Napisz wiadomość | Support SOB-CZW 10:00 - 21:00   PT 10:00 - 22:00

Czy wiesz że...

Nie musisz czekać! Jeśli zależy Ci na szybkiej odpowiedzi,
zadzwoń lub pozostaw swój numer na który Oddzwonimy!

EXIMtours biuro podróży

Rezerwuj:
801 44 30 30
32 349 27 35
Nasza infolinia dostępna:
SOB-CZW 10:00 - 21:00 PT 10:00 - 22:00
Wyślij zapytanie

Mauritius

 • To miejsce bezdyskusyjnie można nazwać rajem na ziemi. Już w XIX Mark Twain uznał, że Bóg najpierw musiał stworzyć Mauritius a dopiero potem Raj na jego podobieństwo. Ta zjawiskowa wyspa położona jest w południowo-zachodniej części Oceanu Indyjskiego, w archipelagu Maskerenów, ok. 900 km od Madagaskaru. Wielokrotnie była pod wpływami państw zamorskich t.j. Holandii, Anglii i Francji. Stąd powszechnie zaznaczająca się multikulturowość , europejskie wpływy przeplatają się z kreolską muzyką i azjatycką kuchnią, to z pewnością przyciąga rokrocznie tysiące turystów. Luksusowe hotele wkomponowane w egzotyczną roślinność, majestatyczne pasma górskie, piękne plaże z białym piaskiem i turkusowe wody oceanu czynią tę maleńką wyspę absolutnie wyjątkową.  Amatorzy sportów wodnych z pewnością będą usatysfakcjonowani z pobytu na Mauritiusie, panują tu doskonałe warunki do uprawiania windsurfingu, kitesurfingu i nurkowania pośród licznych rafach koralowych.  Miłośników dobrej kuchni zachwyci mnogość owoców morza i lokalnych przysmaków. Z pewnością Mauritius to jedno z najpiękniejszych miejsc na świecie, zachwycające nawet najbardziej wymagających turystów.

  Dokumenty
  Obywatele polscy udający się na Mauritius w celach turystycznych zwolnieni są z obowiązku wizowego. Paszport powinien posiadać ważność minimum 6 miesięcy od daty powrotu.

  Waluta
  Jednostką monetarną jest rupia maurytyjska (MUR). 1 MUR dzieli się na 100 centów.

  Język
  Językiem urzędowym jest angielski, jednak dominującym jest kreolski i francuski.

  Czas
  Od listopada do marca różnica czasu w stosunku do Polski wynosi: 2 h (latem), 3 h (zimą).

  Klimat
  Zwrotnikowy, pora sucha panuje od maja do października pora deszczowa od listopada do kwietnia.

  Szczepienia
  Nie są wymagane żadne szczepienia obowiązkowe.

  Napięcie
  230 V/ gniazdka typu brytyjskiego, konieczne są adaptery.

  Ambasada w Polsce
  Brak placówki dyplomatycznej i konsularnej w Polsce, najbliższa znajduje się w Paryżu lub w Londynie.

  Ambasada RP na Mauritiusie
  Mauritius znajduje się w kompetencji terytorialnej Ambasady RP w Nairobi (Kenia):
  Kabarnet Road, Nairobi
  P.O. Box 30086 Kenya
  tel. (+254 20) 3872-811, 3872-812
  fax. (+254 20) 3872-814, 3874-572
  e-mail: ambnairo@kenyaweb.com

  Opieka rezydenta
  Klienci są objęci opieką polskojęzycznego rezydenta, u którego mogą zarezerwować wycieczki fakultatywne (odbywają się w języku angielskim).
   

 • PÓŁNOC WYSPY
  Wycieczka po najciekawszych zakątkach północnej części wyspy. W programie Port Louis – stolica wyspy: teren wybrzeża z kompleksem handlowym Caudan Waterfront , plac główny, targ, cytadela, ogród botaniczny Pamplemousses, muzeum. W cenie lunch,
  Ceny wycieczek są uzależnione od ilości uczestników i regionu zakwaterowania.

  PORT LOUIS
  Wizyta w multikulturowej stolicy wyspy,  podziwianie kolonialnej i nowoczesnej części miasta. Czas wolny w porcie, w centrum handlowym Caudan Waterfront.
  Ceny wycieczek są uzależnione od ilości uczestników i regionu zakwaterowania.

  TAJEMNICZE POŁUDNIE
  W programie wycieczki: Ganga Talao – jezioro w kraterze usytuowane w górach na wysokości 1800 m n.p.m. w rejonie Savanne. Jest to święte miejsce Hindusów na Mauritiusie. Znajduje się tam świątynia poświecona Bogowi Siva innym hinduskim bogom. Kolejny punkt programu to miasto Curepipe, pełne unikatowych jak i nowoczesnych budynków, ambasad i biurowców. Można tu zobaczyć ratusz z 1902 roku i Rogal College z przełomu XVI/XVII wieku. Z najwyższego punktu w mieście, na uśpionym wulkanie Trou aux Cerfs można zobaczyć jego krater i piękną panoramę Curepipe. Następnie wizyta w rezerwacie La Vanille des Mascareignes, gdzie można spacerować wśród palm plantacji bananowców, bambusów i poczuć się jak w tropikalnym lesie. Punktem kulminacyjnym jest farma krokodyli, gdzie znajdują się krokodyle nilowe, gigantyczne żółwie Aldabra,.a także różne gatunki motyli. Wycieczkę kończy wizyta na plaży Gris Gris W cenie lunch.
  Ceny wycieczek są uzależnione od ilości uczestników i regionu zakwaterowania.

  HERBACIANA WYPRAWA
  Wyprawa do serca wyspy na plantacje herbaty, umożliwiająca poznanie procesu wytwarzania herbaty, a także rumu, wanilii, olejków esencyjnych. Dzięki tej wyprawie można się cofnąć do czasów kolonialnej historii kraju i spróbować tego wspaniałego napoju. W programie wizyta w Domaine des Aubineaux, kolonialnym domu z 1872 roku. Należał on do właściciela plantacji Bois Cheri, największego producenta herbaty na Mauritiusie. Następnie wizyta na plantacji wanilii i kwiatów anturium. Ostatnim punktem programu jest degustacja rumu w manufakturze tego trunku.
  Ceny wycieczek są uzależnione od ilości uczestników i regionu zakwaterowania.

  KOLOROWE CUDA WYSPY
  Wizyta w zachodniej części wyspy, gdzie można zobaczyć jej naturalne, prawdziwe piękno. W parku krajobrazowym Casela można podziwiać 140 gatunków ptaków, m.in. bardzo rzadkiego, różowego gołębia górskiego. Ogrom zieleni w parku daje schronienie   wielu zwierzętom m.in. żółwiom i małpom. Można tu też zobaczyć olbrzymie plantacje i pasma gór Rempart. Kolejnym punktem wyprawy jest wioska Chamarel na południowym wschodzie wyspy, gdzie znajdują się niesamowite wodospady i tęczowe tereny, gdzie ziemia występuje w siedmiu różnych kolorach, jest to jedno z najbardziej widowiskowych miejsc na Mauritiusie. Fakultatywnie, za opłatą można wybrać się na przejażdżkę na quadach na afrykańską sawannę, gdzie występują w swym naturalnym środowisku  zebry, strusie a nawet lwy.
  Ceny wycieczek są uzależnione od ilości uczestników i regionu zakwaterowania.

  UROKI NOCY
  Korzystanie z uroków ciepłej, gwiaździstej nocy na plaży przy wspaniałym jedzeniu, tańcach i niesamowitej atmosferze. Szczególnie na wschodnim i północnym wybrzeżu gdzie znajduje się wiele dyskotek, restauracji i pubów. Na tego typu imprezy często zapraszani są DJ’e, rozbrzmiewają największe światowe hity. Wycieczka odbywa się w piątki i soboty.
  Ceny wycieczek są uzależnione od ilości uczestników i regionu zakwaterowania.

  Powyższa lista wycieczek ma jedynie charakter informacyjny i w świetle prawa nie stanowi oferty handlowej Biura Podróży EXIM S.A. Szczegółowych informacji o wycieczkach fakultatywnych organizowanych przez naszego kontrahenta lokalnego udziela rezydent na miejscu.

Powrót na górę strony
Partnerzy:
ERVKatowice AirportPZULotnisko RzeszówLotnisko BydgoszczLotnisko Chopina WarszawaLotnisko WrocławRzetelna FirmaTransparentny TouroperatorStart ParkingLotnisko Warszawa-ModlinRentalcarsTATUUMR-KANTOR
Pobierz program Google earthPobierz hotele (oferta czeska)