Napisz wiadomość | Support SOB-CZW 10:00 - 21:00   PT 10:00 - 22:00

Czy wiesz że...

Nie musisz czekać! Jeśli zależy Ci na szybkiej odpowiedzi,
zadzwoń lub pozostaw swój numer na który Oddzwonimy!

EXIMtours biuro podróży

Rezerwuj:
801 44 30 30
32 349 27 35
Nasza infolinia dostępna:
SOB-CZW 10:00 - 21:00 PT 10:00 - 22:00
Wyślij zapytanie

Republika Południowej Afryki

 • OFERTA DOSTĘPNA W SEZONIE ZIMOWYM

  KAPSZTAD – STELLENBOSCH – PRZYLĄDEK DOBREJ NADZIEI – JOHANNESBURG – PARK KRUGERA – „PANORAMA ROUTE” – PRETORIA  –  LESEDI – WODOSPADY WIKTORII –  JOHANNESBURG

   

  Trasa: 1920 km objazd + 2400 km przeloty
  Kapsztad – 100 km
  Kapsztad - Stellenbosch – 250 km
  Kapsztad – Przylądek Dobrej Nadziei – 250 km
  Kapsztad - Johannesburg – 1300 km przelot samolotem
  Johannesburg – White River – 380 km
  Park Krugera – 250 km
  “Panorama Route” – Three Rondavels – 490 km
  Johannesburg – Pretoria – Lesedi – 200 km
  Johannesburg – Wodospady Wiktorii – 1100 km przelot samolotem
  Wodospady Wiktorii – Johannesburg – 1100 km przelot samolotem

  1 dzień
  Zbiórka na lotnisku 2 godziny przed wylotem. Odprawa paszportowo – celna. Przylot lotem rejsowym do Kapsztadu.

  2 dzień
  Przylot do Kapsztadu. W zależności od pogody wjazd na Górę Stołową, skąd rozciągają się wspaniałe widoki na miasto, zatokę Table Bay i Ocean Atlantycki. Przejazd przez historyczną część Kapsztadu, jednego z najpiękniejszych miast świata. Po drodze przystanki przy Zamku Dobrej Nadziei, Ratuszu Miejskim, Placu Grande Parade, następnie spacer w Ogrodach Kampanii Indyjskiej oraz dzielnicy malajskiej, Bo-Kaap. Transfer do hotelu, kolacja i nocleg.

  3 dzień
  Po śniadaniu wyjazd do miasteczka uniwersyteckiego Stellenbosch, znanego z unikalnej holendersko - przylądkowej architektury, dębowych alei oraz uniwersytetu. Stellenbosch jest również centrum produkcji win Afryki Południowej. Miasto otoczone jest malowniczymi dolinami wśród niezwykłych pasm górskich, gdzie znajdują się najlepsze winnice na kontynencie afrykańskim. Wizyta w jednej z nich, znanej na rynku, połączona z degustacją produkowanych tam win. Po południu powrót do Kapsztadu
  i rejs o zachodzie słońca z szampanem, po zatoce Granger Bay. W przypadku pogody nie pozwalającej na odbycie rejsu, wizyta w akwarium Dwóch Oceanów w Waterfront. Kolacja w restauracji w V&A Waterfront. Transfer do hotelu, nocleg.

  4 dzień
  Po śniadaniu wycieczka wzdłuż najpiękniejszych plaż atlantyckich: Clifton Beach i Camps Bay do portu w Hout Bay, następnie rejs statkiem na wyspę fok: Duiker Island. Dalszy ciąg trasy prowadzi wzdłuż wybrzeża Atlantyku przez jedną z najpiękniejszych tras widokowych - Chapman’s Peak (10 km drogi wykute w stromych zboczach góry). Następnie przejazd do Rezerwatu Przylądka Dobrej Nadziei. Przylądek jest jednym z najciekawszych odcinków wybrzeża gdzie spotykają się dwa prądy morskie: ciepły igielny i zimny prąd Benguella, co sprawia, że przy pełnym słońcu można zauważyć różne odcienie wody jakby dwóch różnych oceanów. Tuż przed wiktoriańskim miasteczkiem Simonstown zatrzymamy się na plaży Boulders, zamieszkanej przez kilka tysięcy afrykańskich pingwinów. Transfer do hotelu, kolacja i nocleg.

  5 dzień
  Po wczesnym śniadaniu wyjazd na lotnisko, następnie przelot do Johannesburga. Po przylocie przejazd w kierunku Kruger Parku. Po drodze możliwość podziwiania typowej sawanny oraz  malownicze widoki gór, przełęczy i dolin opadających w kierunku Mozambiku. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie. Po południu czas wolny na odpoczynek przy basenie. Kolacja i nocleg.

  6 dzień
  Wcześnie rano wyjazd na safari otwartymi samochodami terenowymi w Parku Krugera, po kilku godzinach przystanek w jednym z obozów na śniadanie (suchy prowiant). Rezerwat ten jest najstarszym i największym parkiem narodowym Afryki Południowej. Rozciąga się na przestrzeni 352 km, od rzeki Limpopo na północy, do Rzeki Krokodylej na południu i pokrywa powierzchnie 20 tys. km². Zidentyfikowano tutaj ponad 500 gatunków ptaków i 147 gatunków ssaków. Jest on najbardziej uniwersalnym rezerwatem afrykańskim, w którym występują prawie wszystkie gatunki zwierząt kontynentu jak również „Big Five”, czyli pięć najniebezpieczniejszych zwierząt Afryki - słoń, lew, nosorożec, lampart i bawół. Po południu powrót do hotelu i czas wolny na  odpoczynek przy basenie. Kolacja i nocleg.

  7 dzień
  Po śniadaniu wyjazd na jedną z najpiękniejszych tras krajobrazowych w Południowej Afryce: „Panorama Route” w Górach Smoczych. Wspaniałe krajobrazy górskie, które rozsławiły ten rejon na cały świat: „Blyde River Canyon” - jeden z najgłębszych kanionów na świecie oraz słynne - „Three Rondavels” - trzy szczyty uformowane w kształcie okrągłych chat plemienia Xhosa, jak również „Bourke’s Luck Pot Holes” - spektakularne, wyrzeźbione w skale przez wodę, cylindryczne formacje koryta rzeki Blyde. Następnie Okno Boga - „God’s Window”- które zawdzięcza swoją nazwę bezkresnym widokom na rozciągającą się poniżej równinę tzw. Lowveld przechodzącą przez Park Krugera, aż do Mozambiku. Potem krótka sesja fotograficzna przy wodospadach Berlin i po zwiedzeniu miasteczka - skansenu pierwszych poszukiwaczy złota - Pilgrims Rest powrót do Johannesburga.  Wieczorem regionalna kolacja w restauracji Carnivore, gdzie na ogromnym palenisku, na mieczach masajskich piecze się mięso z antylop gnu, kudu, impali, strusia, krokodyla, i w zależności od sezonu oryxa i zebry. Powrót do hotelu, nocleg.

  8 dzień
  Po śniadaniu wyjazd na przedmieścia Johannesburga do prywatnego rezerwatu lwów.
  Z pojazdów 4x4 możliwość podziwiania z niewielkiego dystansu rodzin lwów, gepardów, likaonów oraz lampartów. Jako dodatkowa atrakcja: zabawa i zdjęcia z małymi lwami oraz karmienie żyrafy. Przejazd przez historyczne Centrum Johannesburga i spacer po słynnej Hollard Street, gdzie mieszczą się historyczne siedziby dyrekcji największych firm kopalnianych w RPA. W drodze do Pretorii wizyta w hurtowni afrykańskiej sztuki ludowej, gdzie w bardzo atrakcyjnych cenach można zakupić dobrej jakości rzeźby, maski, biżuterię, diamenty, skóry dzikich zwierząt z certyfikatami i możliwością wysyłki do Polski. W Pretorii możliwość obejrzenia historyczne centrum miasta: Dom Krugera, Budynki Opery i Teatru, Church Square, Pałac Sprawiedliwości, Ratusz, Melrose House oraz Budynki Unii Afrykańskiej położone na wzgórzu i otoczone malowniczymi ogrodami. Po południu przejazd do skansenu kulturowego Lesedi. Zwiedzanie 4 tradycyjnych wiosek oraz poznanie zwyczajów i kultury głównych plemion południowoafrykańskich. Następnie pokaz tańców i przejazd do hotelu niedaleko lotniska. Kolacja i nocleg.

  9 dzień
  Po śniadaniu transfer na lotnisko i przelot do Wodospadów Wiktorii w Zimbabwe lub Livingstone w Zambii. Wizyta w rezerwacie Wodospadów Wiktorii od strony Zimbabwe. Wieczorem rejs o zachodzie słońca przy drinkach alkoholowych (wliczone w cenę) po rozlewiskach rzeki Zambezi. Kolacja i nocleg.

  10 dzień
  Dzień przeznaczony na skorzystanie z zajęć fakultatywnych lub czas wolny.

  11 dzień
  Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu, ostatnia wizyta w centrum miasta na lokalnym rynku ze sztuką ludową, następnie transfer na lotnisko i przelot do Johannesburga. Wieczorem wylot do Polski

  12 dzień
  Przylot do Polski

  Cena wycieczki zawiera:
  - przelot na trasie Polska – RPA – Polska, przelot wewnętrzny Johannesburg - Wodospady Wiktorii - Johannesburg
  - podczas części objazdowej zakwaterowanie wg programu w hotelach 3* - 4* ze śniadaniami, i obiadokolacjami, opieka polskojęzycznego pilota
  - przejazdy klimatyzowanym autokarem
  - obowiązkowe ubezpieczenie (KL, NNW, BAGAŻU, ubezpieczenia od chorób przewlekłych ERV)
  - opłaty lotniskowe i paliwowe

  Dodatkowo płatne obowiązkowo:
  - bilety wstępów do parków i zwiedzanych obiektów płatne ok 232 EUR/os.
  - opłaty wizowe ok 30 USD/os Zimbabwe (opłata jednokrotna)
  - przeloty wewnętrzne na trasie Kapsztad- Johannesburg ok 110 EUR/os
  - napiwki ok 23 EUR/os

  Dodatkowo płatne fakultatywnie:
  - całodniowy wyjazd do Botswany do rezerwatu Chobe (z lunchem) ok 170 USD/os
  - przejażdżka na słoniach ok. 140 USD/os
  - przejażdżka helikopterem ok 140/265 USD/os
  - bliskie spotkanie ze słoniami ok 85 USD/os
  - spływ pontonami po rzece Zambezi ok 130/140/180 USD/os
  - spacer z młodymi lwami w buszu ok 140 USD/os
  - lunche, napoje do obiadów i kolacji

Powrót na górę strony
Partnerzy:
ERVKatowice AirportPZULotnisko RzeszówLotnisko BydgoszczLotnisko Chopina WarszawaLotnisko WrocławRzetelna FirmaTransparentny TouroperatorStart ParkingLotnisko Warszawa-ModlinRentalcarsTATUUMR-KANTOR
Pobierz program Google earthPobierz hotele (oferta czeska)