Napisz wiadomość | Support SOB-CZW 10:00 - 21:00   PT 10:00 - 22:00

Czy wiesz że...

Nie musisz czekać! Jeśli zależy Ci na szybkiej odpowiedzi,
zadzwoń lub pozostaw swój numer na który Oddzwonimy!

EXIMtours biuro podróży

Rezerwuj:
801 44 30 30
32 349 27 35
Nasza infolinia dostępna:
SOB-CZW 10:00 - 21:00 PT 10:00 - 22:00
Wyślij zapytanie

Portugalia

 • Najdalej na zachód wysunięte państwo Europy, oblane wodami Oceanu Atlantyckiego. Ten nieduży kraj oferuje turystom ogromną różnorodność atrakcji: piaszczyste plaże i strome klify, romantyczne miasteczka i urokliwe wioski rybackie, zróżnicowaną kuchnię i światowej sławy wina.
  W kulturze Portugali widoczny jest wpływ rożnych cywilizacji: Celtów, Rzymian i Maurów, ale przede wszystkim wpływy zamorskich kultur, zaczerpnięte w dobie wielkich odkryć geograficznych. Najbardziej charakterystyczny jest styl manueliński, którego cechuje ozdobna ornamentyka o motywach orientalnych i morskich. Nie sposób też nie zauważyć azulejos – malowanych ceramicznych płytek pokrytych szkliwem, będących spuścizną po Maurach. Jeśli zaś chodzi o sztukę sakralną, to na uwagę zasługuje fakt, że wszystkie katedry poświęcone są Wniebowzięciu Najświętszej Maryi Panny, podobnie jak 1/3 kościołów parafialnych. Kuchnia portugalska obfituje w ryby i owoce morza. Narodową potrawą jest bacalhau – solony i suszony dorsz. Jest to uwielbiana ryba Portugalczyków, ponoć potrafią ją przyrządzić na 365 różnych sposobów – czyli na każdy dzień inny przepis. Do tego obowiązkowo porto – najbardziej znane na świecie wino, pochodzące z doliny Douro, wspaniale komponujące się z dźwiękami sentymentalnych pieśni fado, wykonywanych przy akompaniamencie gitar. Na koniec należy jeszcze wspomnieć o przestronnych piaszczystych plażach, nierzadko otoczonymi malowniczymi klifami, z bogatą infrastrukturą hotelową, licznymi wypożyczalniami sprzętu sportowego, kawiarniami, klubami i dyskotekami.
  Idealna pogoda, świetne hotele i atmosfera – to wszystko sprawia, że do Portugalii po prostu trzeba się wybrać!

  Dokumenty
  Paszport lub dowód osobisty

  Czas
  Względem Polski  -1h (obowiązuje podział na czas letni i zimowy)

  Język
  Urzędowy - portugalski, w miejscowościach turystycznych można swobodnie porozumieć się po angielsku i niemiecku

  Waluta
  Euro = ok. 4 PLN

  Szczepienia
  Żadnych zalecanych dodatkowych lub obowiązkowych

  Napięcie
  220 V, gniazdka europejskie

  Czas przelotu
  Z Polski do Faro – ok. 4,5 h.

  Przykładowe ceny
  woda ok. 50 centów, chleb, przekąska na mieście 4 – 6 Euro, obiad w restauracji od 10 Euro

  Klimat
  klimat podzwrotnikowy morski. Na wybrzeżach wilgotne wiatry znad Oceanu Atlantyckiego, gorące i suche lato; wilgotne i chłodne zimy.

  Ambasada Portugalii w Polsce
  Ul. Ateńska 37, 03-978 Warszawa
  Tel. (22) 511 10 10, (22) 511 10 11, (22) 511 10 12
  Fax (22) 511 10 13
  embaixada@embport.internetdsl.pl

  Ambasada RP w Portugalii
  Avenida Das Descobertas 2
  1400-092 Lizbona
  Tel. +351 21 304 14 10
  Fax +351 21 304 14 29
  lizbona.amb.sekretariat@msz.gov.pl
  www.lizbona.msz.gov.pl

 • Jeep Safari
  Czas trwania: ok. 8 godz.
  Odkrywania magicznych i urokliwych wiosek wybrzeża Algarve wraz ich tradycjami przy akompaniamencie pięknych widoków z jeepa. Przejazd przez wioskę Boliqueime i Lombada. W wiosce Alte, która jest przykładem typowej, portugalskiej wioski będziemy mieli okazję do napicia się aromatycznej kawy w otoczeniu stylowych, portugalskich białych domków.  W programie wizyta w destylarni, gdzie będzie możliwość skosztowania „medronho” czyli wody ognistej i „domowego” dżemu.
  W cenie: przejazd jeepami i lunch.
  Cena: 52 €, dzieci do lat 4 bezpłatnie, dzieci w wieku 5 – 10 lat 50% zniżki

  Koniec świata z degustacją wina
  Czas trwania: ok. 9 godz.
  Na początku udamy się do Lagos – miasta odkrywców z pomnikiem Henryka Żeglarza, portugalską twierdzą i tradycyjnymi domami ze zdobionymi fasadami. Przejazd do Ponta da Piedade – przylądek z pięknymi formacjami skalnymi. Wizyta w Sagres – wiosce rybackiej ze znanym zegarem słonecznym, następnie udamy się na przylądek Św. Wincenta – najbardziej na południowy zachód wysunięta część Europy. W programie również wizyta w prywatnej winnicy gdzie nie tylko będziemy mogli dowiedzieć się jak produkuje i przechowuje się wino, ale także skosztować tego trunku.
  W cenie: przejazd busem/autokarem, lunch i degustacja wina.
  Cena: ok. 70€, dzieci do lat 4 bezpłatnie, dzieci w wieku 5 – 10 lat 50% zniżki

  Korek i oliwa
  Czas trwania: ok. 9 godz.
  Zaczniemy od prezentacji dotyczącej korka, udamy się również na plantacje drzewa korkowego, gdzie dowiemy się czegoś więcej na temat technologii i procesu korkowania. Zwiedzimy również fabrykę, w której cały proces zobaczymy na własne oczy. Będziemy mieli również okazję zobaczyć wyroby z tego materiału – od czapek, toreb po pamiątki.
  Następną częścią wycieczki będzie udanie się do młyna produkującego oliwę z oliwek, która uważana jest za jedną z najlepszych na świecie, docenioną wieloma, międzynarodowymi nagrodami. Poznamy nie tylko proces tłoczenia oliwy ale także będziemy mieli możliwość degustacji różnych jej rodzajów.
  W cenie: przejazd busem/autokarem i lunch.
  Cena: ok. 73 €, dzieci do lat 4 bezpłatnie, dzieci w wieku 5 – 10 lat 50% zniżki

  Solne tajemnice wschodu
  Czas trwania: ok. 9 godz.
  Wycieczkę rozpoczniemy od rybackiej wioski Olhao, gdzie zobaczymy port oraz okolicę. Następnie udamy się do Tavira – miasta 100 kościołów, gdzie przewodnik opowie o historii tego miejsca.  Podczas wycieczki zobaczymy również katedrę, zamek i most.
  Następnie udamy się do Ria Formosa, gdzie poznamy proces odsalania wody morskiej. Następnie udamy się do stolicy Algarve – Faro. Poznamy historię miasta a także będziemy mieli czas wolny na zwiedzanie oraz zakupy.
  W cenie: przejazd busem/autokarem i lunch.
  Cena: 73€, dzieci do lat 4 bezpłatnie, dzieci w wieku 5 – 10 lat 50% zniżki

  Algarve a’la carte
  Czas trwania: ok. 10 godz.
  Podczas wycieczki poznamy uroki wciąż nieodkrytej, zachodniej części regionu. Zaczniemy w Silvas – jednym z najstarszych miast na wybrzeżu. Następnie zobaczymy niezwykłe klify w Foia oraz formacje skalne rozsiane wzdłuż wybrzeża Algarve.
  W cenie przejazd busem.
  cena: 71 € (tylko dla dorosłych)

 • klify obok plaży Benagil na wybrzeżu AlgarveLizbona, Portugaliaulica w LizbonieSardynki - kulinarny symbol Portugaliiplaża Albufeira na wybrzeżu Algarveskały na plaży Praia do Camilo w pobliżu miasta Lagosplaża Praia do Camilo w pobliżu miasta Lagosbudynki na klifie w mieście Azenhas do Marmiasto Portowidok na stare miasto w Lizbonieklify obok plaży Praia da Marinha na wybrzeżu Algarve
Powrót na górę strony
Partnerzy:
ERVKatowice AirportPZULotnisko RzeszówLotnisko BydgoszczLotnisko Chopina WarszawaLotnisko WrocławRzetelna FirmaTransparentny TouroperatorStart ParkingLotnisko Warszawa-ModlinRentalcarsTATUUMR-KANTOR
Pobierz program Google earthPobierz hotele (oferta czeska)