Napisz wiadomość | Support SOB-CZW 10:00 - 21:00   PT 10:00 - 22:00

Czy wiesz że...

Nie musisz czekać! Jeśli zależy Ci na szybkiej odpowiedzi,
zadzwoń lub pozostaw swój numer na który Oddzwonimy!

EXIMtours biuro podróży

Rezerwuj:
801 44 30 30
32 349 27 35
Nasza infolinia dostępna:
SOB-CZW 10:00 - 21:00 PT 10:00 - 22:00
Wyślij zapytanie

Indie

 • OFERTA DOSTĘPNA W SEZONIE ZIMOWYM

  Indie to niezwykła mieszanka dźwięków, kolorów i zapachów, świat tropikalnych wybrzeży, świętych miast, rzek i krów, niezwykłych zabytków, biedy, wielkomiejskiego gwaru, najbardziej znanych łańcuchów górskich, plantacji herbaty, mydlanych oper Bollywood, słoni i egzotycznych plaż Goa. Na północy Indii leżą Himalaje, na wschodzie Kalkuta i Orisa, bajeczny Bombaj na zachodzie a na południu jeden z najważniejszych portów Indii – Koczi oraz wykute w skałach świątynie Adżanty i Ellory, ozdobione freskami zaliczanymi do największych dzieł sztuki buddyjskiej.


  Złoty Trójkąt Indii wyznacza stolica Nowe Delhi, Agra z mauzoleum Taj Mahal (jeden z Siedmiu Cudów Świata) oraz Dźajpur - stolica Radżastanu, najbardziej egzotycznego regionu Indii. Warto także wspomnieć o  ruinach w Hampi, tamilskich świątyniach Madrasu i Maduraju, czy świątynie w Kadżuraho z wykutymi w skale scenami z Kamasutry. O Indiach mówi się, że można je kochać lub nienawidzić – na pewno zostają w pamięci na długo.

   

  Klimat
  Indie położone są w strefie klimatu zwrotnikowego monsunowego. Jedynie w zachodniej części Niziny Hindustańskiej występuje klimat zwrotnikowy suchy, a w Himalajach i Karakorum klimat podzwrotnikowy górski, chłodny. Średnia temperatura powietrza w maju waha się od 25°C na północy do 30°C na południu, natomiast w styczniu od 15°C u podnóży Himalajów do 28°C na południu.

   

  Język
  Językiem urzędowym jest hindi, angielski oraz 21 lokalnych języków urzędowych.

  Języki, jakimi posługują się mieszkańcy Indii, należą do dwóch głównych rodzin językowych: indoaryjskiej i drawidyjskiej. Językami należącymi do pierwszej mówi około 74% ludności, do drugiej - 24%. Oficjalnym językiem kraju jest hindi, posługuje się nim najwięcej osób (ok. 337 milionów), podczas gdy bengalskim mówi ok. 207 milionów. Angielski jest powszechnie używany w biznesie i administracji.

  Czas
  Różnica między Indiami a Polską wynosi  4,5 godz.

   

  Waluta
  Oficjalną walutą Indii jest rupia indyjska (INR), 1 INR = 100 pais (paisa). Walutę można wymienić na lotniskach, w hotelach, upoważnionych bankach.

   

  Dokumenty
  Polscy turyści udający się do Indii są objęci obowiązkiem wizowym. Przebywanie na terenie Indii bez ważnej wizy jest traktowane jako poważne wykroczenie, a cudzoziemcy na okres prowadzonego dochodzenia podlegają zatrzymaniu w areszcie. Wymagany jest 6-miesięczny okres ważności paszportu (liczony od planowanej daty powrotu). Wjazd do Indii powinien nastąpić

  przed upływem 6 miesięcy od daty wystawienia wizy.


  Napięcie
  Napięcie prądu zmiennego w Indiach wynosi 230–240 V, przy częstotliwości 50 Hz. Sieć elektryczna obejmuje wszystkie większe miasta oraz miejscowości turystyczne. Przerwy w dostawie prądu nie są rzadkością, należy się zatem zaopatrzyć w latarkę.
   

  Napiwki
  Napiwki są zwyczajem tylko w większych miastach i w ośrodkach turystycznych, ale bakszysz obowiązuje wszędzie. Kierowcy i przewodnikom należy dać napiwki na końcu wycieczki/zwiedzania. Podczas zwiedzania wiele razy spotkamy się z handlarzami - jeżeli nie jesteśmy zainteresowani usługą/produktem, należy zignorować i spokojnie odejść, w przeciwnym wypadku wskazane jest twarde targowanie.


  Ceny
  Woda 1l – ok 15-30 INR
  Mleko zagęszczone z kożuchem lub bez – ok 20 INR
  0,5 l piwa - ok 80-120 INR
  Coca Cola 0,5l – 40 IRS
  Chleb – ok  10-15 INR
  Kawa na mieście – ok 10-25 INR
  Jednodaniowy posiłek - ok 100-150 INR
  Zestaw obiadowy - ok 200-400 INR

  Szczepienia
  Brak szczepień obowiązkowych, zalecane jest szczepienie przeciw zapaleniu wątroby typu A i B oraz tężcowi. Bezpośrednio po okresie monsunowym należy liczyć się ze wzrostem zachorowań na malarie i dengę. W niektórych rejonach np. Mumbaju zalecane jest przyjmowanie leków przeciwmalarycznych.
   

  Zdrowie
  Zalecane jest częste mycie rąk, picie napojów wyłącznie hermetycznie/fabrycznie zamykanych, przegotowanej wody , unikanie picia napojów z lodem (woda niewiadomego pochodzenia). Należy unikać żywienia się w ulicznych punktach gastronomicznych lub lokalach niższej kategorii  oraz spożywania warzyw i owoców bez wcześniejszego wymoczenia ich w płynach dezynfekujących.

  Ambasada Indii

  ul.Rejtana 15 / 2-7, Warszawa 02-516, Polska.
  Godziny pracy: 9.00 - 17.30  (pon. - pt.)
  Telefony: +48 22 540 00 00
  Fax: +48 22 540 00 01
  E-mail: reception@indembwarsaw.in

  Ambasada RP w Indiach
  50-M Shantipath
  Chanakyapuri,
  110 021 New Delhi, Indie
  E-mail: newdelhi.polemb@msz.gov.pl
  tel: +91 9910999477 (z polskich komórek)

 • OFERTA DOSTĘPNA W SEZONIE ZIMOWYM

  DELHI – AGRA – FATEHPUR SIKRI – JAIPUR – BOMBAJ – GOA  – BOMBAJ

  Trasa: 437 km objazd + 2000 km przeloty
  Delhi – Agra – 205 km
  Agra – Fatehpur Sikri – 35 km
  Fatehpur Sikri – Jaipur – 205 km
  Jaipur –Bombaj – Goa przelot samolotem – 1500 km
  Goa – Bombaj – przelot samolotem – 500 km

  1 dzień
  Zbiórka na lotnisku na 2 godziny przed wylotem. Odprawa paszportowo-celna. Przelot lotem rejsowym do Dehli.

  2 dzień
  Przylot do Delhi, transfer do hotelu w Guargaon. Zakwaterowanie. Czas wolny, śniadanie. W godzinach popołudniowych spotkanie z polskojęzycznym przewodnikiem i wyjazd na City Tour Delhi.  Zwiedzanie Qutub Minar, pierwszego minaretu w Indiach oraz pozostałości kompleksu, w którym się znajduje. Następnie zwiedzanie Grobowca Humayuna, pierwowzoru słynnego Taj Mahal. Przejazd do monumentu „India Gate”, poświęconego poległym żołnierzom indyjskim, krótki postój na zdjęcia. Następnie przejazd przez dzielnicę Parlamentarną i możliwość obejrzenia z autokaru Domu Prezydenckiego oraz budynku Parlamentu. Przyjazd do hotelu, kolacja, nocleg.

  3 dzień
  Po śniadaniu dalsze zwiedzanie Delhi, m. in. Raj Ghat – memoriał Mahatmy Gandhi, zwiedzanie ogrodów oraz obiektu. Następnie przejazd obok Czerwonego Fortu (kompleks budowli fortecznych wybudowanych w 1638 roku) aż do Meczetu Jama Masjid. Meczet powstał w 1658 roku i jest największą muzułmańską budowlą sakralną w Indiach. Wejście do środka do meczetu (obowiązują stroje jak w państwach arabskich – kobieta musi mieć habit, przed wejście można zakupić taki strój lub materiał aby przykryć ciało), powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

  4 dzień
  Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu, przejazd do miejscowości Agra, zakwaterowanie w hotelu. W godzinach popołudniowych zwiedzanie miasta. Najpierw Taj Mahal, mauzoleum indyjskie wzniesione przez cesarza Szahdżahana z dynastii Wielkich Mogołów na pamiątkę przedwcześnie zmarłej żony Mumtaz Mahal, nazywane również świątynią miłości. Następnie zwiedzanie Czerwonego Fortu, zespołu budowli fortecznych w skład którego wchodzą: Meczet Perłowy, uważany za najpiękniejszy meczet w Indiach, sale audiencji, Pałac Luster oraz Pałac Dżahangira, prywatna rezydencja władców mogolskich. Przejazd do hotelu, kolacja, nocleg.

  5 dzień
  Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu, przejazd do Fatehpur Sikri, doskonale zachowanego zespołu architektonicznego dawnej stolicy Wielkich Mogołów. Zwiedzanie Wielkiego Meczetu, Bramy Zwycięstwa, Pałacu Wiatrów oraz sali audiencji prywatnych. Miasto zostało zbudowane w miejscu wioski Sikri na życzenie władcy Akbara z dynastii Wielkich Mogołów w 1571 roku. Następnie przejazd do Jaipur, zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

  6 dzień
  Po śniadaniu przejazd do miejscowości Amber i zwiedzanie Fortu Amber, kompleksu budowli obronnych i pałacowych. Następnie przejażdżka na słoniach (w cenie pakietu, limitowane przez władze lokalne). Kolejnym punktem jest Pałac Wiatrów, najbardziej rozpoznawany zabytek Jaipuru. Krótka przerwa na zrobienie zdjęć fasady, w której znajduje się 953 małych okien zaprojektowanych tak, aby damy dworu mogły obserwować życie codzienne miasta. Przejazd i zwiedzanie Pałacu Miejskiego, kompleksu ogrodów, dziedzińców oraz budynków pałacowych. Następnie zwiedzanie Jantar Mantar, obserwatorium astronomicznego w Jaipurze. Powstałe w 1734 roku, składa się z 16 obiektów służących m.in. do ustalania pozycji gwiazd, określania dat zaćmienia słońca oraz wysokości nad poziomem morza. Obserwatorium w Jaipurze jest największym i najlepiej zachowanym spośród innych obserwatoriów w Indiach. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

  7 dzień
  Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu, transfer na lotnisko, przelot na trasie Jaipur – Bombaj – Goa. Przylot na Goa, transfer do hotelu, zakwaterowanie, następnie czas wolny. Wieczorem kolacja i nocleg.

  8 dzień
  Po śniadaniu Goa City Tour, zwiedzanie m. in. Bazyliki Bom Jesus, obecnie uważanej za najważniejszy kościół katolicki w kraju. W środku znajdują się szczątki św. Franciszka Ksawerego zwanego Apostołem Indii. Następnie odwiedzimy rzymskokatolicką Katedrę Se pod wezwaniem św. Katarzyny. Jest to największy kościół Indii wchodzący w skład zespołu obiektów sakralnych wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Kolejnym punktem programu jest Muzeum Archeologiczne w Goa. Powrót do hotelu, czas wolny, kolacja i nocleg.

  9 – 11 dzień
  Pobyt w wybranym hotelu, możliwość korzystania z wycieczek fakultatywnych, płatnych u przedstawiciela lokalnego kontrahenta.

  12 dzień
  Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu, transfer na lotnisko, przelot do Bombaju. Przylot do Bombaju, zwiedzanie miasta. Pierwszym punktem jest Dhobi Gats, słynna dzielnica - pralnia, postój na zrobienie zdjęć, następnie przejazd do Mani Bhawan, memoriału Gandhiego, zwiedzanie obiektu. Kolejnym punktem są Wiszące Ogrody, krótki postój na zdjęcia. Powrót do hotelu wybrzeżem miasta. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

  13 dzień
  Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu, transfer na lotnisko w Bombaju i wylot do Polski
   

  Cena wycieczki zawiera:
  - przelot na trasie Polska – Indie – Polska
  - podczas części objazdowej zakwaterowanie wg programu w hotelach 3* ze śniadaniami, i obiadokolacjami, opieka polskojęzycznego pilota (wyjątek w dniu 12 – zwiedzanie Bombaju w towarzystwie anglojęzycznego przedstawiciela lokalnego kontrahenta)
  - podczas części pobytowej zakwaterowanie w wybranym hotelu (opisy hoteli dostępne na stronie internetowej www.eximtours.pl) i opieka anglojęzycznego przedstawiciela lokalnego kontrahenta
  - przejazdy klimatyzowanym autokarem
  - obowiązkowe ubezpieczenie (KL, NNW, BAGAŻU, ubezpieczenia od chorób przewlekłych ERV)
  - opłaty lotniskowe i paliwowe

  Dodatkowo płatne obowiązkowo:
  - napoje do obiadokolacji podczas pobytu oraz objazdu
  - napiwki dla lokalnych przewodników, bagażowych, bilety wstępów do parków i zwiedzanych obiektów płatne jako pakiet ok.125 USD/os.
  - wiza indyjska ok. 300 PLN/os – płatna przy rezerwacji
  - przeloty wewnętrzne Jaipur-Bombaj-Goa-Bombaj ok 269 USD/os

  Dodatkowo płatne fakultatywnie:
  - dopłata do lunchy w trakcie pobytu i objazdu
  - fotografowanie oraz filmowanie ok 30 USD
  - Kingdom of Dreams – Bollywood Show ok 78 USD/os
  - rejs na wyspę Grand Island ok 72 USD/os
  - Gokarna i Murdeshwar ok 180 USD/os

Powrót na górę strony
Partnerzy:
ERVKatowice AirportPZULotnisko RzeszówLotnisko BydgoszczLotnisko Chopina WarszawaLotnisko WrocławRzetelna FirmaTransparentny TouroperatorStart ParkingLotnisko Warszawa-ModlinRentalcarsTATUUMR-KANTOR
Pobierz program Google earthPobierz hotele (oferta czeska)