Djerba, Tunezja - Nasze kierunki | EXIMtours - wakacje, wczasy, oferty last minute
Djerba

Djerba

Wróć
Następna strona
Poprzednia strona
Poprzednia strona
Następna strona

Djerba – wakacje idealne niezależnie od pory roku

Marzy Wam się Djerba? Tunezja cieszy się od lat niesłabnącą popularnością wśród turystów. Wysokie temperatury, malownicze położenie, berberyjska zabudowa, gaje figowe, beżowe piaszczyste plaże, największa synagoga w Afryce, bogate życie kulturalne i komfortowe hotele to tylko początek długiej listy czekających tu atrakcji...
 

Na wakacje – Djerba pełna atrakcji

Wakacje na Djebie, niewielkiej wyspie u tunezyjskiego wybrzeża, to jeden z najpopularniejszych wyborów europejskich turystów. Djerba słynie też jako afrykańska wyspa łagodności, oaza ciszy i spokoju – panuje tu przyjemny klimat, a słońce świeci przez cały okrągły rok! Główną atrakcją są niekończące się plaże, a także idealne do zażywania kąpieli morze – spokojne, stosunkowo płytkie i o przyjemnej temperaturze. Prawie na każdej plaży działa wypożyczalnia sprzętu do uprawiania sportów wodnych.
 
 

Djerba – wczasy na wyspie łagodności

Dla wybierających oferty wakacji w Djerbie last minute, polecamy m.in. hotele niedaleko Midoun. Można wylegiwać się na przepięknych plażach lub kąpać w morzu bez fal, co sprawia, że miejsce to jest idealne na wakacje z dziećmi oraz poszukujących spokoju i relaksu z dala od głośnych kurortów.
 

Dla miłośników przyrody

Nie brakuje tu również atrakcji dla miłośników przyrody – wystarczy wymienić gaje oliwne czy figowe, soczyście zielone palmy, półwysep Ras Rmel, który upodobały sobie różowe flamingi, ogrody palmowe, farmę krokodyli. Obowiązkowa jest także wyprawa na Saharę, do oazy Tamerza lub w gościnę do Berberów, którzy mieszkają w domach wykutych w skałach. Wycieczki te wiążą się już jednak z podróżą na kontynent!
 
 

Czego jeszcze doświadczysz na Djerbie...

Tym, którzy preferują zwiedzać, polecamy podczas wakacji na Djerbie ujrzeć tradycyjne bielone domy o niskiej zabudowie, starożytną groblę, najsłynniejszą na ziemiach Afryki synagogę El Gribę, w której znajduje się jeden z najstarszych egzemplarzy Tory na świecie, ruiny osady Meninx z VIII wieku p.n.e. Djerba słynie też z bogatego życia kulturalnego – wybór klubów, barów i knajpek przyprawia o zawrót głowy! W sezonie letnim organizowany jest tutaj międzynarodowy festiwal muzyki i teatru Djerba Ulysse.
 

Djerba last minute!

Dobrym pomysłem jest poszukanie ofert last minute, gdyż można wybrać się na tunezyjską wyspę w atrakcyjnej cenie. Co prawda trzeba być gotowym na zakup wczasów w Djerbie niemal w ostatniej chwili, tuż przed wylotem, ale jeśli wiecie, czego szukacie, nie będzie to problem. Zobacz i zarezerwuj pobyt na Djerbie – wczasy last minute czekają!