Napisz wiadomość | Support SOB-CZW 10:00 - 21:00   PT 10:00 - 22:00

Czy wiesz że...

Nie musisz czekać! Jeśli zależy Ci na szybkiej odpowiedzi,
zadzwoń lub pozostaw swój numer na który Oddzwonimy!

EXIMtours biuro podróży

Rezerwuj:
801 44 30 30
32 349 27 35
Nasza infolinia dostępna:
SOB-CZW 10:00 - 21:00 PT 10:00 - 22:00
Wyślij zapytanie

Tunezja w pigułce

 • TUNEZJA W PIGUŁCE (8/15 DNI)

  TRASA:

  ENFIDA – SOUSSE – TUNIS – KARTAGINA – SIDI BOU SAID - HAMMAMET – NABEUL – PORT EL KANTAOUI –MONASTIR – SOUSSE ––KAIROUAN – SBEITLA – TOZEUR – DOUZ–DJERBA – MATMATA- GABES – EL JEM -SOUSSE


  Długość objazdu 1650 km
  Enfida – Sousse - 40 km
  Sousse – Tunis – Kartagina – Sidi Bu Sid - 175 km
  Sidi Bu Said – Nabeul – Hammamet- Port El Kantaoui – Monastir – Sousse - 195 km
  Sousse -Kairouan – Sbeitla- Tozeur 410 km
  Tozeur – Douz  150 km
  Douz– Djerba – Matmata 240 km
  Matmata – Gabes– El Jem –  Sousse 400 km
  Sousse – Enfida  40 km

  1 DZIEŃ 
  Zbiórka na lotnisku 2 godziny przed wylotem. Odprawa paszportowo – celna. Przylot do Enfidy, transfer do hotelu w Sousse lub w Monastirze. Czas wolny, obiadokolacja i nocleg.

  2 DZIEŃ
  Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Tunisu. Zwiedzanie Muzeum Bardo, jednego z najważniejszych muzeów archeologicznych Afryki Północnej, w którym mieszczą się zbiory z czasów fenickich oraz znaleziska z epoki starożytnego Rzymu. Najważniejszymi eksponatami są tu kolekcje mozaik z epoki rzymskiej i bizantyjskiej. Wizyta w centrum miasta oraz spacer rozległym labiryntem wąskich uliczek tuniskiej Mediny. Przejazd do Kartaginy, starożytnego państwa – miasta założonego przez Fenicjan w 814 roku p.n.e. Początkowo centrum imperium fenickiego, w II wieku p.n.e. stała się ważną prowincją imperium rzymskiego na terenie Afryki Północnej. Obecnie Kartagina znajduje się w dzielnicy zamieszkanej przez tunezyjskie elity. Zwiedzanie pozostałości po ogromnym kompleksie Term Antoniusza pochodzących z II-III wieku p.n.e. Transfer do romantycznej mauretańskiej wioski Sidi Bou Said, w której dominuje kompozycja bieli oraz błękitu. Transfer do hotelu w okolicach Hammametu, zakwaterowanie, kolacja i nocleg.
   
  3 DZIEŃ
  W godzinach porannych  przejazd do miejscowości Nabeul, gdzie w trakcie wycieczki City Tour uczestnicy wyjazdu odwiedzą manufakturę ceramiki. Przejazd do Hammametu – dawnej wioski rybackiej. Zwiedzanie Mediny otoczonej murami obronnymi wybudowanymi w 904 r., gdzie nieustannie tętni życie i kwitnie lokalny handel. Przejazd do Port El Kantoui, czas wolny, następnie przejazd do Sousse, zwiedzanie Mediny (wpisanej na światową listę UNESCO). Zakwaterowanie w hotelu w Sousse lub Monastirze, kolacja, nocleg.
   
  4 DZIEŃ
  Śniadanie w godzinach rannych, następnie przejazd do Kairouan, zwanego często czwartą stolicą islamu. Czas wolny na zdjęcia przy Wielkim Meczecie – jednym z najważniejszych zabytków miasta. Dach meczetu wspiera się na 414 filarach, pochodzących z rzymskich miast na terenie Afryki. Możliwość obejrzenia z zewnątrz mauzoleum Sidi Saheb – ważny cel pielgrzymek, zwłaszcza młodych kobiet oraz baseny Aghlabidów, które wykorzystywane były do gromadzenia wody dla całego miasta, pochodzące z 862 r. Następnie w godzinach popołudniowych przejazd przez Sbeitla do Tozeur, położonego nad ogromnym gajem palmowym. Zwiedzanie starożytnej Mediny z domami z cegieł i kolorowymi drzwiami.  Zakwaterowanie w hotelu w Tozeur, kolacja i nocleg.

  5 DZIEŃ
  Śniadanie, przejazd jeepami do czarujących górskich oaz – Chebika  i Tamerza oraz po wydmach Ong Jemmel, pośród przepięknych wąwozów. Zobaczymy miejsca, które zostały wykorzystane do takich światowych produkcji filmowych jak „Angielski Pacjent” i „Gwiezdne Wojny”. Następnie przejazd do Douz przez słone jezioro Chott El Jerid - największe słone jezioro Afryki. Krótki postój na środku jeziora, aby poczuć bezkresną rozległość Sahary. Po przyjeździe do Douz możliwość przejażdżki na wielbłądach po piaszczystych wydmach (fakultatywnie ok. 10 euro).   Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.
   
  6 DZIEŃ
  Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd na wyspę Djerba – pełna piaszczystych plaż oraz gajów oliwnych. Zwiedzanie wyspy m.in. synagogę „El Ghriba” oraz targ, na którym można zakupić wyroby ceramiczne z których Djerba słynie na cały świat. Następnie przeprawa na kontynent do Matmaty. Zwiedzanie  podziemnych jaskiń zamieszkanych przez Berberów – rdzen­nych mieszkańców Tunezji, zwanych często Troglodytami. Większość pod­ziemnych jaskiń jest do dziś zamieszkana, dlatego zwiedzanie tych domów ma charakter autentyczny. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.
   
  7 DZIEŃ
  Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, przejazd do El Jem przez Sfax. Zwiedzanie doskonale zachowanych ruin rzymskiego amfiteatru uznawanego za trzeci pod względem wielkości tego typu obiektów w świecie starożytnym (wpisany na listę UNESCO). Co ciekawe, widzowie mieli możliwość oglądania go w hollywoodzkiej produkcji „Gladiator”. Następnie transfer do hotelu w Sousse lub w Monastirze. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

  8-14 DZIEŃ
  Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Dla osób kontynuujących wakacje transfer do wybranego hotelu i pobyt na Wybrzeżu Wschodnim. Możliwość korzystania z wycieczek fakultatywnych płatnych u rezydenta. Dla osób kończących wakacje transfer na lotnisko w Enfidzie i wylot do Polski.

  15 DZIEŃ
  Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu, transfer na lotnisko i powrót do Polski. 

  CENA WYCIECZKI ZAWIERA:
  - przelot na trasie: Polska – Enfida – Polska
  - podczas części objazdowej zakwaterowanie wg programu, w hotelach 3*/ ze śniadaniami i obiadokolacjami
  - opieka polskojęzycznego pilota
  - podczas części pobytowej zakwaterowanie w wybranym hotelu i opieka polskojęzycznego rezydenta
  - przejazdy klimatyzowanym autokarem
  - obowiązkowe ubezpieczenie (KL i NW, BAGAŻU, ubezpieczenia od chorób przewlekłych Europaische Reiseversicherung AG)
  - opłaty lotniskowe i paliwowe

  DODATKOWO PŁATNE OBOWIĄZKOWO:
  - bilety wstępu do zwiedzanych obiektów ok. 20 EUR
  - jeepy ok. 20 EUR
  - napiwki ok. 15 EUR
  - ok 13 EUR podatku wyjazdowego (30 dinarów tunezyjskich)
  Zgodnie z zapisami Uzupełniającego Prawa Finansowego, z dniem 1 października 2014 roku wchodzi w życie podatek wyjazdowy w kwocie 30 dinarów tunezyjskich (równowartość 13 euro), który będzie pobierany od każdego turysty przy wyjeździe z Tunezji.
  Podobna opłata istnieje od kilku lat w wielu krajach na całym świecie. Podatek będzie pobierany w formie znaczka skarbowego dostępnego w wyznaczonych punktach, w portach i na lotniskach oraz na przejściach granicznych.
  Ponadto, Ministerstwo Turystyki Tunezji powołało specjalną komisję, której zadaniem jest czuwanie nad sprawnym wdrożeniem podatku. Zostało także utworzone biuro ds. komunikacji, którego celem jest udzielanie informacji na temat tej opłaty zarówno w kraju jak i za granicą.

  Uzupełniające Prawo Finansowe nr 54-2014. Artykuł 36: Wprowadza się podatek w wysokości 30 Dinarów Tunezyjskich pobierany przy wyjeździe z Tunezji od każdej osoby niezamieszkującej w tym kraju na stałe, niezależnie od narodowości, z wyjątkiem obywateli Tunezji mieszkających za granicą. Podatek będzie pobierany w formie znaczka skarbowego dołączonego do paszportu lub innego dokumentu zatwierdzonego przez Ministra ds. Finansów, który zostanie ostemplowany przez służby celne przy wyjeździe podróżnego.

   

  DODATKOWO PŁATNE FAKULTATYNIE:
  - lunche w czasie wycieczki (ok. 6 euro/ lunch)
  - napoje podczas posiłków
  - dodatkowe imprezy fakultatywne proponowane przez pilota: przejażdżka na wielbłądach ok. 10 euro,
   
  UWAGI
  Wycieczka objazdowa przeznaczona dla osób powyżej 6 roku życia. Program jest ramowy i kolejność zwiedzania  może  ulec  zmianie. Uzależnione  jest to  od  czasu  przejazdów,  godzin  otwarcia oraz  dostępności  zwiedzanych  obiektów. Imprezy fakultatywne odbywają się przy minimalnej liczbie chętnych określonej przez pilota. Obowiązkowy pakiet zwiedzania, płatny na miejscu, może ulec zmianie. O ewentualnych zmianach każdorazowo poinformujemy.
   

 • DjerbaDouzGabesHammametKairouanKartaginaMatmataMonastirNabeulPort el KantaouiSbeitlaSidi Bou SaidSousseTozeurTunisamfiteatr z czasów rzymskich w El Djem
Powrót na górę strony
Partnerzy:
ERVKatowice AirportPZULotnisko RzeszówLotnisko BydgoszczLotnisko Chopina WarszawaLotnisko WrocławRzetelna FirmaTransparentny TouroperatorStart ParkingLotnisko Warszawa-ModlinRentalcarsTATUUMR-KANTOR
Pobierz program Google earthPobierz hotele (oferta czeska)