Napisz wiadomość | Support SOB-CZW 10:00 - 21:00   PT 10:00 - 22:00

Czy wiesz że...

Nie musisz czekać! Jeśli zależy Ci na szybkiej odpowiedzi,
zadzwoń lub pozostaw swój numer na który Oddzwonimy!

EXIMtours biuro podróży

Rezerwuj:
801 44 30 30
32 349 27 35
Nasza infolinia dostępna:
SOB-CZW 10:00 - 21:00 PT 10:00 - 22:00
Wyślij zapytanie

Meksyk

 • OFERTA DOSTĘPNA W SEZONIE LATO 2017

  Położony w południowej części Ameryki Północnej Meksyk oblewany jest ciepłymi wodami Oceanu Spokojnego oraz wodami Morza Karaibskiego, Zatoki Meksykańskiej i Zatoki Kalifornijskiej. Zajmuje on powierzchnię prawie 2 mln km2, co ma wpływ na niezwykłe zróżnicowanie zarówno krajobrazowe, jak i kulturowe.

  Najdawniejsze dzieje kraju, to historia wielkich cywilizacji, do najstarszych z nich należała cywilizacja Olmeków, jednak najpiękniejsze i najbardziej okazałe zabytki, które do dziś imponują swymi rozmiarami należały do Majów i Azteków. W dobie wielkich odkryć geograficznych teren ten opanowali Hiszpanie, którzy pozostawili po sobie liczne miasta z typowo kolonialną architekturą. Na krajobraz Meksyku składają się długie piaszczyste plaże, wybrzeża porośnięte bujną roślinnością równikową, zielone lasy tropikalne, jeziora lagunowe, wodospady, pustynie pełne kaktusów, wysokie góry i wulkany pokryte śniegiem. Niepowtarzalny klimat tworzą miejscowi ludzie: Indianie i Metysi. Wykazują oni niezwykłe przywiązanie do tradycji i religii, co stanowi prawdziwą esencję tego kraju. Meksykanie są bardzo otwarci, cechuje ich duże zamiłowanie do tańca i muzyki, a także do alkoholu, a zwłaszcza tequili. Duże, nowoczesne i tętniące życiem miasta kontrastują z małymi i spokojnymi wioskami Indian. Całe to bogactwo i zróżnicowanie składa się na barwny krajobraz Meksyku, który w połączeniu ze skąpanymi słońcem plażami jest prawdziwym rajem dla turystów.

  Dokumenty
  Obywatele polscy udający się do Meksyku w celach turystycznych na okres nie dłuższy niż 180 dni, zwolnieni są z obowiązku wizowego. Paszport powinien posiadać ważność minimum 6 miesięcy od daty powrotu.

  Waluta
  Jednostką monetarną jest peso (MXN). 1 MXN dzieli się na 100 centavos.

  Język
  Językiem urzędowym jest hiszpański, oprócz niego w użyciu są 63 języki indiańskie oraz liczne ich dialekty.

  Czas
  Względem Polski – 8 godzin

  Klimat
  Klimat jest zróżnicowany w zależności od regionu: na północy zwrotnikowy suchy i gorący, natomiast na południu wilgotny. Pora deszczowa trwa od maja do października, najwyższe temperatury i wilgotność panują od czerwca do września.

  Szczepienia
  Przy wjeździe do Meksyku nie są wymagane żadne szczepienia obowiązkowe.

  Napięcie
  110V, konieczny adapter

  Ambasada w Polsce
  Al. Jerozolimskie 123 a (20 piętro)
  02-017 Warszawa
  tel. (22) 311 29 00
  fax (22) 311 29 01
  embamex@embamex.pl
  www.sre.gob.mx/polonia 

  Ambasada RP w mieście Meksyk
  Meksyk, Meksyk, Cracovia 40,
  Col. San Angel , 01000
  tel. +52 55 5481 2050 wew.102
  meksyk.amb.sekretariat@msz.gov.pl
  www.meksyk.polemb.net

 • Xcaret
  Xcaret jest malowniczym parkiem tematycznym, którego nazwa wywodzi się z Języka Majów i oznacza małą zatoczkę. Kompleks stanowi swoiste połączenie zoo, skansenu archeologiczno-etnograficznego oraz nadmorskiego ośrodka wypoczynkowego. Do największych atrakcji należy m.in. spływ podziemną rzeką, snorkeling, pływanie z delfinami. Będą mogli Państwo zobaczyć liczne zwierzęta w środowisku zaaranżowanym tak, aby odpowiadał ich naturalnemu występowaniu, a także ogród botaniczny oraz wioskę Majów. Późnym popołudniem odbędzie się wspaniałe show, przedstawiające historię narodu meksykańskiego, z udziałem niemalże 300 tancerzy i aktorów. Powrót wieczorem.
  Cena ok. 140 USD

  Dzień na Wyspie Kobiet – Isla Mujeres
  Rejs na Wyspę Kobiet to idealna propozycja dla osób lubiących doskonałą zabawę. Statek wypływa z Portu ok. 10:00. Zaczynacie Państwo od snorkelingu. Około południa dopływacie na miejsce, gdzie udajecie się do restauracji znajdującej się na prywatnej plaży. Krótki odpoczynek podczas lunchu, składającego się ze znakomitych lokalnych przysmaków. Jest to również okazja do odwiedzenia centrum wyspy i zrobienia zakupów. Popołudniem wyruszycie Państwo w rejs powrotny. Będzie to okazja do udziału w Tequila Party na pokładzie. Powrót do Cancun przed kolacją.
  Cena ok. 70 USD

  Rejs łodzią – Jungle Tour
  Dwie i pół godziny wspaniałej przygody z naturą. Możliwość odkrywania cudów przyrody Cancun – namorzyn wypełnionych śpiewem egzotycznych ptaków, koralowców oraz niezliczonej ilości rodzajów ryb. W trakcie wyprawy będzie okazja do snoreklingu oraz chwila wytchnienia podczas kosztowania lokalnych przekąsek.
  Cena ok. 66 USD

  Coba Mayan
  Wspaniały sposób na aktywne poznanie społeczności Majów – Chimuch lub Pac- Chen. Udział w tej wycieczce pozwoli Państwu zobaczyć zupełnie inny świat. Będzie to okazja do wspinaczki, pływania kajakami i degustacji typowych dla regionu potraw. Spacer po dżungli aą po obserwację starożytnego miasta Coba z najwyższego szczytu na półwyspie. Chwilę wytchnienia znajdą Państwo podczas lunchu.
  Cena ok. 120 USD

  Ek Balam - Valladolid
  Udział w tej wycieczce to zaproszenie do jednego z najbardziej fascynujących miejsc, ruin Ek Balam, co w wolnym tłumaczeniu języka Majów oznacza „czarny jaguar". Oddalone od Valladolid ok. 10 km. ruiny, pochwalić się mogą trzydziestometrową piramidą El Torre i niewiarygodnie pięknymi płaskorzeźbami. Widok z piramidy zapiera dech w piesiach – dookoła wszechobecna zieleń dżungli. Ten dzień to także okazja do podziwiania Cenote Hubiku, przepięknej podziemnej jaskini. Jezioro wypełnia dno jaskini, a sklepienie jaskini to stalaktyty i korzenie drzew. Magiczne miejsce. W drugiej połowie dnia odwiedzicie Państwo starożytne miasto Majów - Valladolid. Założone w 1543 roku przyciąga gościnnością mieszkańców, bogactwem zabytków oraz uroczymi i przytulnymi uliczkami.
  Cena ok. 100 USD

 • Mezoamerykańska piramida Kukulkana położona w centrum starożytnego miasta Chichén Itzá w MeksykuRuiny miasta Majów w pobliżu miasta Xpuhil, Meksykwybrzeże w mieście Cancun, MeksykPromenada w mieście San Miguel de Cozumel na wyspie Cozumel, Meksykhotel Melody Maker w mieście Cancun, MeksykPiramida Czarownika położona w Uxmal - starożytnym mieście Majów, MeksykPlaża w pobliżu kurortu Iberostar na wyspie Cozumel, Meksykłodzie na plaży w MeksykuPapuga Ara, Meksyktypowy strój meksykański - ponczo i sombreroośrodek wypoczynkowy Xcaret Park położony w pobliżu Playa del Carmen, MeksykNachosy z sosami - meksykańska przekąska
Powrót na górę strony
Partnerzy:
ERVKatowice AirportPZULotnisko RzeszówLotnisko BydgoszczLotnisko Chopina WarszawaLotnisko WrocławRzetelna FirmaTransparentny TouroperatorStart ParkingLotnisko Warszawa-ModlinRentalcarsTATUUMR-KANTOR
Pobierz program Google earthPobierz hotele (oferta czeska)