Napisz wiadomość | Support SOB-CZW 10:00 - 21:00   PT 10:00 - 22:00

Czy wiesz że...

Nie musisz czekać! Jeśli zależy Ci na szybkiej odpowiedzi,
zadzwoń lub pozostaw swój numer na który Oddzwonimy!

EXIMtours biuro podróży

Rezerwuj:
801 44 30 30
32 349 27 35
Nasza infolinia dostępna:
SOB-CZW 10:00 - 21:00 PT 10:00 - 22:00
Wyślij zapytanie

Tunezja Wybrzeże Wschodnie

 • Wybrzeże Wschodnie to najlepiej znany i najbardziej rozpoznawany turystyczny rejon w Tunezji. Prawdziwa tunezyjska riwiera, z największymi kurortami i miejscowościami takimi jak: Hammamet, Sousse, Port El Kantaoui, czy Monastir. Wielką popularność zawdzięcza doskonałemu śródziemnomorskiemu klimatowi, najpiękniejszym plażom w Afryce Północnej, stale rozwijającej się infrastrukturze hotelarskiej, a przede wszystkim niezliczonej ilości zabytków świata antycznego. Gdy znudzi Ci się leżenie na piasku, wyrusz w głąb pustyni, na spotkanie z rdzennymi plemionami Berberów, odwiedź Mahdię i poczuj zawadiackiego ducha, stojąc na murach pirackiej fortecy. Zobacz co zostało z Kartaginy, która śmiała rzucić wyzwanie „władcom świata” - Rzymianom lub oddaj się kupieckiemu szaleństwu wśród wąskich uliczek mediny. W Tunezji na pewno nie sposób się nudzić!

  HAMMAMET
  U nasady Półwyspu Cap Bon, przy pięknej plaży, wśród palm i drzew pomarańczowych rozciąga się Hammamet, „Miasto Jaśminu”, które jest jednym z największych kurortów nadmorskich Tunezji. Miejscowość ta, oddalona o ok. 60 km od Tunisu, liczy ok. 20 tys. mieszkańców. Początki turystyki tunezyjskiej związane są właśnie z Hammametem. Jeszcze ćwierć wieku temu było to spokojne, niewielkie miasteczko o wąskich i krętych uliczkach. Walory turystyczne Hammametu, to pokryte drobnym piaskiem plaże, rozciągające się na przestrzeni wielu kilometrów wokół zatoki oraz gaje pomarańczowe, mandarynkowe i cytrusowe. Umiarkowany klimat, łagodzony przez pasmo wzgórz wyrastających za miastem, sprawia, że o każdej porze roku kwitnie tu mnóstwo kwiatów. W ogrodach rosną bugenwille, hibiskusy, róże, jaśminy i geranium, a między nimi olbrzymie kaktusy i kordyliny. Wzdłuż plaż powstał szereg nowoczesnych hoteli o zróżnicowanym standardzie, określając ostatecznie turystyczny charakter miasta. Dziś, jako centrum turystyki ośrodek przyciąga rocznie 500 tys. turystów. W najstarszej części miasta czas się zatrzymał, kręte uliczki otaczają bielone domy, a na tarasach widocznych z portu suszą się aula (zapasy) kuskusu, papryki, grochu. Przy głównej ulicy Hammametu wyrastają restauracje, kawiarnie z tarasami i centra handlowe. Wśród zabytków historycznych wymienić należy: XV-wieczną twierdzę z mauzoleum patrona miasta Sidi Bou Ali. W sąsiedztwie twierdzy znajduje się stara Medina z targiem oraz malowniczy port rybacki. Dziś jest to znane kąpielisko o międzynarodowej sławie, przyjmujące w swych hotelach tysiące gości przybywających z różnych zakątków świata.

  YASMINE HAMMAMET
  Yasmine Hammamet – najnowsza strefa turystyczna Tunezji, rozciąga się w południowej części Zatoki Hammametu. Od historycznego centrum miasta jest oddalona o około 10 km. Wybudowano tam kilkadziesiąt nowoczesnych, luksusowych hoteli o łącznej liczbie łóżek ponad 40 tys. W Yasmine znajdują się również port jachtowy, 2 pola golfowe, kasyno, restauracje, kawiarnie.

  MONASTIR
  Monastir jest jednym z najpiękniejszych miast Tunezji. Ten port o dawnej nazwie Ruspina leży na wybrzeżu i oddalony jest o ok. 190 km od stolicy. Monastir znany jest przede wszystkim, jako rodzinne miasto pierwszego prezydenta Tunezji Habiba Burgiby. Na uwagę zasługuje mauzoleum rodziny Burgibów, zbudowane w tradycyjnym tunezyjskim stylu z dwoma minaretami i złotą kopułą w środku. W panoramie miasta wyróżniają się również budynek Ribatu oraz Wielkiego Meczetu z IX wieku. Współczesny Monastir jest wielkim ośrodkiem turystycznym z międzynarodowym lotniskiem. To nowoczesne miasto z szerokimi bulwarami, przestronnymi placami i szeregiem białych budynków hoteli. Na turystów czekają hotele wszystkich kategorii, przystań jachtowa, a także 2 pola golfowe. Przy porcie jachtowym zlokalizowanych jest wiele restauracji i kawiarenek.

  SOUSSE
  Sousse – zwane „Perłą Sahelu” – jest trzecim, co do wielkości miastem w Tunezji. Niegdyś stolica, obecnie duży port, należy bez wątpienia do najpiękniejszych miast wybrzeża. Miejscowość ta, położona w odległości ok. 140 km na południe od stolicy oraz ok. 20 km od międzynarodowego lotniska w Monastirze, założona została przez Fenicjan w IX w. p.n.e. W wąskich ulicach Mediny, z setkami małych sklepików z przeróżnymi towarami można poczuć atmosferę jak z „Baśni tysiąca i jednej nocy”. Do znaczących zabytków należy zaliczyć Kasbah, muzeum archeologiczne i 5-kilometrowe
  katakumby z czasów rzymskich, w których znajduje się 240 podziemnych galerii, obejmujących 15 tys. nagrobków i grobów marmurowych z II-V wieku. Do najcenniejszych budowli zaliczyć należy również twierdzę Ribat, otoczoną 13-metrowym murem, będącą jednym z najważniejszych zabytków architektury islamskiej w Afryce Północnej. Tuż obok wznosi się Wielki Meczet. Wszystko to sprawia, iż Sousse i sąsiadujące z nim Port El Kantaoui należą do najbardziej popularnych i najchętniej odwiedzanych miejscowości turystycznych.

  PORT EL KANTAOUI
  Miejscowość turystyczna położona 7 km na północ od Sousse jest luksusowym kurortem z niepowtarzalnym i niezwykle urokliwym portem. Największą atrakcją jest duża przystań jachtowa – ulubione miejsce żeglarzy z całego świata. Kurort ten to również przepiękne, długie, piaszczyste plaże, przy których wybudowano najbardziej komfortowe hotele w Tunezji. Turystów przyciąga również wypielęgnowane pole golfowe, parki rozrywki dla dzieci, liczne restauracje, kluby nocne oraz sklepy z upominkami.

  MAHDIA
  W Mahdii można znaleźć obok siebie monumentalne ruiny i kolorowe łodzie rybackie, tysiącletni meczet i fortecę piratów, tkaniny ze złota i jedwabiu, targ rybny oraz przepiękne minarety otomańskie. Mahdia jest rybackim miastem o tradycyjnej architekturze, położonym 210 km od Tunisu i 60 km od Sousse. Jako jedno z nielicznych w tym rejonie oparło się masowej turystyce. Tutejsi mieszkańcy żyją jak przed wiekami z rybołówstwa i rolnictwa. Mahdia założona została przez Fatymidów w 934 roku, jako „Niezwyciężone i Zwycięskie Miasto” i była trzecią – po Kartaginie i Kairouanie – stolicą Tunezji. Ten kurort wyróżnia się budowlami w stylu mauretańskim, kopułowatymi meczetami i wąskimi minaretami. Atrakcją tego miasta jest port rybacki i fascynująca Medina, która rozciąga się od Skifa el Kahla do latarni na przylądku d’Afrique oraz Bordż El Kebir–wielka turecka forteca wzniesiona w XVI w. •  
  Sahara - wycieczka 2-dniowa
  1 dzień: Wyjazd z hotelu wcześnie rano. W programie przewidziano zwiedzanie EL Jem, słynącego z monumentalnego amfiteatru z III w. n.e. Mijając drugie największe miasto Tunezji - Sfax, kierujemy się na południe, gdzie poczujemy pierwszy oddech Sahary. Kolejnym punktem jest Matmata, gdzie znajdują się podziemne jaskinie zamieszkane przez Berberów-rdzennych mieszkańców Tunezji. Większość podziemnych jaskiń jest do dziś zamieszkana, dlatego zwiedzanie tych domów ma charakter autentyczny. Tu również czeka nas obiad w berberyjskiej restauracji. Następnie dotrzemy do Douz typowej oazy pustynnej, nazywanej bramą Sahary. Czeka nas przejażdżka na wielbłądach (płatna dodatkowo) po piaszczystych wydmach. Nocleg i kolacja w hotelu.
  2 dzień: W tym dniu czeka nas przejażdżka do Tozeur przez słone jezioro Chott El Jerid największe słone jezioro Afryki. Zrobimy krótki postój na środku jeziora, aby poczuć bezkresną rozległość Sahary. Za jeziorem leży już obszar Jeridu z najsłynniejszymi oazami Tozeur i Nefta. Następnie przesiadamy się do samochodów terenowych (fakultatywnie), w których poczujemy klimat rajdu Paryż-Dakar, pędząc przez pustynię do miasta zwanego Ong Jemel oraz do miejsc, w których Georg Lucas kręcił kultowe „Gwiezdne wojny”. Dojedziemy również do czarujących górskich oaz: Chebika i Tamerza. Do Metlaoui dotrzemy na obiad. Potem kierujemy się przez Gafse do Kairouan, zwanego często czwartą stolicą islamu, gdzie będzie czas wolny na zdjęcia przy meczecie, zwiedzanie wystawy dywanów i zakup pamiątek. Wieczorem, pełni wrażeń, wrócimy na kolacje do naszych hoteli.
  Cena: ok. 180 TND + 45 (jeepy)


  TUNIS – KARTAGINA – SIDI BOU SAID -BARDO
  Wyprawa do stolicy Tunezji – Tunisu, w którym czeka Państwa spacer po uliczkach Medyny (Starego Miasta) wpisanej na listę UNESCO. Podczas wycieczki udają się Państwo także do Kartaginy, założonej w 814 roku p.n.e., gdzie będzie można podziwiać unikatową kolekcję rzymskiej historii sztuki w muzeum archeologicznym na Wzgórzu Byrsa. Zobaczą Państwo także ruiny Term Antoniusza, co pozwoli przenieść się w czasy rzymskie. Kolejno wizyta w  Sidi Bou Said – przepięknym, biało-niebieskim miasteczku o architekturze mauretańskiej, zwanym również miasteczkiem artystów i malarzy.
  Cena: ok. 95 TND


  BALLADA PO MORZU
  Romantyczny rejs łodzią piracką w pełne morze z przystankami na kąpiel. W czasie rejsu serwowane będą lekkie przekąski i napoje orzeźwiające.
  Cena: ok. 30 TND (w cenie lunch)


  LASER SHOW (ALZAHRA SHOW)+wieczór tunezyjski
  Ciekawy program składający się z 2 punktów: wieczoru folklorystycznego w Kazbie połączonego z biesiadą, tańcami, degustacją miejscowego wina i kolacją, kolejnym punktem imprezy jest pokaz laserowy z cyklu światło i dźwięk w amfiteatrze, połączony z animacją obrazów przedstawiającą dzieje Tunezji od czasów Kartaginy.
  Cena:  ok. 80 TND


  FRIGUA + DELFINARIUM
  Spacer po zoo o powierzchni 36 ha, gdzie można podziwiać 59 gatunków zwierząt afrykańskich. Poruszają się one po dużych wybiegach. Następnie odbędzie się pokaz tańca lwów morskich i niezapomniane show z delfinami!
  Cena: ok. 60 TND

  Powyższa lista wycieczek ma jedynie charakter informacyjny i w świetle prawa nie stanowi oferty handlowej Biura Podróży EXIM S.A. Szczegółowych informacji o wycieczkach fakultatywnych organizowanych przez naszego kontrahenta lokalnego udziela rezydent na miejscu. Wyżej podane ceny są orientacyjne i mogą ulec zmianie.

   

 • Tunezja – Wybrzeże Wschodnie

  Tunezja, państwo w Afryce Północnej, jest dość zróżnicowana geograficznie i kulturowo, a za najpopularniejszy rejon uchodzi tzw. Wybrzeże Wschodnie. Obejmuje ono słynne kurorty, czyli Hammamet, Monastir, Sousse, Yasmine Hammamet, Mahdię oraz Port El Kantaoui. Bez względu na wybór jednego z nich, spędzisz tu najlepsze wakacje na tunezyjskiej riwierze!

  Wybrzeże Wschodnie zdobyło tak wielką popularność wśród turystów przede wszystkim ze względu na przepiękne plaże. Słyną one jako najlepsze w całej Tunezji! Ponadto sprzyjający wypoczynkowi przez cały rok klimat śródziemnomorski, świetnie przygotowana baza hotelowa oraz zabytki z czasów starożytności przekonają tych, którzy jeszcze się wahają. Warto sprawdzić oferty do Hammamet last minute czy dostępne hotele w Mahdii lub innym mieście, a następnie zaplanować egzotyczną podróż!
   

  Hammamet – Tunezja w pigułce

  Hammamet cieszy się opinią jednego z najsłynniejszych miast w Tunezji, do czego przyczyniło się jego położenie nad Morzem Śródziemnym usianym bajecznymi, niemal w barwie bursztynu, plażami. Śmiało można je określić jako Tunezję w pigułce. Nic dziwnego, że szybko stał się jednym z czołowych kurortów regionu. Hammamet będzie idealne na wczasy dla spragnionych relaksu, ale także ciekawych tego jakże innego świata. Warto wybrać się m.in. do medyny, czyli na Stare Miasto, aby podziwiać tutejsze zabytki.
   

  Hammamet – wczasy wypełnione zwiedzaniem

  Hammamet słynie z najpiękniejszych plaż w okolicy – można spędzić cały dzień na błogim leżakowaniu! Koniecznie trzeba jednak wybrać się do miasta i zwrócić uwagę m.in. na kazbę, budowlę z imponującymi fortyfikacjami. Nie stanowi ona jednak atrakcji samej w sobie – kusi także widok, który się stąd rozpościera. Godzinami można podziwiać zabytkową medynę oraz zatokę malowniczej urody. Nie ma wątpliwości, że warto zatrzymać się i wypoczywać w Hammamet. Hotele znajdziesz tutaj.
   
  Mauzoleum Habiba Burgiby w Monastir
   

  Mahdia – wakacje pełne słońca

  Dla zwolenników nowoczesnych kurortów polecamy region Monastir-Mahdię, jeden z najprężniej się rozwijających w Tunezji. Co więcej, turyści określają Mahdię jako pełne uroku miasto z zabytkową mediną, stworzoną na romantyczne spacery. A dodatkową atrakcję stanowi organizowany raz w tygodniu targ. Na wypoczynek połączony ze zwiedzaniem idealna będzie właśnie Mahdia. Wczasy pełne słońca i wrażeń gwarantowane!
   

  Mahdia – last minute

  Jedną z najczęściej wybieranych miejscowości turystycznych jest Mahdia. Wczasy last minute w Tunezji? Wystarczy poszukać ofert w jednym z wybranych kurortów i szykować się do wylotu! W Mahdii spodoba się na pewno miłośnikom zwiedzania, gdyż mogą zobaczyć tutaj zabytkową medinę, fortecę piratów, budowle mauretańskie, port rybacki, tysiącletni meczet czy też wspaniałe minarety otomańskie. Tradycyjna architektura oraz panujące tu cisza i spokój sprawiają, że na wakacje do Mahdii chętnie przybywają turyści stroniący od głośnych i tętniących życiem kurortów.
   

  Sousse – wczasy w Perle Sahelu

  Wybrzeże Wschodnie jest niezwykle interesujące, ale i różnorodne. Trudno wybrać konkretne miejsce na upragniony wypoczynek, ale na pewno warto sprawdzić oferty do Sousse. Last minute do jednego z najpiękniejszych miast Tunezji będzie obietnicą cudownych wakacji niezależnie od pory roku.

  Plaże, zabytki i fascynująca historia to nie wszystko, co czeka nas w Perle Sahelu. Restauracje, bary, kluby nocne, ośrodki nurkowania oraz sportów wodnych, kasyna czy wypożyczalnie jachtów to dodatkowe atrakcje przygotowane specjalnie z myślą o turystach. Słynne są także hotele w Sousse – te najdroższe wybudowano w tzw. „porcie-ogrodzie”, czyli tuż przy przystani jachtowej El Kantaoui.
   

  Sousse – najważniejsze atrakcje

  Cudowne plaże, mury obronne o długości ponad 2 km i wysokości 8 m, gaje oliwne, plaże o drobniuteńkim piasku, a także port porównywany do ogrodu to tylko kilka z długiej listy argumentów! Spacerując po Sousse, niemal na każdym kroku można odkryć ślady dawnej świetności miasta. A z wieży ribatu można zerknąć na medynę oraz dziedziniec słynnego meczetu – na pożegnanie wakacji w Sousse.

 • Yasmine Hammamet, Tunezjawidok na fortecę warowną Ribat Harthema w MonastirMauzoleum Habiba Burgiby w mieście MonastirŚródziemnomorskie wybrzeże w Monastir, Tunezjamiasto Sidi Bou Said nad Morzem Śródziemnym, Tunezjawidok na Wielki Meczet w Sousse, TunezjaRuiny łaźni Antoine w starożytnym mieście Kartaginieamfiteatr z czasów rzymskich w El Djem, TunezjaMauzoleum Tahar Sfar w mieście MahdiaPort w pobliżu miasta Sidi Bou Said w Tunezjisłone jezioro Chott El Jerid (Wielki Szott) w Tunezjipole golfowe na Wybrzeżu Wschodnim, Tunezja
Powrót na górę strony
Partnerzy:
ERVKatowice AirportPZULotnisko RzeszówLotnisko BydgoszczLotnisko Chopina WarszawaLotnisko WrocławRzetelna FirmaTransparentny TouroperatorStart ParkingLotnisko Warszawa-ModlinRentalcarsTATUUMR-KANTOR
Pobierz program Google earthPobierz hotele (oferta czeska)