ahmeda i zwiedzanie Bazyliki Cysterny (fakultatywnie). Kolejny punkt to wizyta na Wielkim Bazarze. Zakwaterowanie w hotelu w Istambule, kolacja, nocleg.
   
  5 dzień
  Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, zwiedzanie Pałacu Top Kapi, pełnego skarbów dawnych sułtanów. Przejazd do Ankary, w międzyczasie lunch (dodatkowo płatny). W stolicy Zwiedzanie imponującego Mauzoleum Ataturka - które łączy w sobie cechy klasycznej świątyni i współczesnego pomnika. Zakwaterowanie w hotelu w Ankarze, kolacja, nocleg.
   
  6 dzień
  Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, przejazd do Kapadocji. Region ten słynie z charakterystycznych form tufowych tworzących księżycowy krajobraz oraz z domów i kościołów wykutych w skałach. Po drodze lunch (dodatkowo płatny). Zwiedzanie miasteczka Uchisar - podziwianie panoramy, przerwa na fotografowanie. Przejazd do Pasabaglar i Doliny Göreme - muzeum na wolnym powietrzu. Wnętrza kościołów wykutych w skałach w tym rejonie słyną z najpiękniejszych malowideł ściennych. Następnie wizyta w Fabryce Onyxu. Zakwaterowanie w hotelu w Kapadocji, kolacja i nocleg.
   
  7 dzień
  Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Zwiedzanie podziemnego miasta i wizyta w sklepie ze skóram. Przejazd do Konyi. Po drodze lunch (dodatkowo płatny). Wizyta w Muzeum Mevlany (Muzeum Derwiszy). Następnie przejazd do Antalyi. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.
   
  8 - 14 dzień
  Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Dla osób kontynuujących wakacje transfer do wybranego hotelu i pobyt na Riwierze Tureckiej, możliwość wykupienia wycieczek fakultatywnych, płatnych u rezydenta BP Exim Tours. Dla osób kończących wakacje transfer na lotnisko w Antalyi, wylot do Polski.
   
  15 dzień

  Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu, transfer na lotnisko w Antalyi, wylot do Polski.
   
  Cena wycieczki zawiera:
  - przelot na trasie Polska – Antalya – Polska
  - podczas części objazdowej zakwaterowanie wg programu, w hotelach 3* ze śniadaniami i   obiadokolacjami, opiekę polskojęzycznego pilota
  - podczas części pobytowej zakwaterowanie w wybranym hotelu, opiekę polskojęzycznego rezydenta
  - przejazd klimatyzowanym autokarem
  - ubezpieczenie KL i NW oraz bagażu
  - opłaty lotniskowe i paliwowe
   
  Dodatkowo płatne obowiązkowo:
  - bilety wstępu do zwiedzanych obiektów ok. 140 EUR,
  - przewodnik lokalny ok. 20 EUR,
   
  Dodatkowo płatne fakultatywnie:

  - wycieczki fakultatywne: Noc Turecka (ok. 25 EUR), Pokaz Derwiszy (ok. 17 EUR), Bazylika Cysterna (ok. 10 EUR), Istambuł Nocą (ok. 21 EUR), Rejs po cieśninie Bosfor (ok. 25 EUR). Lot balonem nad Kapadocją (ok.150 EUR). Dokładny termin wycieczek fakultatywnych wraz z aktualnymi  cenami zostanie podany na miejscy przez pilota wycieczki.
  - obiady/lunche, napoje do posiłków
   
  Uwagi
  Wycieczka objazdowa przeznaczona jest dla osób powyżej 7 roku życia. Program jest ramowy i kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Uzależnione jest to od czasu przejazdów, godzin otwarcia oraz dostępności zwiedzanych obiektów. Imprezy fakultatywne odbywają się przy minimalnej liczbie chętnych określonej przez pilota. Obowiązkowy pakiet zwiedzania płatny na miejscu może ulec zmianie. O ewentualnych zmianach każdorazowo poinformujemy.

Powrót na górę strony
Partnerzy:
ERVKatowice AirportPZULotnisko RzeszówLotnisko BydgoszczLotnisko Chopina WarszawaLotnisko WrocławRzetelna FirmaTransparentny TouroperatorStart ParkingLotnisko Warszawa-ModlinRentalcarsTATUUMR-KANTOR
Pobierz program Google earthPobierz hotele (oferta czeska)