Napisz wiadomość | Support SOB-CZW 10:00 - 21:00   PT 10:00 - 22:00

Czy wiesz że...

Nie musisz czekać! Jeśli zależy Ci na szybkiej odpowiedzi,
zadzwoń lub pozostaw swój numer na który Oddzwonimy!

EXIMtours biuro podróży

Rezerwuj:
801 44 30 30
32 349 27 35
Nasza infolinia dostępna:
SOB-CZW 10:00 - 21:00 PT 10:00 - 22:00
Wyślij zapytanie

Litwa: Kowno-Wilno-Troki

 • KOWNO - WILNO - TROKI
  Litwa młoda i radosna, tętniąca życiem a jednocześnie przesycona tradycją, zachwyca na wiele sposobów. Wspólna historia z Polską, wspólni bohaterowie, władcy i powiązanie losów dwóch narodów sprawiają, że są tu bliskie naszym sercom miejsca.

  Trasa wycieczki: ok. 966 km
  Warszawa - Kowno – Wilno – Troki - Warszawa

  1 DZIEŃ
  Zbiórka i wyjazd z Polski zgodnie z wybraną opcją. Przejazd do Kowna – niegdyś stolicy Litwy – dziś dość bogatego i nowoczesnego miasta. Zwiedzanie miasta zaczniemy od starówki przepięknie położonej nad Niemnem, która może się poszczycić wieloma wspaniałymi świątyniami m.in. Zespół Klasztorny w Pożajściu. Następnie zobaczymy ratusz zwany „Białym Łabędziem” i Dom Perkuna. Po tej części zwiedzania proponujemy chwilę wytchnienia i zadumy podczas podziwiania uroków nostalgicznego Niemna. Przyjazd do Wilna w godzinach wieczornych, obiadokolacja i nocleg.

  2 DZIEŃ
  Po śniadaniu zwiedzanie miasta: wileńskie kościoły, które są prawdziwymi perłami architektury sakralnej: katedra św. Stanisława (w której podziemiach znajdują się grobowce króla Aleksandra Jagiellończyka, żon Zygmunta Augusta – Elżbiety oraz Barbary Radziwiłłówny a także króla Władysława IV), kościół św. Teresy z kaplicą Ostrobramską. Następnie perła baroku wileńskiego – Kościół Piotra i Pawła Uniwersytet Wileński, którego studentem był m.in. Czesław Miłosz, a wykładowcą – Feliks Konieczny. Spacer Zaułkiem Bernardyńskim – urokliwą uliczką Wilna prowadzącą do najpiękniejszych gotyckich świątyń. Wieczorem wyprawa na Wzgórze Trzech Krzyży, które obok Góry Giedymina jest najpiękniejszym punktem widokowym w mieście. Obiadokolacja i nocleg.

  3 DZIEŃ
  Po śniadaniu wizyta na Cmentarzu na Rossie, który jest jednym z czterech polskich nekropolii narodowych – miejsce pochówku polskich żołnierzy poległych w czasie I i II wojny światowej. Następnie Muzeum Adama Mickiewicza, cerkiew św. Ducha – jedna z najpiękniejszych cerkwi w Wilnie, utrzymana w stylu klasycystycznym, posiada liczne cechy wczesnego stylu barokowego. Kolejnym punktem zwiedzania będzie Wzgórze Trzech Krzyży zwaną Górą Trzykrzyską, które obok góry Giedymina, jest najpiękniejszym punktem widokowym w mieście. Będzie to ostatnie spojrzenie na panoramę starówki wileńskiej. Obiadokolacja w stylowej restauracji. Przejazd do Trok – dawnej stolicy Litwy, uroczego miasteczka położonego w otoczeniu lasów i jezior, w którym panuje atmosfera minionej epoki, nasyconego tradycją i kulturą żyjących tu Karaimów i Litwinów. Zwiedzanie Zamku na Wyspie, ulubionej rezydencji Wielkiego Księcia Witolda. Spacer po trockiej Starówce, kenesa – świątynia Karaimów (mniejszości narodowej zamieszkującej Troki). Następnie możliwość wypłynięcia w rejs statkiem po jeziorze Galve, podczas którego serwowana będzie tradycyjna potrawa kuchni karaimskiej – kibin. Ten pierożek z drożdżowego ciasta w formie półksiężyca, nadziewany baraniną lub wołowiną podkreśli smak sentymentalnej Podróży. W godzinach wieczornych wyjazd  do Polski (przyjazd nocny).

  4 DZIEŃ
  Przyjazd do Polski w wczesnych godzinach rannych.

  CENA WYCIECZKI ZAWIERA:

  • 2 noclegi w hotelu 2/3 gwiazdkowym w Wilnie (pokoje 1 lub 2-osobowe z możliwością dostawki)
  • 2 śniadania
  • przejazd klimatyzowanym autokarem
  • ubezpieczenie KL i NW oraz bagażu
  • opiekę pilota

  DODATKOWO PŁATNE OBOWIĄZKOWO:

  • pakiet za wstępy do zwiedzanych obiektów oraz opłatę za przewodnika lokalnego ok. 110 LTL (przy grupie 40-45 osób)

  DODATKOWO PŁATNE FAKULTATYWNIE:

  • wieczór litewski ok. 28 EUR/os.
  • rejs statkiem ok. 14 EUR/os. (w cenie rejs oraz poczęstunek składający się z tradycyjnego karaimskiego dania – kibina i rosołu)
  • istnieje możliwość dokupienia w biurze 2 obiadokolacji realizowanych w trakcie zwiedzania (dni realizacji obiadokolacji zawarte są w programie)

  UWAGI
  Program jest ramowy i kolejność zwiedzania oraz pora posiłków mogą ulec zmianie. Uzależnione jest to od czasu przejazdów, godzin otwarcia oraz dostępności zwiedzanych obiektów. Pilot nie oprowadza po zwiedzanych obiektach. Ceny biletów wstępu mogą ulec zmianie.

 • KownoKownoKownoKownoWilnoWilno - Kościół Św. AnnyWilno - Ostra BramaWilnoWilnoTroki - zamek na wyspieTroki - zamek na wyspie
Powrót na górę strony
Partnerzy:
ERVKatowice AirportPZULotnisko RzeszówLotnisko BydgoszczLotnisko Chopina WarszawaLotnisko WrocławRzetelna FirmaTransparentny TouroperatorStart ParkingLotnisko Warszawa-ModlinRentalcarsTATUUMR-KANTOR
Pobierz program Google earthPobierz hotele (oferta czeska)