Napisz wiadomość | Support SOB-CZW 10:00 - 21:00   PT 10:00 - 22:00

Czy wiesz że...

Nie musisz czekać! Jeśli zależy Ci na szybkiej odpowiedzi,
zadzwoń lub pozostaw swój numer na który Oddzwonimy!

EXIMtours biuro podróży

Rezerwuj:
801 44 30 30
32 349 27 35
Nasza infolinia dostępna:
SOB-CZW 10:00 - 21:00 PT 10:00 - 22:00
Wyślij zapytanie

Meksyk - Śladami Azteków i Majów

 • MEKSYK - ŚLADAMI AZTEKÓW I MAJÓW (15 DNI)
   

  TRASA 2131 km:
  MEXICO - TEOTIHUACAN - MEXICO: 98KM
  MEXICO - OAXACA: 470KM
  OAXACA - TEHUANTEPEC: 253KM
  TEHUANTEPEC - SAM CRISTOBAL DE LAS CASAS: 395KM
  SAN CRISTOBAL DE LAS CASAS - PALENQUE: 192KM
  PALENQUE - CAMPECHE: 362KM
  CAMPECHE - MERIDA: 159KM
  MERIDA - CANCUN: 202KM

  1 DZIEŃ
  Zbiórka na lotnisku w hali odlotów przy stanowiskach odpraw. Przylot do Meksyku po przesiadce w jednym z portów europejskich, lądowanie w Mexico City.  Transfer i zakwaterowanie w hotelu w Mexico City, obiadokolacja, nocleg.
  2 DZIEŃ
  Po śniadaniu zwiedzanie miasta. Przedpołudnie to najlepszy czas, aby odwiedzić największy plac na zachodniej półkuli – Zocalo, a tam katedrę oraz Pałac Narodowy z freskami Diego Rivery. W drugiej części dnia odwiedzimy ważny ośrodek religijny i polityczny Azteków – Teotihuacan. Ruiny tego miejsca znajdują się na liście UNESCO. Tego popołudnia zwiedzimy również jedne z największych piramid na świecie: Piramidę Słońca i Księżyca. Pomiędzy piramidami spacer Aleją Umarłych. Na zakończenie odwiedzimy Sanktuarium Matki Boskiej z Gwadelupy – patronki Meksyku. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.
  3 DZIEŃ
  Po śniadaniu i wykwaterowaniu z hotelu, odwiedzimy znajdujące się w Mexico City, najważniejsze Muzeum Antropologiczne na świecie, które może pochwalić się ogromnymi zbiorami przedmiotów kultur prekolumbijskich, znalezionych na terenach badań archeologicznych w całym Meksyku. Kolejny punkt programu, to Miasto Aniołów – Puebla – położone między najwyższymi szczytami meksykańskich wulkanów i słynące z doskonałej kuchni. Punktem docelowym tego dnia jest Oaxaca. Miasto o kolonialnym charakterze. Główny plac Zocalo, to miejsce z niezwykłą atmosferą, m.in. ze względu na obecność wielu zespołów grających na marimbie. Kilka przecznic dalej można odwiedzić najsłynniejszy barokowy kościół Santo Domingo. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w Oaxaca.
  4 DZIEŃ
  Po śniadaniu i wykwaterowaniu z hotelu, będziemy przemieszczać się w kierunku Tehuantepec. Zwiedzanie rozpoczniemy od dawnej twierdzy Zapoteków - Monte Alban. Tutaj będziemy mieli okazję podziwiać pozostałości niegdysiejszej stolicy, położonej na szczycie wzgórza, szczególnie interesujące są ruiny Świątyni Północnej i Południowej, doskonale zachowane obserwatorium astronomiczne Monticulo oraz dobrze zachowane stele. Tutaj również jest okazja, żeby zobaczyć boisko do gry w piłkę – Juego de Pelota. Z Monte Alban wyruszymy w kierunku Tehuantepec. Po drodze zobaczymy 2000 letnie drzewo – Arbol de Tule – największe w Meksyku. Pień jego liczy 14 metrów średnicy. Dzień ten, to również okazja do podziwiania ruin pałacu w mieście Mitla – założonym przez Zapoteków. Przejazd przez góry. Zakwaterowanie w hotelu w Tehuantepec, obiadokolacja i nocleg
  5 DZIEŃ
  Po śniadaniu i wykwaterowaniu udamy się w stronę stanu Chiapas, gdzie w Parku Narodowym Kanionu Sumidero,   popłyniemy rzeką Grijalva. Będzie to okazja do podziwiania wspaniałej przyrody. Po rejsie pojedziemy z wizytą do wiosek Zinacantan i San Juan Chamula, zamieszkałych przez potomków Majow Tzotzil. Do dziś zachowują oni tradycyjny styl życia oraz ubiór. Zakwaterowanie w hotelu,  po obiadokolacji, późno wieczorny spacer po starówce San Cristobal, nocleg.
  6 DZIEŃ
  Po śniadaniu wyjazd przez góry Chiapas w kierunku Palenque, położonego zaledwie 60 metrów nad poziomem morza. Po drodze, chwila wytchnienia przy wodospadach Aqua Azul i Misol Ha. Przejazd do Palenque. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.
  7 DZIEŃ
  Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i czas na zwiedzanie stanowiska archeologicznego w Palenque. Jest to jedno z tych miejsc, które mogą stanowić jeden z głównych powodów podróży do Meksyku. Niesamowita architektura Majów w połączeniu z dżunglą dostarcza niesamowitych wrażeń widokowych, a przy okazji pozwala podziwiać m.in. Świątynię Inskrypcji, Świątynię Słońca i Pałac Królewski, pełniący funkcję rezydencji i miejsca ceremonii religijnych. Celem podróży tego dnia jest miasto Campeche położone nad Zatoką Meksykańską, którego  centrum jest wpisane na listę dziedzictwa kulturowego UNESCO. Zakwaterowanie w hotelu w Campeche, obiadokolacja, nocleg.
  8 DZIEŃ
  Po śniadaniu i wykwaterowaniu z hotelu, udając się w stronę Meridy, zatrzymamy się w Uxmal w stanie Jukatan – centrum religijnym Majów, gdzie zobaczymy m.in. największą budowle prekolumbijską w Ameryce – Pałac Gubernatora z Domem Żółwi, Piramidę Wróżbity oraz Czworokąt Mniszek. Z Uxmal udamy się w dalszą podróż do Meridy, położonej w północnej części Jukatanu, będącej stolicą tego stanu. Zakwaterowanie w miejscowości Merida, obiadokolacja, nocleg.
  9 DZIEŃ
  Po śniadaniu, wykwaterowanie z hotelu i podróż do Cancun. Po drodze wizyta w Chichen Itza określanym, jako jeden z siedmiu współczesnych cudów świata. Pobyt tam pozwoli zobaczyć m.in. Piramidę El Castillo, Świątynię Wojowników, Boisko do Gry w Piłkę oraz da nam możliwość kąpieli w kryształowo czystym naturalnym zbiorniku wodnym – Cenote. Po krótkim relaksie udamy się w dalszą podróż do Cancun. Koniec programu objazdowego i rozpoczęcie części pobytowej. Zakwaterowanie w wybranym hotelu.
  10-13/14 DZIEŃ
  Pobyt  w wybranym hotelu, możliwość skorzystania z wycieczek fakultatywnych.
  14/15 DZIEŃ
  Wykwaterowanie z hotelu, transfer na lotnisko. Wylot z Cancun do Polski.

  CENA WYCIECZKI ZAWIERA:

  • 8 noclegów w hotelach 3*/4*podczas objazdu
  • 5/6 noclegów podczas pobytu stacjonarnego, zgodnie z wybraną opcją
  • śniadania i obiadokolacje podczas objazdu, chyba, że program stanowi inaczej, podczas pobytu stacjonarnego zgodnie z wybrana opcją
  • przelot samolotem na trasie Warszawa - Mexico City - Cancun - Warszawa,
  • transfery, przejazd klimatyzowanym autokarem
  • ubezpieczenie KL i NW oraz bagażu
  • opłaty lotniskowe i paliwowe dotyczące rejsu regularnego, międzynarodowego
  • opiekę polskojęzycznego pilota

  DODATKOWO PŁATNE OBOWIĄZKOWO:

  • bilety wstępu – ok. 100 USD
  • przewodnicy lokalni – ok. 55 USD
  • napiwki – ok. 50 USD

  UWAGI
  Program jest ramowy i kolejność zwiedzania obiektów może ulec zmianie. Uzależnione jest to od czasu przejazdów, godzin otwarcia oraz dostępności zwiedzanych miejsc. Ceny biletów wstępu mogą ulec zmianie.
  Odradzamy w przypadku imprez objazdowych zabieranie przedmiotów wartościowych, elektronicznych, biżuterii itp. Prosimy o wykonanie ksera paszportu i umieszczenie go w miejscu odrębnym od oryginału.

  Minimalny wiek uczestnika w programie objazdowym to ukończone 7 lat.

Powrót na górę strony
Partnerzy:
ERVKatowice AirportPZULotnisko RzeszówLotnisko BydgoszczLotnisko Chopina WarszawaLotnisko WrocławRzetelna FirmaTransparentny TouroperatorStart ParkingLotnisko Warszawa-ModlinRentalcarsTATUUMR-KANTOR
Pobierz program Google earthPobierz hotele (oferta czeska)