Napisz wiadomość | Support SOB-CZW 10:00 - 21:00   PT 10:00 - 22:00

Czy wiesz że...

Nie musisz czekać! Jeśli zależy Ci na szybkiej odpowiedzi,
zadzwoń lub pozostaw swój numer na który Oddzwonimy!

EXIMtours biuro podróży

Rezerwuj:
801 44 30 30
32 349 27 35
Nasza infolinia dostępna:
SOB-CZW 10:00 - 21:00 PT 10:00 - 22:00
Wyślij zapytanie

Czechy: Praga-Karlowe Wary-Kutna Hora

 • PRAGA - KARLOWE WARY - KUTNA HORA (4 dni)

  Urzekające Stare Miasto będące sercem Pragi, położone po obu stronach Wełtawy, niezmiennie przyciąga turystów z całego świata. Dopełnieniem programu jest wizyta w uzdrowisku Karlowe Wary oraz zwiedzanie Kutnej Hory.

  Trasa wycieczki: ok. 1 540 km:
  WARSZAWA - PRAGA – KARLOWE WARY – PRAGA – KUTNA HORA - WARSZAWA

  1 DZIEŃ
  Zbiórka i wyjazd z Polski zgodnie z wybraną opcją. Przejazd do Pragi zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja wg wykupionej opcji i nocleg.

  2 DZIEŃ
  Po śniadaniu wyjazd na zwiedzanie dwóch dzielnic Pragi – Hradczan i Malej Strany. Zwiedzanie rozpoczniemy od Biblioteki Klasztoru na Strahowie. Początki zbiorów bibliotecznych sięgają już XII wieku kiedy to Władysław II ufundował klasztor. Biblioteka przechowuje takie skarby jak starodruki, iluminowane rękopisy, globusy, mapy czy obrazy. Następnie proponujemy spacer po Hradczanach, po drodze piękne pałace hradczańskie, Loreta, Ratusz Hradczański. Dalej zabudowania starego Pałacu Królewskiego ze wspaniałą Salą Władysławowską, katedra św. Wita, Wacława i Wojciecha – trójnawowa katedra w stylu gotyckim z fasadą z dwoma wieżami. Na szczególną uwagę zasługuje kaplica św. Wacława, w której umieszczone są klejnoty królewskie. Ściany kaplicy w dolnej części pokryte są kamieniami półszlachetnymi, jak również malowidłami z okresu panowania Karola IV. Katedra ta jest jednak nie tylko skarbcem, ale również grobowcem królewskim, jest również miejscem pochówku wybitnych osobistości historycznych. Następnie bazylika św. Jerzego i spacer malowniczą Złotą Uliczką. W połowie dnia rejs statkiem po Wełtawie do Wyszehradu z obfitym bufetem na statku (wliczony w pakiet zwiedzania). Po tym bogatym we wrażenia rejsie proponujemy czas wolny, a dla chętnych wjazd kolejką ziemno-linową na Górę Petrin, gdzie znajdują się wspaniałe ogrody. Jest to również miejsce widokowe, z panoramą na Pragę. Most Karola – najstarszy zachowany most kamienny na świecie, symbol stolicy Czech. Wieczorem udział w spektaklu „światło-dźwięk-woda”- Kriżikowa Fontanna. Powrót do hotelu i nocleg.

  3 DZIEŃ
  Po śniadaniu przejazd do miasta zwanego królem czeskich uzdrowisk – Karlowych Warów. Wizyta w Muzeum Becherovki wraz z degustacją i spacer po mieście. Czas wolny i powrót do Pragi na dalsze zwiedzanie: Stare i Nowe Miasto – Plac Wacława – miejsce historycznych wydarzeń, dziś główna arteria miasta, Lucerna, Ogrody Franciszkańskie, Kościół Panny Marii Śnieżnej – najwyższy kościół w Pradze, Uniwersytet Karola, Teatr Stanów, Dom Miejski – najlepszy przykład secesji w Pradze. Następnie zatrzymamy się przed Bramą Prochową, 65-metrową, późnogotycką bramą miejską zbudowaną w XV w. Dawniej, sąsiadował z nią dwór Władysława Jagiellończyka. Po przeniesieniu siedziby królewskiej na Hradczany, brama utraciła swe reprezentacyjne znaczenie. Kolejnymi punktami zwiedzania będą: rynek starego miasta z ratuszem i słynnym Zegarem Orloj oraz pomnik Jana Husa – czeskiego reformatora religijnego, twórcy ruchu zwanego husytyzmem. Następnie dzielnica żydowska Josefov – zwana też Żydowskim Miastem. W trakcie zwiedzania obiadokolacja wg wykupionej opcji. Wieczorem powrót do hotelu na nocleg.

  4 DZIEŃ
  Śniadanie i przejazd do Kutnej Hory – miasta wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO, w średniowieczu drugiego co do wielkości, po Pradze, miasta Czech. Zwiedzanie Ossuarium (kaplicy czaszek), Katedry św. Barbary i spacer po mieście, w trakcie którego obejrzymy najciekawsze obiekty Kutnej Hory: Słup Morowy, Kamienny Dom, Hradek, Kasna, Dwór Włoski. Czas wolny, obiadokolacja, a po niej przejazd do Polski. Powrót do Warszawy w godzinach nocnych.

  CENA WYCIECZKI ZAWIERA:

  • 3 noclegi w hotelu 3/ 4 gwiazdkowym w Pradze (pokoje 1 lub 2-osobowych z możliwością dostawki)
  • 3 śniadania
  • przejazd klimatyzowanym autokarem
  • ubezpieczenie KL i NW oraz bagażu
  • opiekę pilota

  DODATKOWO PŁATNE OBOWIĄZKOWO:

  • pakiet za wstępy do zwiedzanych obiektów i przewodnicy lokalni ok. 2200 CZK/os. (przy grupie 40-45 osób)

  DODATKOWO PŁATNE FAKULTATYWNIE:

  • wjazd kolejką na Górę Petrin - ok. 50 CZK/os. z możliwością wejścia na wieżę widokową (ok. 150 CZK/os.)
  • istnieje możliwość dokupienia w biurze 3 obiadokolacji realizowanych w trakcie zwiedzania (dni realizacji obiadokolacji zawarte są w programie)

  UWAGI
  Program jest ramowy i kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Uzależnione jest to od czasu przejazdów, godzin otwarcia oraz dostępności zwiedzanych obiektów. Ceny biletów wstępu mogą ulec zmianie.

Powrót na górę strony
Partnerzy:
ERVKatowice AirportPZULotnisko RzeszówLotnisko BydgoszczLotnisko Chopina WarszawaLotnisko WrocławRzetelna FirmaTransparentny TouroperatorStart ParkingLotnisko Warszawa-ModlinRentalcarsTATUUMR-KANTOR
Pobierz program Google earthPobierz hotele (oferta czeska)