Napisz wiadomość | Support SOB-CZW 10:00 - 21:00   PT 10:00 - 22:00

Czy wiesz że...

Nie musisz czekać! Jeśli zależy Ci na szybkiej odpowiedzi,
zadzwoń lub pozostaw swój numer na który Oddzwonimy!

EXIMtours biuro podróży

Rezerwuj:
801 44 30 30
32 349 27 35
Nasza infolinia dostępna:
SOB-CZW 10:00 - 21:00 PT 10:00 - 22:00
Wyślij zapytanie

Zjednoczone Emiraty Arabskie

 • Zjednoczone Emiraty Arabskie ze stolicą w Abu Dhabi to niewielki kraj o wielu obliczach, położony we wschodniej części Półwyspu Arabskiego. Każdego, kto tu zawita zadziwi tutejsza czystość, porządek oraz bezpieczeństwo. Pozytywne wrażenie umocni na pewno możliwość kąpieli w ciepłych wodach Zatoki Perskiej lub Oceanu Indyjskiego oraz odpoczynek na piaszczystych, białych plażach, ponad którymi rozpościerają swe liście majestatyczne palmy. W tym tajemniczym kraju będą Państwo mogli podziwiać supernowoczesną architekturę w jednym z najbardziej rozwiniętych miast świata - Dubaju, jak również zakosztować czaru orientalnych bazarów i wiosek beduińskich. Czyste morze, niezapomniane wyprawy na pustynię, nurkowanie, sklepy z pamiątkami i złotem sprawią, iż wyjazd do Emiratów na  długo pozostanie z Państwa pamięci.

  Dubaj
  Należy do najbardziej znanych miast emiratów. Jest symbolem luksusu i taniego złota. Można tam znaleźć zarówno dzielnice zabudowane tradycyjną arabską architekturą z uroczymi soukami czyli targami, jak i najnowocześniejsze biurowce i ogromne centra handlowe. Znajduje się tam raj golfowy i handlowy. Dubaj jest niewątpliwie turystyczną atrakcją ZEA, jak i jednym z ważniejszych centrów biznesu. Jest to miasto bardzo bezpieczne, położone nad Zatoką Perską, oferujące wiele zadbanych plaż, parki rekreacyjno-wypoczynkowe, niezliczoną liczbę hoteli, w tym jedyny na świecie hotel siedmiogwiazdkowy - Burj Al Arab. Miasto podzielone jest na dwie części: Deira Dubai (wschodnia część) oraz Bur Dubai (zachodnia część) rozdzielone rzeką Khor Dubai (Dubai Creek). Bur Dubai to przede wszystkim Sheikh Zayed Road  - dzielnica nowoczesnych biurowców ze szkła i centrum biznesu.  Można tu podziwiać jeden z najwyższych budynków świata – Burj Khalifa oraz niezwykłe centra handlowe. W jednym z nich - Emirates Mall będziemy mogli skosztować jazdy na nartach w Ski Dubai. Jest to pierwszy kryty ośrodek narciarskim na Bliskim Wschodzie i oferuje niezwykłe atrakcje takie jak: jazda na nartach, snowbordzie i sankach albo po prostu zabawę w śniegu. Dla każdego znajdzie się tutaj coś ciekawego, od początkujących do entuzjastów sportów zimowych. Natomiast w Dubai Mall – największym Centrum handlowym świata będziemy mogli podziwiać nie tylko niezliczone butiki ale również ogromne akwarium pełne rekinów. Kolejną dzielnicą po zachodniej stronie jest Jumeirah. Jest ona płożona bezpośrednio nad Zatoką Perską, z przeważającą zabudową willową. Na Jumeirah znajduje się wiele domów należących do szejków. Na początku Jumeirah znajduje się bezpłatna centralna plaża zwana “Open Beach”, na której w dzień można spotkać plażowiczów z Dubaju. Deria dubai – w północnej części zamieszkana głównie przez Hindusów i Pakistańczykow. W tej dzielnicy znajdziemy również Gold Souk – handluje sie tu m.in. biżuterią i wszelkiego rodzaju misternymi wyrobami rzemiosła oraz Spice souk – targ przypraw.

  Abu Dhabi
  Jest to największy i najbogatszy Emirat wchodzący w skład Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Leży na Półwyspie Arabskim i na wyspach w Zatoce Perskiej. Obejmuje pow. 67,340 km2, co stanowi 86% całego obszaru ZEA. Powierzchnia przeważnie nizinna pokryta piaskową i kamienna pustynią. Większość zysków Emiratu pochodzi z wydobycia ropy naftowej, dzięki temu jego rozwój nadal może postępować gdyż Abu Dhabi jest właścicielem 90% złóż naftowych w całych Emiratach. Jednak mimo rozwoju techniki, wciąż można tutaj na każdym kroku spotkać się z tradycją. Do Emiratu należy niezliczona liczba wysepek, na których obok wyjątkowej przyrody znajdują się archeologiczne znaleziska. Stolicą Emiratu jak i całych Zjednoczonych Emiratów Arabskich jest miasto Abu Dhabi. Miasto to położone na przybrzeżnej wyspie w Zatoce Perskiej jest ważnym Centrum gospodarczym, finansowym i kulturalnym a także portem morskim i rybackim.

  Sharjah
  Emirat, na północnym zachodzie graniczący z Dubajem, uchodzący za kulturową stolicę arabskiego świata. Przyciąga turystów licznymi atrakcjami, olśniewającymi pałacami, najlepszymi muzeami jak również największym meczetem w kraju. Znajduje się tutaj olbrzymia, sztucznie utworzona laguna, cudowne plaże oraz mnóstwo sklepików i targów, gdzie zakupić można ręcznie produkowane dywaniki, pamiątki, elektronikę, złoto, srebro oraz szlachetne kamienie. Sharjah jest to jeden z najbardziej konserwatywnych emiratów przestrzegający prawa szariatu. Oznacza to zakaz spożywania oraz podawania alkoholu (dotyczy to też hotelowych barów i restauracji) jak również rygor dotyczący ubioru. Jeżeli nie posiada się odpowiedniego ubioru, to można spodziewać się nieprzyjemnych reakcji otoczenia, a nawet okrzyków. Poza imprezami organizowanymi przez hotele nie natrafimy tutaj na żadne życie nocne. Zapomnieć także należy o barach z dyskotekami.

  Ajman
  Jest najmniejszy ze wszystkich siedmiu Emiratów. Znajduje się na północ od Emiratu Sharjah. Spokojne miasteczko oferuje długie, piaszczyste plaże, przepiękne parki z egzotycznymi roślinami, liczne restauracje, ekskluzywne butiki i tradycyjne kramy z oryginalnymi ozdobami. W Ajmanie znajdują się największe stocznie budujące statki zwane „Dhows”. Jest to jedyny emirat gdzie nie ma przepisów zabraniających spożywania alkoholu.

  Ras Al Khaimah
  Leży w północno-wschodniej części Półwyspu Arabskiego i graniczy z Omanem. Jest jednym z najpiękniejszych emiratów ze swoją różnorodną przyrodą. Są tutaj góry i doliny, pustynia i oazy. Ras Al Kjaimah kusi turystów zróżnicowanymi krajobrazami, przepiękną linią brzegową Zatoki Perskiej i wspaniałymi plażami oraz nowoczesnymi centrami handlowymi i tradycyjnymi arabskimi soukami.

  Fujairah
  To najbardziej malowniczy z emiratów. Położony nad Oceanem Indyjskim, między przepięknymi, choć surowymi górami Hajar a morzem. Piaszczyste plaże ciągną się na długości 90 km. Wielki błękit morza i magia barw podwodnego świata sprawiają, iż region ten jest coraz częściej odwiedzany przez turystów. Wkomponowane w zieleń egzotycznych ogrodów hotele pozwalają na prawdziwy wypoczynek. Większość hoteli oferuje gościom możliwość skorzystania z profesjonalnych centrów nurkowych. W Fujairah są trzy rezerwaty morskie, które chętnie odwiedzają płetwonurkowie z całego świata.

  Dokumenty
  Obywatele polscy, niezależnie od celu przyjazdu, podlegają obowiązkowi wizowemu. Od dnia 22 marca 2014 r. obywatele polscy otrzymują wizy wjazdowe na przejściach granicznych bez konieczności uzyskania wcześniejszej promesy. Wymogiem niezbędnym jest posiadanie paszportu ważnego co najmniej 6 miesięcy od daty wjazdu. Zmiana ta nie oznacza zniesienia obowiązku wizowego lecz wprowadzenie ułatwienia polegającego na możliwości uzyskania pieczęci zezwalającej na wjazd do ZEA na przejściu granicznym (nie dotyczy osób legitymujących się paszportami tymczasowymi). Obywatele polscy otrzymują na przejściach granicznych (lotniczych, drogowych i morskich) bezpłatne wizy, w postaci pieczęci w paszporcie, zezwalającej na jednorazowy pobyt w ZEA do 30 dni. Osoba, która chciałaby przedłużyć swój pobyt w ZEA, musi wystąpić o takie przedłużenie do właściwego urzędu do spraw cudzoziemców i pobytu, przed upływem przyznanego okresu 30 dni. Przedłużenie wizy wymaga wniesienia opłaty w wysokości 500 dirhamów. Możliwe jest dwukrotne przedłużenie jednorazowego pobytu do maksymalnie 90 dni. Wyżej wymienione zezwolenia na wjazd nie obejmują pobytów w celu podjęcia pracy w ZEA, dla których konieczne jest wcześniejsze uzyskanie wizy wjazdowej. ZEA nie stawiają przeszkód przy wjeździe osób z paszportami zawierającymi wizy wjazdowe Izraela lub ślady pobytu w tym kraju.

  Czas
  Różnica czasowa względem Polsce wynosi: + 2 (latem) i + 3 h (zimą).
  Czas przelotu ok. 6 godz.

  Język
  Jezykiem urzędowym jest arabski, w miejscowościach turystycznych można porozumiewać się po angielsku.

  Waluta
  Jednostką monetarną jest Dirham ZEA (AED), 1 AED = 100 filsów

  Szczepienia
  Żadnych zalecanych dodatkowych i obowiązkowych

  Napięcie
  220 – 240 V, gniazdka typu brytyjskiego, konieczne są adaptery, które można kupić w miejscowych sklepach.

  Klimat
  W ZEA panuje klimat zwrotnikowy – gorące i suche lato, łagodna zima.

  Ambasada RP w Zjednoczonych Emiratach Arabskich
  Abu Dhabi, , PO BOX 2334
  Tel.: +971 2 446 5200, +971 50 662 6151
  Tel. dyżurny: +971 508 113 249
  Faks: +971 2 446 2967
  abudhabi.amb.sekretariat@msz.gov.pl
  www.abuzabi.msz.gov.pl

  Ambasada Zjednoczonych Emiratów Arabskich
  ul. Złota 59, 00-120 Warszawa
  Tel.: (22) 222 20 20
  Fax: (22) 222 20 40
  www.uae-embassy.ae/pl
  warsaw@mofa.gov.ae


  Ważna informacja
  Z dniem 31.03.2014r. zostaje wprowadzony podatek turystyczny w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Podatek będzie pobierany bezpośrednio od Klientów przy zakwaterowaniu lub wykwaterowaniu w hotelach. Poniżej tabelka z kwotami jakie będą pobierane, podane kwoty są w Dirhamach. Opłata jest pobierana za pokój, za noc i jest uzależniona od standardu hotelu, w jakim Klienci mieszkają.
   

  Standard hotelu

  Opłata za pokój / za noc (AED)

  *****

  20

  ****

  15

  ***

  10

  **

  10


  Wszystkie hotele w Dubaju przy zakwaterowaniu pobierają od gości DEPOZYT. Wysokość depozytu zależy od standardu hotelu, opcji wyżywienia. Kwota depozytu służyć ma pokryciu ewentualnych kosztów związanych z dodatkowymi usługami  typu mini bar itp. Depozyt pobierany jest w gotówce w Euro lub USD, może być także w formie zablokowanej kwoty na koncie bankowym lub karcie kredytowej. Depozyt zostaje zwrócony po rozliczeniu ewentualnych rachunków hotelowych.

  Opieka
  W sezonie Lato 2018 (od wylotu 26.04.2018) Klienci są objęci opieką polskojęzycznych rezydentek, u których mogą zarezerwować wycieczki fakultatywne (odbywają się w języku angielskim). Wyjątkiem są hotele: Bin Majid Beach Hotel i Bin Majid Resort, w przypadku tych hoteli Klienci są objęci opieką rezydentki Exim Czechy, komunikacja w języku czeskim lub angielskim, możliwość zarezerwowania wycieczek fakultatywnych (w przypadku uzbierania się grupy od 6 osób będą się odbywały w języku polskim). Wyjątkiem są także hotele The Cove Rotana i Fujairah Rotana, w tych hotelach kontakt z anglojęzycznym rezydentem tylko telefoniczny.

 • DUBAI CITY TOUR  (4 H) – POLDNIOWA WYCIECZKA OBJAZDOWA
  Dubaj to miasto pełne luksusu, w którym znajduje się jedyny na świecie siedmiogwiazdkowy hotel Burj Al Arab. Futurystyczna bryła przypominająca żagiel sprawiła, że Burj Al Arab stał się symbolem Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Jedną z największych atrakcji jest również sztuczna wyspa w kształcie palny - Palma Jumeirah, na niej kolejny           z najbardziej luksusowych hoteli na świecie - Atlantis. W Dubaju zobaczyć można także najwyższy budynek świata o wysokości 828 metrów - Burj Khalifa, a także wiele innych drapaczy chmur o niezwykłej architekturze. Kolejne atrakcje, których nie można ominąć to największe w Dubaju centrum handlowe Dubai Mall mieszczące 1200 sklepów, kawiarenek, restauracji oraz drugie co do wielkości centrum handlowym Mall Of Emirates, gdzie znajduje się słynny sztuczny stok narciarski- Ski Dubai. Warto również poświęcić chwilę czasu na zwiedzenie najnowszej – luksusowej i najbogatszej dzielnicy mieszkalnej a także turystycznej - Marina. To jeden z największych portów jachtowych na terenie Zjednoczonych Emiratów Arabskich wkomponowany i połączony z najnowszą zabudową mieszkalną dającą niesamowite wrażenie wielkiego luksusu i pełnej nowoczesności. Będąc w Dubaju nie można przeoczyć souku, czyli bazaru, na którym można nabyć dosłownie wszystko, stąd tradycyjną łodzią drewnianą - abrą, można popłynąć na drugi brzeg Dubai Creek. Nieodzownym elementem krajobrazu Dubaju jest również rekordowa ilość 700 meczetów - w trakcie tej wycieczki fakultatywnej można zobaczyć największy meczet Dunaju Jumeirah Mosque . Miasto to jest bez wątpienia wizytówką Zjednoczonych Emiratów Arabskich.
  -PRZEJAZD DO MARINY - CZAS NA FOTOGRAFOWANIE
  -PRZEJAZD NA SZTUCZNĄ WYSPĘ PALM JUMEIRAH – CZAS NA FOTOGRAFOWANIE
  -PRZEJAZD POD HOTEL BURJ AL ARAB 7* - CZAS NA FOTOGRAFOWANIE OD STRONY PLAŻY
  -PRZEJAZD W KIERUNKU BUR DUBAI, GDZIE MIEŚCI SIE FORT AL FAHIDI, ZWIEDZANIE MUZEUM DUBAJU
  -PRZEPŁYNIĘCIE DUBAI CREEKU NA DRUGĄ STRONĘ TAKSÓWKĄ WODNĄ –ABRA
  -ZWIEDZANIE TRADYCYJNYCH TARGÓW ARABSKICH - SPICE SOUK- TARG PRZYPRAW, GOLD SOUK-TARG ZŁOTA

  Cena od 45 USD (w zależności od Emiratu (miejsca) zakwaterowania)
   
  BURJ KHALIFA – AT THE TOP
  Wieżowiec Burj Khalifa jest jednym z najwyższych budynków na świecie – mierzy 828 metrów, to prawie tyle co cztery Pałace Kultury i Nauki ustawione jeden na drugim. Znajduje się w samym centrum Dubaju, jest otoczony przez hotele, markowe sklepy i miejsca rozrywki. Dzięki tej opcji będą Państwo mogli wjechać na górę tego światowej klasy budynku i podziwiać z jego tarasu widokowego panoramę miasta.

  Cena od 125 USD (w zależności od Emiratu (miejsca) zakwaterowania)
   
  ABU DHABI CITY TOUR – CAŁODNIOWA WYCIECZKA
  Wycieczka do stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Znane z licznych drapaczy chmur i pałaców miasto robi wrażenie na każdym turyście. W programie zwiedzania znajdują się: słynny Grand Mosque. Wyłożony białym marmurem i zdobiony mozaiką dziedziniec otoczony jest ponad tysiącem kolumn, z których każdą ozdobiono kwiecistym wzorem. Przystrojona złotem sala modlitewna spoczywa na 96 marmurowych kolumnach wykładanych ametystem, lazurytem                i czerwonym agatem. Wnętrze meczetu oświetla siedem pozłacanych żyrandoli wzbogaconych kryształami Swarovskiego. Przejedziemy przez centrum stolicy Emiratów Abu Dhabi, z jej luksusowymi willami i pałacami położonymi wzdłuż riwiery. Zatrzymamy się przed 7-gwiazdkowym zaprojektowanym na wzór pałacu hotelem Emirates Palace, aby zrobić zdjęcia                           a następnie przejedziemy do Heritage Village - muzeum zaprojektowanego na wzór małej, beduińskiej wioski. Prezentuje ono  tradycyjny, arabski styl życia (połów ryb, handel). Znajduje się w nim również sklep z pamiątkami, gdzie można nabyć tradycyjne wyroby garncarskie oraz arabskie przyprawy. Końcowym etapem wycieczki będzie przejazd przez Wyspę Yas Island gdzie znajduje się słynny park rozrywki Ferrari World oraz Tor Formuły F1- fotografowanie z zewnątrz.

  Cena od 75 USD (w zależności od Emiratu (miejsca) zakwaterowania)

  DESERT SAFARI
  Po południu wyjazd nowoczesnymi jeepami (Land Cruiser Toyota) w stronę pustyni. Ekscytująca przejażdżka jeepami po wydmach – tzw. „Dune Bashing”. Wrażenia podczas tej wyprawy przypominają odczucia związane z przejazdem kolejką górską. Postój podczas którego podziwiać będziemy piękny zachód słońca na pustyni. Następnie wizyta w tradycyjnej osadzie: przywitanie arabską kawą oraz orientalna kolacja barbeque (napoje bezalkoholowe oraz woda, kawa i herbata bezpłatne). Na miejscu możliwość skorzystania z wielu innych atrakcji tj. : przejażdżka na wielbłądach, palenie fajki wodnej, tatuaże z henny, zdjęcia w tradycyjnych strojach. Przewidziano również pokaz tańca brzucha.

  Cena ok. 55 USD
   
   
  DHOW CRUISE MARINA  – REJS TRADYCYJNĄ ŁODZIĄ ( NA POKŁADZIE  KOLACJA)
  2-godzinny rejs wycieczkowy po Marinie tradycyjna łodzią Dhow. Na pokładzie statku serwowana kolacja w formie bufetu z napojami bezalkoholowymi w cenie.

  Cena od 45 USD (w zależności od Emiratu (miejsca) zakwaterowania)
   
  SKY VIEW BAR – DRINK W BURJ AL ARAB
  Możliwość degustowania wybranych 2 drinków  w słynnym 7 * hotelu Burj Al Arab to także doskonała okazja na zrobienie zdjęć wewnątrz tego obiektu. Proszę pamiętać o odpowiednim stroju. Słynny Sky View Bar znajduje się  na 27 piętrze co umożliwia równocześnie cieszenie się pięknym widokiem z przeszklonego dookoła baru na całą najbliższą luksusową okolicę.

  UWAGA:
  -wstęp dla osób powyżej 21 roku życia.
  -dojazd do hotelu na własny koszt
  -wymagany elegancki okazjonalny strój (zakaz wejścia w sportowym stroju oraz sportowym obuwiu).
   
  Zasady ubioru:
  Panowie są zobowiązani do noszenia koszuli z kołnierzykiem, spodni pełnej długości i zakrytych butów (niedozwolone są trampki oraz buty sportowe). Panie obowiązuje garnitur lub sukienka, długa lub krótka spódniczka lub szykowna luźna góra.
  UAE narodowy strój jest mile widziany.
  Dla panów: spodenki, koszulki, klapki, buty sportowe typu: otwarte obuwie, obuwie do biegania, na siłownie, do tenisa, do koszykówki, itp. nie są dozwolone.
   

 • Wakacje w Zjednoczonych Emiratach Arabskich

  Dla miłośników egzotycznych wypraw wakacje w Zjednoczonych Emiratach Arabskich będą świetnym wyborem. Warto zwiedzić wszystkie siedem, gdyż każdy ma do zaoferowania coś innego, a nie są od siebie bardzo oddalone. Przepych, nowoczesność, tradycyjne wioski i oazy, tajemnicza pustynia, plaże o drobnym piasku – na Bliskim Wschodzie czeka prawdziwy miszmasz!

  Coraz więcej turystów wybiera jako cel podróży Zjednoczone Emiraty Arabskie. Kogo nie ciekawi imponujący Dubaj i nie kuszą pustynne wyprawy? Różnorodność atrakcji, nowoczesność, infrastruktura turystyczna na wysokim poziomie, a do tego wymarzona na urlop pogoda gwarantują udane wakacje w Zjednoczonych Emiratach Arabskich!
   

  Zjednoczone Emiraty Arabskie – hotele

  To właśnie w Dubaju znajduje się 7-gwiazdkowy hotel inspirowany kształtem żagla, czyli słynny Burj al Arab. Już sama lokalizacja jednego z najwyższych hoteli na świecie jest niebywale atrakcyjna – znajduje się on mianowicie na sztucznej wyspie.
   
  Dubai, Zjednoczone Emiraty Arabskie

  W Dubaju i całych Emiratach nie brakuje też innych komfortowych hoteli, których ceny nie przyprawiają o zawrót głowy. Świetnie przygotowana i wciąż poszerzana infrastruktura turystyczna przekonuje licznych turystów, aby wybrali się na wczasy do Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Nie brakuje tu restauracji, klubów, dyskotek, a także parków wodnych na czele z Aquaventure. Poza tymi atrakcjami w Dubaju znajduje się także Stare Miasto, o czym nie każdy wie.
   

  Zjednoczone Emiraty Arabskie – oferty

  Przed wyborem konkretnej oferty, warto poznać nieco bliżej poszczególne emiraty. Abu Zabi jest największym z nich, a zarazem stolicą Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Zajmuje aż 86% powierzchni kraju i leży na Półwyspie Arabskim oraz wyspach w Zatoce Perskiej. Warto zobaczyć tu Wielki Meczet Szejka Zayeda bin Sultana Al Nahyana i tor Formuły. Dubaj z kolei słynie z luksusów i ambicji architektów, którzy realizują odważne projekty – m.in. kryty stok narciarski, wieża Burj Khalifa (najwyższy budynek na świecie), wioska smerfów czy sztuczne wyspy palmowe.
   
  Wielki Meczet Szejka Zayeda bin Sultana Al Nahyana, Abu Zabi

  Szardża to dobry wybór dla pragnących poznać arabską historią – znajduje się tu wiele muzeów, organizowane są popularne festiwale. Adżman to oaza dla spragnionych beztroskiego wypoczynku na plaży, Umm al-Kajwajn to z kolei aż 32 km wybrzeża i park wodny Dreamland Aquapark, Ras al-Chajma uchodzi za najpiękniejszy emirat ze względu na położenie między górami, dolinami, pustynią i urokliwym wybrzeżem, a Fudżajra nazywany jest diamentem środkowego wschodu. Położony nad zatoką Omańską jest rajem dla miłośników nurkowania i sportów wodnych.
   

  Wczasy w Zjednoczonych Emiratach Arabskich pełne słońca!

  Na wakacje w Zjednoczonych Emiratach Arabskich odpowiednia jest każda pora roku. Od początku listopada do końca kwietnia będzie najprzyjemniej, gdyż temperatura wynosi wtedy około 30 ºC. Od końca kwietnia do października robi się gorąco, co na pewno ucieszy miłośników upałów i spędzania czasu na plażowaniu.

  W styczniu zaś około 23 ºC, co sprzyja zwiedzaniu i różnym wycieczkom objazdowym, safari na pustyni, szaleństwu w parkach wodnych i rozrywki, poznawaniu kultury Bliskiego Wschodu i smaków lokalnych kuchni. Jeśli plażowanie nie jest naszym głównym celem, warto rozważyć urlop w Emiratach Arabskich właśnie wtedy.

Powrót na górę strony
Partnerzy:
ERVKatowice AirportPZULotnisko RzeszówLotnisko BydgoszczLotnisko Chopina WarszawaLotnisko WrocławRzetelna FirmaTransparentny TouroperatorStart ParkingLotnisko Warszawa-ModlinRentalcarsTATUUMR-KANTOR
Pobierz program Google earthPobierz hotele (oferta czeska)