Mauritius - wycieczki, wakacje i wczasy | Exim Tours
Rezerwuj: 801 44 30 3032 349 27 35 | infolinia czynna: sob.-czw. 10:00-21:00, pt. 10:00-22:00
Mauritius

Mauritius

Wróć
Ogólne
Wycieczki<br>fakultatywne
Hotele
Galeria
Transfery<br>indywidualne
Wideo
Lokalizacja
Zakładka 1
Zakładka 2
Zakładka 3
Zakładka 4
Zakładka 5
Zakładka 6

MAURITIUS

Wakacje na Mauritiusie można spędzić na błogim odpoczynku pod palmami lub aktywnie – nurkując i surfując. Malownicza sceneria wyspy, ciepły klimat przez cały rok i tygiel kulturowy charakterystyczny dla byłych kolonii przyciągają turystów z całego świata.

Mauritius jest niewielką wyspą położoną na Oceanie Indyjskim, w odległości 900 km na wschód od wybrzeża Madagaskaru. Po odkryciu w 1505 roku została skolonizowana przez Holendrów, by w kolejnych wiekach przechodzić pod panowanie Francuzów i Brytyjczyków, którzy sprowadzili indyjskich robotników. Zmienne losy kolonii sprawiły, że ludność do dziś pozostaje różnorodna etnicznie i wyznaniowo. Obecnie mieszkańcy żyją głównie z turystyki i rolnictwa – uprawy trzciny cukrowej zajmują znaczną część kraju. Symbolem wyspy jest dront dodo – endemiczny gatunek ptaka, który został uznany za wymarły już w XVII wieku.

Wczasy na Mauritiusie odbywają się zawsze w wyjątkowej scenerii – największym atutem wyspy jest bogactwo przyrody. Ukształtowanie terenu to połączenie płaskowyżu i skalistych klifów na południu z łagodnie opadającym zboczem na północy, gdzie znajdują się najpiękniejsze plaże. Najwyższym szczytem jest Piton de la Petite Riviére Noire (826 m n.p.m.). Spośród atrakcji przyrodniczych warto wyróżnić imponujące Wodospady Rochester, górę Le Morne i skaliste wybrzeże Gris Gris. Co jeszcze zobaczyć na Mauritiusie? Na terenie Parku Narodowego Black River Gorges znajdują się unikalne na skalę światową wydmy Chamarel z niewiarygodnie kolorowym piaskiem. Koniecznie trzeba udać się także do Ogrodu Botanicznego w Pamplemousses, gdzie zgromadzono najpiękniejsze gatunki egzotycznych roślin tamtych okolic.

Wycieczki na Mauritius nie mogą obyć się bez zwiedzania Port Louis – stolicy kraju. Wśród oryginalnej zabudowy znajdziemy zarówno nowoczesne wieżowce, jak i ślady dawnych wieków – zatłoczone targowiska pełne tradycyjnych towarów, meczety, hinduskie świątynie i muzea.

Kultura i obyczaje

Mauritius to wyspa, na której zgodnie żyją przedstawiciele wielu narodowości i religii, kultywując własne obyczaje i tradycje. Można zetknąć się tam zarówno z wpływami europejskimi, jak i azjatyckimi, a największą grupą etniczną są Hindusi. Różnorodność przekłada się na przyjazny stosunek mieszkańców do siebie nawzajem oraz do turystów odwiedzających wyspę. Niektóre obyczaje mogą okazać się dość egzotyczne – wśród informacji o Mauritiusie znajdziemy między innymi tę dotyczącą zakazu noszenia szortów kąpielowych po zmroku.

Kuchnia

Wakacje na Mauritiusie nie mogą obyć się bez spróbowania lokalnych specjałów kulinarnych. Kuchnia tej byłej kolonii jest pełna wpływów francuskich i indyjskich. Koniecznie trzeba zjeść aromatyczne curry występujące pod nazwą vindaye oraz kreolski gulasz rougaille. Niemal do każdej potrawy pasuje du pain frire, czyli chleb smażony na maśle. Warto spróbować także dholl puri, czyli ulubionego jedzenia ulicznego mieszkańców i turystów. Potrawa składa się ze specjalnego naleśnika wykonanego częściowo z mielonego grochu oraz nadzienia z curry, pikli lub ryżowego puddingu.

Dla aktywnych

Wśród atrakcji Mauritiusa nie brakuje propozycji dla miłośników sportów wodnych. Wietrzna pogoda, płaska powierzchnia oceanu i piękne plaże stwarzają wprost idealne warunki do uprawianiu surfingu i kitesurfingu. Na miejscu znajdują się liczne szkółki, w których można wypożyczyć sprzęt i skorzystać z fachowej pomocy. Ulubione miejscowości kitesurferów to Le Morne, Bel Ombre i Belle Mare. Niewątpliwie największą atrakcją wycieczek na Mauritius jest nurkowanie. Rafa koralowa, egzotyczne gatunki ryb, żółwie morskie oraz zatopione u wybrzeży wyspy wraki statków tworzą bajkową scenerię.

Co warto kupić?

Z wczasów na Mauritiusie koniecznie trzeba przywieźć rum wykonany z trzciny cukrowej występującej na wyspie – podobno najlepszy jest ten sprzedawany pod nazwą rhum arrangé. Wśród tradycyjnych przedmiotów wykonywanych na miejscu znajduje się bazar tante – koszyk na zakupy pleciony z liści vacoas, a także ravanne – instrument perkusyjny przypominający płaski bębenek. Można także kupić sobie fiolkę z kolorowym piaskiem pochodzącym z wydm Chamarel. Wśród słodkości godny wyróżnienia jest słoik wypełniony różnobarwnym cukrem trzcinowym.

Pogoda

Właściwie nie trzeba zastanawiać się, kiedy jechać na Mauritius, by skorzystać z najlepszej pogody – warunki sprzyjające wypoczynkowi panują tam przez cały rok. Można wybrać okres od listopada do maja, kiedy to na wyspie trwa lato ze średnimi temperaturami od 23 do 35°C. Decydując się na urlop w pozostałych miesiącach, należy liczyć się ze średnią temperaturą mieszczącą się w przedziale 18–26°C. Klimat Mauritiusa jest stosunkowo wietrzny i wilgotny z uwagi na częste deszcze – dzięki nim da się lepiej znieść upały.

Przydatne zwroty

Wycieczka na Mauritius nie powinna nastręczyć trudności komunikacyjnych, ponieważ językiem urzędowym jest tam angielski i francuski. Zdecydowana większość miejscowej ludności porozumiewa się jednak po kreolsku.

Bon dia! – Dzień dobry!

Obrigadu – Dziękuję

Kon licensa – Przepraszam

Modi ke bu sta? – Jak się masz?

N` sta bom – U mnie w porządku

Kanto anu bu ten? – Ile masz lat?

N`ka intendi – Nie zrozumiałem

Dlaczego Mauritius?

Wyspa jest idealnym celem dla każdego, kto pragnie uciec od jesienno-zimowej szarugi w Polsce do ciepłych krajów. Biały piasek, turkusowe wody oceanu i egzotyczna roślinność stanowią malownicze tło dla wypoczynku na plaży. Wielbiciele cudów przyrody mogą poznać naturalne atrakcje bliżej – wystarczy wybrać się na wycieczkę do rezerwatu czy na słynne wydmy Chamarel. Jednak Mauritius to nie tylko miejsce błogiego lenistwa pod palmami. Łagodne wybrzeże sprawia, że stał się mekką wielbicieli sportów wodnych. Na Mauritiusie jest co zwiedzać, nie brakuje dobrego jedzenia i przyjaznej atmosfery. Wysoko rozwinięta baza turystyczna oferuje zarówno opcje budżetowe, jak i ekskluzywne hotele. W żadnym wypadku nie są to betonowe molochy, lecz kameralne, stylowo zaprojektowane budynki skąpane w tropikalnej roślinności.

Informacje praktyczne

Wymagane dokumenty: aby dostać się na Mauritius, niezbędny jest paszport, ważny bilet powrotny i potwierdzenie rezerwacji noclegu. Wiza nie będzie potrzebna w przypadku pobytu krótszego niż 90 dni.

Waluta: obowiązującą na Mauritiusie walutą jest rupia maurytyjska (MUR).

Ceny: w sklepach i restauracjach ceny kształtują się na średnim poziomie – za obiad trzeba zapłacić w przeliczeniu od 30 do 100 złotych za osobę, zależnie od standardu lokalu. Da się także znaleźć tanie fast foody i zjeść obiad za kilkanaście złotych. Ceny w sklepach przypominają te w Polsce.

Czas: na Mauritiusie obowiązuje strefa czasowa UTC+4:00, co oznacza, że wyjeżdżając z Polski zimą, zegarki przesuwamy o 3 godziny do przodu, zaś latem o 2 godziny.

Napięcie: w gniazdkach występuje napięcie 230V. Pasują wtyczki europejskie z dwoma okrągłymi bolcami lub brytyjskie z trzema bolcami prostokątnymi.

Szczepienia: nie jest wymagane zaświadczenie o szczepieniach.

Ambasady:

  • Ambasada RP znajduje się w Nairobi (Republika Kenii).

Kabarnet Road, Nairobi

P.O. Box 30086 Kenya

tel. (+254 20) 3872-811, 3872-812

fax. (+254 20) 3872-814, 3874-572

e-mail: ambnairo@kenyaweb.com

Opieka rezydenta: klienci są objęci opieką polskojęzycznego rezydenta, u którego mogą zarezerwować wycieczki fakultatywne (odbywają się w języku angielskim).

WAŻNE:
z uwagi zmieniające się przepisy sanitarne w poszczególnych krajach prosimy o sprawdzenie aktualnych informacji na stronie https://www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych

PÓŁNOC WYSPY
Wycieczka po najciekawszych zakątkach północnej części wyspy. W programie Port Louis – stolica wyspy: teren wybrzeża z kompleksem handlowym Caudan Waterfront , plac główny, targ, cytadela, ogród botaniczny Pamplemousses, muzeum. W cenie lunch,
Ceny wycieczek są uzależnione od ilości uczestników i regionu zakwaterowania.

PORT LOUIS
Wizyta w multikulturowej stolicy wyspy,  podziwianie kolonialnej i nowoczesnej części miasta. Czas wolny w porcie, w centrum handlowym Caudan Waterfront.
Ceny wycieczek są uzależnione od ilości uczestników i regionu zakwaterowania.

TAJEMNICZE POŁUDNIE
W programie wycieczki: Ganga Talao – jezioro w kraterze usytuowane w górach na wysokości 1800 m n.p.m. w rejonie Savanne. Jest to święte miejsce Hindusów na Mauritiusie. Znajduje się tam świątynia poświecona Bogowi Siva innym hinduskim bogom. Kolejny punkt programu to miasto Curepipe, pełne unikatowych jak i nowoczesnych budynków, ambasad i biurowców. Można tu zobaczyć ratusz z 1902 roku i Rogal College z przełomu XVI/XVII wieku. Z najwyższego punktu w mieście, na uśpionym wulkanie Trou aux Cerfs można zobaczyć jego krater i piękną panoramę Curepipe. Następnie wizyta w rezerwacie La Vanille des Mascareignes, gdzie można spacerować wśród palm plantacji bananowców, bambusów i poczuć się jak w tropikalnym lesie. Punktem kulminacyjnym jest farma krokodyli, gdzie znajdują się krokodyle nilowe, gigantyczne żółwie Aldabra,.a także różne gatunki motyli. Wycieczkę kończy wizyta na plaży Gris Gris W cenie lunch.
Ceny wycieczek są uzależnione od ilości uczestników i regionu zakwaterowania.

HERBACIANA WYPRAWA
Wyprawa do serca wyspy na plantacje herbaty, umożliwiająca poznanie procesu wytwarzania herbaty, a także rumu, wanilii, olejków esencyjnych. Dzięki tej wyprawie można się cofnąć do czasów kolonialnej historii kraju i spróbować tego wspaniałego napoju. W programie wizyta w Domaine des Aubineaux, kolonialnym domu z 1872 roku. Należał on do właściciela plantacji Bois Cheri, największego producenta herbaty na Mauritiusie. Następnie wizyta na plantacji wanilii i kwiatów anturium. Ostatnim punktem programu jest degustacja rumu w manufakturze tego trunku.
Ceny wycieczek są uzależnione od ilości uczestników i regionu zakwaterowania.

KOLOROWE CUDA WYSPY
Wizyta w zachodniej części wyspy, gdzie można zobaczyć jej naturalne, prawdziwe piękno. W parku krajobrazowym Casela można podziwiać 140 gatunków ptaków, m.in. bardzo rzadkiego, różowego gołębia górskiego. Ogrom zieleni w parku daje schronienie   wielu zwierzętom m.in. żółwiom i małpom. Można tu też zobaczyć olbrzymie plantacje i pasma gór Rempart. Kolejnym punktem wyprawy jest wioska Chamarel na południowym wschodzie wyspy, gdzie znajdują się niesamowite wodospady i tęczowe tereny, gdzie ziemia występuje w siedmiu różnych kolorach, jest to jedno z najbardziej widowiskowych miejsc na Mauritiusie. Fakultatywnie, za opłatą można wybrać się na przejażdżkę na quadach na afrykańską sawannę, gdzie występują w swym naturalnym środowisku  zebry, strusie a nawet lwy.
Ceny wycieczek są uzależnione od ilości uczestników i regionu zakwaterowania.

UROKI NOCY
Korzystanie z uroków ciepłej, gwiaździstej nocy na plaży przy wspaniałym jedzeniu, tańcach i niesamowitej atmosferze. Szczególnie na wschodnim i północnym wybrzeżu gdzie znajduje się wiele dyskotek, restauracji i pubów. Na tego typu imprezy często zapraszani są DJ’e, rozbrzmiewają największe światowe hity. Wycieczka odbywa się w piątki i soboty.
Ceny wycieczek są uzależnione od ilości uczestników i regionu zakwaterowania.

Powyższa lista wycieczek ma jedynie charakter informacyjny i w świetle prawa nie stanowi oferty handlowej Biura Podróży EXIM S.A. Szczegółowych informacji o wycieczkach fakultatywnych organizowanych przez naszego kontrahenta lokalnego udziela rezydent na miejscu.

Następna strona
Poprzednia strona
Coin de Mire Attitude
Coin de Mire Attitude
już od 5644PLN
Sprawdź
Laguna Beach
Laguna Beach
już od 5667PLN
Sprawdź
Veranda Grand Baie
Veranda Grand Baie
już od 5702PLN
Sprawdź
Anelia Resort & SPA
Anelia Resort & SPA
już od 5996PLN
Sprawdź
Sea View Calodyne Lifestyle Resort
Sea View Calodyne Lifestyle Resort
już od 6019PLN
Sprawdź
Laguna Beach
Laguna Beach
już od 6043PLN
Sprawdź
Sealife
Sealife
już od 6115PLN
Sprawdź
Maritim Crystal Beach Resort & Spa
Maritim Crystal Beach Resort & Spa
już od 6135PLN
Sprawdź
Friday Attitude
Friday Attitude
już od 6164PLN
Sprawdź
The Ravenala Attitude
The Ravenala Attitude
już od 6200PLN
Sprawdź
Zilwa Attitude
Zilwa Attitude
już od 6200PLN
Sprawdź
Anelia Resort & SPA
Anelia Resort & SPA
już od 6332PLN
Sprawdź
Veranda Paul et Virginie
Veranda Paul et Virginie
już od 6357PLN
Sprawdź
Veranda Pointe Aux Biches
Veranda Pointe Aux Biches
już od 6379PLN
Sprawdź
Emeraude Beach Attitude
Emeraude Beach Attitude
już od 6505PLN
Sprawdź
Outrigger Mauritius Beach Resort
Outrigger Mauritius Beach Resort
już od 6821PLN
Sprawdź
Seasense Boutique Hotel & Spa
Seasense Boutique Hotel & Spa
już od 6886PLN
Sprawdź
Lagoon Attitude
Lagoon Attitude
już od 6886PLN
Sprawdź
Sugar Beach A Sun Resort
Sugar Beach A Sun Resort
już od 6959PLN
Sprawdź
Sofitel So
Sofitel So
już od 6982PLN
Sprawdź
Lux Grand Gaube
Lux Grand Gaube
już od 7031PLN
Sprawdź
Seasense Boutique Hotel & Spa
Seasense Boutique Hotel & Spa
już od 7126PLN
Sprawdź
Long Beach A Sun Resort
Long Beach A Sun Resort
już od 7349PLN
Sprawdź
Poprzednia strona
Następna strona