Napisz wiadomość | Support SOB-CZW 10:00 - 21:00   PT 10:00 - 22:00

Czy wiesz że...

Nie musisz czekać! Jeśli zależy Ci na szybkiej odpowiedzi,
zadzwoń lub pozostaw swój numer na który Oddzwonimy!

EXIMtours biuro podróży

Rezerwuj:
801 44 30 30
32 349 27 35
Nasza infolinia dostępna:
SOB-CZW 10:00 - 21:00 PT 10:00 - 22:00
Wyślij zapytanie

Izrael i Jordania

 • Wycieczka objazdowa

  Izrael - Jordania 8/15 dni

  TRASA

  SHARM EL SHEIKH - AKABA - WADI RUM - PETRA - MADABA- GÓRA NEBO - AMMAN - MORZE MARTWE - BETLEJEM - JEROZOLIMA - SHARM EL SHEIKH

  Długość objazdu 1090 km:
  Sharm El Sheikh - Akaba 190 km
  Akaba - Petra 130 km
  Petra - Amman 190 km
  Amman - Betlejem 140 km
  Betlejem - Jezrozolima 10 km
  Jerozolima - Sharm El Sheikh 430 km


  1 dzień
  Zbiórka na lotnisku 2 godziny przed wylotem. Odprawa paszportowo-celna. Przylot do Sharm El Sheikh. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, kolacja i nocleg.
  2 dzień
  Śniadanie i wykwaterowanie. Poranne przekroczenie granicy egipsko – izraelskiej w Tabie. Przejazd na granicę izraelsko – jordańską w Akabie, przejazd do Wadi Rum. Fakultatywny wyjazd na pustynię na dwugodzinne safari z możliwością podziwiania jednego z najwspanialszych krajobrazowo miejsc na świecie (dodatkowo płatne). Dla pozostałych Klientów czas wolny.  Przejazd do Petry, położonej 133 km na północ od Akaby. Wyjątkowość tego miejsca sprawiła, że Petra została uznana za jeden z siedmiu cudów świata. Zwiedzanie zaczynamy od przejścia przez ponad kilometrowej długości niezwykły wąwóz (Siq), na którego końcu wyłania się wizytówka Jordanii, Skarbiec (El Khaznah). Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.
  3 dzień
  Śniadanie i wykwaterowanie. Przejazd do Madaby. W Madabie, zwiedzanie kościoła Św. Jerzego z jego największą atrakcją, najstarszą na świecie mozaikową mapą Ziemi Świętej z VI wieku n.e. Następnie, przejazd 10 km na północ od Madaby i zwiedzanie Góry Nebo, miejsca śmierci i pochówku Mojżesza. Na Górze Nebo przywita nas niezapomniana panorama doliny Jordanu, Morza Martwego oraz wzgórz Judei. Przejazd do Ammanu, „City Tour”, podczas którego zobaczymy m. in. Amfiteatr, Cytadelę, Muzeum Archeologiczne oraz stary bazar w śródmieściu. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja. Po kolacji fakultatywne, nocne zwiedzanie fantazyjnie oświetlonego Ammanu (dodatkowo płatne). Stolica Jordanii, nazwana jest „białym miastem”, ze względu na jednolity, biały kolor zabudowy. W trakcie zwiedzania możliwość skosztowania tradycyjnych słodyczy w jednej z miejscowych cukierni. Wieczorna wizyta w kawiarni z fajkami wodnymi. Późny powrót do hotelu. Dla pozostałych Klientów czas wolny. 
  4 dzień
  Po śniadaniu i wykwaterowaniu przejazd na jordańsko – izraelskie przejście graniczne. Po drodze możliwość fakultatywnego zwiedzania Qumran (dodatkowo płatne), gdzie odnaleziono, liczące niemal 2 tysiące lat, słynne zwoje znad Morza Martwego. Dla chętnych postój, podczas którego będzie możliwość wykąpania się w Morzu Martwym. Dla pozostałych Klientów czas wolny. Przejazd do Betlejem, gdzie w miejscu narodzin Jezusa powstała Bazylika Narodzenia, najstarszy funkcjonujący kościół na świecie, zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.
  5 dzień
  Po śniadaniu przejazd do Jerozolimy na Górę Oliwną. Z Góry Oliwnej ujrzymy najwspanialszą panoramę Jerozolimy. Zejście śladami Jezusa w stronę miejsca jego pojmania – Ogrodu Getsemani. Przejście trasą Drogi Krzyżowej, podczas której będziemy podziwiać niesamowitą różnorodność kulturową Jerozolimy. Na jej końcu znajduje się najświętsze miejsce dla każdego chrześcijanina - Bazylika Grobu wraz z Kaplicą Grobu Chrystusa. Zwiedzanie kończymy na wzgórzu Syjon, gdzie zobaczymy Wieczernik, miejsce ostatniej wieczerzy, Kościół Zaśnięcia oraz grób Króla Dawida. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.
  6 dzień
  Po śniadaniu zwiedzanie zaczynamy od „City tour” po nowoczesnej (żydowskiej) części miasta. Następnie spacer w kierunku Starego Miasta pod Ścianę Płaczu, najświętsze miejsce każdego wyznawcy judaizmu. Odwiedzimy również Wzgórze Świątynne, Meczet El – Aqsa oraz Świątynie Skały, skąd według tradycji prorok Muhammad udał się do nieba. Przejazd do dzielnicy Jerozolimy – Ein Karem, gdzie wznoszą się dwa kościoły upamiętniające miejsce narodzin Jana Chrzciciela. Po drodze zwiedzanie Instytutu Yad Vashem, którego oficjalna nazwa to Instytut Pamięci Męczenników i Bohaterów Holokaustu. Instytut składa się z m.in.: Nowego Muzeum Historycznego wraz z Salą Imion, Izby Pamięci, Ogrodu Sprawiedliwych wśród Narodów Świata, Doliny Zabitych Wspólnot i Międzynarodowej Szkoły Nauczania o Holokauście. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.
  7 dzień
  Po śniadaniu przekroczenie granicy izraelsko–egipskiej. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.
  8-14 dzień
  Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu, transfer na lotnisko do Sharm El Sheikh, wylot do Polski lub kontynuacja części pobytowej w wybranym hotelu. Możliwość korzystania z wycieczek fakultatywnych płatnych u rezydenta.
  15 dzień
  Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu do godziny 12:00, transfer na lotnisko, wylot do Polski.

  CENA WYCIECZKI ZAWIERA:
  • przelot na trasie Polska - Sharm El Sheikh - Polska
  • podczas części objazdowej zakwaterowanie w hotelach 3* ze śniadaniami i obiadokolacjami w okolicy miejscowości  Nuweiba/Taba (2 noce), 3* ze śniadaniami i obiadokolacjami w Petrze (1 noc), 3* ze śniadaniami i obiadokolacjami w Ammanie (1 noc), 3* ze śniadaniami i obiadokolacjami w Jerozolimie lub okolicach (3 noce) i opieka polskojęzycznego pilota
  • podczas części pobytowej zakwaterowanie w wybranym hotelu (7 nocy) i opieka polskojęzycznego rezydenta
  • przejazdy klimatyzowanym autokarem
  • ubezpieczenie (KL i NNW, BAGAŻU, ubezpieczenia od chorób przewlekłych Europaische Reiseversicherung AG Europejskie)
  • opłaty lotniskowe i paliwowe

  DODATKOWO PŁATNE OBOWIĄZKOWO:
  • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów i lokalnych przewodników ok. 150 USD
  • opłaty graniczne: taksa izraelska, taksa jordańska, taksa wyjazdowa z Egiptu ok. 105 USD (wymagany oddzielny paszport dla dziecka)
  • napiwki ok. 40 USD
  • wiza egipska 25 USD – płatna tylko przez osoby opuszczające półwysep Synaj, w celu odwiedzenia pozostałej części Egiptu, w innym przypadku wiza Sinai Only – bezpłatna

  DODATKOWO PŁATNE FAKULTATYWNIE:
  • Jeep Safari do Wadi Rum ok. 25 USD
  • wycieczka Amman nocą ok. 20 USD
  • wycieczka fakultatywna Qumran - Morze Martwe ok. 30 USD
  • obiady, napoje do obiadów i kolacji

  UWAGI
  Wycieczka objazdowa przeznaczona jest dla osób powyżej 6 roku życia. Program jest ramowy i kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Uzależnione jest to od czasu przejazdów, godzin otwarcia oraz dostępności zwiedzanych obiektów. Ceny biletów wstępu mogą ulec zmianie. Obowiązkowy pakiet zwiedzania, płatny na miejscu, może ulec zmianie. O ewentualnych zmianach każdorazowo poinformujemy.

 • Jordania - AkabaJordania - Wadi RumJordania - PetraJordania - MadabaJordania - Góra NeboJordania - AmmanIzrael - Morze MartweIzrael - Morze MartweIzrael - BetlejemIzrael - BetlejemIzrael - JerozolimaIzrael - Jerozolima
Powrót na górę strony
Partnerzy:
ERVKatowice AirportPZULotnisko RzeszówLotnisko BydgoszczLotnisko Chopina WarszawaLotnisko WrocławRzetelna FirmaTransparentny TouroperatorStart ParkingLotnisko Warszawa-ModlinRentalcarsTATUUMR-KANTOR
Pobierz program Google earthPobierz hotele (oferta czeska)