Napisz wiadomość | Support SOB-CZW 10:00 - 21:00   PT 10:00 - 22:00

Czy wiesz że...

Nie musisz czekać! Jeśli zależy Ci na szybkiej odpowiedzi,
zadzwoń lub pozostaw swój numer na który Oddzwonimy!

EXIMtours biuro podróży

Rezerwuj:
801 44 30 30
32 349 27 35
Nasza infolinia dostępna:
SOB-CZW 10:00 - 21:00 PT 10:00 - 22:00
Wyślij zapytanie

Tunezja Djerba

 • Nieduża wyspa leżąca u wschodniego wybrzeża Tunezji. Według legendy na jej piaskach miała osiąść mityczna łódź Odyseusza, w powrotnej drodze do domu. Bohater uległ słodkiemu smakowi lotosów (daktyli) i z tego powodu nazwał jej mieszkańców Lotofagami – czyli zjadaczami lotosów. Przez lata była bastionem spokoju i uosobieniem sielskiego, nadmorskiego stylu życia. To właśnie tutaj najlepiej można było przyglądać się codziennej pracy rybaków, siedząc w jednej z przyjemnych, portowych knajpek, wypełnionej gwarem lokalnych plotek. Dzisiaj Djerba kusi luksusowymi hotelami oraz Talasoterapią wraz z licznymi ośrodkami Spa. Zobaczysz tu między innymi najsłynniejszą afrykańską synagogę – El Gribę oraz rzymską groblę, drogę łączącą wyspę z lądem, która pomimo upływu wieków nadal jest w użyciu. Podróż na Djerbę pokaże Ci nieco inne oblicze Tunezji. Sprawdź sam!

  ZARZIS
  To niewielka miejscowość turystyczna położona na samym skraju lądu Tunezji naprzeciwko wyspy Djerba. Kurort ten słynie z pięknych, nieskończenie długich, białych, piaszczystych plaż oraz hoteli utrzymanych na wysokim poziomie. Pomimo, iż miejscowość położona jest w części kontynentalnej, to zgodnie z podziałem administracyjnym, Zarzis jest włączone do regionu Djerby.

  HAUMT SOUK
  Stolica wyspy, położona na północnym wybrzeżu. Nazwa miasta, w tłumaczeniu z języka arabskiego, oznacza "targ w sąsiedztwie". Miasto słynie ze swoich licznych bazarów i targów, na których zakupić można między innymi wyroby ceramiczne, biżuterię, przedmioty z korali czy też wyroby skórzane, pamiętając obowiązkowo o targowaniu cen ze sprzedawcami. Ścisła zabudowa miasta umożliwia turystom zwiedzenie wszystkich zabytków pieszo. Rozlokowane są one blisko siebie w samym centrum. Warto zwiedzić przepiękny port, Muzeum Sztuki i Tradycji oraz XV–wieczną twierdzę, z której rozpościera się zapierający dech w piersiach widok. Niezapomnianą atmosferę tego miasteczka tworzą tajemnicze, wąskie uliczki, białe ściany domów oraz placyki z licznymi kawiarenkami. Położenie miasta nad turkusowym morzem z pięknymi piaszczystymi plażami jest atutem, który przyciąga turystów w te okolice.

  MIDOUN
  Kolejnym interesującym miastem wyspy Djerba jest otoczone ogrodami, sadami owocowymi i gajami palmowymi miasteczko Midoun, w pobliżu którego ciągnie się rozległa strefa hotelowa. Jest drugim co do wielkości miastem wyspy, położonym ok. 5 km od morza. Podobnie jak w wielu innych miastach Tunezji, również i tutaj odbywają się cotygodniowe targi. Skupiają się one w malowniczej części miasta – starej medinie. Turyści, którzy pragną bliżej poznać tunezyjską kulturę i codzienność powinni wybrać się na suk (targ) będący fascynującą mieszaniną egzotycznych towarów, barw i zapachów. W Midoun znajduje się też wiele barów i restauracji, gdzie można spróbować lokalnej kuchni. Kurort posiada podziemną tłocznię oliwy, liczącą około 300 lat. Najlepiej jest zwiedzać ją zimą, wtedy to produkuje się tu olej. Kurort posiada piękną, piaszczystą plażę, podzieloną na część hotelową dostępną dla gości oraz część ogólnodostępną dla wszystkich Playa Aghir.

 • Djerba – wakacje idealne niezależnie od pory roku

  Marzy Wam się Djerba? Tunezja cieszy się od lat niesłabnącą popularnością wśród turystów. Wysokie temperatury, malownicze położenie, berberyjska zabudowa, gaje figowe, beżowe piaszczyste plaże, największa synagoga w Afryce, bogate życie kulturalne i komfortowe hotele to tylko początek długiej listy czekających tu atrakcji...
   

  Na wakacje – Djerba pełna atrakcji

  Wakacje na Djebie, niewielkiej wyspie u tunezyjskiego wybrzeża, to jeden z najpopularniejszych wyborów europejskich turystów. Djerba słynie też jako afrykańska wyspa łagodności, oaza ciszy i spokoju – panuje tu przyjemny klimat, a słońce świeci przez cały okrągły rok! Główną atrakcją są niekończące się plaże, a także idealne do zażywania kąpieli morze – spokojne, stosunkowo płytkie i o przyjemnej temperaturze. Prawie na każdej plaży działa wypożyczalnia sprzętu do uprawiania sportów wodnych.
   
   

  Djerba – wczasy na wyspie łagodności

  Dla wybierających oferty wakacji w Djerbie last minute, polecamy m.in. hotele niedaleko Midoun. Można wylegiwać się na przepięknych plażach lub kąpać w morzu bez fal, co sprawia, że miejsce to jest idealne na wakacje z dziećmi oraz poszukujących spokoju i relaksu z dala od głośnych kurortów.
   

  Dla miłośników przyrody

  Nie brakuje tu również atrakcji dla miłośników przyrody – wystarczy wymienić gaje oliwne czy figowe, soczyście zielone palmy, półwysep Ras Rmel, który upodobały sobie różowe flamingi, ogrody palmowe, farmę krokodyli. Obowiązkowa jest także wyprawa na Saharę, do oazy Tamerza lub w gościnę do Berberów, którzy mieszkają w domach wykutych w skałach. Wycieczki te wiążą się już jednak z podróżą na kontynent!
   
   

  Czego jeszcze doświadczysz na Djerbie...

  Tym, którzy preferują zwiedzać, polecamy podczas wakacji na Djerbie ujrzeć tradycyjne bielone domy o niskiej zabudowie, starożytną groblę, najsłynniejszą na ziemiach Afryki synagogę El Gribę, w której znajduje się jeden z najstarszych egzemplarzy Tory na świecie, ruiny osady Meninx z VIII wieku p.n.e. Djerba słynie też z bogatego życia kulturalnego – wybór klubów, barów i knajpek przyprawia o zawrót głowy! W sezonie letnim organizowany jest tutaj międzynarodowy festiwal muzyki i teatru Djerba Ulysse.
   

  Djerba last minute!

  Dobrym pomysłem jest poszukanie ofert last minute, gdyż można wybrać się na tunezyjską wyspę w atrakcyjnej cenie. Co prawda trzeba być gotowym na zakup wczasów w Djerbie niemal w ostatniej chwili, tuż przed wylotem, ale jeśli wiecie, czego szukacie, nie będzie to problem. Zobacz i zarezerwuj pobyt na Djerbie – wczasy last minute czekają!

 • plaża na wyspie Djerbapole golfowe na wyspie Djerbawidok na hotel nad Morzem Śródziemnym na wyspie Djerbasuszone daktyle - popularny owoc uprawiany w Tunezji
Powrót na górę strony
Partnerzy:
ERVKatowice AirportPZULotnisko RzeszówLotnisko BydgoszczLotnisko Chopina WarszawaLotnisko WrocławRzetelna FirmaTransparentny TouroperatorStart ParkingLotnisko Warszawa-ModlinRentalcarsTATUUMR-KANTOR
Pobierz program Google earthPobierz hotele (oferta czeska)