Riwiera Turecka, Turcja - wycieczki, wakacje i wczasy | Exim Tours
Rezerwuj: 801 44 30 3032 349 27 35 | infolinia czynna: sob.-czw. 10:00-21:00, pt. 10:00-22:00
Riwiera Turecka

Riwiera Turecka

Wróć
Ogólne
Wycieczki<br>fakultatywne
Hotele
Galeria
Transfery<br>indywidualne
Wideo
Lokalizacja
Zakładka 1
Zakładka 2
Zakładka 3
Zakładka 4
Zakładka 5
Zakładka 6

Wczasy na Riwierze Tureckiej to niepowtarzalna okazja, aby poznać bliżej kulturę i obyczaje mieszkańców tych terenów. To miejsce tętniące życiem, z atrakcyjnymi, turystycznymi miejscowościami, takimi jak: położona w samym sercu regionu Antalya, Finike, Phaselis i Kekova.

Riwiera Turecka jest jednym z najpiękniejszych i najpopularniejszych regionów Turcji. Każdego roku to tętniące życiem miejsce przyciąga turystów z całego świata. Przepiękna pogoda i wysokie temperatury powietrza utrzymują się tu od kwietnia do jesieni, dlatego Turcja w październiku jest równie atrakcyjna, co w typowo letnie miesiące. Antalya, czyli największe tureckie miasto, stanowi idealną bazę wypadową do organizacji wycieczek objazdowych i zwiedzania atrakcji turystycznych tego wyjątkowego, orientalnego kraju. Miasto otoczone jest malowniczym pasmem gór, a turyści mogą zwiedzać niezliczone zabytki, m.in. bramę Hadriana. Inną popularną miejscowością Riwiery Tureckiej jest Finike, będąca idealną bazą wypadową, z której można wyruszyć na wycieczki objazdowe do takich miejscowości jak: Kekova, Demre, Phaselis, Myra.

Atrakcje Riwiery Tureckiej

Najpopularniejsze i największe miasto Riwiery Tureckiej, Antalya, to mekka turystów, którzy co roku tłumnie przyjeżdżają z całego świata, aby korzystać z licznych atrakcji, jakie oferuje. Miasto słynie z bogatego nocnego życia, zatłoczonych głośnych uliczek oraz przepięknych, przestronnych plaż. Wakacje w Antalyi to również gwarancja bogatej turystycznej infrastruktury. Miasto bowiem posiada olbrzymią bazę noclegową, liczne restauracje czy inne miejsca oferujące różnego rodzaju rozrywki. Do atrakcji regionu należą popularne wycieczki objazdowe łodzią do jaskiń, np. Jaskini Piratów, Jaskini Kapiącego Kamienia przy malowniczej plaży Kleopatry czy Jaskini Kochanków. Do tych obiektów można dotrzeć wyłącznie drogą wodną, gdyż znajdują się po obu stronach cypla. 

Zabytki Riwiery Tureckiej 

Antalya to nie tylko świetna baza wypadowa do innych okolicznych miejscowości czy miejsce pełne rozrywek dla miłośników nocnego życia. Miasto oferuje turystom również możliwość podziwiania wspaniałych zabytków, z których większość usytuowana jest w jego starszej części. Do najpiękniejszych i najbardziej wartościowych z nich należą: Dom derwiszy, zabytkowe foldery z XIII wieku Yivli Minare (Żłobiony Minaret) czy meczet Ulu Camii, najprawdopodobniej wybudowany na fundamentach świątyń antycznych. Inny warty obejrzenia obiekt sakralny Riwiery Tureckiej to meczet Kesik Minare, który powstał z pozostałości bazyliki z V w. Odwiedzając Antalyę, warto również zobaczyć łaźnie hammamy, Bramę Hadriana, która powstała za czasów cesarza rzymskiego i została postawiona jako łuk triumfalny, oraz wieżę Hidirlik Kulesi z II w., wcześniej funkcjonującą prawdopodobnie jako latarnia morska. 

Kapadocja – 2 dni

Wyjazd z hotelu we wczesnych godzinach porannych. W trakcie podróży przerwa na śniadanie w Akseki. Następnie zwiedzanie muzeum w Konya, w którym poznamy kulturę Derwiszów i historię założyciela ich zakonu Mevlany. Obiad w Özeller tesisleri. Po obiedzie dojazd do Kapadocji – uważanej za jeden z cudów natury. Niezwykłość tamtejszych krajobrazów jest zasługą tufu – miękkiej, porowatej skały utworzonej przez pyły wulkaniczne. Kiedy w VII wieku Kapadocję najechali Arabowie, tamtejsi chrześcijanie schronili się w domach wydrążonych w miękkiej skale. Wizytę w tym niesamowitym miejscu zaczniemy od podziemnego miasta Saratli, następnie panorama „zamku” Uchisar oraz doliny Göreme. Na koniec pierwszego dnia wizyta w wytwórni porcelany. Wieczór i nocleg w hotelu. Drugiego dnia po śniadaniu przejazd przez najpiękniejsze doliny Kapadocji oraz zwiedzanie muzeum w Göreme. Podczas podróży powrotnej przerwa na obiad oraz kilka mniejszych postojów na odpoczynek. Powrót do hotelu wieczorem.
Cena ok. 125 EUR - dorosły, 84 EUR - dziecko

Rafting

Wyjazd z hotelu, przejazd autobusem do pięknego parku narodowego, gdzie na rzece Köprülü Çay odbędzie się 13-kilometrowy spływ pełen niesamowitych wrażeń. Rafting daje możliwość dobrej zabawy w otoczeniu wspaniałej scenerii. Podczas tej wycieczki poziom adrenaliny wzrasta o 100%. Przed imprezą wręczone zostaną kamizelki ratunkowe i kaski oraz odbędzie się krótkie szkolenie prowadzone przez profesjonalnego instruktora raftingu. Podczas spływu przewidziano 3 przerwy: przy historycznym moście z II w. p.n.e., podczas drugiej zjemy obiad, a w czasie ostatniej będzie można spróbować tzw. body raftingu. Życzymy powodzenia w zmaganiu z żywiołem.
Cena ok. 39 EUR - dorosły, 20 EUR - dziecko

Pamukkale

Wycieczka poświęcona jednemu z cudów natury – wapiennym tarasom w Pamukkale. Wyjazd we wczesnych godzinach porannych. Przyjazd do Pamukkale, panorama trawertynów z możliwością fotografowania, lunch w restauracji Pamukkale Antik. Po obiedzie przejazd do znajdującego się tuż nad tarasami antycznego Hierapolis. Po zwiedzeniu ruin miasta czas wolny na spacery po tarasach Pamukkale lub leczniczą kąpiel w Basenach Kleopatry (dodatkowa opłata). Po południu wyjazd w drogę powrotną z przerwą na wizytę w centrum tekstyliów oraz kolację. Powrót do hotelu ok. 23:30.
Cena ok. 67 EUR - dorosły, 38 EUR - dziecko

Perge , Aspendos , Kursunlu

Wycieczka, dzięki której poznacie Państwo fascynującą historię Turcji. Zaczynamy od odwiedzin fabryki dywanów, a następnie jedziemy do antycznego miasteczka Perge. Kolejnym przystankiem jest Kursunlu, czyli malowniczy wodospad z systemem małych jeziorek. Po lunchu zwiedzanie Aspendos, którego sława wiąże się z najlepiej zachowanym teatrem rzymskim, zbudowanym w II wieku, mieszczącym ok. 15.000 widzów. Powrót do hotelu ok.16:00.
Cena ok. 55 EUR - dorosły, 38 EUR - dziecko


Jeep safari

Wycieczka jeepami w góry Taurus. Po drodze zwiedzanie typowych górskich wiosek możliwość postojów na żądanie w celu fotografowania przepięknych, dziewiczych krajobrazów. Zapoznają się Państwo z rdzennymi mieszkańcami gór, ich życiem i kulturą. Wizyta w meczecie. Podczas wycieczki lunch w cenie. Powrót do hotelu ok. 18.00.
Cena ok. 79 EUR - dorosły, 57 EUR - dziecko

Rejs po rzece Manavgat

Wspaniały dzień – słońce, piasek i woda rzeki Manavgat. W cenie lunch na statku. Po rejsie jedziemy nad piękny wodospad o nazwie “Manavgat”, następnie odwiedzamy fabrykę z tekstyliami. Powrót do hotelu ok. 19:00. Cena ok. 50 Euro - dorosły, 25 Euro–dziecko

Nurkowanie

Możliwość odkrywania przepięknego świata podwodnego Morza Egejskiego. To bezpieczna wyprawa zarówno dla doświadczonych nurków, jak i dla amatorów. Istnieje możliwość zrobienia zdjęć pod wodą. Obiad w trakcie wycieczki wliczony w cenę.
Cena ok. 70 EUR

Rejs po rzece Manavgat & antyczne Side

Wyjazd z hotelu, wizyta w sklepie z wyrobami skórzanymi, gdzie będzie możliwość zakupu prawdziwych tureckich skór. Następnie przejazd do sklepu jubilerskiego, gdzie również czas wolny na mniejsze lub większe zakupy złota, srebra, diamentów i rożnych innych błyskotek. Zarówno w sklepie ze skórami, jak i ze złotem przy zakupie wybranego przez Państwa produktu otrzymacie certyfikat jakości. Kolejnym punktem wycieczki jest antyczna starówka miasta Side, a następnie przejeżdżamy do miejscowości Manawgat na rejs statkiem po rzece o tej samej nazwie.
Cena ok. 42 EUR - dorosły, 21 EUR - dziecko

Hamam – laźnia turecka

Zdaniem Turków nie ma nic lepszego na poprawienie kondycji, oczyszczenie organizmu oraz zrelaksowanie się niż łaźnia turecka. Pobyt rozpoczyna się wizytą w saunie, następnie ogromna okrągła kopuła wypełniona parą pozwala na relaks i kontemplację. Kolejnym punktem programu regeneracyjnego jest peeling skóry oraz zabieg bąbelkowy. Po wizycie w łaźni na pewno poczujecie się Państwo jak nowonarodzeni.
Cena ok. 24 EUR - dorosły, 12 EUR - dziecko

Następna strona
Poprzednia strona
Golden Sun
Golden Sun
już od 1619PLN
Sprawdź
Kleopatra Fatih
Kleopatra Fatih
już od 1679PLN
Sprawdź
Stella Beach
Stella Beach
już od 1769PLN
Sprawdź
Tac Premier
Tac Premier
już od 1769PLN
Sprawdź
Taksim A11 Obakoy
Taksim A11 Obakoy
już od 1819PLN
Sprawdź
Top
Top
już od 1839PLN
Sprawdź
Calido Maris Beach Resort
Calido Maris Beach Resort
już od 1859PLN
Sprawdź
Grand Santana
Grand Santana
już od 1859PLN
Sprawdź
Riviera Hotel & SPA
Riviera Hotel & SPA
już od 1899PLN
Sprawdź
Cenger Beach
Cenger Beach
już od 1899PLN
Sprawdź
Riviera Zen
Riviera Zen
już od 1899PLN
Sprawdź
Green Garden Beach
Green Garden Beach
już od 1899PLN
Sprawdź
Seaden Corolla
Seaden Corolla
już od 1929PLN
Sprawdź
Royal Garden Beach ex Royal Garden Select
Royal Garden Beach ex Royal Garden Select
już od 1949PLN
Sprawdź
Lycus Beach
Lycus Beach
już od 1979PLN
Sprawdź
Annabella Diamond
Annabella Diamond
już od 1989PLN
Sprawdź
Champion Holiday Village
Champion Holiday Village
już od 1999PLN
Sprawdź
Eftalia Aqua Resort
Eftalia Aqua Resort
już od 1999PLN
Sprawdź
COOEE Alaiye Resort & Spa
COOEE Alaiye Resort & Spa
już od 1999PLN
Sprawdź
Eftalia Village
Eftalia Village
już od 1999PLN
Sprawdź
Annabella Park
Annabella Park
już od 2029PLN
Sprawdź
Sunny Hill Alya
Sunny Hill Alya
już od 2039PLN
Sprawdź
Ozkaymak Select
Ozkaymak Select
już od 2049PLN
Sprawdź
Fame Residence Goynuk
Fame Residence Goynuk
już od 2069PLN
Sprawdź
Grand Kaptan
Grand Kaptan
już od 2069PLN
Sprawdź
Seaden Sea Planet Resort & Spa
Seaden Sea Planet Resort & Spa
już od 2079PLN
Sprawdź
Sultan Beldibi
Sultan Beldibi
już od 2089PLN
Sprawdź
Floria Beach
Floria Beach
już od 2099PLN
Sprawdź
Eftalia Marin
Eftalia Marin
już od 2099PLN
Sprawdź
Saphir Hotel Villas
Saphir Hotel Villas
już od 2129PLN
Sprawdź
Xoria Deluxe
Xoria Deluxe
już od 2149PLN
Sprawdź
Seaden Sea World Resort & Spa
Seaden Sea World Resort & Spa
już od 2179PLN
Sprawdź
Sealife Buket Resort & Beach
Sealife Buket Resort & Beach
już od 2199PLN
Sprawdź
Sherwood Greenwood Resort
Sherwood Greenwood Resort
już od 2199PLN
Sprawdź
Gypsophila Holiday Village
Gypsophila Holiday Village
już od 2219PLN
Sprawdź
Seaden Valentine
Seaden Valentine
już od 2229PLN
Sprawdź
Eftalia Ocean
Eftalia Ocean
już od 2269PLN
Sprawdź
Marti Myra
Marti Myra
już od 2279PLN
Sprawdź
Crystal Family Resort & Spa
Crystal Family Resort & Spa
już od 2279PLN
Sprawdź
Azura Deluxe
Azura Deluxe
już od 2369PLN
Sprawdź
Kamelya K Club
Kamelya K Club
już od 2369PLN
Sprawdź
The Sense De Luxe
The Sense De Luxe
już od 2389PLN
Sprawdź
Fame Residence Kemer
Fame Residence Kemer
już od 2389PLN
Sprawdź
Melas Holiday Village
Melas Holiday Village
już od 2399PLN
Sprawdź
TTH Hotels Pegasos Club
TTH Hotels Pegasos Club
już od 2429PLN
Sprawdź
Saphir Resort
Saphir Resort
już od 2449PLN
Sprawdź
Kamelya Fulya
Kamelya Fulya
już od 2469PLN
Sprawdź
Crystal Tat Beach
Crystal Tat Beach
już od 2499PLN
Sprawdź
Granada Luxury Resort
Granada Luxury Resort
już od 2499PLN
Sprawdź
Can Garden Beach
Can Garden Beach
już od 2519PLN
Sprawdź
Royal Dragon
Royal Dragon
już od 2519PLN
Sprawdź
Soho Beach Club
Soho Beach Club
już od 2519PLN
Sprawdź
Sherwood Dreams
Sherwood Dreams
już od 2519PLN
Sprawdź
Granada Luxury Beach
Granada Luxury Beach
już od 2529PLN
Sprawdź
Laguna Beach Alya Resort & Spa
Laguna Beach Alya Resort & Spa
już od 2529PLN
Sprawdź
Club Grand Aqua
Club Grand Aqua
już od 2529PLN
Sprawdź
Mirada Del Mar
Mirada Del Mar
już od 2559PLN
Sprawdź
Club Grand Side
Club Grand Side
już od 2589PLN
Sprawdź
Side Star Elegance
Side Star Elegance
już od 2589PLN
Sprawdź
Simena Sun Club
Simena Sun Club
już od 2599PLN
Sprawdź
Terrace Beach
Terrace Beach
już od 2649PLN
Sprawdź
Kamelya Selin
Kamelya Selin
już od 2659PLN
Sprawdź
Kirman Belazur Resort & SPA
Kirman Belazur Resort & SPA
już od 2669PLN
Sprawdź
Papillon Belvil
Papillon Belvil
już od 2689PLN
Sprawdź
Tui Blue Sherwood Belek
Tui Blue Sherwood Belek
już od 2699PLN
Sprawdź
TUI Fun & Sun Club Belek
TUI Fun & Sun Club Belek
już od 2719PLN
Sprawdź
Melas Resort
Melas Resort
już od 2749PLN
Sprawdź
Turquouise Resort
Turquouise Resort
już od 2779PLN
Sprawdź
Papillon Zeugma
Papillon Zeugma
już od 2849PLN
Sprawdź
Fame Residence Lara
Fame Residence Lara
już od 2919PLN
Sprawdź
Granada Luxury Belek
Granada Luxury Belek
już od 2999PLN
Sprawdź
Seaden Quality Resort & Spa
Seaden Quality Resort & Spa
już od 3039PLN
Sprawdź
Sherwood Exclusive Kemer
Sherwood Exclusive Kemer
już od 3249PLN
Sprawdź
Tui Blue Side
Tui Blue Side
już od 3249PLN
Sprawdź
Sherwood Exclusive Lara
Sherwood Exclusive Lara
już od 3249PLN
Sprawdź
Royal Seginus
Royal Seginus
już od 3299PLN
Sprawdź
Delphin Diva Premiere
Delphin Diva Premiere
już od 3499PLN
Sprawdź
Delphin Palace
Delphin Palace
już od 3549PLN
Sprawdź
Susesi Luxury Resort
Susesi Luxury Resort
już od 3559PLN
Sprawdź
Royal Holiday Palace
Royal Holiday Palace
już od 3619PLN
Sprawdź
Royal Wings
Royal Wings
już od 3619PLN
Sprawdź
Concorde De Luxe
Concorde De Luxe
już od 3659PLN
Sprawdź
Rixos Premium Tekirova
Rixos Premium Tekirova
już od 3689PLN
Sprawdź
Delphin BE Grand Resort
Delphin BE Grand Resort
już od 3889PLN
Sprawdź
Delphin Imperial
Delphin Imperial
już od 3939PLN
Sprawdź
Rixos Premium Belek
Rixos Premium Belek
już od 4519PLN
Sprawdź
Regnum Carya Golf Spa
Regnum Carya Golf Spa
już od 5029PLN
Sprawdź
Poprzednia strona
Następna strona
Zapisz się na newsletter

Wakacje nie jeden mają kierunek!

Bądź zawsze na bieżąco. Zapisz się na newsletter.

* Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z postanowieniami polityki prywatności Exim S.A. Zgadzam się na wykorzystywanie mojego adresu e-mail do przesyłania informacji handlowych, zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną.
Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Szczegółowe informacje w polityce naszej firmy dotyczącej cookies.