Napisz wiadomość | Support SOB-CZW 10:00 - 21:00   PT 10:00 - 22:00

Czy wiesz że...

Nie musisz czekać! Jeśli zależy Ci na szybkiej odpowiedzi,
zadzwoń lub pozostaw swój numer na który Oddzwonimy!

EXIMtours biuro podróży

Rezerwuj:
801 44 30 30
32 349 27 35
Nasza infolinia dostępna:
SOB-CZW 10:00 - 21:00 PT 10:00 - 22:00
Wyślij zapytanie

Bułgaria i Rumunia - Z wizytą u Drakuli

  • BUŁGARIA + RUMUNIA (8/15 DNI)
     


    TRASA 1780 km:
    Burgas – Bukareszt 350 km
    Bukareszt – Brasov 220 km
    Brasov – Sambata De Sus 190 km
    Sambata De Sus – Sibiu 180 km
    Sibiu – Sighisoara – Bukareszt  420 km
    Bukareszt – Burgas 420 km

    1 DZIEŃ  
    Zbiórka na lotnisku 2 godziny przed wylotem. Odprawa paszportowo – celna. Przylot do Burgas, transfer do hotelu. Czas wolny, obiadokolacja i nocleg.

    2 DZIEŃ
    Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Bukaresztu – stolicy Rumunii. Zwiedzanie Pałacu Parlamentu, najcięższego budynku na świecie, który został zaliczony do zabytków kultury. Budowla mieści dwanaście pięter , ok. 1000 sal i salonów, monumentalne schody i ogromne korytarze, a w podziemiach schody atomowe, które mają stanowić centrum całej sieci pomieszczeń. Następnie zobaczymy Stare Miasto oraz Plac Uniwersytecki (znany z pokojowego protestu studentów w 1990 roku przeciwko byłym komunistom w rządzie rumuńskim, który zakończył się bardzo gwałtownie). Przejazd autokarem przez metropolię, zwaną kiedyś „Paryżem Bałkanów” . Przyjazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

    3 DZIEŃ
    Po śniadaniu wycieczka do zamku Peles, dawnej letniej rezydencji rodziny królewskiej Rumunii, zwiedzanie zamku. Zwiedzanie doliny Prahova. Następnie przejazd do Brasov - średniowiecznego miasta rumuńskiego, położonego u podnóży Karpat. Zwiedzanie zabytkowych budowli m.in. „Czarnego Kościoła” – największego kościoła gotyckiego w Europie Wschodniej, który nazwę swoją zawdzięcza sadzy powstałej w trakcie wielkiego pożaru w 1689 roku. Następnie najwęższą uliczkę w Europie Rope, pierwszą rumuńska szkołę oraz Białą i Czarną Wieże. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

    4 DZIEŃ
    Po śniadaniu przejazd do Bran, słynącego ze średniowiecznego zamku Drakuli. Malownicza budowla położona w górach ma bliskie powiązania z Vladem III Palovnikiem, czyli owianym legendą Vladem Draculą. Czas wolny i zakupy na zamku. Wizyta w Cytadeli Rasnov, zbudowanej jako część systemu obronnego dla Transylwanii. Możliwość skorzystania z wycieczki fakultatywnej do Sanktuarium Niedźwiedzi gdzie można podziwiać uratowane niedźwiedzie żyjące w kilku ostojach na powierzchni ok. 27 hektarów (koszt ok. 20 euro). Transfer do hotelu w okolicach Sambata De Sus, kolacja i nocleg.

    5 DZIEŃ
    Po śniadaniu przejazd w góry Fogaraskie drogą Tansfagarasan (zbudowaną przez dyktatora Nicolae Ceaucescu, jest to najwyżej położona droga na wysokości 2034 metrów) aż do jeziora polodowcowego Balea, po drodze krótkie przystanki na podziwianie widoków. Przejazd do Sibiu, miasta leżącego u podnóży gór Sybińskich, nad rzeką Cibin, była to jedna z największych twierdz średniowiecznych w Rumunii. Zwiedzanie starego, historycznego Centrum m.in.: Wielkiego i Mniejszego Pałacu oraz Żelaznego Mostu zwanego inaczej Mostem Kłamców. Następnie zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg. Możliwość skorzystania z wycieczki fakultatywnej – Wieczoru Folklorystycznego. Impreza organizowana w hotelu, wieczorek przy winie, zakąskach i muzyce na żywo zespołu folklorystycznego (cena ok. 20 euro).

    6 DZIEŃ
    Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, przejazd do Biertan, zwiedzanie kościoła obronnego Biertan, jest to zespół architektoniczny który zachwyca harmonijnym dopasowaniem całości, wpisany na listę UNESCO. Następnie zwiedzanie położonego w samym sercu Rumunii – Sighisoara, zwanego Perłą Transylwanii. To tutaj urodził się słynny Vlad III Palovnik, czyli owiany legendą Vlad Dracula. Zwiedzanie Wzgórza Zamkowego, starej Cytadelii, Wieży Zegarowejj oraz Ukrytych Schodów. Przejazd w okolice Bukaresztu, zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.

    7 DZIEŃ
    Po śniadaniu ostatnia szansa na zakupy w Bukareszcie w Baneasa City Mall. Następnie przejazd do Burgas przez Veliko Tarnovo. Największą atrakcją tego miasteczka jest twierdza Carewiec, wzniesiona w V w. przez Bizantyjczyków. Zwiedzanie siedziby władców, z której kolejno 22 władców rządziło Bułgarią oraz słynnej Skały Straceńców, z której wrzucano do rzeki zdrajców. Następnie zwiedzanie cerkwi błogosławionego Zbawiciela z roku 1235 i wieży Baldwina, z której szczytu można podziwiać panoramę miasta. Przejazd w okolice Burgas, zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.

    8-14 DZIEŃ
    Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu, transfer na lotnisko w Burgas i wylot do Polski lub kontynuacja części pobytowej w wybranym hotelu.

    15 DZIEŃ
    Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu do godziny 12:00, transfer na lotnisko i powrót do Polski.  

    CENA WYCIECZKI ZAWIERA:

    • przelot na trasie: Polska – Burgas – Polska
    • podczas części objazdowej zakwaterowanie w hotelach 3*/HB (pokój standardowy)
    • podczas części pobytowej zakwaterowanie w wybranym hotelu
    • przejazdy klimatyzowanym autokarem
    • polskojęzycznego pilota i rezydenta
    • obowiązkowe ubezpieczenie (KL i NW, BAGAŻU, ubezpieczenia od chorób przewlekłych Europaische Reiseversicherung AG)
    • opłaty lotniskowe i paliwowe


    DODATKOWO PŁANE OBOWIĄZKOWO:

    • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów 85 euro


    DODATKOWO PŁATNE FAKULTATYNIE:

    • dodatkowe imprezy fakultatywne proponowane przez pilota


    UWAGI
    Wycieczka objazdowa przeznaczona dla osób powyżej 12 roku życia. Program jest ramowy i kolejność zwiedzania  może  ulec  zmianie. Uzależnione  jest to  od  czasu  przejazdów,  godzin  otwarcia oraz dostępności  zwiedzanych  obiektów. Ceny biletów wstępu mogą ulec zmianie.

Powrót na górę strony
Partnerzy:
ERVKatowice AirportPZULotnisko RzeszówLotnisko BydgoszczLotnisko Chopina WarszawaLotnisko WrocławRzetelna FirmaTransparentny TouroperatorStart ParkingLotnisko Warszawa-ModlinRentalcarsTATUUMR-KANTOR
Pobierz program Google earthPobierz hotele (oferta czeska)