Napisz wiadomość | Support SOB-CZW 10:00 - 21:00   PT 10:00 - 22:00

Czy wiesz że...

Nie musisz czekać! Jeśli zależy Ci na szybkiej odpowiedzi,
zadzwoń lub pozostaw swój numer na który Oddzwonimy!

EXIMtours biuro podróży

Rezerwuj:
801 44 30 30
32 349 27 35
Nasza infolinia dostępna:
SOB-CZW 10:00 - 21:00 PT 10:00 - 22:00
Wyślij zapytanie

Maroko - Szlakiem malowniczego Południa

 • SZLAKIEM MALOWNICZEGO POŁUDNIA (8 dni)


  TRASA WYCIECZKI 1625 KM:
  Agadir – Taroudant: ok. 80 km
  Taroudant – Taliouine: ok. 105 km
  Taliouine – Ouarzazate: ok. 170 km
  Ouarzazate – Zagora: ok.175 km
  Zagora – Alnif: ok. 200 km
  Alnif – Erfoud: ok. 110 km
  Erfoud – Tineghir: ok. 145 km
  Tineghir – Ouarzazate: ok. 170 km
  Ouarzazate – Marrakesz: ok. 220 km
  Marrakesz – Agadir: ok. 250 km

  1 DZIEŃ Polska – Agadir
  Zbiórka na lotnisku 2 godziny przed wylotem. Odprawa paszportowo-celna. Przylot do Agadiru, transfer do hotelu. Czas wolny, obiadokolacja i nocleg.

  2 DZIEŃ Agadir – Taroudant – Taliouine – Ouarzazate
  Po śniadaniu przejazd do leżącego u podnóża gór Atlasu Wysokiego miasta Taroudant, które określane jest mianem małego Marrakeszu. Trasa wiedzie przez równinę Sous położoną pomiędzy dwoma pasmami górskimi - Atlasem Wysokim i Antyatlasem, gdzie występują największe w Maroku endemiczne lasy arganowe. Przejazd do miejscowości Taliouine słynącej z upraw szafranu. Przyprawa ta jest używana przez miejscową ludność nie tylko jako dodatek do potraw, ale również lekarstwo i afrodyzjak. Przejazd do Ait Ben Haddou – zwiedzanie malowniczej kazby, wpisanej na listę Unesco. Szlachetność oraz oryginalność architektury Ait Ben Haddou została doceniona przez twórców arcydzieł światowego kina, którzy tutaj właśnie kręcili sceny do takich przebojów jak Aleksander, Gladiator, Indiana Jones, Jezus z Nazaretu czy Mumia. Przejazd do Ouarzazate – stolicy południowego Maroka nazywanego Bramą Pustyni. Kolacja i nocleg.

  3 DZIEŃ Ouarzazate – Zagora
  Śniadanie, a następnie zwiedzanie kazby Taourirt, dawnej rezydencji rodu Glaoui, tzw. Wielkich Panów Atlasu. Kasba jest kolejnym przykładem architektury południa, świadczącym o burzliwej historii tych terenów. Nastepnie zwiedzanie studia filmowego w Ouarzazate. Pustynne krajobrazy regionu, często wykorzystywane były jako tło dla dzieł kinematograficznych co, dzięki zainteresowaniu filmowców, spowodowało że w Ouarzazate powstało ogromne studio: Atlas Film Corporation Studios. Przejazd do Zagory wzdłuż doliny rzeki Draa, najdłuższej marokańskiej rzeki (ponad 1000 km długości), gdzie gaje palmowe przeplątają się z czerwonymi glinianymi Kasbami. W Zagorze zobaczymy słynną tablicę z napisem „52 dni na wielbłądzie do Timbouktu”. Kolejnym punktem będzie Amezrou - miejsce słynące z wytwarzania srebrnej biżuterii. Przejazd do Tamegroute, miasta które zatrzymało się w czasie, a dawniej stanowiącego centrum religijne południa. Spacer uliczkami miasteczka i odwiedzenie pracowni garncarskich – tradycyjnego zajęcia mieszkańców osady. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.

  4 DZIEŃ Zagora – Alnif – Erfoud
  Po śniadaniu przejazd przez miasteczka Alnif i Tazzarine. Droga wiedzie przez górski krajobraz, przecinając oazy oraz hamadę – pustynię kamienistą. Przejazd do Erfoud, zakwaterowanie w hotelu. Dla chętnych wycieczka fakultatywna: zachód słońca nad Saharą w niewielkiej oazie Merzouga: wyjazd samochodami terenowymi na ogromny erg Chebbi i przejażdżka na wielbłądach. Wycieczka dodatkowo płatna, ok. 50 EUR. Nocleg w Erfoud.

  5 DZIEŃ Erfoud – Tineghir – Ouarzazate
  Po śniadaniu przejazd w stronę Tineghir, miasteczka usytuowanego przy malowniczej oazie. Po drodze zobaczyć można ogrody, poletka, palmy daktylowe, drzewa figowe i tradycyjne kanały irygacyjne. Zwiedzanie oazy. Przejazd do wąwozu Todra w Atlasie Wysokim. Imponujące strome ściany wąwozu wysokiego na 300 m, który ma kilkaset metrów długości są rajem dla wspinaczy skałkowych. Następnie przejazd przez miejscowość El-Kelaa
  M’Gouna, słynącej z w upraw wyjątkowo aromatycznej róży i produkcji różanej wody perfumowanej. Nocleg w hotelu w Ouarzazate.

  6 DZIEŃ Ouarzazate – Marrakesz
  Po śniadaniu zwiedzanie studia filmowego w Ouarzazate. Pustynne krajobrazy regionu, często wykorzystywane było jako tło dla swych kinematograficznych dzieł co spowodowało, że dzięki zainteresowaniu filmowców, w Ouarzazate powstało ogromne studio: Atlas Film Corporation Studios. Następnie przejazd przez przełęcz Tizi-n-Tichka w górach Atlasu Wysokiego, położoną na wysokości 2260 m n.p.m. Pasmo gór Atlasu Wysokiego stanowi miejsca życia rdzennych mieszkańców Maroka – Berberów. Przyjazd do Marrakeszu. Obowiązkowy punkt programu – plac Dżemaa El Fna, to miejsce zaklinaczy węży, jasnowidzów, tu wspólnie z mieszkańcami można spróbować lokalnej kuchni przygotowywanej na rozstawianych pod wieczór grillach lub wypić sok ze świeżo wyciśniętych owoców, kupić figi, daktyle, orzechy. Plac Dżamaa El- Fna został wpisany w roku 2001 na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury. Kolacja i nocleg w Marrakeszu

  7 DZIEŃ Marrakesz
  Dzień poświęcony odkrywaniu tajemnic Czerwonego Miasta. Po śniadaniu wyruszymy do serca Marrakeszu. Geograficzny środek kraju, miejsce styku kultur arabskiej i afrykańskiej, baza dla karawan przemierzających Saharę, miasto międzynarodowych konferencji i imprez kulturalnych, sympozjów naukowych, jedno z ulubionych miejsc twórców filmowych (Sahara, Królestwo Niebieskie) i specjalistów od reklam. Słynne Czerwone Miasto, otoczone szczytami Atlasu Wysokiego, jest zadziwiającym tyglem, gdzie współczesność przenika się z historią i tradycją, historia miesza się z legendą, a zabawa i muzyka z głosem muezina nawołującego do modlitwy. Fascynująca historia Marrakeszu to wstęp do zwiedzania takich obiektów jak: pałac Bahia, grobowce Saadytów, ogrody Majorelle , medresę Ben Youssefa. Spacer wokół meczetu Koutoubia z XII w., stanowiącego wizytówkę miasta, przez medinę i nęcące kolorami alejki souku. Następnie przejazd do Agadiru przez region Atlasu Wysokiego. Pasmo górskie położone w Maroku na długości 700 km, ze szczytami przekraczającymi 4 000 m n.p.m. to polaczenie głębokich dolin, wijących się między skalistymi szczytami trasy, zapierających dech w piersiach górskich krajobrazów i niepowtarzalnego kolorytu skał bogatych w minerały. Kolacja i nocleg w Agadirze.

  8 DZIEŃ Marrakesz – Agadir
  Po śniadaniu dla osób kontynuujących wakacje : transfer do wybranego hotelu. Pobyt w Agadirze.
  Możliwość korzystania z wycieczek fakultatywnych, płatnych u rezydenta. Dla osób kończących wakacje: transfer na lotnisko w Agadirze, wylot do Polski.
   
  CENA WYCIECZKI ZAWIERA:

  • przelot na trasie: Polska – Agadir – Polska
  • podczas części objazdowej zakwaterowanie w hotelach 3*/HB
  • podczas części pobytowej zakwaterowanie w wybranym hotelu
  • przejazdy klimatyzowanym autokarem
  • polskojęzycznego pilota i rezydenta
  • obowiązkowe ubezpieczenie (KL i NW, BAGAŻU, ubezpieczenia od chorób przewlekłych Europaische Reiseversicherung AG)
  • opłaty lotniskowe i paliwowe

  DODATKOWO PŁATNE OBOWIĄZKOWO

  • przewodnicy lokalni ok. 32 Euro
  • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów ok. 32 Euro.
  • napiwki ok. 16 Euro.
  • wszystkie opłaty płatne na miejscu u pilota wycieczki

  DODATKOWO PŁATNE FAKULTATYWNIE

  • napoje do posiłków, dodatkowe imprezy fakultatywne proponowane przez pilota

  UWAGI
  Wycieczka objazdowa przeznaczona dla osób powyżej 12 roku życia. Program jest ramowy i kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Uzależnione jest to od czasu przejazdów, godzin otwarcia oraz dostępności zwiedzanych obiektów. Ceny biletów wstępu mogą ulec zmianie.

Powrót na górę strony
Partnerzy:
ERVKatowice AirportPZULotnisko RzeszówLotnisko BydgoszczLotnisko Chopina WarszawaLotnisko WrocławRzetelna FirmaTransparentny TouroperatorStart ParkingLotnisko Warszawa-ModlinRentalcarsTATUUMR-KANTOR
Pobierz program Google earthPobierz hotele (oferta czeska)