Napisz wiadomość | Support SOB-CZW 10:00 - 21:00   PT 10:00 - 22:00

Czy wiesz że...

Nie musisz czekać! Jeśli zależy Ci na szybkiej odpowiedzi,
zadzwoń lub pozostaw swój numer na który Oddzwonimy!

EXIMtours biuro podróży

Rezerwuj:
801 44 30 30
32 349 27 35
Nasza infolinia dostępna:
SOB-CZW 10:00 - 21:00 PT 10:00 - 22:00
Wyślij zapytanie

Kenia - Grand Safari

 • Grand Safari 8/15 dni

  TRASA MOMBASA - MALINDI/WATAMU - TSAVO EAST - AMBOSELI - TSAVO WEST - MALINDI/WATAMU - MOMBASA

   

  Długość objazdu 1156 km
  Malindi/Watamu – Tsavo East 287 km
  Tsavo East – Amboseli 319 km
  Amboseli – Tsavo West 147 km
  Tsavo West – Malindi/Watamu 403 km

  1 dzień
  Zbiórka na lotnisku 2 godziny przed wylotem. Odprawa paszportowo-celna. Przylot do Kenii. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

  2 dzień
  Pobyt w hotelu w Malindi lub Watamu wg wykupionej opcji wyżywienia.

  3 dzień
  Po śniadaniu przejazd w kierunku Parku Narodowego Tsavo  East. Po drodze obiad. Tsavo East jest jednym z największych rezerwatów fauny na świecie. Poza niewysokimi skałkami i wzniesieniami w pobliżu Voi, tworzy go rozległa równina pokryta buszem, w którym znajdują się pojedyncze skupiska monstrualnych baobabów. Po południu safari w parku Tsavo East, gdzie możemy podziwiać czerwone słonie, bawoły, zebry, gazele oraz inne zwierzęta. Po safari zakwaterowanie w lodżach, kolacja i nocleg. 

  4 dzień
  Po śniadaniu przejazd do Parku Narodowego Amboseli, jednego z najstarszych parków w Afryce Wschodniej. Park słynie z malowniczych widoków na majestatyczną górę Kilimandżaro, zwaną również „dachem Afryki”. Najpiękniej jest o wschodzie i zachodzie słońca, kiedy zwierzęta wychodzą na żer. Obiad w Parku Amboseli. Po obiedzie zwiedzanie parku, gdzie zwierzęta przechadzają się na wyciągnięcie ręki. Park znany jest przede wszystkim z obecności licznych stad słoni, ale bardzo często można obserwować również lwy, hipopotamy, hieny oraz małe stadka gazeli skubiących listki oraz gałązki. Zakwaterowanie w obozowisku, kolacja i nocleg.  

  5 dzień
  Po śniadaniu przejazd do Parku Narodowego Tsavo West, zajmującego 30% obszaru wszystkich parków narodowych w Kenii, gdzie można spotkać przeogromne stada migrujących ptaków. Park otaczają malownicze, górskie krajobrazy ukształtowane przez procesy wulkaniczne. Teren parku porastają sawanny oraz gaje akacjowe, gdzie żyje wiele gatunków zwierząt, takich jak słonie, lwy, bawoły, antylopy gnu i żyrafy. Obiad na terenie parku. Po obiedzie safari, podczas którego będzie można obserwować około dzikie zwierzęta, m. in.: lwy, gepardy, słonie, bawoły i żyrafy. Bogaty świat fauny uzupełnia około 300 gatunków ptaków, co sprawia, że obserwacja zwierząt staje się niezapomnianym przeżyciem. Po safari ruszamy w drogę powrotną do Malindi lub Watamu. Zakwaterowanie w hotelu wg wykupionej opcji wyżywienia, kolacja i nocleg.

  6-7 dzień
  Pobyt w hotelu w Malindi lub Watamu wg wykupionej opcji wyżywienia. Możliwość korzystania z wycieczek fakultatywnych płatnych u rezydenta.

  8-15 dzień
  Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu, transfer na lotnisko i wylot do Polski lub kontynuacja części pobytowej w wybranym hotelu.

  CENA WYCIECZKI ZAWIERA:
  • przelot na trasie: Polska - Mombasa - Polska
  • podczas części objazdowej zakwaterowanie w lodżach ze śniadaniami, obiadami i kolacjami lub  obozowiskach ze śniadaniami, obiadami i kolacjami na terenie Parków Narodowych (2 noce)  i opieka   anglojęzycznego pilota
  • podczas części pobytowej zakwaterowanie w hotelach  4*i 5* ze śniadaniami, obiadami i kolacjami lub All inclusive w Malindi lub Watamu (5 lub 12 nocy) i opieka polskojęzycznego rezydenta
  • podczas części objazdowej przejazdy mini busami
  • podczas części pobytowej przejazdy klimatyzowanym autokarem
  • obowiązkowe ubezpieczenie (KL i NW, BAGAŻU, ubezpieczenia od chorób przewlekłych Europaische Reiseversicherung AG)
  • opłaty lotniskowe i paliwowe

  DODATKOWO PŁATNE OBOWIĄZKOWO:
  • napoje do obiadów i kolacji podczas Grand Safari oraz podczas pobytu w hotelach ze śniadaniami, obiadami i kolacjami
  • bilety wstępu,  przewodnicy w parkach oraz napiwki ok. 150 USD
  • wiza kenijska 50 USD – płatna na lotnisku w Mombasie

  UWAGI
  Wycieczka objazdowa przeznaczona jest dla osób powyżej 6 roku życia. Program jest ramowy i kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Uzależnione jest to od czasu przejazdów, godzin otwarcia oraz dostępności zwiedzanych obiektów. Ceny biletów wstępu mogą ulec zmianie. Obowiązkowy pakiet zwiedzania, płatny na miejscu, może ulec zmianie. O ewentualnych zmianach każdorazowo poinformujemy.

Powrót na górę strony
Partnerzy:
ERVKatowice AirportPZULotnisko RzeszówLotnisko BydgoszczLotnisko Chopina WarszawaLotnisko WrocławRzetelna FirmaTransparentny TouroperatorStart ParkingLotnisko Warszawa-ModlinRentalcarsTATUUMR-KANTOR
Pobierz program Google earthPobierz hotele (oferta czeska)