Napisz wiadomość | Support SOB-CZW 10:00 - 21:00   PT 10:00 - 22:00

Czy wiesz że...

Nie musisz czekać! Jeśli zależy Ci na szybkiej odpowiedzi,
zadzwoń lub pozostaw swój numer na który Oddzwonimy!

EXIMtours biuro podróży

Rezerwuj:
801 44 30 30
32 349 27 35
Nasza infolinia dostępna:
SOB-CZW 10:00 - 21:00 PT 10:00 - 22:00
Wyślij zapytanie

Kenia

 • OFERTA DOSTĘPNA W SEZONIE ZIMOWYM

  Kenia zafascynuje zarówno tych, którzy pragną na własnej skórze poczuć afrykańską egzotykę, obejrzeć żyjące na wolności dzikie zwierzęta, jak i tych, którzy po prostu chcą spędzić wakacje na rajskich plażach. Magiczne piękno i egzotyczna odmienność, w połączeniu z wysokiej klasy infrastrukturą hotelową gwarantują udany wypoczynek i niezapomniane wrażenia.

  Kenia, to kraj położony na równiku we wschodniej Afryce, nad brzegami Oceanu Indyjskiego. Od strony północnej graniczy z Somalią, Etiopią i Sudanem, od zachodu z Ugandą, a od południa z Tanzanią. Kraj jest bardzo zróżnicowany krajobrazowo - wybrzeże liczy ponad 400 km długości, oferuje białe plaże, turkusową wodę z malowniczymi wysepkami, w głębi kraju znajdują się pokryte wiecznym śniegiem szczyty górskie, tropikalne lasy, aktywne gejzery, wygasłe wulkany i spalone słońcem pustynie. To także jeden z najpiękniejszych ogrodów Afryki, głównie dzięki wspaniałym Parkom Narodowym. Niezmierzone sawanny pokonywane są przez ogromne stada słoni, bawołów, żyraf, zebr, antylop oraz innych zwierząt, nad którymi królują dumne lwy.

  Malindi - miasto położone na kenijskim wybrzeżu Oceanu Indyjskiego, na północ od Mombasy. Dzięki swoim pięknym, białym plażom oraz rafom koralowym cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem turystów. W pobliżu znajdują się również dwa Morskie Parki Narodowe. Można je zwiedzać na pokładzie łodzi ze szklanym dnem lub po prostu nurkując. Miłośnicy windsurfingu jak i wędkarstwa sportowego znajdą tu świetne warunki do uprawiania tych sportów.

  Dodatkowe Informacje
  W Kenii obowiązuje bezwzględny zakaz fotografowania budynków urzędowych, militarnych, prezydenta, flagi narodowej, wojska, policji, portów i dworca kolejowego. Z kraju nie wolno wywozić wszelkiego rodzaju zwierząt (ptaków, płazów, gadów, skorup żółwi, preparowanych motyli) oraz roślin, muszli, koralowców, kości słoniowej i skór zwierzęcych. Podczas pobytu należy używać środki przeciw komarom, a także zachować podstawowe zasady higieny, jak picie wody butelkowanej, mycie rąk i spożywanych owoców itd. Przy wjeździe do Kenii należy zadeklarować posiadanie kamery video. O pozwolenie na filmowanie należy zapytać muzułmańskie kobiety oraz Masajów. Kąpiel nago, opalanie bez biustonosza jak i plaże naturystów są w Kenii niedozwolone. Za każdą usługę w hotelu, na statku itp. oczekuje się podziękowania w formie tradycyjnego napiwku.

  Dokumenty
  Wymagane jest posiadanie wizy turystycznej. Wiza jest ważna 90 dni (licząc dzień wjazdu i wyjazdu), koszt wizy wynosi 50 USD (płatne gotówką na lotnisku w USD). Wymagana ważność paszportu wynosi minimum 6 miesięcy, licząc od daty planowanego wyjazdu z Kenii. Paszport musi posiadać minimum dwie wolne strony.

  Informujemy, że od 01.01.2016 roku zmianie ulegają przepisy wizowe dla podróżujących do Kenii. Wizę będzie można otrzymać tylko za pośrednictwem strony internetowej http://evisa.go.ke (opłata za pomocą karty kredytowej).  Z dniem 01.02.2016 zniesiona zostaje opłata za wizę dla dzieci poniżej 16 roku życia podróżujących wraz z rodzicami.
   
  Czas przelotu
  Czas przelotu z Polski do Mombasy wynosi około 10 godzin.

  Czas lokalny
  Względem czasu polskiego + 2 h (w stosunku do czasu zimowego).

  Język
  Językiem urzędowym jest suahili i angielski.

  Waluta
  Walutą Kenii jest szyling kenijski (KSH), 1 USD = 75.00 KSH, 1 EUR = 100.00 KSH. Na terenie Kenii akceptowane są banknoty USD  wydane minimum w 2005 roku. W kantorze, bankach, sklepach, nikt nie przyjmuje banknotów wydanych przed rokiem 2005.

  Orientacyjne ceny
  woda mineralna 1,5 l – ok. 50-60 KSH, piwo w barze – ok. 60 – 70 KSH.

  Szczepienia
  Szczepienia nie są obowiązkowe, jednakże WHO zaleca szczepienia przeciwko żółtej febrze, żółtaczce zakaźnej typu A i B, błonicy, polio oraz tężcowi. Polecamy profilaktykę antymalaryczną, w sprawie leków i ich dawkowania prosimy o kontakt z lekarzem specjalistą.

  Napięcie
  220-240 V, gniazdka kwadratowe z trzema bolcami. Potrzebne są adaptery – do kupienia w każdym hotelu (ok. 100 KSH).

  Klimat
  równikowy, pora sucha od listopada do marca, pora deszczowa od kwietnia do czerwca, pora gorącą od lipca do września.

 • 1 - dniowe safari
  Wyjazd w godzinach porannych do Parku Narodowego Tsavo, który został założony w 1948 roku. We wschodniej części parku zatrzymamy się nad rzeką, aby zobaczyć hipopotamy i  krokodyle. W parku możemy podziwiać min.: stada czerwonych słoni, lwy, bawoły, żyrafy, zebry, strusie i antylopy. Następnie udajemy się na lunch w lodży. Po południu kolejne safari na terenie parku. Powrót do hotelu ok. 18.00. Cena obejmuje: wstęp do parku narodowego, lunch, wodę w busie. Napoje do lunchu płatne dodatkowo.
  Cena: ok. 150 EUR

  2 - dniowe safari
  Wyjazd w godzinach porannych w kierunku Parku Narodowego Tsavo. Docieramy na lunch do kampingu Tsavo Buffalo. Po lunchu krótki odpoczynek, następnie popołudniowe safari w parku Tsavo East, podczas którego zobaczymy guźce, słonie, żyrafy, zebry, strusie, lwy, gepardy, antylopy. Powrót wieczorem do lodży na kolację. Po kolacji spotkanie przy ognisku. Wyjazd po wczesnym śniadaniu na safari w  parku Tsavo Wschodnim słynącego ze stad czerwonych słoni i dużej różnorodności zwierząt. Lunch w lodży na terenie parku, po lunchu wyjazd w  drogę powrotną do Malindi. Powrót do hotelu ok. 17:00. Cena obejmuje: wstępy do parku narodowego, posiłki w lodżach, wodę w busie. Napoje do lunchów i kolacji płatne dodatkowo.
  Cena: ok. 260 EUR

  2 - dniowe safari Masai Mara – samolotem
  Park Masai Mara stanowiący część Serengeti to Mekka dla fotografów i miłośników natury. To tu odbywają się wielkie migracje, a  przez cały rok Mara cieszy się dużą koncentracją zwierząt, stwarzającą wspaniałe warunki do odbycia niezapomnianego safari. W programie przelot małym samolotem w  godzinach porannych z  lotniska Malindi do Masai Mara. Przejazd do obozowiska, lunch i  popołudniowe safari do zachodu słońca. Powrót na kolację i  nocleg. Wyjazd z  lodży po wczesnym śniadaniu na przedpołudniowe safari, podczas którego zobaczymy „Wielką Piątkę“ zwierzyny łownej. Po lunchu przejazd na pas startowy i powrót samolotem do Malindi. Cena obejmuje: przelot, wstęp do parku narodowego, posiłki, wodę w  busie. Napoje do lunchów i  kolacji płatne dodatkowo.
  Cena: ok. 730 EUR

  Ruiny Gede
  Półdniowy wyjazd do ruin XIII-wiecznego arabsko-afrykańskiego miasta ukrytego w gąszczu największego lasu pierwotnego na wybrzeżu Afryki Wschodniej. W programie zwiedzanie ruin pałacu i meczetu oraz farma krokodyli.
  Cena: ok. 30 EUR

  Kanion Marafa
  Popołudniowy wyjazd do kanionu nazywanego Kotłem Diabła położonego ok. 30 km od Malindi. Pośrodku oazy zieleni odkryjemy niezwykłą formację geologiczną, po której odbędziemy spacer w  oczekiwaniu na magiczny zachód słońca.
  Cena: ok. 35 EUR

  Wyprawa na Wielką Rybę
  Tuńczyk, barrakuda, marlin, żaglica… ekscytujące godziny spędzone na połowie na Oceanie Indyjskim, bogatym w te gatunki ryb. Owoce i napoje bezalkoholowe w cenie. Wyprawa w godzinach od 6.30 do 13.00. Na życzenie specjalne połowy nocne.
  Cena: ok. 400 EUR

  Powyższa lista wycieczek ma jedynie charakter informacyjny i w świetle prawa nie stanowi oferty handlowej Biura Podróży EXIM S.A. Szczegółowych informacji o wycieczkach fakultatywnych organizowanych przez naszego kontrahenta lokalnego udziela rezydent na miejscu. Wyżej podane ceny są orientacyjne i mogą ulec zmianie.

Powrót na górę strony
Partnerzy:
ERVKatowice AirportPZULotnisko RzeszówLotnisko BydgoszczLotnisko Chopina WarszawaLotnisko WrocławRzetelna FirmaTransparentny TouroperatorStart ParkingLotnisko Warszawa-ModlinRentalcarsTATUUMR-KANTOR
Pobierz program Google earthPobierz hotele (oferta czeska)