Napisz wiadomość | Support SOB-CZW 10:00 - 21:00   PT 10:00 - 22:00

Czy wiesz że...

Nie musisz czekać! Jeśli zależy Ci na szybkiej odpowiedzi,
zadzwoń lub pozostaw swój numer na który Oddzwonimy!

EXIMtours biuro podróży

Rezerwuj:
801 44 30 30
32 349 27 35
Nasza infolinia dostępna:
SOB-CZW 10:00 - 21:00 PT 10:00 - 22:00
Wyślij zapytanie

Hiszpania w pigułce

 • HISZPANIA W PIGUŁCE (8/15 DNI)

   

   

  TRASA WYCIECZKI 2531 KM:
  Barcelona - Saragossa - Madryt: 629 Km
  Madryt -  Toledo: 148 Km  
  Madryt - Kordoba: 396 Km 
  Kordoba - Sevilla: 142 Km
  Sevilla - Gibraltar - Granada: 460 Km 
  Granada - Walencja - Tarragona: 756 km
  1 DZIEŃ
  Zbiórka na lotnisku 2 godziny przed wylotem. Odprawa paszportowo-celna. Przylot do Barcelony, transfer do hotelu w okolicach Costa Brava. Czas wolny, obiadokolacja i nocleg.
  2 DZIEŃ
  Po śniadaniu wyjazd do Saragossy. Zwiedzanie rozpoczniemy od starej części miasta na południowym brzegu Ebro, gdzie skupia się większość ciekawych miejsc oraz tętniących życiem barów i restauracji. Najbardziej charakterystycznym punktem miasta jest przykryta jedenastoma kopułami bazylika El Pilar (wstęp w cenie wycieczki). Kolejnymi ważnymi punktami podczas zwiedzania będą siedmiołukowy most Puente de Piedra oraz stara brama Puerta del Carmen, która zbudowana została w 1795 roku przez architekta Augustina Sanza i była jedną z głównych bram do miasta w XVIII wieku. Czas wolny na zakup pamiątek i zwiedzanie okolicy. Przejazd do hotelu w okolicach Madrytu, zakwaterowanie, nocleg.
  3 DZIEŃ
  Po śniadaniu przejazd do Toledo. Dawna stolica kraju położona jest na wzgórzu nad rzeką Tag i do dziś uważa się ją  miasta uważanego za historyczne i kulturalne serce Hiszpanii. Obecnie to niewielka stolica regionu, ale jego piękno i zabytki sprawiły, że stało się pomnikiem narodowym i zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO. Zwiedzanie rozpoczniemy od Katedry – gotyckiej budowli z krużgankami z XIV wieku, następnie udamy się do Kościoła Santo Tome z XIV wieku ze słynnym arcydziełem El Greco - Pogrzeb Orgaza. Warta uwagi jest również synagoga Santa Maria la Blanca z XII oraz gotycki klasztor San Juan wybudowany na terenie dzielnicy żydowskiej. Po południu powrót do Madrytu. Panoramiczny objazd stolicy Hiszpanii, następnie spacer po centrum miasta, gdzie z zewnątrz podziwiać będziemy Pałac Królewski – Palacio Real i słynny plac – Plaza Mayor. Podczas wycieczki zobaczymy m.in.: Puerta del Sol (Brama Słońca), nazywaną sercem miasta, największy dworzec kolejowy w Madrycie – Atocha, uważany za arcydzieło architektury kolejowej,  Puerta del Alcala – niegdyś wschodnia brama miasta, teraz jeden z  ważniejszych symboli Madrytu. Będziemy mieli okazję przespacerować się najpopularniejszą ulicą pełną sklepów i pięknych budowli jaką jest Gran Via. Fani piłki nożnej będą mieli okazję zobaczyć stadion piłkarski Realu Madryt - Santiago Bernabeu. Powrót do hotelu, nocleg.
  4 DZIEŃ
  Po śniadaniu wyjazd do Kordoby. Na miejscu zobaczymy słynną Mezquitę – dawny meczet z czasów Kalifatu z wbudowanym kościołem, stare miasto, oraz dzielnicę żydowską – Juderia, na obszarze której stoi synagoga z 1315 roku. Na zachód od Mezquity znajduje się wielokrotnie przebudowywany Puente Romano (Rzymski Most), a na jego południowym końcu wznosi się XIV wieczna Torre de la Calahorra, w której znajduje się muzeum. Można zobaczyć tam interesujące przedstawienia typu dźwięk i światło objaśniające w jaki sposób Chrześcijanie, Żydzi i Muzułmanie współegzystowali w Kordobie w X w. Będąc w Kordobie warto również zobaczyć piękną aleję kwiatów, która udekorowana jest pięknymi kwiatami. Ostatnim punktem wyprawy będzie czas wolny na głównym placu Kordoby – Plaza Tendillas. Fakultatywnie można wziąć udział w pokazach flamenco (koszt ok. 29 EUR) . Przejazd do hotelu,  nocleg.
  5 DZIEŃ
  Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd do Sewilli, w programie m.in.: gotycka katedra, która jest największym i jednym z najwspanialszych kościołów gotyckich na świecie. Katedra najświętszej Marii Panny  w 1987 roku wpisana została na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Obok wznosi się Giralda - minaret, wysoki na 76 metrów. Został zbudowany przez Maurów między 1184 a 1197 rokiem. Zobaczymy również dawną dzielnicę żydowską Santa Cruz, Alkazar czyli dawny pałac królewski, Szpital Miłosierdzia oraz znajdujące się w pobliżu główne archiwum Indii, będące kiedyś giełdą handlową. Po południu przejazd do miejscowości Jerez de la Frontera, gdzie w XVIII wieku z tutejszych winnic otrzymywano szlachetne wina nazwane Sherry. Panoramiczne zwiedzanie miasta i spacer po centrum. Dla chętnych fakultatywne zwiedzanie winnicy, inaczej zwaną bodegą, gdzie wytwarza się słynne Sherry (koszt 10 EUR). Przejazd w okolice Gibraltaru. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.
  6 DZIEŃ
  Po śniadaniu wyruszymy w stronę Granady, w czasie drogi będzie możliwość zrealizowania fakultatywnie wycieczki na Gibraltar(koszt ok. 34 EUR). Następnie rozpoczniemy zwiedzanie pałaców Alhambry z ogrodami Generalife – warownego zespołu pałacowego zbudowanego w XIII wieku na wzgórzu Tsabika, na lewym brzegu rzeki Darro. To arcydzieło architektury arabskiej w Hiszpanii, które cechuje niezwykłe bogactwo dekoracji wnętrz, m.in. arkadowe galerie kolumnowe, stalaktytowe sklepienia czy ściany wykładane płytkami azulejos. Przejazd do hotelu,  nocleg.
  7 DZIEŃ
  Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i czas wolny w Granadzie. Następnie przejazd do Walencji. Wizytę rozpoczniemy od panoramicznego objazdu miasta. Odwiedzimy najbardziej spektakularne budynki do których należą: dwie gotyckie wieże Torres de Serranos oraz Torres de Quart, katedra, która reprezentuje zróżnicowane style: gotycki, romański i barokowy. Następnie będziemy mieli okazję zobaczyć Lonja – centrum handlu jedwabiem, wpisane na listę UNESCO oraz La Ciutat de les Arts i de les Ciencies – miasteczko sztuki i nauki zwane też przez mieszkańców dzielnicą przyszłości. Zaprojektowany został przez jednego z najbardziej znanych hiszpańskich architektów Santiago Calatrava przy współpracy Felixa Candela. Na całość kompleksu składają się: centrum kulturalne i rozrywkowe awangardowe budynki. Mieści się tu największe w Europie oceanarium a także delfinarium, kino IMAX, restauracje i muzea. Całość obejmuje obszar 350 000 m². Czas wolny na zakup pamiątek lub spacer po zakątkach Walencji.  Przejazd do hotelu, zakwaterowanie w okolicach Walencji, nocleg.
  8-14 DZIEŃ
  Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu, transfer na lotnisko w Barcelonie i wylot do Polski lub kontynuacja części pobytowej w wybranym hotelu.
  15 DZIEŃ
  Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu do godziny 12:00, transfer na lotnisko i powrót do Polski.

  CENA WYCIECZKI ZAWIERA:

  • przelot na trasie: Polska – Barcelona – Polska
  • podczas części objazdowej zakwaterowanie w hotelach 3*/BB (pokój standardowy)
  • podczas części pobytowej zakwaterowanie w wybranym hotelu
  • przejazdy klimatyzowanym autokarem
  • polskojęzycznego pilota i rezydenta
  • obowiązkowe ubezpieczenie (KL i NW, BAGAŻU, ubezpieczenia od chorób przewlekłych Europaische Reiseversicherung AG)
  • opłaty lotniskowe i paliwowe

  DODATKOWO PŁATNE OBOWIĄZKOWO:

  • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów ok. 70 EUR
  • przewodnicy lokalni ok. 50 EUR
  • napiwki dla kierowców i przewodników ok. 20 EUR
  • opłata klimatyczna ok. 2 EUR/os pobierana podczas kwaterowania w hotelu (pierwszej i ostatniej nocy)

  DODATKOWO PŁATNE FAKULTATYWNE:

  • obiadokolacje ( możliwość wykupienia przed wyjazdem)
  • napoje do posiłków, dodatkowe imprezy fakultatywne proponowane przez pilota

  UWAGI
  Wycieczka objazdowa przeznaczona dla osób powyżej 12 roku życia. Program jest ramowy i kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Uzależnione jest to od czasu przejazdów, godzin otwarcia oraz dostępności zwiedzanych obiektów. Ceny biletów mogą ulec zmianie. Podczas objazdu w niektórych hotelach podawane są śniadania kontynentalne, natomiast kolacje są serwowane.

 • BarcelonaSaragossaMadrytToledoKordobaSevillaGibraltarGranadaWalencjaflamencopaella
Powrót na górę strony
Partnerzy:
ERVKatowice AirportPZULotnisko RzeszówLotnisko BydgoszczLotnisko Chopina WarszawaLotnisko WrocławRzetelna FirmaTransparentny TouroperatorStart ParkingLotnisko Warszawa-ModlinRentalcarsTATUUMR-KANTOR
Pobierz program Google earthPobierz hotele (oferta czeska)