Napisz wiadomość | Support SOB-CZW 10:00 - 21:00   PT 10:00 - 22:00

Czy wiesz że...

Nie musisz czekać! Jeśli zależy Ci na szybkiej odpowiedzi,
zadzwoń lub pozostaw swój numer na który Oddzwonimy!

EXIMtours biuro podróży

Rezerwuj:
801 44 30 30
32 349 27 35
Nasza infolinia dostępna:
SOB-CZW 10:00 - 21:00 PT 10:00 - 22:00
Wyślij zapytanie

Egipt Hurghada

 • Na przestrzeni 30 lat miasto przeobraziło się z niewielkiej rybackiej wioski, liczącej kilkuset mieszkańców, w jedną z najbardziej znanych miejscowości turystycznych Afryki Północnej.

  Kurort usytuowany jest nad Morzem Czerwonym, na zachodnim brzegu Zatoki Sueskiej, oddalony od stolicy Egiptu – Kairu ok. 500 km. Sławę osiągnęła dzięki wspaniałemu położeniu nad kryształowo czystymi wodami, obfitującymi w malownicze rafy koralowe, które są głównym atutem Hurghady. Ponadto bliskość bezkresnej pustyni, malowniczy łańcuch górski, cicha i spokojna okolica, piaszczyste plaże–to wszystko przyciąga turystów pragnących wypocząć. Hurghada to raj dla miłośników najróżniejszych sportów wodnych, w szczególności nurkowania i snurkowania. Miasto w dalszym ciągu jest dynamicznie rozwijającym się ośrodkiem turystycznym–powstają nowe obiekty i hotele. Należy więc liczyć się z pracami budowlanymi w otoczeniu hotelu. Sezon turystyczny trwa tu przez cały rok dzięki korzystnym temperaturom powietrza oraz ciepłym wodom Morza Czerwonego, których temperatura waha się w granicach 21°C–24°C zimą oraz 26°C – 30°C latem.

 • Kair (wtorek)
  Wycieczka zaczyna się ok. 01:30 rano. Śniadanie w formie suchego prowiantu. W Kairze zwiedzamy:  Gizę – 3 Wielkie Piramidy Faraonów: Cheopsa, Chefrena i Mykerynosa. Nieopodal największy posąg świata – Sfinks.  Następnie chwila czasu w wytwórni esencji perfumeryjnych. Obiad (napoje dodatkowo płatne). Kolejnym punktem programu jest Muzeum Kairskie ze skarbami z grobowca Tutanchamona,  rejs motorówką po Nilu (ok.30 minut – płatny 6 USD).
  Cena ok. 85 USD (dziecko 40 USD)

  Kair samolotem (środa)
  Wyjazd ok. 04:30 rano. Suchy prowiant. Zwiedzamy: Muzeum Kairskie, Gizę - 3 Wielkie Piramidy i Stary Kair. Obiad w cenie wycieczki (napoje dodatkowo płatne). Powrót ok. godz. 20:30.
  Cena: ok. 270 USD (dziecko 250 USD)

  Luxor  (niedziela)
  Wycieczka zaczyna się ok. 05:00 rano. Śniadanie w formie suchego prowiantu. Przejazd przez pustynie, podziwianie pięknych widoków, następnie podróż wzdłuż Nilu, gdzie można obserwować codzienne życie rolników egipskich. Program w Luksorze: Świątynia w Karnaku (aleja Sfinksów, sala hypostylowa), Dolina Królów (grobowce władców z okresu Nowego Państwa Egipskiego), Świątynia Królowej Hatszepsut, Kolosy Memnona, fabryka alabastru. Rejs motorówką po Nilu (ok. 30 minut –  płatna 6 USD ). W cenie wycieczki obiad (napoje dodatkowo płatne).
  Cena  ok. 90 USD (dziecko 45 USD)

  City Tour (sobota )
  Wyjazd z hotelu ok 14:30. Przejazd do starego centrum miasta Hurghady – El Dahar. Wizyta w kaplicy koptyjskiej. Następnie zwiedzanie Akwarium Morskiego (wstęp ok. 3 USD). Nowa Marina – port jachtowy. Meczet (wejście płatne 1 USD). Wizyta w orientalnej kawiarni – shisha (1 napój gratis). Panorama Hurghady z nabrzeża. Wizyta w sklepie wolnocłowym. Możliwość zakupów w  wytwórni olejków perfumowanych.
  Cena ok. 15 USD (dziecko 10 USD)

  Mega Safari ( poniedziałek, środa)
  Wyprawa na pustynię wschodnią. Przejażdżka jeepami, quadami, spiderami. Zwiedzanie wioski beduińskiej, poczęstunek herbatką i fajką wodną, przejażdżka wielbłądami, terrarium z pustynnymi zwierzętami.
  Cena ok. 45 USD (dziecko 20 USD)

  Discovery Safari (poniedziałek)
  Około południa wyjazd jeepami na pustynie do bazy wypadowej. Jazda na kładach – ok. 40 min. Przejażdżka spider jeep carami (czterokołowe otwarte samochody terenowe – 4 osoby w jednym aucie). Przejazd do wioski beduińskiej. Krótka przejażdżka na wielbłądach. Następnie zwiedzanie wioski. Poczęstunek herbatą i kawą. Odwiedzimy także  TERRARIUM (kobry indyjskie i egipskie, pytony, anakondy, jaszczurki kameleony, skorpiony, pająki, żółwie). Transfer do bazy. Dla  wszystkich, którzy zdążyli już zgłodnieć czeka kolacja, a podczas kolacji prawdziwe beduińskie pieczywo oraz przepyszne specjały egipskiej i beduińskiej kuchni oraz zimne napoje. Wieczorem oglądanie gwiazd przez teleskopy, muzyka i folklor egipski  - derwisz i tancerka brzucha . Powrót ok godziny 21.00.
  Cena ok. 55 USD

  Quad Safari ( poniedziałek, środa, piątek)
  Dwugodzinna jazda czterokołowymi motorami po pustyni. Przejażdżka na wielbłądach. Odpoczynek w wiosce beduińskiej , herbata, fajka wodna. Grillowana kolacja, wieczór folklorystyczny . Wycieczka trwa od ok. godziny 13.00 do godziny 20.00.
  Cena ok. 40 USD

  Ocean Diva 
  Pięciogodzinny rejs  luksusowym  katamaranem po Morzu Czerwonym z  możliwością snorkelingu (sprzęt, maska ,rurka, płetwy w cenie) – dwa postoje na rafach koralowych w  Dolphin House i w innych miejscach niedostępnych dla zwykłych łodzi. Jedyna okazja pływania z delfinami żyjącymi na wolności.  Wypływamy z ekskluzywnego portu jachtowego w El Gounie - prywatnego miasteczka zwanego Egipską Wenecją. Podczas wycieczki lunch.
  Cena ok. 75 USD (dziecko 45 USD)

  Giftun – Trzy Wyspy (niedziela, poniedziałek, wtorek)
  Zbiórka przy recepcji w hotelu, transfer do portu, sprzęt ABC w cenie (płetwy, rurka, maska). Dwa razy po godzinie stajemy przy  rafach koralowych – możliwość spróbowania swoich sił w snorkelingu,  podziwianie wspaniałego pasa podwodnych raf koralowych, obiad na łodzi. Następnie dopływamy do wyspy Giftun, czas wolny na odpoczynek i kąpiel. Po odpoczynku wchodzimy na pokład i wracamy do Hurghady.
  Cena ok.  25 USD (dziecko 15 USD)

  Paradise Island  (poniedziałek)
  Całodzienna , relaksująca wycieczka na bajeczną prywatną plażę Paradise. Łagodne piaszczyste zejście do morza jest doskonałym miejscem dla rodzin z dziećmi. Wyjazd ok. godz.08.00, snurkowanie przy pięknych rafach koralowych, zejście na plażę – czas na odpoczynek w cieniu palmowych parasoli. Przepyszny obiad w formie bufetu (napój gazowany bezalkoholowy i woda do obiadu w cenie).  Przed wypłynięciem w porcie otrzymują Państwo sprzęt ABC do snurkowania . Powrotny rejs z wyspy w blasku zachodzącego słońca jest okazją do zrobienia ciekawych zdjęć.
   Cena ok. 40 USD (dziecko 20 USD)

  Mahmya  (poniedziałek, środa )
  Rejs na wyspę, która jest częścią Narodowego Parku Podwodnego. Relaks na bajecznej, prywatnej plaży Mahmya. Zachwyca lazurowy kolor morza, białe piaski plaży, przepiękne widoki. Możliwość snurkowania – sprzęt w cenie. Łagodne piaszczyste zejście do morza  jest doskonałym miejscem dla rodzin z dziećmi. Wypłynięcie z portu ok. godz. 09.00, zejście na plażę – czas na odpoczynek w cieniu palmowych parasoli. Przepyszny obiad w formie bufetu (bezalkoholowy napój gazowany  oraz woda do obiadu w cenie). Powrót ok 17.00. Dzieci  w wieku do 6 lat gratis.
  Cena ok. 85 USD (dziecko 45 USD )

  Sharm El Naga 
  Sharm El Naga to idealne miejsce dla fanów snurkowania oraz dla osób, które mają chorobę morską, a chciałyby podziwiać podwodny świat. Jest to dziewiczy Podwodny Park Krajobrazowy, obszar raf Morza Czerwonego nieskażony działalnością człowieka i przez to zachowujący przepiękne formy koralowców i ogrom ciekawych ryb. Przejeżdżamy na teren parku, tam wypożyczamy sprzęt ABC (płetwy, rurka i maska wliczone w cenę). Jesteśmy na piaszczystej plaży, z parasolami, łagodnym wejściem do morza, stamtąd podpływa się na wspaniałe tereny podwodnego świata łąk koralowców z ich mieszkańcami. Podziwiamy urzekającą florę i faunę. Obiad w cenie (napoje płatne dodatkowo). Powrót do Hurghady.
  Cena ok. 50 USD (dziecko 30 USD)

  Nurkowanie - Polskie Centrum Nurkowe
  Niesamowite przeżycie odkrycia najpiękniejszych raf koralowych, w sprzęcie nurkowym, pod opieką polskich instruktorów. Oferujemy programy dla amatorów, jak i doświadczonych nurków.
  1. Na Pierwszy Raz - nurkowanie intro - 55 USD
  Całodniowa wycieczka, dwie sesje nurkowe z instruktorem – nurkowanie z łodzi na wodach otwartych.
  2. A jeśli się spodoba - kurs Open Water Diver
  Czterodniowy kurs zakończony certyfikatem największej amerykańskiej organizacji nurkowej na świecie PADI – 250 USD + 40 USD (certyfikat) + 40 USD (obowiązkowy podręcznik).
  3. Dla doświadczonych – daily diver
  Dwa nurkowania na wodach otwartych z łodzi 45 USD + 10 USD za sprzęt. Pakiety: 3 dni nurkowe –115 USD, 5 dni nurkowych–180 USD. Sprzęt płatny dodatkowo 10 USD za dzień.

  Seascope (codziennie) 
  Interesująca wycieczka, dzięki której będziemy mieli możliwość podziwiania wspaniałych raf koralowych Morza Czerwonego – krótki rejs w kierunku raf, następnie przejście do przestronnego , klimatyzowanego pomieszczenia znajdującego się w  pod pokładem (ok. 2 m pod wodą). Znajdują się tam panoramiczne okna pozwalające obserwować niewiarygodne życie podwodne. Wycieczka trwa ok. 2 godziny.
  Cena ok. 40 USD  (dziecko 25 USD)

  Akwarium Morskie  (wtorek)  
  Wizyta w największym w Hurghadzie akwarium morskim, otwartym w 2015 roku. Dzięki potężnym panoramicznym szybom oraz przeszklonym tunelom można poczuć się jak w toni morskiej. Akwarium szczyci się kilkoma wielkimi rekinami oraz płaszczkami, a także żółwiami morskimi. W ogrodzie znajdującym się na terenie akwarium jest mini zoo, gdzie można podziwiać rożne gatunki gadów oraz ptaków. Polecane zwłaszcza dla rodzin  z dziećmi.
  Cena ok. 30 USD (dziecko 15 USD)

  Submarine (codziennie) 
  Wycieczka trwa ok 2 h. Z portu dopływamy do platformy, z której schodzimy do łodzi podwodnej. Jesteśmy na łodzi, która zanurza się na głębokość ok. 20 metrów. Na zewnątrz znajduje się zawodowy nurek karmiący ryby, by zwabić je w pobliże łodzi. Możemy dzięki temu oglądać wspaniałe gatunki ryb, występujące jedynie w Morzu Czerwonym.
  Cena ok. 55 USD (dziecko 35 USD)

  Delfinarium (codziennie poza wtorkiem)
  Pokazy delfinów to atrakcja zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Podczas godzinnego spektaklu widzowie mają okazję podziwiać inteligencję, zwinność oraz talent aktorski delfinów, morsa, lwa morskiego  i fok. Ponadto delfinarium oferuje możliwość zakupu obrazów namalowanych przez ssaki oraz zrobienia sobie z nimi wspólnego zdjęcia, które będzie z pewnością niezwykłą pamiątką.
  Cena ok. 35 USD (dziecko 25 USD)

  Odnowa biologiczna z łaźnią turecką (codziennie)
  Ok 2,5 godzinny relaks w eleganckim SPA zawiera: pobyt w saunie, łaźni parowej, łaźni tureckiej (peeling rękawicą i pianą + delikatny masaż), kąpiel w jaccuzi oraz 50 minut masażu całego ciała. Podczas pobytu w cenie: woda mineralna, soki owocowe, kawa lub herbata. Spa w trakcie pobytu zapewnia: ręczniki, szlafrok, kapcie.
  Cena ok. 45 USD

  Powyższa lista wycieczek ma jedynie charakter informacyjny i w świetle prawa nie stanowi oferty handlowej Biura Podróży EXIM S.A. Szczegółowych informacji o wycieczkach fakultatywnych organizowanych przez naszego kontrahenta lokalnego udziela rezydent na miejscu. Podane wyżej ceny są orientacyjne i mogą ulec zmianie.

 • Egipt – Hurghada

  Hurghada stała się jednym z najpopularniejszych kurortów turystycznych Afryki Północnej, mimo że przed laty była jedynie maleńką wioską rybacką nad brzegiem Morza Czerwonego. Obecnie tętni życiem – mieści się tu wiele restauracji, klubów czy barów. Złociste plaże, niepowtarzalne zabytki i luksusowe hotele są obietnicą udanych wczasów w Hurghadzie.

  Na wakacje w Egipcie często polecana jest Hurghada – miasto w pełni zasługuje na miano turystycznego kurortu, gdyż oferuje wszystko to, czego oczekujemy podczas wypoczynku. Położenie nad Morzem Czerwonym, na brzegu Zatoki Sueskiej, gwarantuje nam dostęp do krystalicznie przejrzystego morza, a także możliwość podziwiania niezwykłej rafy koralowej podczas nurkowania. Warto sprawdzić oferty last minute.  Hurghada jest przepięknym miastem o wielu atrakcjach – jest tu m.in. słynny bazar w dzielnicy Dahar, ale też parki wodne, delfinarium, wspaniałe rafy koralowe.

  Doskonałe do spędzenia wczasów w Egipcie są tutejsze piaszczyste plaże, które wcale nie słabiej niż piramidy przyciągają spragnionych wypoczynku z całego świata. W pobliżu leży także bezkresna pustynia, a wokół można podziwiać malownicze góry. Warto też wybrać się na wycieczki poza Hurghadę, m.in. na wyspę Mahmya, jeepami na safari wśród pustynnej scenerii do wioski tajemniczych Beduinów czy też w rejs łodzią podwodną.
   
  Hurghada, Egipt

  Nie brakuje tu również świetnie przygotowanej infrastruktury turystycznej – miasto wciąż dynamicznie się rozwija, powstają nowe hotele w Hurghadzie czy kluby nocne. Poza strefą hotelową znajduje się tu stara część Al. Dahar słynąca z atmosfery „prawdziwego Egiptu”. Koniecznie też trzeba zobaczyć najstarszy w całej Hurghadzie meczet oraz Kościół Koptyjski, a także wybrać się do słynnego Grand Aquarium lub delfinarium.

  Na wakacje w Hurghadzie odpowiednia jest każda pora – sezon turystyczny trwa cały rok, dlatego też liczni turyści podróżują tutaj w zimie. Można wtedy znaleźć hotele w Hurghadzie w atrakcyjnej cenie, podobnie jak oferty last minute!
   
  malownicza rafa koralowa, Hurghada

 • kolorowa architektura miasta Hurghadaprzystań w pobliżu meczetu El Minaogród z palmami, Hurghadaplaża - Hurghadapromenada, Hurghada, Egipthotele nad Morzem Czerwonym w pobliżu Hurghadyjachty zacumowane w porcie w Hurghadzieulica ze sklepami w HurghadziePort of Hurghafa na Morzu Czerwonymwidok na miasto Hurghadameczet El Mina w Hurghadziesklep - Hurghadasklep w Hurghadzie, Egiptdelfiny w trakcie pokazu w Delfinarium, Hurghadaplaża w Hurghadziehotel w pobliżu portu w Hurghadzie, Egipt
Powrót na górę strony
Partnerzy:
ERVKatowice AirportPZULotnisko RzeszówLotnisko BydgoszczLotnisko Chopina WarszawaLotnisko WrocławRzetelna FirmaTransparentny TouroperatorStart ParkingLotnisko Warszawa-ModlinRentalcarsTATUUMR-KANTOR
Pobierz program Google earthPobierz hotele (oferta czeska)