Napisz wiadomość | Support SOB-CZW 10:00 - 21:00   PT 10:00 - 22:00

Czy wiesz że...

Nie musisz czekać! Jeśli zależy Ci na szybkiej odpowiedzi,
zadzwoń lub pozostaw swój numer na który Oddzwonimy!

EXIMtours biuro podróży

Rezerwuj:
801 44 30 30
32 349 27 35
Nasza infolinia dostępna:
SOB-CZW 10:00 - 21:00 PT 10:00 - 22:00
Wyślij zapytanie

Egipt Sharm El Sheikh

 • Sharm El Sheikh jest dynamicznie rozwijającym się kurortem nad Morzem Czerwonym. Ta jeszcze do niedawna niewielka miejscowość, usytuowana na południowym cyplu półwyspu Synaj, była mało znaną nadmorską wioską. Jednakże wspaniałe położenie między malowniczą pustynią, majestatycznymi górami, a niewiarygodnie błękitnym Morzem Czerwonym sprawiło, iż Sharm El Sheikh w krótkim czasie został doceniony przez turystów.

  Sezon wypoczynkowy trwa tu praktycznie przez cały rok ze względu na wspaniałą, słoneczną pogodę, ciepłe morze oraz doskonale rozwiniętą bazę hotelową, szczególnie w Naama Bay–zatoce słynącej z przepięknych, piaszczystych plaż, łagodnie schodzących do krystalicznie czystej toni morza. Bliskie sąsiedztwo Izraela i Jordanii jest doskonałym pretekstem do zwiedzenia tych państw.

 • Jerozolima autokarem
  Wyjazd w nocy do Taby, przejazd nad Morze Martwe, w którym będzie można zażyć kąpieli (prosimy zabrać ze sobą kostiumy kąpielowe). Wyjazd do Jerozolimy. Zwiedzanie miasta rozpoczniemy od Góry Oliwnej, z której roztacza się przepiękna panorama na Stare Miasto i Wzgórze świątynne z pozłacaną Kopułą Skały. Następnie zobaczymy Kościół Dominus Flevit (czyli Pan Zapłakał) – miejsce, w którym Jezus płakał na losem Jerozolimy. Na północ od niego znajduje się Kościół Pater Noster wzniesiony tuż obok groty, w której Jezus nauczał swoich apostołów. Ciekawostką tego miejsca jest ułożony z kafli ceramicznych tekst modlitwy Pańskiej w ponad 60 językach. VIA DOLOROSA – Droga Krzyżowa, którą szedł Jezus, dźwigając krzyż na miejsce stracenia. Zaczyna się ona w dzielnicy muzułmańskiej na dziedzińcu rzymskiej twierdzy Antonina. Dalej biegnie obok łuku Ecce Homo i prowadzi do BAZYLIKI GROBU PAŃSKIEGO w dzielnicy chrześcijańskiej. Centralnym punktem dzielnicy żydowskiej jest Ściana Płaczu, będąca pozostałością zewnętrznego muru po Drugiej Świątyni Jerozolimskiej, zbudowanej w końcu VI wieku p.n.e. na miejscu świątyni, wzniesionej przez Salomona. Wyznawcy Judaizmu przychodzą modlić się tu, a pomiędzy kamienie muru wkładają karteczki z modlitwami i prośbami wierząc, że jest to miejsce najbardziej zbliżone do domu Boga. Następnie udamy się do Kościoła Zaśnięcia Najświętszej Marii Panny, znajdującego się na górze Syjon. Tuż za kościołem znajduje się Grób Dawida. Odwiedzimy także Wieczernik, miejsce spożycia Ostatniej Wieczerzy Jezusa z apostołami.
  Przejazd do BETLEJEM – zwiedzanie Bazyliki Narodzenia wybudowanej ponad grotę, uważaną za miejsce narodzin Jezusa.
  Powrót do Sharm El Sheikh w godzinach nocnych.
  NALEŻY ZABRAĆ: paszport, oryginał rachunku, kostium kąpielowy, ręcznik, strój stosowny do zwiedzania Jerozolimy, wygodne buty.
  Cena ok. 145 USD


  Kair - 1 dzień samolotem
  Wylot z Sharm El Sheikh we wczesnych godzinach rannych. Około godziny 8:30 jestemy w stolicy Egiptu – Kairze. Rozpoczynamy zwiedzanie Muzeum Starożytności, gdzie zgromadzono eksponaty pochodzące z epoki Starego i Nowego Państwa. Niewątpliwie największym zainteresowaniem cieszy się bogate wyposażenie grobowe odnalezione w grobowcu faraona Tutanchamona (m. in. złota maska, tron itp.). Następnie przejeżdżamy do Gizy, gdzie będziemy podziwiać najsłynniejsze piramidy: Cheopsa, Chefrena i Mykerinosa. W cieniu Sfinksa zjemy lunch. Podczas naszego pobytu w Kairze odwiedzimy również wytwórnię perfum oraz zrobimy zakupy na słynnym bazarze kairskim Khan el Khalili.
  NALEŻY ZABRAĆ: paszport, oryginał rachunku, wygodne obuwie.
  Cena ok. 285 USD


  Petra (1 dzień autokarem)
  Petra to kraina niezwykłej urody i klimatu, zamieszkana przez życzliwych i uczynnych ludzi, a rządzona przez młodego króla i jego piękną jak z opowieści „Tysiąca i jednej nocy” mażonkę Ranię. W VI wieku p.n.e. koczownicze plemię Nabatejczyków opanowało dolinę skalną między Al-Akaba nad Morzem Martwym, a po stronie wschodniej Wadi al Araba w Jordanii. Najsłynniejszy zabytek Petry to Skarbiec (el-Kasne) z fasadą 27-metrowej szerokości i 40-metrowej wysokości. Budynek jest bardziej klasyczny niż nabatejski, z sześcioma kolumnami, niskim frontonem i attyką, na której stoją trzy barokowe nadstawki. Dolina za Skarbcem ukazuje liczne grobowce skalne wykute w bladoróżowym piaskowcu. Teraz już wiadomo, że pierwotnie Petra nie była różowa. Zapewne to działanie naturalnych czynników tak ją odmieniło. Dawniej budowle były zdobione sztukateriami. W 106 roku n.e. Petra stała się częścią Imperium Rzymskiego, a wtedy wybudowano forum, termy oraz teatr. Są one w stylu rzymskim. Teatr jest wykuty w różano-czerwono-łososiowej skale i mieścił 4000 widzów.
  NALEŻY ZABRAĆ: paszport, oryginał rachunku, wygodne obuwie.
  Cena ok. 260 USD  


  Góra Mojżesza i Klasztor św. Katarzyny
  Wyjazd z hotelu w godzinach wieczornych. Po około 2,5 godzinach dojeżdżamy do Klasztoru św. Katarzyny. Pod osłoną nocy w towarzystwie gwiazd rozpoczniemy wspinaczką na Gorę Mojżesza, na szczycie której Mojżesz otrzymać od Boga 10 Przykazań. Wędrówka trwa ok. 3 godzin (droga „bita” + 750 schodów). Ze szczytu będziemy podziwiać niezapomniany wschód słońca. Po zejściu czas na odpoczynek, aż do otwarcia klasztoru (09:00). Zobaczymy bazylikę Justyniana z VI w., kolekcję ikon, krzew gorejący, oraz zwiedzamy wnętrze klasztoru.
  NALEŻY ZABRAĆ: paszport, oryginał rachunku, strój stosowny do zwiedzania klasztoru, wygodne buty, ciepłą odzież.
  Cena ok. 45 USD


  Klasztor św. Katarzyny
  Klasztor św. Katarzyny leży u stóp Góry Mojżesza. Ten klasztor - twierdza został wzniesiony na wysokości 1570 m n.p.m. w wąskiej dolinie. Pośrodku zespołu klasztornego wznosi się bazylika justyniańska z VI w. Na terenie sanktuarium znajdują się słynne bizantyjskie mozaiki z VI w. oraz cenny zbiór ikon. Wycieczka rozpoczyna się we wczesnych godzinach porannych transferem do św. Katarzyny. Śniadanie w formie suchego prowiantu zabieramy ze sobą z hotelu. Wyjazd z hotelu ok. godz. 7:00. Przejazd do klasztoru będzie trwać 2,5 godziny. W programie wizyta w klasztorze św. Katarzyny, bazylika Justyniana z VI wieku, kolekcja ikon, biblijny „gorejący krzew”, sesja zdjęciowa u stóp góry Synaj (2285 m n.p.m). Lunch. Wizyta na bazarze w Dahab. Powrót do hotelu ok. godz. 18:00.
  NALEŻY ZABRAĆ: paszport, oryginał rachunku, strój stosowny do zwiedzania klasztoru, wygodne buty.
  Cena ok. 50 USD


  Skarby Sharm
  Wyjazd z hotelu rano, przejażdżka quadami po pustyni, przejażdżka na wielbłądach. Przejazd do portu ok. godz. 11.30. Wypływamy statkiem w kierunku wyspy TIRAN. Możliwość trzykrotnego zejścia ze statku do wody i podziwiania raf koralowych. Podczas rejsu podany jest lunch oraz napoje. Sprzęt ABC dodatkowo płatny.
  NALEŻY ZABRAĆ: paszport, oryginał rachunku, chustki ochronne, okulary słoneczne, ręcznik, strój kąpielowy, sprzęt ABC.
   
  Cena ok. SGL - 55 USD, DBL - 50 USD

  Quad+wielbady
  Wyjazd z hotelu około godz. 14:30 do bazy, gdzie przesiadamy się na QUADY - czterokołowe motory buggy. Oprócz 2-godzinnego programu przejażdżki po pustyni odwiedzicie Państwo Wioskę Beduinską gdzie zostaniecie Państwo poczęstowani beduińską herbatką. Wycieczka pozostawi po sobie niezapomniane wrażenia.
  NALEŻY ZABRAĆ: paszport, ciemne okulary, wygodne buty, oryginał rachunku.
  Cena ok. 30 USD SGL, 30 USD DBL - wycieczka odbywa się codziennie.


  Dahab Safari
  Zapraszamy Państwa na niezapomniane Dahab Safari. Po drodze przejazd pomiędzy wioskami beduińskimi położonymi w Dolinie Mandar, charakteryzującej się ciekawymi formacjami skalnymi, przejażdżka na wielbłądach oraz kąpiel w jednym z najbardziej popularnych miejsc nurkowych na świecie – Blue Hole. Czas na obiad. Na zakończenie
  zapraszamy na zakupy i odpoczynek w centrum Dahab.
  NALEŻY ZABRAĆ: paszport, oryginał rachunku, wygodne buty, sprzęt ABC. Możliwość wypożyczenia maski, fajki i płetw.
  Cena ok. 50 USD


  Camel trip
  W czasie wycieczki możemy zaznać przejażdżki na wielbłądach oraz posmakować beduińskiej herbaty i świeżo upieczonego chleba. Po zachodzie słońca odbędzie się orientalna kolacja z muzyką na żywo, przy blasku świec.
  NALEŻY ZABRAĆ: paszport, oryginał rachunku.
  Cena ok. 55 USD


  Park Narodowy Ras Mohammed rejs statkiem
  Wyjazd z hotelu rano, przejazd do portu. Wypływamy statkiem w kierunku Parku Narodowego Ras Mohammed. Tu znajdują się najpiękniejsze na świecie rafy koralowe (150 różnych rodzajów koralowców oraz setki gatunków bajecznie kolorowych ryb). Mamy możliwość kilkakrotnego zejścia ze statku do wody i podziwiania raf koralowych pod opieką instruktorów. Podczas rejsu podany jest lunch w formie bufetu szwedzkiego oraz nieograniczona ilość napoi: kawa, herbata i napoje zimne. Jest to jedna z najpiękniejszych i najbardziej przyjemnych wycieczek, jaką proponujemy Państwu w Sharm El Sheikh. Maski i rurki za dodatkową opłatą
  NALEŻY ZABRAĆ: ręcznik, strój kąpielowy, paszport, oryginał rachunku, sprzęt ABC. Możliwość wypożyczenia maski, fajki i płetw.
  Cena ok. 40 USD


  Pokaz delfinów
  45-minutowy pokaz w delfinarium – „Dolphinella Show” z udziałem delfinów, m.in. skoki, salta oraz różne zabawy z przedmiotami w wodzie.
  NALEŻY ZABRAĆ: oryginał rachunku.
  Cena ok. 30 USD


  Pływanie z delfinami
  Przez 30 minut można pływać z delfinami w kostiumie kąpielowym lub w piance. Można pływać w ABC, czyli z maską, fajką i z płetwami. Delfiny podpływają do ludzi i bawią się z nimi. UWAGA! Dziennie z delfinami może pływać maksymalnie 30 osób! Grupy maksymalnie 6-osobowe. Tylko 6 osób może pływać z delfinami w tym samym czasie, dlatego jeśli chcecie Państwo skorzystać z unikalnej oferty pływania, należy zarezerwować miejsce wcześniej u reprezentanta.
  NALEŻY ZABRAĆ: oryginał rachunku, ręcznik i strój kąpielowy.
  Cena ok. 140 USD


  Wyspa Tiran - rejs statkiem
  Wyjazd z hotelu rano, przejazd do portu. Wypływamy statkiem w kierunku wyspy Tiran. Mamy możliwość trzykrotnego zejścia ze statku do wody i podziwiania raf koralowych pod opieką instruktorów. Podczas rejsu podany jest lunch w formie bufetu szwedzkiego oraz nieograniczona ilość napoi: kawa, herbata i napoje zimne. Maski i rurki za dodatkową opłata.
  NALEŻY ZABRAĆ: ręcznik, strój kąpielowy, paszport, oryginał rachunku, sprzęt ABC. Możliwość wypożyczenia maski, fajki i płetw.
  Cena ok. 35 USD


  Nurkowanie
  Niesamowite przeżycie odkrycia najpiękniejszych raf koralowych, w sprzęcie nurkowym, pod opieką polskich instruktorów. Oferujemy programy dla amatorów, jak i doświadczonych nurków.
  1. Na pierwszy raz
  Nurkowanie INTRO. Całodniowa wycieczka na otwartym morzu. Jedno zejście pod wodę + 2 postoje na snorkeling – 50 USD
  . Dwa zejścia pod wodę + 1 postój na snorkeling – 70 USD lunch w cenie na statku). W przypadku nurkowania w Parku Narodowym Ras Mohammed, dodatkowa opłata za wstęp – 7 USD.2.

  2. Kurs nurkowania OWD 4/3dni – 320 USD + 35 USD certyfikat PADI oraz 50 USD za podręcznik.
  3. Kurs Advance (2 dni) – 230 USD
  4. Pakiety nurkowe:
  1 dzień – 2 zejścia pod wodę- 45 USD
  2 dni – 4 zejścia pod wodę - 90 USD
  3 dni – 6 zejść pod wodę - 135 USD

  Wypożyczenie sprzętu 12 USD za 1 dzień.
  W przypadku nurkowania w Parku Narodowym Ras Mohammed, dodatkowa opłata za wstęp – 7 USD.

  Powyższa lista wycieczek ma jedynie charakter informacyjny i w świetle prawa nie stanowi oferty handlowej Biura Podróży EXIM SA. Szczegółowych informacji o wycieczkach fakultatywnych organizowanych przez naszego kontrahenta lokalnego udziela rezydent na miejscu. Wyżej podane ceny są orientacyjne i mogą ulec zmianie.

 • Egipt – Sharm El Sheikh

  Sharm El Sheikh, perełka turystyczna Synaju, słynie jako jeden z najpopularniejszych kurortów w Egipcie. Dzięki doskonałemu położeniu nad Morzem Czerwonym, na uroczym cyplu półwyspu Synaj, rozrósł się dynamicznie i zdobył serca turystów wybierających się na wakacje do Egiptu.

  Nazwę tłumaczy się jako „zatoka słońca” i nie ma w tym ani krzty przesady. Sharm El Sheikh jest też doskonały do wylegiwania się na szerokich plażach, a położenie nad trzema zatokami – Shark Bay, Naama Bay i Maya Bay – zapewnia dostęp do wielu plaż. W Sharm El Sheikh zachwyca głównie tętniąca życiem Naama Bay – głównie to tutaj przybywają spragnieni tych najpiękniejszych, piaszczystych plaż w regionie. Wokół cieszy oczy także malownicza sceneria – imponujące góry, tajemnicza pustynia i błękitne Morze Czerwone.

  Wczasy w Sharm El Sheikh polecane są też miłośnikom kąpieli morskich oraz eksplorowania morskich głębin. Nurkując, odkryjesz tu najpiękniejsze rafy koralowe położone najbliżej Europy! Ciepłe i czyste wody kryją prawdziwe skarby fauny i flory, a możliwość odkrywania podwodnego świata to jedna z głównych atrakcji Sharm El Sheikh. Żyje tu ponad 1000 gatunków ryb, a także piękne rozgwiazdy czy groźne jeżowce.
   
  plaża w Sharm El Sheikh, Egipt

  Sezon na wakacje w Sharm El Sheikh trwa przez cały rok – słoneczna pogoda gwarantowana jest nawet w czasie naszej zimy! Przy odrobinie szczęście temperatura powietrza może osiągnąć nawet 30 stopni! Nie brakuje też atrakcji przygotowanych specjalnie z myślą o wymagających turystach, doskonałych restauracji, klubów nocnych, basenów i parków wodnych, kasyn i komfortowych nowoczesnych hoteli. Sharm El Sheikh last minute to niepowtarzalna okazja, aby zachwycić się krajem piramid i faraonów.

  Atrakcji nie zabraknie jednak także dla amatorów aktywnego trybu życia oraz zwiedzania. Atrakcją jest nie tylko Sharm El Sheikh. Wycieczki do Parku Narodowego Nabq, Kolorowego Kanionu, na tradycyjny bazar, do aquaparku, a nawet do Jordanii obfitować będą w niezapomniane wrażenia!

 • widok na plażę w Sharm El Sheikh, Egiptplaża Hadaba w Sharm El Sheikhplaża w Sharm El Sheikh, Egiptkolorowy podwodny świat w Morzu Czerwonymwidok na hotele nad Morzem Czerwonym w Sharm El Sheikhwidok na plażę w Sharm El Sheikh, Egiptwidok na miasto Sharm El Sheikhhotel z basenem w Sharm El Sheikh, Egiptfontanna w pobliżu plaży w Sharm El Sheikhplaża - Sharm El Sheikhżółw i rafa koralowa w Morzu Czerwonym, Egiptrestauracja The Arish w hotelu Coral Coast, Sharm El Sheikh
Powrót na górę strony
Partnerzy:
ERVKatowice AirportPZULotnisko RzeszówLotnisko BydgoszczLotnisko Chopina WarszawaLotnisko WrocławRzetelna FirmaTransparentny TouroperatorStart ParkingLotnisko Warszawa-ModlinRentalcarsTATUUMR-KANTOR
Pobierz program Google earthPobierz hotele (oferta czeska)