Napisz wiadomość | Support SOB-CZW 10:00 - 21:00   PT 10:00 - 22:00

Czy wiesz że...

Nie musisz czekać! Jeśli zależy Ci na szybkiej odpowiedzi,
zadzwoń lub pozostaw swój numer na który Oddzwonimy!

EXIMtours biuro podróży

Rezerwuj:
801 44 30 30
32 349 27 35
Nasza infolinia dostępna:
SOB-CZW 10:00 - 21:00 PT 10:00 - 22:00
Wyślij zapytanie

Wenezuela

 • OFERTA DOSTĘPNA W SEZONIE ZIMOWYM

  Białe plaże, archipelagi bezludnych wysp oblane wodami mieniącymi się wszystkimi odcieniami błękitu, wysokie szczyty Andów, bajeczne wodospady, suche sawanny i bujne lasy tropikalne poprzecinane rzekami – tak różnorodna jest Wenezuela.

  Jej mieszkańcy to głównie Metysi o pogodnym usposobieniu, uśmiechnięci i otwarci, uwielbiają muzykę i dobrą zabawę, nie stroniąc przy tym od rumu. Po ulicach jeżdżą stare, amerykańskie auta, a litr paliwa należy do jednych z najtańszych na świecie. Najpopularniejszą wyspą Wenezueli jest Margarita, zwana Perłą Karaibów, oddalona około 40 km od części kontynentalnej. Swą sławę zawdzięcza rajskim plażom ciągnącym się kilometrami wzdłuż turkusowego Morza Karaibskiego. Na wyspie naliczono aż 72 plaże o łącznej długości 170 km, najdłuższa z nich nazywana La Restingo ma aż 22 km długości. Jednak do najsłynniejszych należy Playa El Agua, wzdłuż której znajdują się liczne hotele, bary i restauracje. W ciepłych wodach Morza Karaibskiego skrywają się przepiękne rafy koralowe i ławice barwnych ryb. Panują tu idealne warunki do uprawiania sportów wodnych, a w szczególności windsurfingu oraz kitesurfingu. Wyspa Margarita to kraina słońca, która gwarantuje piękną opaleniznę i dobrą zabawę w karaibskim stylu.

  Dokumenty
  Polscy turyści udający się do Wenezueli nie muszą posiadać wizy, na granicy otrzymują tzw. kartę turystyczną. Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy licząc od daty powrotu.

  Klimat
  Wyspa Margarita leży w strefie klimatu równikowego: ciepłego i tropikalnego z minimalnymi wahaniami temperatur przez cały rok, średnia temperatura w ciągu dnia wynosi ok. 30°C, noca spada do około 23°C. Na wyspie często wieją dość silne wiatry, tworząc idealne warunki do uprawiania kitesurfingu oraz windsurfingu.

  Język
  Językiem urzędowym jest hiszpański, poza kurortami hotelowymi porozumiewanie się w języku angielskim może sprawić trudności.

  Czas
  Względem czasu polskiego -6 godzin.

  Waluta
  Oficjalną walutą Wenezueli jest Bolivar, w skrócie VEB lub Bs. Nazwa pochodzi od nazwiska bohatera walk o wyzwolenie Ameryki Południowej spod władzy Hiszpanów – Simona Bolivara. W obiegu dostępne są banknoty o nominałach: 2, 5, 10, 20, 50 i 100 oraz monety: 1, 3, 10, 12,5, 25 i 50 centimos oraz 1 Bs.  Zalecamy zabranie ze sobą gotówki, ponieważ podczas wypłacania kartą mogą nastąpić problemy. Najpopularniejszą zagraniczną walutą są dolary, podczas wymiany gotówki należy zwrócić uwagę na kurs, ponieważ w Wenezueli istnieją 2 kursy walutowe: mniej korzystny oficjalny oraz korzystniejszy nieoficjalny.

  Ceny
  Butelka wody 6-8 Bs, małe piwo 6 Bs, obiad w restauracji około 30 Bs, butelka rumu od 25 Bs wzwyż (w zależności od jakości), 1 litr paliwa – 0,19 USD.

  Szczepienia
  Brak szczepień obowiązkowych, zalecane jest szczepienie przeciw zapaleniu wątroby typu A.

  Napięcie
  110V, konieczny adapter do kupienia na miejscu u rezydenta.

  Ambasada Boliwariańskiej Republiki Wenezueli
  ul. Rejtana 15 m. 20-21
  02-516 Warszawa
  tel. (22) 646 18 46, 646 87 60
  fax (22) 646 87 61
  embajada@venez.pl

  Ambasada RP w Republice Wenezueli
  Quinta Ambar, calle Nicolás Copérnico,
  Sector Los Naranjos, Valle Arriba,
  62293 Chacao, Caracas

 • Cubagua
  Cubagua jest pustynną wyspą, położoną na południowy zachód od Margarity, zamieszkałą jedynie przez rybaków i poławiaczy pereł. Łodzie przewożące turystów na Cubaguę wypływają z portu w Punta de Piedras. Po około 40 minutach rejsu zatrzymują się przy wraku statku, znajdującego się na dnie morza, który można podziwiać podczas snorkelingu. Po dotarciu na wyspę mamy możliwość wykąpania się w krystalicznie czystym morzu, w tym czasie załoga łodzi przygotuje obiad. W celu zażycia kosmetycznych terapii udamy się po posiłku do naturalnych, błotnych kąpieli. Będzie to ostatni punkt programu. Powrót do hotelu w godzinach wieczornych.
  Cena ok. 65 USD

  Park Narodowy Canaima
  Park Narodowy Canaima jest jednym z najpiękniejszych miejsc w Wenezueli. To tutaj ponad gęstą puszczą królują nagie skały gór stołowych, z których spływają liczne wodospady, a wśród nich najwyższy wodospad świata – Salto Angel. Jeśli warunki atmosferyczne pozwolą, to będzie można go podziwiać z okien samolotu. Po dotarciu na miejsce, wypłyną Państwo indiańskim czółnem (zwanym Curiara) w krótki rejs po lagunie, ukoronowany przejściem pod strugami spadającej wody wodospadu El Hacha lub El Sapo. Na koniec pyszny obiad w miejscowej restauracji, po którym nastąpi wylot na Margaritę. Ta całodzienna wycieczka dostarczy Państwu niezapomnianych wrażeń.
  Cena ok. 360 USD

  Delta rzeki Orinoko i Park Narodowy Canaima
  Podczas tej dwudniowej wycieczki w głąb kontynentu, będą Państwo mogli zobaczyć największe atrakcje Wenezueli. Samolot wylatuje z lotniska w Porlamar we wczesnych godzinach porannych. Po wylądowaniu w miejscowości Tucupita nastąpi przesiadka do łodzi. Podczas rejsu kanałami delty rzeki Orinoko będzie można podziwiać tropikalną puszczę, gdzie poznają Państwo wiele gatunków niespotykanych u nas roślin i zwierząt. Po dotarciu do hotelu i krótkim odpoczynku będzie można zjeść obiad, a po nim kolejny rejs połączony z eksploracja dżungli. W programie również łowienie piranii oraz wizyta w wiosce indiańskiej, w której będzie można zakupić wyroby rękodzielnicze Indian z plemienia Warao. Wieczorem wyprawa na kajmany i anakondy (opcjonalnie/dodatkowo płatne). Następnego dnia wylecą Państwo do Parku Narodowego Canaima, podczas lotu będzie można podziwiać góry stołowe oraz najwyęszy wodospad świata - Salto Angel (o ile warunki atmosferyczne na to pozwolą). Po wylądowaniu popłyną Państwo indiańską Curiarią do kolejnych dwóch wodospadów El Sapo i El Hacha. Po obiedzie będzie czas wolny, a po nim nastąpi powrót na Margaritę. Dodatkowo płatne: taryfa lotniskowa, wstęp do Parku Narodowego Canaima.
  Cena ok. 490 USD

  Jeep safari
  Jeep safari to najlepsza okazja, aby zapoznać się z największymi atrakcjami Margarity, podziwiać piękno przyrody oraz doświadczyć miejscowej kultury. Podczas całodniowego objazdu odwiedzą Państwo miejsca ważne z punktu widzenia historii wyspy. W programie wycieczki przewidziana jest wizyta w Muzeum Pereł, zwiedzanie Castillo de Santa Rosa w La Asuncion oraz Sanktuarium Naszej Panienki z Doliny. W Parku Narodowym La Restinga będą Państwo pływać kanałami utworzonymi przez lasy namorzynowe, które stanowią schronienie dla wielu gatunków ptaków. W Punta Arenas – najdalej na zachód wysuniętym punkcie Półwyspu Macanao, na przepięknej plaży, w cieniu palmowych parasoli podany zostanie obiad. Po posiłku będzie czas wolny, z możliwością zażycia kąpieli. Na koniec przejazd przez góry La Sierra, skąd rozciąga się wspaniały widok na cały Półwysep Macanao.
  Cena ok. 65 USD

  Wyspa Coche
  Coche jest niewielką wyspą położoną na południe od Margarity. Po śniadaniu zostaną Państwo przewiezieni do portu w El Yaque, skąd wypływa łódź w 1,5-godzinny rejs na malowniczą, karaibską plażę wyspy Coche. Dzień spędzić można relaksując się na piaszczystym brzegu lub uprawiając sporty wodne. Na wyspie panują idealne warunki do uprawiania windsurfingu oraz kitesurfingu, jest to prawdziwy raj dla miłośników tych sportów. Chętni mogą udać się na krótki spacer na żupy solne, gdzie będę mogli poddać się balneoterapii.
  Cena ok. 65 USD

  Przejażdżka konna
  Dwugodzinna przejażdżka konna, to dobry sposób na spędzenie czasu z rodziną. Galopując po zboczach górskich Półwyspu Macanao, poprzez lasy kaktusowe, dziewicze plaże i rybackie wioski, będą Państwo podziwiać piękne krajobrazy oraz różnorodność fauny i flory. Przejażdżka odbędzie się pod czujnym okiem zawodowych jeźdźców, a koń będzie dostosowany do wzrostu i umiejętności każdej osoby, dlatego w wycieczce mogą wziąć udział zarówno pocztkujcy, jak i doświadczeni jeźdźcy.
  Cena ok. 65 USD

  Park Narodowy Los Roques (wycieczka lotnicza)
  Park Narodowy Los Roques to prawdziwy raj na ziemi. Archipelag składa się z małych, w większości bezludnych wysepek, raf koralowych i plaż o białym piasku, a morze mieni się wszystkimi odcieniami błękitu. Przelot na główną wyspę archipelagu zajmuje około 45 minut. W ciągu 2 dni odbędą Państwo niezapomniany rejs katamaranem pośród malowniczych wysp, a podczas snorkelingu będziecie podglądać bajeczny podwodny świat, z kolorowymi rafami i buszującymi w nich rybkami. Podczas rejsu podany zostanie lunch. Noc spędzą Państwo w jednym z zajazdów o prawdziwie karaibskim charakterze. Trzeciego dnia, zaraz po śniadaniu nastąpi wykwaterowanie i powrót na wyspę Margarita. Dodatkowo płatne: taryfa lotniskowa, wstęp do Parku Narodowego Los Roques.
  Cena ok. 440 USD

  Los Frailes
  Wyprawa statkiem ze spokojnej zatoki Juan Griego, okalającej miasto położone na północnym brzegu Margarity, do Archipelagu Los Frailes. Po dopłynięciu będzie można uprawiać snorkeling, podczas którego poznamy bogactwo podwodnej fauny i flory. Dzień wypoczynku okraszony zostanie wybornym obiadem. Wieczorem malowniczy zachód słońca i powrót na Margaritę.
  Cena ok. 70 USD

Powrót na górę strony
Partnerzy:
ERVKatowice AirportPZULotnisko RzeszówLotnisko BydgoszczLotnisko Chopina WarszawaLotnisko WrocławRzetelna FirmaTransparentny TouroperatorStart ParkingLotnisko Warszawa-ModlinRentalcarsTATUUMR-KANTOR
Pobierz program Google earthPobierz hotele (oferta czeska)